Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια νομιζω απο dev se global stable δεν μπορεις να πας με κλειδωμενο bootloader. θελει unlock πρωτα
Δεν χρειάζεται unlock. Κατεβάζεις το αρχείο αναβάθμισης στο κινητό και το ανοίγεις από τον Updater του κινητού. Απλά, κάντε ένα back up γιατί διαγράφονται όλα τα δεδομένα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να απενεργοποιήσω μόνιμα κάποιες εφαρμογες;.ειμαι σε stable..,
Αν έχεις κάνει root μπορείς.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται unlock. Κατεβάζεις το αρχείο αναβάθμισης στο κινητό και το ανοίγεις από τον Updater του κινητού. Απλά, κάντε ένα back up γιατί διαγράφονται όλα τα δεδομένα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

στο mi8 lite παιδια ηθελε ξεκλειδωμα απο dev σε stable...εδω ειναι αλλιως?τωρα εβαλα την dev με τον updater. δηλαδη σε stable οποτε θελω γυρναω με τον ιδιο τροπο. σε stable δεν ειχα ειδοποιησεις οπως θα επρεπε...στο messenger χτυπουσε οποτε ηθελε ο ηχος αλλα η οθονη ποτε δεν ανοιγε οταν ηταν σβηστη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γίνεται να απενεργοποιήσω μόνιμα κάποιες εφαρμογες;.ειμαι σε stable..,

 

κατεβασε το miui hidden settings και απο εκει κανεις disable τις εφαρμογες τις google και καποιες αλλες.

και ενα πολυ καλο ειναι οτι βαζεις private dns και κοβεις διαφημησεις χωρις να βαλεις καποι προγραμμα οπως adguard

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φαίνεται κάπου η διαθέσιμη ραμ;

 

SETTINGS -> Home Screen & Recents -> Home Screen -> Show Memory Status (Ενεργοποιείς την επιλογή)

 

Πλέον, όταν θα πηγαίνεις στην οθόνη Recents, θα βλέπεις την διαθέσιμη RAM πάνω δεξιά.

 

Η οθόνη Recents είναι η οθόνη, που δείχνει ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές. Με gestures αρκεί να σύρεις το δάκτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης μέχρι το κέντρο και να το αφήσεις εκεί για 1 δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

SETTINGS -> Home Screen & Recents -> Home Screen -> Show Memory Status (Ενεργοποιείς την επιλογή)

 

Πλέον, όταν θα πηγαίνεις στην οθόνη Recents, θα βλέπεις την διαθέσιμη RAM πάνω δεξιά.

 

Η οθόνη Recents είναι η οθόνη, που δείχνει ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές. Με gestures αρκεί να σύρεις το δάκτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης μέχρι το κέντρο και να το αφήσεις εκεί για 1 δευτερόλεπτο.

Ευχαριστώ φιλος

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειναι πολλες οι σελιδες ποια gcam ειναι η καλυτερη να βαλω χωρις να χρειαζεται πολλες ρυθμισεις να κανω? καποιο λινκ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν μιλάω στο τηλ και έχω εισερχόμενη κλήση δεν με ειδοποίει, μου έρχεται μνμ μόνο και σε αυτόν που με καλεί του λέει κατειλημενο. Ποια ρύθμιση κάνουμε για να βλέπω την εισερχόμενη κλήση όταν μιλάω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αναμονή κλήσης το έχω ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια custom rom αξιζει να βαλουμε?ειναι καλυτερες απο τη μαμα σε ταχυτητα μπαταρια ευκολιες>?και αν ναι ποια προτεινεται σαν καλυτερη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειναι πολλες οι σελιδες ποια gcam ειναι η καλυτερη να βαλω χωρις να χρειαζεται πολλες ρυθμισεις να κανω? καποιο λινκ?

