Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μόλις ακριβύνουν δεν θα τα προτιμά η μεγάλη μερίδα που τα προτιμά τώρα... τόσο απλά :lol:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα όταν δημιουργηθεί κάποιο κενό στην αγορά, θα βρεθεί κάποιος να το καλύψει. Κάποτε ήταν η 1+1, σήμερα είναι η Xiaomi, αύριο κάποιος άλλος.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Πάω να πάρω δύο τρία ακόμα να έχω γιατί δε μας τα λέει καλά ο πρόεδρος.

 

https://www.phonearena.com/news/Xiaomi-considering-price-increase-improving-brand-perception_id114340

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποτε θα σταματούσε και η Xiaomi να συμφέρει όσο συνέφερε... Ευτυχώς που προλάβαμε να πάρουμε το Pocophone και όσοι θα πάρουν το Mi 9.

 

Κι όμως είναι πολύ ξεκάθαρη και λογική. Τα τηλέφωνα έχουν ποιότητα και χαρακτηριστικά πολύ ακριβότερων. Μεγάλη μερίδα δεν τα προτιμά γιατί είναι "φτηνά".

 

Θα έγραφα κάτι για τη μεγάλη μερίδα.........

 

και μόλις ακριβύνουν δεν θα τα προτιμά η μεγάλη μερίδα που τα προτιμά τώρα... τόσο απλά :lol:

 

+1 Αυτό....

 

Όλο και κάποια άλλη Xiaomi θα βρούμε...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι λανθασμένες τακτικές που δεν οδηγουν πουθενα.

Το θέμα είναι να μη σου βγει το όνομα.

Άπαξ και σου βγει, η ρετσινια δε βγαίνει.

Προσωπικά δε με ενοχλεί αυτή η ρετσινια, γιατί ξέρω ότι αυτό που πήρα αξίζει και με το παραπάνω.

Με το να "τσιμπήσει" λοιπόν τα κινητά της, δε νομίζω ότι θα καταφέρει κάτι.

Σαν τη seiko ένα πράγμα (ε Γιώργη;).

Ότι ρολόι και να βγάλει, όσο καλό κι αν είναι, ότι τιμολογιακή πολιτική και να ακολουθήσει, στο μυαλό του κόσμου θα είναι πάντα συνυφασμένη με το φθηνό ρολόι.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε δραματική αύξηση στις τιμές,ειδικά στο poco2 θα είναι σε απόλυτα λογικά και vfm πλαίσια.....ξανα.:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι λανθασμένες τακτικές που δεν οδηγουν πουθενα.

Το θέμα είναι να μη σου βγει το όνομα.

Άπαξ και σου βγει, η ρετσινια δε βγαίνει.

Προσωπικά δε με ενοχλεί αυτή η ρετσινια, γιατί ξέρω ότι αυτό που πήρα αξίζει και με το παραπάνω.

Με το να "τσιμπήσει" λοιπόν τα κινητά της, δε νομίζω ότι θα καταφέρει κάτι.

Σαν τη seiko ένα πράγμα (ε Γιώργη;).

Ότι ρολόι και να βγάλει, όσο καλό κι αν είναι, ότι τιμολογιακή πολιτική και να ακολουθήσει, στο μυαλό του κόσμου θα είναι πάντα συνυφασμένη με το φθηνό ρολόι.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Στα κινητά είναι διαφορετικά τα πράγματα φίλε.

Όλα φτιάχνονται Ασία και επειδή μιλάμε για τεχνολογία οι εξελίξεις τρέχουν με καταιγιστικούς ρυθμούς. Ο κόσμος είναι εξοικειωμένος με αλλαγές και στους παίκτες. Κάποτε ήταν η Νόκια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην περιμένετε δραματική αύξηση στις τιμές,ειδικά στο poco2 θα είναι σε απόλυτα λογικά και vfm πλαίσια.....ξανα.:D

Μακάρι...δεν ζητάω πολλά. Αν προσθέσουν υπέρυθρες και OIS θα είναι σούπερ!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά είναι διαφορετικά τα πράγματα φίλε.

Όλα φτιάχνονται Ασία και επειδή μιλάμε για τεχνολογία οι εξελίξεις τρέχουν με καταιγιστικούς ρυθμούς. Ο κόσμος είναι εξοικειωμένος με αλλαγές και στους παίκτες. Κάποτε ήταν η Νόκια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακάρι...δεν ζητάω πολλά. Αν προσθέσουν υπέρυθρες και OIS θα είναι σούπερ!!!

Ειπαμε σε παρομοια πλαισια με το 1......αμα αρχιζουν να βαζουν....θα το χασουμε με τις τιμες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία ειε διαχωριστει στη poco,στη redmi και στη mi ..τα κινητα της mi θα εχουν αυξημενη τιμη..

