Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην dev μονίμως μου βγάζει στο play store οτι η συσκευή δεν πιστοποιήθηκε...έκανα εκκαθάριση στην εφαρμογή αλλά πάλι τα ίδια.

Τι κάνουμε? (αρουτάριστος με κλειδωμένο bootloader)

 

Και σε μένα έτσι είναι αλλά μάλλον λόγω dev συμβαίνει αυτό. Έτσι πρέπει να είναι όλοι λογικά με dev.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα σε mi8 που περασα την dev χθες ετσι γραφει.Ειναι επειδη εχουμε περασει την dev.

 

Δεν επηρεαζει καθολου απο οσο ξερω περα απο το google pay που δεν δουλευει.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

οκ..σας ευχαριστώ...το google pay δεν με απασχολεί.

Από περιέργεια, με root και magisk, θα πιστοποιηθεί η συσκευή?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω πολύ συγκινημένος, 5 ώρες οθόνη στο 50% δεν έχω δει ποτέ μου.

 

Φαντάσου πώς θα νιώσεις στις 11 ώρες οθόνη.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια, απο θηκη και γυαλί προτείνετε αυτα που εγραψα στο προηγούμενο ποστ και αυτα που εχει ο prince zamouda? Εχει κάποιος αλλος κατι διαφορετικό?

(για να μαζέψουμε απόψεις δηλαδή, να παραγγείλουμε κάποτε :P)

Link to comment
Share on other sites

τι σας αρεσει με το να ειστε beta testers ;
Φίλε μου και γω είμαι υπέρ των stable, φαντάσου ότι είμαι με xiaomi συσκευές από το 1o redmi note και επειδή είχα βαρεθεί την ιστορία με custom και dev roms μόλις έβγαλε η xiaomi τις global stable ήμουν πάντα με stable και ήρεμος. Ωστόσο, με το pocophone μπήκα στο τριπακι να δοκιμάσω τη dev γιατί ήθελα gcam και μπορώ να πω ότι κατ'εξαίρεση του κανόνα, οι dev που έχουν βγει μέχρι τώρα για το poco είναι πολύ προσεγμένες και κάποιες φορές καλύτερες από stable!. Δε μπορώ να καταλάβω δε, γιατί όταν η xiaomi έδωσε τη stable 9.0 δεν έδωσε την τελευταία της dev!!! Αντ'αυτού προτίμησε να δώσει μια stable 9.0 χωρίς συμβατότητα με gcam και χωρίς volte!! Πάντως και γω όταν φτιαχτούν όλα αυτά θα επιστρέψω στη stable, ωστόσο κάποιοι πράγματι τους αρέσει να είναι σε dev, τι να τους κάνουμε... Αστούς να υπάρχουν στο κάτω κάτω για να βγαίνουν καλύτερες stable!!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το volte υπάρχει θέμα, με ακούνε με αντίλαλο

 

Nαι,εχει αναφερθει και απο αλλους το ιδιο.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το volte υπάρχει θέμα, με ακούνε με αντίλαλο

 

Εμένα δουλεύει μια χαρά δεν έχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω παρακαλω.. με το τόσο μεγάλο notch πανω( που δεν με χαλάει οπτικα εμενα προσωπικά) καπου διαβασα πως οι ειδοποιήσεις ειναι ελλιπείς..ισχύει?ας κανει καποιος αν εχει την καλοσύνη κανενα screenshot οταν του εχουν ερθει ειδοποιήσεις sms,whatsapp,viber,messenger να δω πως φαίνεται..
"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω παρακαλω.. με το τόσο μεγάλο notch πανω( που δεν με χαλάει οπτικα εμενα προσωπικά) καπου διαβασα πως οι ειδοποιήσεις ειναι ελλιπείς..ισχύει?ας κανει καποιος αν εχει την καλοσύνη κανενα screenshot οταν του εχουν ερθει ειδοποιήσεις sms,whatsapp,viber,messenger να δω πως φαίνεται..

