Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μου λετε λεβεντες, τι τιμη πιανει το poco 6/64 μεταχειρισμενο 4-5 μηνων εγγυηση απο infoquest και τι τιμη απο εξωτερικο (gearbest);; τωρα εχω δυο και θελω να δωσω το ενα ,σαν καινουρια και τα δυο
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λετε λεβεντες, τι τιμη πιανει το poco 6/64 μεταχειρισμενο 4-5 μηνων εγγυηση απο infoquest και τι τιμη απο εξωτερικο (gearbest);; τωρα εχω δυο και θελω να δωσω το ενα ,σαν καινουρια και τα δυο

Κοιτα στις αγγελιες στο ινσομ....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου, γύρω στα 240€-250€ είναι καλά.

Επειδή μιλάμε για το poco, προσωπικά η επίσημη εγγύηση δε μου λέει κάτι.

Αυτό είναι το 3ο poco εξ ανατολάς που κρατώ στα χέρια μου, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Να μιλούσαμε για κάνα lg ή για το note 5 που αρκετές συσκευές εμφάνισαν πρόβλημα με τη μητρική (bootloop και τα ρέστα), εκεί ναι, θα την ήθελα την εγγύηση. Το poco αποδείχθηκε όμως πολύ σκυλί και ότι παιδικές ασθένειες είχε, τύπου screen bleeding και touch latency, ανήκουν πια στο παρελθόν.

Βut that's just me.:).......όσο θέλεις, το κοστολογείς.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η φθηνότερη τιμή για καινούριο στο best είναι 269€ και με 2 χρόνια εγγύηση από το κατάστημα, οπότε μεταχειρισμένο ανάλογα με τη χρήση υπολογίζεις ...

Για εγγύηση Infoquest οι τιμές είναι πολύ πιο πάνω και δεν ξέρω αν αξίζει

Από το Bangood με κουπόνι βγαίνει στα 250€

Link to comment
Share on other sites

Mην το τρεξουμε παλι με της εγγυησεις,ειπαμε μια φορα να φάτε φόλα απο σκρουτζομαγαζα,καλα για τα κινεζοπουλα δεν το αναλύω καν,και αλλαζει ολο το σκεπτικο σας περι αυτων.

Πάρτε τα ρίσκα σας.......δικα σας χρηματα ειναι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλά φόλα από κινεζομαγαζο φάγαμε αλλά μυαλό δεν βάλαμε, ευτυχώς ήταν κινητό χαμηλού κόστους, τεσπα ,όπως λέει και ο φίλος από πάνω ας μην αρχίσουμε πάλι, έχει κουράσει, ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, μαζί σου. Κι εγώ υπέρ της εγγύησης είμαι, απλά έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα με το poco, δεν τη θεωρώ και τόσο απαραίτητη.

Σαφώς και θα προτιμούσα την εγγύηση αν η ψαλίδα της διαφοράς ήταν μικρότερη.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θέλουμε όλοι την καλύτερη εγγύηση, και πάνω σ' αυτό για μένα η καλύτερη είναι του amazon!

Από την άλλη νομίζω πως υπάρχουν και Ελληνικά μαγαζιά (λίγα ίσως) skroutz ή όχι που είναι αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα φίλε με κωτσο και μου είπε πως για να ισχύει η ασφάλεια κλοπής κλπ κλπ χρειάζονται οι συμβάσεις που αναφέρουν και για πόσο καιρό είναι ασφαλισμένο

Edit το 1x z4 τι είναι;

Edit2. Επίσης όλα μεταβιβάζονται, δηλαδή πάνε με το κινητό μαζί, 10 χέρια να αλλάξει θα ισχύουν όλα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα φίλε με κωτσο και μου είπε πως για να ισχύει η ασφάλεια κλοπής κλπ κλπ χρειάζονται οι συμβάσεις που αναφέρουν και για πόσο καιρό είναι ασφαλισμένο

Edit το 1x z4 τι είναι;

 

Ωπ, ξαναβάζω την Spigen - κάνω το τηλέφωνο να μοιάζει με τούβλο στο σχήμα και στην παλάμη.

 

Δεν έχω ιδέα τι είναι το 1 X Z4.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η υποστήριξη του Κοτσου.

Total support premium.

Προφανώς θα έχετε κάνει κάτι σαν επέκταση της εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

και στην κληση (μεσω Cosmote κυριως) και σε βιντεοκληση με messenger! αυτο μου το εκανε και πριν και μετα την ενεργοποιηση VoWiFi οποτε δεν πρεπει να φταίει αυτο...

 

Δεν έχω κάποιο θέμα με cosmote μονο στο messenger καμιά φορά...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχτε πρόβλημα στην κλήση, δηλαλή σας ακούνε διπλά, σας συμβαίνει και με bluetooth ακουστικό, ή ενσυρματο earphone?
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν με ακουνε διπλα.... ακουνε την φωνη τους οταν μιλανε! αλλα αυτο ισχυει μονο σε κληση με το κινητο στο χερι και την βιντεο κληση με στο messenger.... εαν βαλω ακουστικά τοτε σταματάει το θεματακι...

 

δεν λεω οτι ειναι θεμα μοσμοτε η βοντα... γενικα πρεπει να εχει προβλημα η συσκευή...(?)

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν με ακουνε διπλα.... ακουνε την φωνη τους οταν μιλανε! αλλα αυτο ισχυει μονο σε κληση με το κινητο στο χερι και την βιντεο κληση με στο messenger.... εαν βαλω ακουστικά τοτε σταματάει το θεματακι...

 

 

 

δεν λεω οτι ειναι θεμα μοσμοτε η βοντα... γενικα πρεπει να εχει προβλημα η συσκευή...(?)

Μήπως έχει ο άλλος θέμα; Αν εχεις περάσει το μενού για wificall και volte ίσως να φταίει αυτό, τα έχεις ενεργοποιήσει αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις απέκτησα το Poco και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Έχω την εφαρμογή dual sim selector και όταν ενεργοποιημένη και ξεκινάω κλήση μέσω bluetooth με κλειδωμένη οθόνη, τότε ανοίγει η εφαρμογή του τηλεφωνου και αμέσως κλείνει χωρίς να πραγματοποιήσει τη κλήση. Αν η οθόνη είναι ξεκλείδωτη τότε όλα γίνονται κανονικά.

Αν απενεργοποιήσω την εφαρμογή όλα δουλεύουν κανονικά.

Έχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

Επίσης μήπως ξέρετε κάποια άλλη εφαρμογή για αυτόματη επιλογή sim ανάλογα με κάποια κριτήρια;

 

Βρέθηκε η λύση:

Υπάρχει άδεια για Εμφάνιση σε οθόνη κλειδ'ωματος για τις εφαρμογές, που στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν απενεργοποιημένη

Edited by gvala
Βρέθηκε λύση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος αν γίνεται να κρύψουμε εφαρμογές, να μη φαίνονται τόσες πολλές στο συρτάρι εφαρμογών?

Στο προηγούμενο κινητό που είχα, πήγαινα στην εφαρμογή στις ιδιότητες και είχε να παγώσω την εφαρμογή και έτσι

έφευγε το εικονίδιο από το συρτάρι, εδώ δεν υπάρχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...