Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κοσμοτε παίζει οκ στο καλλιμάρμαρο στη συναυλία για τα θύματα των Τεμπών…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mixtri said:

Η κοσμοτε παίζει οκ στο καλλιμάρμαρο στη συναυλία για τα θύματα των Τεμπών…

Ίσως έχουν φέρει και βανακι για βοήθεια, αλλά εκεί γενικά είναι μια χαρά, αλίμονο κέντρο Αθήνα δηλαδή.. Η κεραία είναι ακριβώς από πάνω, διπλα στο στάδιο. Ίσως έχει και N78, δεν θυμάμαι. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johnny_htc said:

Ίσως έχουν φέρει και βανακι για βοήθεια, αλλά εκεί γενικά είναι μια χαρά, αλίμονο κέντρο Αθήνα δηλαδή.. Η κεραία είναι ακριβώς από πάνω, διπλα στο στάδιο. Ίσως έχει και N78, δεν θυμάμαι. 

Φυσικά και έχει!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Φυσικά και έχει!

Που το ξέρεις; Έχεις περάσει; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για 4052 που βρίσκεται στο πάρκο κεραιών Ιωαννίνων έχετε καμία νεότερη πληροφορία; 

Εκπεμπει ακόμα μόνο 4G B3+B20, αλλά με τον κόσμο που σηκώνει η συγκεκριμένη κεραία μέσα στη μέρα δεν βγάζει ούτε κλήσεις-sms

16 ώρες πριν, mixtri said:

Η κοσμοτε παίζει οκ στο καλλιμάρμαρο στη συναυλία για τα θύματα των Τεμπών…

Επιβεβαιώνω, ήμουν εκεί

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.k2 said:

Παιδιά για 4052 που βρίσκεται στο πάρκο κεραιών Ιωαννίνων έχετε καμία νεότερη πληροφορία; 

Εκπεμπει ακόμα μόνο 4G B3+B20, αλλά με τον κόσμο που σηκώνει η συγκεκριμένη κεραία μέσα στη μέρα δεν βγάζει ούτε κλήσεις-sms

Επιβεβαιώνω, ήμουν εκεί

Φαρσοκωμωδια κατέντησε η 4052, όπως και η 1001 των Μαλγαρων 🥲🤣

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, johnny_htc said:

Φαρσοκωμωδια κατέντησε η 4052, όπως και η 1001 των Μαλγαρων 🥲🤣

Πάντως πρέπει να είναι γύρω στις 10-15 κεραίες σε όλη τη χώρα. Απορώ γιατί δεν τις αναβαθμίζουν να τελειώνουμε. Απορώ γιατί το καθυστερούν. Εντωμεταξύ κάπου διάβασα ότι η cosmote έχει λέει 90% πληθυσμιακή κάλυψη σε N78, νομίζω εδώ στο φόρουμ. Τι πίνουν οι άνθρωποι;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gv2008 said:

Πάντως πρέπει να είναι γύρω στις 10-15 κεραίες σε όλη τη χώρα. Απορώ γιατί δεν τις αναβαθμίζουν να τελειώνουμε. Απορώ γιατί το καθυστερούν. Εντωμεταξύ κάπου διάβασα ότι η cosmote έχει λέει 90% πληθυσμιακή κάλυψη σε N78, νομίζω εδώ στο φόρουμ. Τι πίνουν οι άνθρωποι;

Δεν ξέρω τι τους εμποδίζει. Ειλικρινά είναι μεγάλη πατάτα αυτή η αργοπορία για τόσο σημαντικούς ιστούς. Το μόνο που σκέφτομαι είναι αν θέλουν να ανεβάσουν οπτική στον ιστό και η όλη διαδικασία κωλυσιεργεί με τον εργολάβο ή κάτι άλλο αλλαγή θέσης ιστού ίσως και δεν βγάζει την άδεια η ΕΕΤΤ; Το άλλο με την N78, εννοούν πληθυσμιακά, αλλά προφανώς δεν στέκει το νούμερο. Δεν πιστεύω προσωπικά ότι είναι πάνω από 50 %. Και μόνο από την εμπειρία μας, το 90% θα σήμαινε ότι όλοι ζούμε στις πόλεις που επίσης δεν έχουν σε πολλά σημεία N78..

