Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eνα bug που εχει η dev,ειναι ενω στη συλλογη κανεις διαγραφη καποια φωτο και βγεις,μετα αν ξαναμπεις στην ξαναεμφανιζει κι ας την ειχες διαγραψει πριν!Πραγμα αρκετα ενοχλητικο...:wacko:

 

Μια χαρά μου την διαγράφει. Επιλέγεις να διαγραφεί από παντού και από το cloud?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου την διαγράφει. Επιλέγεις να διαγραφεί από παντού και από το cloud?

 

Ναι και απο το cloud...Και μετα αν ξαναμπω στη συλλογη παλι την εμφανιζει ενω ειχε διαγραφει...Νομιζω βρηκα τι φταιει..Πρεπει να την διαγραψω και απο την εφαρμογη Φωτογραφιες και ετσι δεν την ξαναεμφανιζει.Αλλα γιατι γινεται αυτο?Πριν με stable δεν χρειαζοταν να κανω αυτη την διαδικασια.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι και απο το cloud...Και μετα αν ξαναμπω στη συλλογη παλι την εμφανιζει ενω ειχε διαγραφει...Νομιζω βρηκα τι φταιει..Πρεπει να την διαγραψω και απο την εφαρμογη Φωτογραφιες και ετσι δεν την ξαναεμφανιζει.Αλλα γιατι γινεται αυτο?Πριν με stable δεν χρειαζοταν να κανω αυτη την διαδικασια.....

 

Εγώ από την συλλογή διέγραψα 3 φωτό και δεν τις ξαναείδα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το κάνω κ εγώ το βήμα κ να πάω σε dev...!! βλέπω στο site ότι η τελευταία είναι η 8.12.27, αυτήν προτείνεται οι ειδικοί?Και σας παρακαλώ πολύ ένα λινκ της gcam που να παίζει απροβληματιστα με την 8.12.27.Κατεβαζω το zip της gcam το κάνω εγκατάσταση κ έτοιμος, έτσι?
Αυτή είναι η τελευταία και προτείνεται ανεπιφύλακτα (αν και δεν είμαι ειδικός).

Το 8.12.27 σημαίνει 27 Δεκεμβρίου 2018. Το πρώτο ψηφίο είναι το τελευταίο ψηφίο του έτους έκδοσης, τα επόμενα δύο ο μήνας έκδοσης και τα τελευταία δύο η ημερομηνία έκδοσης.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην προτιμησεις τετοιο τζαμι που πιανει μεχρι τοπ απανω,γιατι μετα με την θηκη πλατης που θα βαλεις θα το πεταει στις ακρες και θα παει χαμενο....Την εχω πατησει ετσι...
Δεν ισχύει πάντα αυτό.

Εξαρτάται από το τζάκι και από τη θήκη. Εγώ έχω ένα παρόμοιο τώρα και δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα και με τις 4 θηκες που έχω. Ωστόσο θέλει πολύ προσοχή στη τοποθέτηση και παρα (μα παρα) πολύ καλό κεντραρισμα. Επίσης έχω να πάω ότι μου έχει πέσει δύο φορές μέχρι τώρα με το τζαμί προς τα κάτω και είτε έχω φανεί τυχερός είτε το τζαμάκι έκανε τη δουλειά του!!!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από την προτελευταία dev η εφαρμογή Security έχει μόνιμα μια ειδοποίηση (τελίτσα επάνω δεξιά) που δεν φεύγει με τίποτα. Ήλπιζα θα έφευγε με την χθεσινή dev αλλά τίποτα. Παρουσιάστηκε σε κάποιον το ίδιο και αν ναι βρήκε λύση;

https://imgur.com/a/UU3Btb1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από την προτελευταία dev η εφαρμογή Security έχει μόνιμα μια ειδοποίηση (τελίτσα επάνω δεξιά) που δεν φεύγει με τίποτα. Ήλπιζα θα έφευγε με την χθεσινή dev αλλά τίποτα. Παρουσιάστηκε σε κάποιον το ίδιο και αν ναι βρήκε λύση;

https://imgur.com/a/UU3Btb1

 

Πάτα παρατεταμένα στην εφαρμογή Security και όταν εμφανιστεί το App Info πάτα το και στο Notifications απενεργοποίησε το App icon badge. Πλέον, η τελίτσα δεν θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Για την τέλεια στο security κάντε αναβάθμιση στο launcher. Με την τελευταία διορθώνεται

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία και προτείνεται ανεπιφύλακτα (αν και δεν είμαι ειδικός).

Το 8.12.27 σημαίνει 27 Δεκεμβρίου 2018. Το πρώτο ψηφίο είναι το τελευταίο ψηφίο του έτους έκδοσης, τα επόμενα δύο ο μήνας έκδοσης και τα τελευταία δύο η ημερομηνία έκδοσης.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ,θα περάσω την 8.12.27.Και πια gcam περνάμε με αυτήν την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,θα περάσω την 8.12.27.Και πια gcam περνάμε με αυτήν την ρομ?

