Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε αυτη την εκδοση σε αφηνει να τραβηξεις πανω απο 2 φωτο συνεχομενες η κολλαει και θελει επανεκκινηση??

'Οχι, όχι, δεν παίζει ούτε σε εμένα.

Τραβάω 2 φωτό, κλείνω και ξανανοίγω. Είμαι όμως πολύ ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα, οπότε κάνω τα στραβά μάτια.

Κάποια στιγμή πιστέυω θα στρώσει κι αυτό. Που θα πάει;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

'Οχι, όχι, δεν παίζει ούτε σε εμένα.

Τραβάω 2 φωτό, κλείνω και ξανανοίγω. Είμαι όμως πολύ ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα, οπότε κάνω τα στραβά μάτια.

Κάποια στιγμή πιστέυω θα στρώσει κι αυτό. Που θα πάει;

 

Ναι βεβαια...Ευχαριστω φιλος...Ξερει ψαχνομαι μιας και δεν εχω ακομα τη συσκευη αλλα προτιθεμαι στο αμμεσο μελλον να την αγορασω....:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

2. Για Oreo, υπάρχει η MGC_6.1.009_V1a (στο ίδιο thread) που μπορούμε να περάσουμε κατευθείαν, αλλά έχει το πρόβλημα του lag μετά απο 2 φωτό συνεχόμενες. Γράφει όμως, ότι αρκεί να μπούμε και να βγούμε (μέσα από την εφαρμογή) στις φωτό που έχουμε τραβήξει και θα λειτουργεί κανονικά για τις επόμενες 2, κ.ο.κ (το δοκίμασα και ισχύει, άρα δεν χρειάζεται συνέχεια επανεκκίνηση η εφαρμογή)

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

Σωστός. Ισχύει αυτό αλλά δεν το ανέφερα γιατί ουσιαστικά δεν εξαλείφει το πρόβλημα. Απλά το προσπερνάς με διαφορετικό τρόπο.

Όντως, αν πατήσεις κάτω δεξιά να δεις τις φωτό που τράβηξες, επιστρέφοντας μετά στη λειτουργία της κάμερας, παίζει κανονικά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από ότι έχω καταλάβει διαβάζοντας το σχετικό thread του Sreekantt στο XDA: B-S-G Google Camera port - Pixel 3 (6.1.013) (Nov 11) ισχύουν τα εξής:

 

1. Την MGC_6.1.013_FINAL_V1b μπορούμε να την εγκαταστήσουμε χωρίς το fix που δίνει στο ίδιο Post, εάν έχουμε περάσει τo beta firmware που βασίζεται σε Pie (8.11.7 και πάνω). Διαφορετικά, θέλουμε TWRP ή Magisk για να περάσουμε και το fix

 

2. Για Oreo, υπάρχει η MGC_6.1.009_V1a (στο ίδιο thread) που μπορούμε να περάσουμε κατευθείαν, αλλά έχει το πρόβλημα του lag μετά απο 2 φωτό συνεχόμενες. Γράφει όμως, ότι αρκεί να μπούμε και να βγούμε (μέσα από την εφαρμογή) στις φωτό που έχουμε τραβήξει και θα λειτουργεί κανονικά για τις επόμενες 2, κ.ο.κ (το δοκίμασα και ισχύει, άρα δεν χρειάζεται συνέχεια επανεκκίνηση η εφαρμογή)

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

 

Επιβεβαιώνω με την σειρά μου για το MGC_6.1.013_FINAL_V1b στην 8.11.8... δουλεύει απροβληματιστα.. να σαι καλά φίλε μου :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε και η σημερινή close beta με τεράστιο μέγεθος...για να δούμε....

Αναμενουμε εντυπωσεις!!! Και πες μας αν εξακολουθει να παιζει το VoLTE/VoWiFi σε Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε εντυπωσεις!!! Και πες μας αν εξακολουθει να παιζει το VoLTE/VoWiFi σε Cosmote
Παίζει κανονικά.... ειδικά η εναλλαγή τους γίνεται πολύ γρήγορα. Έχει βελτιωθεί τρομερά το θέμα με την αφή και η γενική αίσθηση είναι πολύ καλή. Διορθώθηκε και το θέμα με την sd. Αν δεν βρεθεί κάτι άλλο νομίζω θα βγει κανονικά την Πέμπτη....για να δούμε...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά.... ειδικά η εναλλαγή τους γίνεται πολύ γρήγορα. Έχει βελτιωθεί τρομερά το θέμα με την αφή και η γενική αίσθηση είναι πολύ καλή. Διορθώθηκε και το θέμα με την sd. Αν δεν βρεθεί κάτι άλλο νομίζω θα βγει κανονικά την Πέμπτη....για να δούμε...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Σε ευχαριστουμε για την ενημερωση, ευχαριστα νεα.

Ξερεις ποτε θα δωθει η Pie κανονικα σε ολους; Εννοω general release και οχι beta ή closed beta.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε για την ενημερωση, ευχαριστα νεα.

Ξερεις ποτε θα δωθει η Pie κανονικα σε ολους; Εννοω general release και οχι beta ή closed beta.