 

Αυτό.

 

Υπάρχει πλέον η Xiaomi, η Redmi και η Poco.:shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε σε παρομοια πλαισια με το 1......αμα αρχιζουν να βαζουν....θα το χασουμε με τις τιμες.

 

Οι υπέρυθρες δεν νομίζω οτι κοστίζουν...ούτε το ois

δεν μίλησα ούτε για οθόνη (που είναι από τα πιο ακριβά) ούτε για μέταλλο και άλλα εξωτικά υλικά κατασκευής.

Αν η μοναδική αλλαγή είναι ο 855, τότε ευχαριστώ δεν θα πάρω...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Οι υπέρυθρες δεν νομίζω οτι κοστίζουν...ούτε το ois

δεν μίλησα ούτε για οθόνη (που είναι από τα πιο ακριβά) ούτε για μέταλλο και άλλα εξωτικά υλικά κατασκευής.

Αν η μοναδική αλλαγή είναι ο 855, τότε ευχαριστώ δεν θα πάρω...

Σε καποιες εκαντονταδες χιλιαδες κομματια κανουν την διαφορα στις τιμες φιλε.

Για να μεινει το κοστος χαμηλα κανεις και τα στραβα ματια σε πολλα σημεια,γεγονος αυτο.

Οποτε παντρεμενο με το 1 σε βλεπω.....:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα με αγορά από Ελλάδα σκρουτζ η Xiaomi δίνει επιλογές στα χαμηλά.

 

Redmi Note 5 150€

Pocophone 250€

Mi 8 350€

 

Ο πρόεδρος γνωρίζει ότι αν σηκώσει αρκετά τις τιμές θα φάει πόρτα από πολύ κόσμο.

 

Πιστεύω το είπε απλά για να πει κάτι.

Λάθος του.

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες εκαντονταδες χιλιαδες κομματια κανουν την διαφορα στις τιμες φιλε.

Για να μεινει το κοστος χαμηλα κανεις και τα στραβα ματια σε πολλα σημεια,γεγονος αυτο.

 

Πόση διαφορά? 10 ευρώ ανα τεμάχιο? ας τα βάλουν στην τιμή...μιλάμε για πράγματα που δεν κάνουν μεγάλη διαφορά στις τιμές...

παντρεμενο με το 1 σε βλεπω.....:p

 

Πάντα θα βρεθεί κάτι άλλο...με τόσα μοντέλα που βγαίνουν το πιο εύκολο είναι να βρεις αντικαταστάτη.

Το ζόρι ήταν να βρω αντικαταστάτη του V10...δυστυχώς ακόμα να βρω τόσο πλήρες κινητό. Οπότε συμβιβάστηκα με poco...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Πόση διαφορά? 10 ευρώ ανα τεμάχιο? ας τα βάλουν στην τιμή...μιλάμε για πράγματα που δεν κάνουν μεγάλη διαφορά στις τιμές...

 

 

Πάντα θα βρεθεί κάτι άλλο...με τόσα μοντέλα που βγαίνουν το πιο εύκολο είναι να βρεις αντικαταστάτη.

Το ζόρι ήταν να βρω αντικαταστάτη του V10...δυστυχώς ακόμα να βρω τόσο πλήρες κινητό. Οπότε συμβιβάστηκα με poco...

Πλήρες κντ δεν θα βρεις ποτέ... Έχω το s10+ τώρα και ακόμα δεν....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πλήρες κντ δεν θα βρεις ποτέ... Έχω το s10+ τώρα και ακόμα δεν....

 

To V10 Τα είχε όλα...

Αποσπώμενη μπαταρία, ράδιο, 3,5 θύρα, υπέρυθρες, nfc, σούπερ φωτογραφική (για την εποχή του και όχι μόνο), κάρτα sd, 4g+, ανθεκτική ποιότητα κατασκευής...δεν του έλλειπε τίποτα. Για αυτό το έχω ακόμα σαν δεύτερο.

Δεν μου αρέσουν τα εύθραυστα κινητά (γυαλί-κεραμικό) οπότε το poco ήταν συνειδητή επιλογή. Με τις δύο μικρές προσθήκες που έγραψα παραπάνω, νομίζω πως θα γινόταν αρκετά ποιο ολοκληρωμένο. Τέλος, ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν υποστηρίζει 4G+...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

To V10 Τα είχε όλα...

Αποσπώμενη μπαταρία, ράδιο, 3,5 θύρα, υπέρυθρες, nfc, σούπερ φωτογραφική (για την εποχή του και όχι μόνο), κάρτα sd, 4g+, ανθεκτική ποιότητα κατασκευής...δεν του έλλειπε τίποτα. Για αυτό το έχω ακόμα σαν δεύτερο.