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=11410963190603879727

 

Πληροφορίες εδώ:

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/b-s-g-google-camera-port-developed-mi-8-t3843130

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω τη θήκη της Spigen και το γυαλί της Nillkin, οπότε θα σου πω την άποψη μου για αυτά.

Η θήκη της Spigen έχει απίστευτη ποιότητα και προστατεύει απόλυτα την συσκευή, αλλά αυτό οδηγεί στο να της προσθέτει αρκετό βάρος και όγκο, "μειώνοντας" την εμπειρία χρήσης (η συσκευή γίνεται πιο κουραστική στη χρήση, λόγω βάρους και όγκου, και αισθητικά θυμίζει κινητό παλαιότερων εποχών). Αν το κινητό σου πέφτει συχνά ή έστω υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες να συμβεί ή αν θες στο άμεσο μέλλον να το πουλήσεις (άρα να μην έχει σημάδια φθοράς) στην συστήνω ανεπιφύλακτα, σε διαφορετική περίπτωση μην την αγοράσεις.

Το tempered της Nillkin είναι απόλαυση. Δεν γνωρίζω αν είναι το καλύτερο εκεί έξω, αλλά είναι το καλύτερο που έχω δοκιμάσει εγώ, τόσο στο Poco, όσο και σε προηγούμενες συσκευές (Nexus 5x, Mi A2).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το glass της nillkin πιάνει όλη την οθόνη; Επίσης γύρο γύρο ασπρίζει από τις σκόνες;

 

Αφήνει ακάλυπτο το notch. Στον σύνδεσμο που παραθέτει ο jasonas (3 δημοσιεύσεις πριν) φαίνεται ακριβώς. Σε εμένα, το έχω 2 μήνες, δεν έχει ασπρίσει από σκόνες.

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω πολύ συγκινημένος, 5 ώρες οθόνη στο 50% δεν έχω δει ποτέ μου.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ

Αφήνει ακάλυπτο το notch. Στον σύνδεσμο που παραθέτει ο jasonas (3 δημοσιεύσεις πριν) φαίνεται ακριβώς. Σε εμένα, το έχω 2 μήνες, δεν έχει ασπρίσει από σκόνες.

 

 

Η μπαταρία του φίλε είναι ατελείωτη

Νιώθω πολύ συγκινημένος, 5 ώρες οθόνη στο 50% δεν έχω δει ποτέ μου.
Link to comment
Share on other sites

https://en.miui.com/download-355.html

 

Την κατεβάζεις απευθείας στο κινητό και μετά ανοίγεις τον Updater (όπως όταν ψάχνεις να δεις για ΟΤΑ), πας πάνω δεξιά στις τρεις τελίτσες, επιλέγεις "Choose Update Package" και από εκεί διαλέγεις το αρχείο που κατέβασες και κάνεις το update σε dev. Επειδή πας από stable σε dev θα χάσεις όλα τα δεδομένα, οπότε κάνε backup πρώτα.

 

Την κατεβασα οπως ειπες και τώρα δεν ανοίγει.. Μου εμφανιζει ένα λουκετο και μου ζητάει κωδικο του mi account, πού δεν τον θυμάμαι. Τωρα τι κανω? Και δεν μπορω να το κλείσω. Παει? Μπρικαρε??

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω πολύ συγκινημένος, 5 ώρες οθόνη στο 50% δεν έχω δει ποτέ μου.
Με σταθερή;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα οπως ειπες και τώρα δεν ανοίγει.. Μου εμφανιζει ένα λουκετο και μου ζητάει κωδικο του mi account, πού δεν τον θυμάμαι. Τωρα τι κανω? Και δεν μπορω να το κλείσω. Παει? Μπρικαρε??

 

Πηγαινε στο pc σου στο internet xiaomi https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?cUserId=2Kk88Uh1p3DW-Hyp_ZWTu0dy_Ms&userId=1637705570

και κανε απο εκει reset password κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Με σταθερή;

Όχι, με τη dev την XTRV 8.12.20 αλλά και την επόμενη .27 το ίδιο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ερχόμενος από WindowsPhone αντιμετωπίζω αρκετές δυσκολίες. Οι 2 σημαντικότερες είναι ότι δεν μπορώ να βρω χρωματικό διαχωρισμό στην επιλογή των 2 SIM ή του από ποια SIM είναι η εισερχόμενη κλήση. Επίσης πως αλλάζω θέμα ώστε να είναι ποιο ευδιάκριτα τα πάντα, τα οποία πνίγονται στο πολύ λευκό φόντο. Please Help.
Link to comment
Share on other sites

Στην dev μονίμως μου βγάζει στο play store οτι η συσκευή δεν πιστοποιήθηκε...έκανα εκκαθάριση στην εφαρμογή αλλά πάλι τα ίδια.

Τι κάνουμε? (αρουτάριστος με κλειδωμένο bootloader)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...