Jump to content

Nokia 5.1 plus (X5)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

:rolleyes: - παρακληση απο τους υπαρχοντες χρηστες:

την αποψη σας απο θεμα φωτογραφιας ιδιως την νυχτα? το βιντεο επισης?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:dance: - το πηρα σημερα (!)

στο skroutz δυστυχως ειχε εξαφανιστει σαν ''ετοιμοπαραδοτο'' στις χαμηλες τιμες, ο Κωτσοβολος σταματησε αν το φερνει και ευτυχως σε αναζητηση το βρηκα σε μαγαζι στην Αθηνα-κεντρο στα 146 ευρω, πηρα τηλεφωνο μου το κρατησαν και εστειλα φιλο και το πηρε, τελευταιο κομματι

τωρα ειμαι στην διαδικαια αρχικης φορτισης, οδηγιες μεσα στα Ελληνικα δεν εχει (αλλα απο μερικες αλλες χωρες) ομως εχει σε μορφη pdf στο site της Ελληνικης Nokia και απο εκει θα βγει ακρη (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τόσο γρήγορα σταμάτησε να κυκλοφορεί το 5.1plus; Ή φεύγει γρήγορα και δεν το προλαβαίνουν;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - δεν ξερω αλλα πολλες φορες πανω που το εβλεπα στον Κωτσοβολο την αλλη μερα εξαφανιζοταν, μετα ξανα παλι το ιδιο ωσπου χτες εφτασα στα ορια μου λεω θα το παρω σημερα και οτι γινει

στο skroutz τα πρωτα ειναι ολα για παραγγελια που σημαινει ''καλα κρασια'', σε διαφορα αλλα ελεγε εξαντληθηκε και ευτυχως σταθηκα τυχερος και βρηκα ενα κομματι (τελευταιο) και το πηρα στην Αθηνα (Πειραια εχει αλλο 1 αλλα δεν προλαβαινα να κατεβω εκει κατω)

εχω αρχισει να εγκαθιστω gmail-yahoo κλπ αλλα περιμενω να βρω μια συγκεκριμενη θηκη γιατι αλλιως εξω σε χρηση καθημερινη δεν το βγαζω ακομη μηπως μου γλυστρισει-γρατζουνιστει (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Είναι ωραία συσκευή - έχω την έκδοση με πιο λίγη μνήμη (εσωτερική και RAM) σαν δεύτερο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Είναι ωραία συσκευή - έχω την έκδοση με πιο λίγη μνήμη (εσωτερική και RAM) σαν δεύτερο κινητό.

 

:thanks: - να εισαι καλα φιλε μου (!) μιας και το εχεις θελω να σε ρωτησω: θελω να φτιξω φακελους εκει σε εικονες-βιντεο γιατι τωρα καθε φορα μου τα βγαζει σαν λιστα ολα μαζι και δεν με βολευει, θελω πχ εναν φακελο ''δουλεια'' εναν ''προσωπικες'' εναν ''αμαξι'' κ.ο.κ νομιζω με καταλαβαινεις

μπορω να τους φτιαξω απο το μενου του κινητου ή να το συνδεσω με τον υπολογιστη και να τους φτιαξω απο εκει;

ειναι το 1ο μου smartphone, εχω αλλα 2 tablet ομως εκει δεν με ενδιαφερει το θεμα ταξινομισης.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:thanks: - να εισαι καλα φιλε μου (!) μιας και το εχεις θελω να σε ρωτησω: θελω να φτιξω φακελους εκει σε εικονες-βιντεο γιατι τωρα καθε φορα μου τα βγαζει σαν λιστα ολα μαζι και δεν με βολευει, θελω πχ εναν φακελο ''δουλεια'' εναν ''προσωπικες'' εναν ''αμαξι'' κ.ο.κ νομιζω με καταλαβαινεις

μπορω να τους φτιαξω απο το μενου του κινητου ή να το συνδεσω με τον υπολογιστη και να τους φτιαξω απο εκει;

ειναι το 1ο μου smartphone, εχω αλλα 2 tablet ομως εκει δεν με ενδιαφερει το θεμα ταξινομισης.

 

Δεν είμαι βέβαιος ότι κατάλαβα ακριβώς τι ζητάς, αλλά πρέπει να υπάρχει κάποια εφαρμογή τύπου file manager αν δεν τα καταφέρνεις με της Google. Εγώ μερικές φορές, αν θέλω να φτιάξω φακέλους για να ξεχωρίσω τη μουσική στα κινητά μου, το κάνω μέσω υπολογιστή.