 

Λαθος διαβασες..Με τοσο μεγαλο νοτς οι ειδοποιησεις δεν ειναι απλα ελλειπεις,ειναι ανυπαρκτες,γιατι απλα δεν χωρανε.Και προς το παρον εχει αφαιρεθει και η δυνατοτητα να κρυφτει το νοτς οπως προυπηρχε!...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λαθος διαβασες..Με τοσο μεγαλο νοτς οι ειδοποιησεις δεν ειναι απλα ελλειπεις,ειναι ανυπαρκτες,γιατι απλα δεν χωρανε.Και προς το παρον εχει αφαιρεθει και η δυνατοτητα να κρυφτει το νοτς οπως προυπηρχε!...

 

Ωχ.. σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.& όσοι έχουν την συσκευή τι κανουν (εκτος από υπομονή)?πως ενημερώνονται για τα μηνύματα, emails κτλ?

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βάλει custom miui rom και ένα mod το οποίο μας επιτρέπει να έχουμε μόνιμη ειδοποίηση εικονιδίων πάνω αριστερά μέχρι να δεησει να το φτιάξει η μαμά xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.& όσοι έχουν την συσκευή τι κανουν (εκτος από υπομονή)?πως ενημερώνονται για τα μηνύματα, emails κτλ?

Δηλαδή εσύ ενημερωνεσαι μόνο αν βλέπεις κάτι στην status bar;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.& όσοι έχουν την συσκευή τι κανουν (εκτος από υπομονή)?πως ενημερώνονται για τα μηνύματα, emails κτλ?
Notification light και πλέον Poco Launcher beta με αρίθμηση μη αναγνωσμένων ειδοποιήσεων.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Notification light και πλέον Poco Launcher beta με αρίθμηση μη αναγνωσμένων ειδοποιήσεων.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

έτσι, αλλά τι έχουν βάλει σε εντελώς άκυρη θέση...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

έτσι, αλλά τι έχουν βάλει σε εντελώς άκυρη θέση...

 

Μια χαρα φαινεται κι εκει κατω που ειναι....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βάλει custom miui rom και ένα mod το οποίο μας επιτρέπει να έχουμε μόνιμη ειδοποίηση εικονιδίων πάνω αριστερά μέχρι να δεησει να το φτιάξει η μαμά xiaomi.

 

Δεν εχω δουλέψει πότε xiaomi... miui κτλ & δεν ξέρω τι παίζει.. & ναι όταν βλέπω notification τσεκάρω τα μηνύματα μου.δεν ανοίγω κάθε τρεις & λίγο το κινητό να μπαίνω στα email..messenger..whatsapp..viber.. κτλ.το Κινητό που εχω τώρα έχει notification led & δεν χάνει ειδοποίηση.στο poco το notification led είναι αστεία μικρό & το σημείο που το έχει ειναι περίεργο.. δεν ξέρω & αν είναι αξιόπιστο γι'αυτό ρώτησα για τις ειδοποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Notification light και πλέον Poco Launcher beta με αρίθμηση μη αναγνωσμένων ειδοποιήσεων.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Συνήθως στα κινητά μου χρησιμοποιώ το Go launcher που έχει περισσότερα skins .ευχαριστώ για την απάντηση.. μέχρι να το αποφασίσω εύχομαι να λυθεί το θέμα γιατί είναι λίγο κάπως να μην έχει ειδοποιήσεις.

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν κάποιος έχει βρει να παραγγείλει από κάπου την official armoured case της xiaomi ?

Επίσης το τηλέφωνο είναι από Ευρώπη και δεν έχω πειράξει οτιδήποτε. Θέλω να δοκιμάσω gcam. Είχα βρει ένα apk αλλά δεν μου αποθήκευε . Κάποια βοήθεια? Κάποιο λινκ σωστό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δουλέψει πότε xiaomi... miui κτλ & δεν ξέρω τι παίζει.. & ναι όταν βλέπω notification τσεκάρω τα μηνύματα μου.δεν ανοίγω κάθε τρεις & λίγο το κινητό να μπαίνω στα email..messenger..whatsapp..viber.. κτλ.το Κινητό που εχω τώρα έχει notification led & δεν χάνει ειδοποίηση.στο poco το notification led είναι αστεία μικρό & το σημείο που το έχει ειναι περίεργο.. δεν ξέρω & αν είναι αξιόπιστο γι'αυτό ρώτησα για τις ειδοποιήσεις.

 

Μια χαρά αξιόπιστο είναι αν συνηθίσεις το σημείο.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχει χρώμα είναι ακατανόητο για μένα. Και μια απώλεια για τις δικές μου προτιμήσεις

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...