Jump to content

Μήπως έδωσε κανείς εξετάσεις στα Γερμανικά στο goethe


GEORGEGX20VF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tι εννοεις οτι ειχαν κοπει την 1η φορα?

Από τα post που διάβασα, κατάλαβα ότι δεν είναι λίγοι αυτοί οι οποίοι κόπηκαν την πρώτη φορά που έδωσαν.Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις? :confused:

Ποιος καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη?...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ την πρώτη φορά κόπηκα για δεν είχα διαβάσει σχεδον καθόλου και τώρα την δευτερη που έδωσα το πέρασα πολύ χαλαρά με 165!!

στα ακουστικά δεν τα πήγα και τόσο καλά!!! :(

τωρα εγώ δίνω προφορικά στις 23 Ιουνίου την ερχόμενη Πέμπτη δηλαδή στο Goethe institut βασιλ.ολγας 66-Ώρα 4

Εσείς πότε δινετε?

Εσύ NICK?

 

Εγω δινω 5 Ιουλιου στο goethe.

 

Μysky νομιζα πως δεν ειχες καταλαβει αυτα που ειπαμε πιο πανω εμεις! :wacko: :)

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου περασε τα γραπτα με 186,5, ενω η αδερφη της με 187 (λες και το 'χαν σχεδιασμενο! :p ) Και οι δυο γραφουν στο Goethe Βασ.Ολγας στις 29...

Παρεμπιπτοντως, ολα τα ατομα στην ταξη τους το περασαν... :cool: (και μαλιστα αρκετοι χωρις πολυ διαβασμα)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ έδωσα τα GCSEs των Γερμανικών και ήταν σχετικά εύκολα.

Σκέφτομαι να συνεχίσω τα Γερμανικά, αλλά τι να δώσω; A-level θα είναι χάσιμο χρόνου

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα φετος πρωτη φορα για Zertifikat...στο Goethe στην Αθηνα.....ευτυχως το περασα...βαθμος 225,5...καλος ειναι...πιστευω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

file pote edoses?pos ta piges alitheia?to zertifikat logika einai to grundstuffe to exo dosei kai ego.

an edoses thessaloniki tha mpeis edo:http://www2.goethe.de/cgi-bin/pruefungen.pl?INST=Thessaloniki

an kai dn nomizo na exoyn bgei akoma ta apotelesmata,

mods mipos na allaze o titlos toy thread kai na to onomazame,eksetaseis germanikon goethe ktl..?

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia..

mipws 3erei kaneis pou mporw n dw tapotelesmata t Grundstufe?..

euxaristw!

 

Δεν έχουν βγει ακόμα καλέ...βιάζεσαι...:p

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κι εγώ είχα δώσει το 1997 μάλλον, το Ζertifikat στο Goethe, πέρασα σε όλα και κόπηκα προφορικά.Ξανάδωσα προφορικά και το πήρα.

To 1998 έδωσα Mittelstufe στο Goethe, πέρασα σε όλα και κόπηκα προφορικά. Αλλά βρε παιδιά ακόμη το θυμάμαι. Πόσα δωματιάκια ήταν και πόσοι όροφοι? Σε εμάς τότε πολλοί. Ε βρε σεις και έπεσα στον ίδιο εξεταστή που με είχε κόψει στο Zertifikat και με ξανακοψε... Τι να πω... Τα πέρασα πάλι με τη δεύτερη και το πήρα.

 

Περιττό να σας πω ότι ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.. Ούτε η γάτα και ο σκύλος πως είναι..

Μπράβο σε όσους πέρασαν φέτος!

Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

euxaristw polu amorphis k GEORGEGX20VF..

apla i kopela m edine k i8ele n dei pws exei paei..

an ma8ete an i pote vgainoun, plz postarete..

thanx k pali!

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Πολλούς Γερμανόγλωσσους βλέπω! Είχα δώσει το 2003 για kleines και το είχα πάρει με την πρώτη (έχω ζήσει κάμποσα χρόνια Γερμανία οπότε δεν ήταν πρόβλημα). Το ευχάριστο είναι ότι έχω ακόμα επαφές με Γερμανία οπότε τα ξεσκονίζω που και που.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, σε περίπτωση απώλειας του πτυχίου μπορείς να ζητήσεις επανέκδοσή του;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ – ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ!!!

Οι ημερομηνίες για τις προφορικές εξετάσεις του πτυχίου ZD θα ανακοινωθούν την Τρίτη, 20.6.2006.

Οι προφορικές εξετάσεις του πτυχίου ZD ξεκινούν στις 21.6.2006.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
Πραγματικά και εγώ μπορώ να πω πως ταλαιπωρήθηκα να το πάρω!!Αν δεν είχα καλή καθηγήτρια δεν θα ήμουν πουθενά τώρα!Εγώ έδωσα το 2001 αν θυμάμαι καλά τα γραπτά ήταν βατά αλλά τα προφορικά στο τσακ τα πέρασα!Πάλι καλα!
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι περασα αερα zertifikat και mittelstufe oταν ημουν 2α και 3η γυμνασιου, αλλα κριμα γιατι απο τοτε τα αφησα, επιασα και τα γαλλικα.. Πρεπει ομως να τα θυμιθω, δε θα ειναι δυσκολο, νομιζω γινεται να τα παρω αργοτερα στη σχολη (πολ.μηχ. Αριστοτελειο, αν ξερει κανεις..)
ƒ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Θα δώσω και εγω εξετάσεις στο μελλον (ευτυχως εχω ακόμα καιρο), και κοιτάω στο ίντερνετ διαφορα προγραμματακια για εξασκιση της γλώσσας.

Απαραιτητη προυποθεση βεβαια να ειναι δωρεαν ;)

Μεχρι στιγμής εχω βρει ενα αρκετά καλό που εχει και app για androit.

Aν ξερετε και κανενα αλλο καλοδεχουμενο :)

 

http://www.deutschakademie.de/online-deutschkurs/griechisch/

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα το 2009 για το Β1(grundstuffe νομιζω λεγεται) και το περασα.Ειναι χαμηλοτερου επιπεδου απο το αντιστοιχο lower των αγγλικων,σωστα?Καποια στιγμη θα πρεπει να συνεχισω και για το Β2,αλλα τα εχω ψιλοξεχασει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...