Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4g+ δεν εμφανίστηκε ε? Στο mi8 με την 10.2.1.0 εμφανίστηκε
Τσου, αλλά δεν έχω άλλο κινητό για να δώ αν στην περιοχή μου υπάρχει δυνατότητα 4G+

 

Ούτε 4g+ βλέπω αλλά ούτε και vowifi και volte. Κάνω κάτι λάθος;
Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία από την Cosmote. Σε άλλο νήμα όμως αυτά, γιατί δεν έχει να κάνει με το Poco αλλά με τον πάροχο.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν υπάρχει καπου το dolby atmos για το poco?

 

Αν υπαρχει θα ειναι μονο στο xda....Ψαξε εκει

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το κινητό..

 

Twrp..rr custom rom..fluid gestures.. κομπλέ..

Για πες εντυπώσεις, φωτεινότητα καλή?, Τυχόν bugs?
Link to comment
Share on other sites

Νωρίς ακόμη. Έως τώρα όλα δουλεύουν ρολόι...

Για πες εντυπώσεις, φωτεινότητα καλή?, Τυχόν bugs?
Link to comment
Share on other sites

Update για το VoWiFi: Το δοκίμασα δουλεύει μια χαρά. Έβαλα το Poco σε λειτουργία πτήσης, άνοιξα το WiFi και με πήραν και πήρα κανονικά τηλέφωνο!

 

Μου έλυσε τα χέρια γιατί εκεί που δουλεύω το σήμα 2G είναι χάλια και περιζήτητο, για τα άλλα δεν μιλάω καθόλου, 3G/4G ανύπαρκτα. Από Wifi όμως είναι σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που αναγράφετε ότι πλέον η gcam δεν κολλάει, παίζετε και night sight κανονικά;
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που αναγράφετε ότι πλέον η gcam δεν κολλάει, παίζετε και night sight κανονικά;

Ναι, τα 2 προβληματάκια που βλέπω με την 10.2.2.0 & GCam MGC_6.1.021_MI8_V2b++.apk είναι:

1) Όταν ενεργοποιείς το flash τότε κάθε φωτογραφία αργεί λίγο περισσότερο να βγεί

2) Όταν έχεις ρυθμίσει να αποθηκεύονται οι photos στην SDCard κάνει περισσότερη ώρα για την αποθήκευση.

 

Και τα 2 θεματάκια τα γνωρίζουν οι Devs και προσπαθούν να τα λύσουν. Πλέον με την 10.2.2.0 η GCam είναι πολύ ευκολοχρηστη σε σχέση με την 10.1.3.0. Μιλάμε πάντα για stock Global Release rom και όχι για DEV Roms.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας εδώ και λίγες ημέρες την Global dev της Xiaomi καταλήγω ότι η rom αυτή αποτελεί μια καλογραμμένη διανομή. Άνετα θα μπορούσε να θεωρείται ως stable. Δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα και όλα λειτουργούν ρολόι. Πολλές φορές μάλιστα καλύτερα από την σταθερή. Το μόνο που θέλω είναι να μπει ένα σωστό hide notch και όχι αυτή η κοροϊδία αλλά αυτό αφορά και τις 2 ρομς.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας εδώ και λίγες ημέρες την Global dev της Xiaomi καταλήγω ότι η rom αυτή αποτελεί μια καλογραμμένη διανομή. Άνετα θα μπορούσε να θεωρείται ως stable. Δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα και όλα λειτουργούν ρολόι. Πολλές φορές μάλιστα καλύτερα από την σταθερή. Το μόνο που θέλω είναι να μπει ένα σωστό hide notch και όχι αυτή η κοροϊδία αλλά αυτό αφορά και τις 2 ρομς.
Έτσι ακριβώς είναι. Γι' αυτό και η Global Stable βγαίνει τόσο συχνά μέχρι να λυθούν οι "παιδικές" ασθένειες: Η δουλειά για την Global Stable είναι ΕΤΟΙΜΗ από την Dev !!
Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει θα ειναι μονο στο xda....Ψαξε εκει

 

εχω μπερδευτει λιγο... εχει μια εκδοση για Oreo... κανει για Pie όμως?

Link to comment
Share on other sites

Tifozif είχα ειδοποίηση να πάρω την 10.2.2

Την προηγούμενη δεν 10.1.3 δεν την είχα πάρει σκόπιμα.

Όποτε ξεκίνησα να πάρω την 10.2.2... όμως πήρε την 10.1.3. και δεν μου βγάζει πλέον την 10.2.2. διαθέσιμη ...λέει δεν υπάρχει κάτι άλλο ... Ξέρεις γτ? Θα μου την βγάλει ξανά τις επόμενες ημέρες?