 

Του BSG και του San1ty είναι τα πιο δημοφιλή mods. Μπορείς να τα δοκιμάσεις και τα 2 και να κρατήσεις όποιο σου ταιριάζει. Του BSG είναι το "μητρικό" mod και πάνω σε αυτό "πατάνε" όλοι οι developers, προσθέτοντας ή αφαιρώντας ρυθμίσεις κοκ. Προσωπικά έχω καταλήξει στου san1ty. Μικρότερο μέγεθος και τα χρώματα των φωτογραφιών που φαίνονται πιο ωραία. Διαλέγεις και παίρνεις...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση εάν έχει συμβεί και σε άλλον. Γενικότερα δεν είχα ποτέ θέμα με το wifi του κινητού. Είμαι με την τελευταία global 9.6.27 και μόνο στην δουλειά μου, που το χρειάζομαι κιόλας δεν μπορώ να έχω σωστό wifi. Τι εννοώ; Οκ μπαίνει στο messenger που μιλάω με συνεργάτη μου. Αλλά δεν φορτώνει σωστά σελίδες στο ιντερνετ, εφαρμογές κλπ.

Το ρουτερ είναι επαγγελματικό TECHNICOLOR 784, σήμερα κιόλας ήρθε τεχνικός. Τελικά μόνο εγώ στο δικό μου κινητό έχω πρόβλημα και δεν συνδέομαι ασύρματα, δλδ είναι πολύ αργό το wifi.

Δοκίμασα και έκανα clear data, clear cache στο updater στις εφαρμογές, διέγραψα όλα τα αποθηκευμένα wifi, το έβαλα ξανά. Τζίφος, δεν βγάζω άκρη. Και λέω μήπως έχει κανείς καμία άλλη σκέψη;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παραγγειλει κανεις κατι τετοιο γιατι με ενδιαφερει??

 

Συγγνώμη, αλλά είναι ωραίο τώρα αυτό;

 

Αν ο αποθηκευτικός χώρος είναι το πρόβλημά σου, γιατί δεν παίρνεις έναν otg adaptor με usb stick;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά είναι ωραίο τώρα αυτό;

 

Αν ο αποθηκευτικός χώρος είναι το πρόβλημά σου, γιατί δεν παίρνεις έναν otg adaptor με usb stick;

Προσωπικά με βολεύει.βασικα νομίζω κρύβεται στην θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με βολεύει.βασικα νομίζω κρύβεται στην θήκη.

 

Βασικά δεν ξέρω και πόση πίεση θα ασκεί στο συρτάρι των καρτών, όταν κλείνει.

 

Θα γέρνει λίγο και το κινητό, όταν θα το ακουμπάς στο τραπέζι.

 

Anyway. Αν είναι φτηνό...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ξέρω και πόση πίεση θα ασκεί στο συρτάρι των καρτών, όταν κλείνει.

 

Θα γέρνει λίγο και το κινητό, όταν θα το ακουμπάς στο τραπέζι.

 

Anyway. Αν είναι φτηνό...

Είναι μια καλή λύση κάτω του ενός ευρώ!το παρήγγειλα κ σε κάνα μήνα θα το εχω

Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν έχει θέμα με wifi σε ορισμένα router?
Εγώ με το router της cosmote.... Στο ξεκουδουνο αποσυνδέεται το κινητό

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το router της cosmote.... Στο ξεκουδουνο αποσυνδέεται το κινητό

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thomson TG784 και το κινητό μου δεν μπορεί να μπει σε μια ιστοσελίδα, υπολειτουργεί ρε γμτ!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν έχει θέμα με wifi σε ορισμένα router?

 

Σε Speedport Entry 2i της Cosmote πρέπει να έχει αναφερθεί και σε παλαιότερα Post. Συνδέετε στο ρούτερ αλλά δεν έχει ίντερνετ. Είναι στην εργασία μου αυτό το router όλοι έχουν internet διάφορες μάρκες κινητά (Samsung, LG, Huawei, Xiaomi εκτός pocophone, Caterpillar, Meizu) μόνο το pocophone δεν έχει. Αναγκαστικά παίζω με δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα μηνα μετα την αλλαγη οθονης ξανα εμφανιστικε το κιτρινο σημαδι στο ιδιο σημειο τι κανω τωρα να μεινω ενα μηνα χωρις τηλεφωνο και να ξαναλλαξω οθονη τι κανω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αλλη εφαρμογή για να μένουν οι ειδοποιήσεις εκτός απο το Notch Test? Του έδωσα όλα τα permissions, το αφαίρεσα απο το miui battery saver και πάλι οταν περασει λίγος καιρός δεν δείχνει ειδοποιήσεις με αποτέλεσμα να πρέπει να το ξανανοίξω για να λειτουργήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...