Προς τέλος Δεκεμβρίου ακούγεται με αρχές Ιανουαρίου. Γενικά η σταθερή είναι περίπου 2 μήνες πίσω

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εσένα πρέπει να δουλεύει αυτή η έκδοση. Δεν ξέρω γιατί. Μήπως παίζει ρόλο το γεγονός ότι έχεις εγκαταστήσει και το twrp recovery;

Τεσπά, έγω έχω βολευτεί προς το παρόν με αυτήν https://mega.nz/#!HXZjhSCI!C0zjPjyd4LR-8V34BvYCN2nDlawnWJBPRNmWqj_6mCg και όλα μια χαρά. Απλά δεν έχει το "disable zoom in portrait mode".

 

Ναι λογικα γιατι βρισκομαι στη τελευταια weekly miui eu με 9.0 και εχω φλασαρει και το fix.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ του Poco εδώ και 3 βδομάδες κάνοντας το πέρασμα από Honor 8 όπως και ο φίλος μερικά μηνύματα πιο πάνω. Το κινητό απλά τα σπάει. Τα ελάχιστα θεματάκια που έχει είναι καθαρά θέμα software νομίζω και από ότι κατάλαβα επιλύονται σχετικά άμεσα σε επόμενα updates (κάτι που για παράδειγμα δεν έκανε συχνά η Hua).

Ένα από αυτά που μου έχει εμφανιστεί τις τελευταίες ημέρες μετά την αναβάθμιση σε 10.0.4.0 global , είναι στην εφαρμογή των μηνυμάτων. Πολλές φορές μου εμφανίζει στη λίστα των εισερχόμενων τα μηνύματα με τον αριθμό του αποστολέα αντί για το όνομα της επαφής που έχω αποθηκευμένη στη μνήμη.

Έχει εμφανιστεί και σε κανέναν άλλο; Μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα αυτό το θέμα με τη miui όταν δεν είχα αποθηκευμένους τους αριθμούς με +30 στην αρχή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε 10, ποιο θέμα ήταν επιλεγμένο ως default;

 

Στο δικό μου το Classical και όταν επιλέγω το Poco, κατεβάζοντας το notification tray, ώρα και ημερομηνία φαίνονται πολύ σκοτεινά, ενώ το γρανάζι των settings στα δεξιά, φαίνεται μισό και μαύρο. Σε άγγιγμα αντιδρούν κανονικά.

 

EDIT: https://1drv.ms/u/s!AKS_ZBNLE6ROHZHR8P9ZCKFPIDZS1Q

 

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ του Poco εδώ και 3 βδομάδες κάνοντας το πέρασμα από Honor 8 όπως και ο φίλος μερικά μηνύματα πιο πάνω. Το κινητό απλά τα σπάει. Τα ελάχιστα θεματάκια που έχει είναι καθαρά θέμα software νομίζω και από ότι κατάλαβα επιλύονται σχετικά άμεσα σε επόμενα updates (κάτι που για παράδειγμα δεν έκανε συχνά η Hua).

Ένα από αυτά που μου έχει εμφανιστεί τις τελευταίες ημέρες μετά την αναβάθμιση σε 10.0.4.0 global , είναι στην εφαρμογή των μηνυμάτων. Πολλές φορές μου εμφανίζει στη λίστα των εισερχόμενων τα μηνύματα με τον αριθμό του αποστολέα αντί για το όνομα της επαφής που έχω αποθηκευμένη στη μνήμη.

Έχει εμφανιστεί και σε κανέναν άλλο; Μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις;[/quote

 

Κλήσεις -> Ρυθμίσεις -> Τοποθεσία -> Προσθήκη κωδικού χώρας.

 

Βάλε το διακόπτη στο off.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα κ με το theme που αναφέρεις...

 

 

Μετά το update σε 10, ποιο θέμα ήταν επιλεγμένο ως default;

 

Στο δικό μου το Classical και όταν επιλέγω το Poco, κατεβάζοντας το notification tray, ώρα και ημερομηνία φαίνονται πολύ σκοτεινά, ενώ το γρανάζι των settings στα δεξιά, φαίνεται μισό και μαύρο. Σε άγγιγμα αντιδρούν κανονικά.

 

Θα προσθέσω screenshot σε edit.

 

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ του Poco εδώ και 3 βδομάδες κάνοντας το πέρασμα από Honor 8 όπως και ο φίλος μερικά μηνύματα πιο πάνω. Το κινητό απλά τα σπάει. Τα ελάχιστα θεματάκια που έχει είναι καθαρά θέμα software νομίζω και από ότι κατάλαβα επιλύονται σχετικά άμεσα σε επόμενα updates (κάτι που για παράδειγμα δεν έκανε συχνά η Hua).

Ένα από αυτά που μου έχει εμφανιστεί τις τελευταίες ημέρες μετά την αναβάθμιση σε 10.0.4.0 global , είναι στην εφαρμογή των μηνυμάτων. Πολλές φορές μου εμφανίζει στη λίστα των εισερχόμενων τα μηνύματα με τον αριθμό του αποστολέα αντί για το όνομα της επαφής που έχω αποθηκευμένη στη μνήμη.