Link to comment
Share on other sites

H 10.1.3.0 προσωπικά μου φάνηκε η χειρότερη stable που έχουν δώσει. Καλύτερα να πας στην 10.2.2.0. Θα σου την δώσει τις επόμενες μέρες σίγουρα. Αλλά αν δεν θες να περιμένεις τότε:

 

Κατέβασε αυτό https://bigota.d.miui.com/V10.2.2.0.PEJMIXM/miui-blockota-beryllium_global-V10.1.3.0.PEJMIFI-V10.2.2.0.PEJMIXM-5e7ec9ad4f-9.0.zip πέρνα το στο κινητό σε ένα folder (και όχι στην sd card) και κάνε update μέσα από την εφαρμογή δείχνοντας αυτό το zip που κατέβασες από το παραπάνω link.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εφαγε μια καλη τουμπα σημερα.....το ειχα στην οροφη στο αμαξι (κλασσικος Ελλην μαζι με τον καφε...τερμα γραφικος.)και φυσικα το ξεχασα.

Εσπασε η οθονη στην γωνια....φυσικα εκανε και μπανακι με φραπεδουμπα.....αλλα το χειροτερο απο ολα.....μολις ειχα πλύνει το αμαξι.:lol:

Το εχω παεις σε φιλο για επισκευη,αλλα δεν εχει οθονη.

Μηπως εχει καποιος κατα τυχη,και ειναι Αττικη,να την αγορασω αμεσα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν του είχες θήκη; Κι εμένα έχει πέσει 3 φορές και ευτυχώς με έχει σώσει η θήκη που του έχω. Τα έβγαλε τα λεφτά της και με το παραπάνω.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν του είχες θήκη; Κι εμένα έχει πέσει 3 φορές και ευτυχώς με έχει σώσει η θήκη που του έχω. Τα έβγαλε τα λεφτά της και με το παραπάνω.

Ναι εχει δικαιο,αλλα δεν τα παω καλα με της θηκες.

Κατι το οποιο προφανως θα πληρωσω τωρα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες sot και 51% ακόμη μπαταρία...Χαχαχαχα απίστευτο!

rr rom

O derp kernel κάνει θαύματα.
Link to comment
Share on other sites

H 10.1.3.0 προσωπικά μου φάνηκε η χειρότερη stable που έχουν δώσει. Καλύτερα να πας στην 10.2.2.0. Θα σου την δώσει τις επόμενες μέρες σίγουρα. Αλλά αν δεν θες να περιμένεις τότε:

 

Κατέβασε αυτό https://bigota.d.miui.com/V10.2.2.0.PEJMIXM/miui-blockota-beryllium_global-V10.1.3.0.PEJMIFI-V10.2.2.0.PEJMIXM-5e7ec9ad4f-9.0.zip πέρνα το στο κινητό σε ένα folder (και όχι στην sd card) και κάνε update μέσα από την εφαρμογή δείχνοντας αυτό το zip που κατέβασες από το παραπάνω link.

 

 

Ακριβώς επειδή ειχα διαβάσει τις κριτικές δεν την είχα κατεβάσει και εγώ αλλά αναγκαστικά πάτησα λήψη της 10.2.2. και μου κατέβασε εκείνη.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε !

Link to comment
Share on other sites

Update για το VoWiFi: Το δοκίμασα δουλεύει μια χαρά. Έβαλα το Poco σε λειτουργία πτήσης, άνοιξα το WiFi και με πήραν και πήρα κανονικά τηλέφωνο!

 

Μου έλυσε τα χέρια γιατί εκεί που δουλεύω το σήμα 2G είναι χάλια και περιζήτητο, για τα άλλα δεν μιλάω καθόλου, 3G/4G ανύπαρκτα. Από Wifi όμως είναι σφαίρα.

 

Οι συνομιλητές σου δεν ακούνε τη φωνή τους διπλά; Δεν σου κάνουν παράπονα όταν μιλάς με VoWiFi;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εφαγε μια καλη τουμπα σημερα.....το ειχα στην οροφη στο αμαξι (κλασσικος Ελλην μαζι με τον καφε...τερμα γραφικος.)και φυσικα το ξεχασα.

Εσπασε η οθονη στην γωνια....φυσικα εκανε και μπανακι με φραπεδουμπα.....αλλα το χειροτερο απο ολα.....μολις ειχα πλύνει το αμαξι.:lol:

Το εχω παεις σε φιλο για επισκευη,αλλα δεν εχει οθονη.

Μηπως εχει καποιος κατα τυχη,και ειναι Αττικη,να την αγορασω αμεσα?

Πόνεσα και μόνο που το διάβασα αλλά από την άλλη οφείλω να σου αναγνωρίσω ότι είσαι πολύ γλαφυρός στις περιγραφές σου.:lol:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...