Link to comment
Share on other sites

Just now, johnny_htc said:

Δεν ξέρω τι τους εμποδίζει. Ειλικρινά είναι μεγάλη πατάτα αυτή η αργοπορία για τόσο σημαντικούς ιστούς. Το μόνο που σκέφτομαι είναι αν θέλουν να ανεβάσουν οπτική στον ιστό και η όλη διαδικασία κωλυσιεργεί με τον εργολάβο ή κάτι άλλο αλλαγή θέσης ιστού ίσως και δεν βγάζει την άδεια η ΕΕΤΤ; Το άλλο με την N78, εννοούν πληθυσμιακά, αλλά προφανώς δεν στέκει το νούμερο. Δεν πιστεύω προσωπικά ότι είναι πάνω από 50 %. Και μόνο από την εμπειρία μας, το 90% θα σήμαινε ότι όλοι ζούμε στις πόλεις που επίσης δεν έχουν σε πολλά σημεία N78..

Ακριβώς, κι εγώ εκεί την υπολόγισα πριν, 45-50%

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Μια μια θα τις πάει τις συσκευές; 😋

 

5 minutes ago, doganos said:

Κάπου διάβασα πως άνοιξε το SA για s24 ultra. Το επιβεβαιώνει κανείς ;

Το έγραψαν στο γνωστό site αυτό, αλλά έλεγαν θα το επιβεβαιώσουν μετά από επικοινωνία μαζί τους, εκεί έχω μείνει εγώ 😛

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnny_htc said:

Φαρσοκωμωδια κατέντησε η 4052, όπως και η 1001 των Μαλγαρων 🥲🤣

Σε σημεία στην πόλη που όλες οι εταιρίες πιάνουν από λιγκιαδες με πολύ καλό σήμα, οι συνεργάτιδες είναι με Ν78 300-400mbps και η COSMOTE στην καλύτερη-νυχτερινές ώρες-1 mbps

Πριν 10 μέρες που ήμουν στην πόλη αυτή ήταν η εικόνα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Στα σχόλια;

Screenshot_20241012_161035_Chrome.thumb.jpg.cc6770c647c4b46c3873d03769f92bc6.jpg

Βασικά τα σχόλια δεν τα διάβασα, μόνο ότι έγραφε ο αρθρογράφος που έλεγε ότι θα ρωτήσουν και θα μας ενημερώσουν εκ νέου με νέο άρθρο. Κάτι τέτοιο. Αλλά τώρα βλέπω έχει ζουμί η υπόθεση. Ενδιαφέρον αν δεν είναι αρβύλα, ότι δουλεύει σε xperia. Χμμ

12 minutes ago, panos.k2 said:

Σε σημεία στην πόλη που όλες οι εταιρίες πιάνουν από λιγκιαδες με πολύ καλό σήμα, οι συνεργάτιδες είναι με Ν78 300-400mbps και η COSMOTE στην καλύτερη-νυχτερινές ώρες-1 mbps

Πριν 10 μέρες που ήμουν στην πόλη αυτή ήταν η εικόνα

Σαπίλα.. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρήκα είναι το πρώτο άρθρο που άνοιξε sa

Δίνεις λινκ;

Ολόκληρο φόρουμ έχει κανείς S24u να το επιβεβαιώσουμε;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Δεν το βρήκα είναι το πρώτο άρθρο που άνοιξε sa

Δίνεις λινκ;

Ολόκληρο φόρουμ έχει κανείς S24u να το επιβεβαιώσουμε;

https://techmaniacs.gr/cosmote-oi-mones-symvates-syskeyes-me-to-neo-typo-diktyoy/

Link to comment
Share on other sites

Συμβατό είναι στα περισσότερα ακόμα και το A15 5G είναι Συμβατό, το σωστό θα ήταν να λένε ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ από την εταιρεία. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Συμβατό είναι στα περισσότερα ακόμα και το A15 5G είναι Συμβατό, το σωστό θα ήταν να λένε ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ από την εταιρεία. 

Ε ναι. Έχουν αργήσει πολύ να δώσουν προσβασιμότητα στις συσκευές. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Ε ναι. Έχουν αργήσει πολύ να δώσουν προσβασιμότητα στις συσκευές. 

Λογικά δε λειτουργούν σωστά. Δεν έχει λόγο η ΚΟΣΜΟΤΕ να μη δίνει πρόσβαση 🙂

 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnny_htc said:

Εμενα το Xiaomi 13 ακομα δεν μπαινει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...