Έχει εμφανιστεί και σε κανέναν άλλο; Μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις;[/quote

 

Κλήσεις -> Ρυθμίσεις -> Τοποθεσία -> Προσθήκη κωδικού χώρας.

 

Βάλε το διακόπτη στο off.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ του Poco εδώ και 3 βδομάδες κάνοντας το πέρασμα από Honor 8 όπως και ο φίλος μερικά μηνύματα πιο πάνω. Το κινητό απλά τα σπάει. Τα ελάχιστα θεματάκια που έχει είναι καθαρά θέμα software νομίζω και από ότι κατάλαβα επιλύονται σχετικά άμεσα σε επόμενα updates (κάτι που για παράδειγμα δεν έκανε συχνά η Hua).

Ένα από αυτά που μου έχει εμφανιστεί τις τελευταίες ημέρες μετά την αναβάθμιση σε 10.0.4.0 global , είναι στην εφαρμογή των μηνυμάτων. Πολλές φορές μου εμφανίζει στη λίστα των εισερχόμενων τα μηνύματα με τον αριθμό του αποστολέα αντί για το όνομα της επαφής που έχω αποθηκευμένη στη μνήμη.

Έχει εμφανιστεί και σε κανέναν άλλο; Μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις;

 

Εγώ δεν έχω μεταβεί ακόμη...περιμένω να παραλάβω αλλά και πάλι δεν το έχω αποφασίσει...θα κάνω κάποιες δοκιμές και θα δω.

Μου αρέσουν τα καλούδια του Honor 8 αλλά και το μέγεθος στον χειρισμό, αλλά έχει αυξηθεί η χρήση του κινητού για πολυμεσικό περιεχόμενο και η οθόνη αρχίζει και μου φαίνεται μικρή.

 

Αν έχεις ακόμη το Honor 8, μπορείς να κάνεις κάποιο μινι-συγκριτικό φωτογραφιών, πχ 3 φωτογραφίες το ίδιο τοπίο με τα δύο κινητά, μέρα / απόγευμα / νύχτα;

Link to comment
Share on other sites

 

Κλήσεις -> Ρυθμίσεις -> Τοποθεσία -> Προσθήκη κωδικού χώρας.

 

Βάλε το διακόπτη στο off.

 

Καλημέρα. Το δοκίμασα αυτό με τον διακόπτη στις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά δεν...

Εξακολουθούν να μην εμφανίζονται τα ονόματα των επαφών και να φαίνεται μόνο ο αριθμός του αποστολέα στα περισσότερα εισερχόμενα μηνύματα (όχι όλα). Μήπως έχει να κάνει με τον τρόπο που τα πέρασα στο κινητό όταν έκανα αλλαγή της συσκευής;:blink::worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν έχεις ακόμη το Honor 8, μπορείς να κάνεις κάποιο μινι-συγκριτικό φωτογραφιών, πχ 3 φωτογραφίες το ίδιο τοπίο με τα δύο κινητά, μέρα / απόγευμα / νύχτα;

 

Δυστυχώς δεν το έχω πια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάντως καλά όλα αυτά που αναφέρονται για το κινητό, είμαι σίγουρος οτι τα σπάει. Για όποιον όμως είναι από επαρχία και θέλει να το αγοράσει από κατάστημα επίσημο συνεργάτη της Info (αναφέρομαι στις 4 μεγάλες αλυσίδες)...τζίφος! Η διαθεσιμότητα είναι εδώ και 2 εβδομάδες τουλάχιστον μηδενική. Δυστυχώς θέλω να το αγοράσω με τιμολόγιο και κάνοντας χρήση μιας προπληρωμένης κάρτας Ticket compliments (για μέρος του συνολικού ποσού) και δεν υπάρχει πουθενά. Έχω βάλει όριο τη Μαύρη Παρασκευή, αν μέχρι τότε ακόμα δεν...με βλέπω για Honor Play :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έρχεται και η armored edition

στα 304,55€ με κουπόνι 11BGF128G

Δε χρειάζεται το affiliate νομίζω...:mad:https://www.banggood.com/Xiaomi-Pocophone-F1-Global-Version-6_18-inch-6GB-128GB-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1343414.html?ID=557965&cur_warehouse=HK

11BGF128G

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δοκίμασα αυτό με τον διακόπτη στις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά δεν...

Εξακολουθούν να μην εμφανίζονται τα ονόματα των επαφών και να φαίνεται μόνο ο αριθμός του αποστολέα στα περισσότερα εισερχόμενα μηνύματα (όχι όλα). Μήπως έχει να κάνει με τον τρόπο που τα πέρασα στο κινητό όταν έκανα αλλαγή της συσκευής;:blink::worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς δεν το έχω πια...

 

Κάποιο σχόλια για τις φωτογραφίες του Ποκο Φ1; Πιθανολογώ πολύ καλές, συγκρίσιμες φωτοραφίες την ημέρα και υπεροχή του Honor 8 στις νυχτερινές, με γενική υπεροχή του Ποκο στο βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Top 15 BEST Smartphones 2018......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...