Δεν μου αρέσουν τα εύθραυστα κινητά (γυαλί-κεραμικό) οπότε το poco ήταν συνειδητή επιλογή. Με τις δύο μικρές προσθήκες που έγραψα παραπάνω, νομίζω πως θα γινόταν αρκετά ποιο ολοκληρωμένο. Τέλος, ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν υποστηρίζει 4G+...

O καθε χρηστης οπως βλεπεις και εσυ εχει διαφορετικες αναγκες,εγω απο την αλλη θελω και το μεταλλο και το γυαλι κτλ.

Ναι το 10 πολυ καλο ηταν για την εποχη του,αλλα η υποστιριξη απο την εταιρια απατη απλα.

Για αυτο και ειναι σε αυτην την κατασταση σημερα.

Εαν απο την αλλη θες αντικαταστατη του 10 δεν θα δωσεις 350 ευρο μονο..βαλε το χερι πιο βαθια στην τσεπουλα και παρε 1+:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

O καθε χρηστης οπως βλεπεις και εσυ εχει διαφορετικες αναγκες,εγω απο την αλλη θελω και το μεταλλο και το γυαλι κτλ.

συμφωνούμε...απλά με την πολιτική των εταιρειών κάποιες επιλογές εκλείπουν

 

 

Ναι το 10 πολυ καλο ηταν για την εποχη του,αλλα η υποστιριξη απο την εταιρια απατη απλα.

Για αυτο και ειναι σε αυτην την κατασταση σημερα.

Έκανε πολλά λάθη η LG και δικαίως έχει πάρει την κατηφόρα...

 

απο την αλλη θες αντικαταστατη του 10 δεν θα δωσεις 350 ευρο μονο..βαλε το χερι πιο βαθια στην τσεπουλα και παρε 1+:)

 

Το poco είναι πολύ πιο κοντά σαν φιλοσοφία...το 1+ είναι γυάλινο, δεν έχει ράδιο, δεν παίρνει sd, δεν έχει υπέρυθρες...

Για την ώρα poco και ξερό ψωμί:lol:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο playstore για ειδοποιήσεις σε κινητά με notch (ειδικά για miui 10): https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

Απ ότι φαίνεται λειτουργεί μια χαρά και επιτέλους βλέπω τα notification σαν εικονίδια στο αριστερό μέρος, απο εκεί που έπρεπε να κατεβάζω την κουρτίνα κάθε φορά για να ελέγχω αν έχει έρθει καμία ειδοποίηση. Δεν ξέρω αν την έχει κατεβάσει κανείς αλλά λειτουργεί καλά προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

Ολα on και δίνεις πρόσβαση να επιτρέπεται η εμφάνιση πάνω σε άλλες εφαρμογές. Α....κάντε και ένα reboot μετά (σημαντικό). Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή.

Έχει μία ρύθμιση το κινητό που εμφανίζει στο μέρος του ρολογιού εισερχόμενες ειδοποιήσεις με εικονίδια.

Ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης - εμφάνιση εικονιδίων για εισερχόμενες ειδοποιήσεις.

Σε εμένα με έχει βολέψει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή.

Έχει μία ρύθμιση το κινητό που εμφανίζει στο μέρος του ρολογιού εισερχόμενες ειδοποιήσεις με εικονίδια.

Ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης - εμφάνιση εικονιδίων για εισερχόμενες ειδοποιήσεις.

Σε εμένα με έχει βολέψει αυτό.

 

Συμφωνώ, αλλά αυτό το εικονίδιο εμφανίζεται για λίγο και μετά εξαφανίζεται, ενω με την εφαρμογή αυτή παραμένει σαν εικονίδιο στο αριστερό μέρος.

Link to comment
Share on other sites

 

Το poco είναι πολύ πιο κοντά σαν φιλοσοφία...το 1+ είναι γυάλινο, δεν έχει ράδιο, δεν παίρνει sd, δεν έχει υπέρυθρες...

Για την ώρα poco και ξερό ψωμί:lol:

 

Έχει το POCO υπέρυθρες; Εννοώ για remote controller κλπ. Δεν βρίσκω κάτι όπως το mi remote. Μόνο FACE Unlock αν βάλεις HongKong για region.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Έχει το POCO υπέρυθρες; Εννοώ για remote controller κλπ. Δεν βρίσκω κάτι όπως το mi remote. Μόνο FACE Unlock αν βάλεις HongKong για region.
Όχι δυστυχώς δεν έχει...για αυτό άλλωστε έγραψα ότι θα ήθελα να τις προσθέσουν στο 2...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...