 

Κι εγώ δεν πολυενδιαφερόμουν για smartphone παλιότερα. Το πρώτο μου το πήρα τον Σεπτέμβρη (πριν 3 μήνες). Να ξέρεις πάντως πως αυτό το κινητό έχει Android απείραχτο, οπότε ό,τι ισχύει σε Android γενικά, ισχύει και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι βέβαιος ότι κατάλαβα ακριβώς τι ζητάς, αλλά πρέπει να υπάρχει κάποια εφαρμογή τύπου file manager αν δεν τα καταφέρνεις με της Google. Εγώ μερικές φορές, αν θέλω να φτιάξω φακέλους για να ξεχωρίσω τη μουσική στα κινητά μου, το κάνω μέσω υπολογιστή.

 

:rolleyes: - θελω μολις τραβαω μερικες φωτο μετα απο λιγο με ηρεμια να μπορω να τις μεταφερω σε φακελους με δικο μου τιτλο ο καθενας πχ αμαξι-οικογενεια κλπ

αυτο μαλλον θα γινεται εαν εχεις ξεχωριστη καρτα μνημης,τωρα εχω μονο τον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου για αυτο.

Παντως το συνδεσα μεσω καλωδιου με τον υπολογιστη στο γραφειοκαι εφτιαξα μερικους φακελους,στην πορεια θα το οργανωσω καλυτερα.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:blink: - ΔΕΝ εχουμε για αυτο το Νοκια PC Suite για να μεταφερουμε τις επαφες απο αλλα παλια τηλεφωνα?

 

Does any pc suite available for Nokia android mobile?

https://community.phones.nokia.com/discussion/7409/does-any-pc-suite-available-for-nokia-android-mobile

 

και τι θα κανουμε τωρα, θα περασουμε εκατονταδες επαφες μια-μια με το χερι? τις εχω απο τα παλια τηλεφωνα μου στον υπολογιστη αλλα πως θα τις περασω στο Nokia 5.1 plus?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει κάποιο παλιό τηλέφωνο πέρασέ τες απ'ευθείας στο νέο.. αλλιώς δοκίμασε να τις περάσεις στο Google account ώστε να τις τραβήξει το κινητό από εκεί..
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει κάποιο παλιό τηλέφωνο πέρασέ τες απ'ευθείας στο νέο.. αλλιώς δοκίμασε να τις περάσεις στο Google account ώστε να τις τραβήξει το κινητό από εκεί..

 

:O - ειχα κανει το λαθος και ειχα Απενεργοποιησει την εφαρμογη Επαφες,εκανα αυτο που μου ειπες φιλε μου και τις περασα αν και χρειαζονται μικροδιορθωσεις επειδη σε σχεση με το παλιο κινητο βγαινουν πιο ''συντομες''

να σε ρωτησω και κατι αλλο: στα παλια κινητα ειχαμε την επιλογη να κανουμε ρυθμιση κλησης να παιρνουμε καποιον με ''Απορρητο'' ενω μετα την αλλαζαμε και φαινονταν κανονικα ο αριθμος οταν πχ παιρναμε σπιτι,τωρα στα smartphone πως γινεται?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:O - ειχα κανει το λαθος και ειχα Απενεργοποιησει την εφαρμογη Επαφες,εκανα αυτο που μου ειπες φιλε μου και τις περασα αν και χρειαζονται μικροδιορθωσεις επειδη σε σχεση με το παλιο κινητο βγαινουν πιο ''συντομες''

να σε ρωτησω και κατι αλλο: στα παλια κινητα ειχαμε την επιλογη να κανουμε ρυθμιση κλησης να παιρνουμε καποιον με ''Απορρητο'' ενω μετα την αλλαζαμε και φαινονταν κανονικα ο αριθμος οταν πχ παιρναμε σπιτι,τωρα στα smartphone πως γινεται?

Ρυθμίσεις κλήσεων › πρόσθετες ρυθμίσεις › αναγνώριση κλήσεων. Από την εφαρμογή τηλεφώνου.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις κλήσεων › πρόσθετες ρυθμίσεις › αναγνώριση κλήσεων. Από την εφαρμογή τηλεφώνου.

 

:clap: - ευχαριστω πολυ,με εσωσες (!)

μπλε εικονιδιο για κληση->ρυθμισεις->λογαριασμοι κλησης->καρτα->προσθετες ρυθμισεις->αναγνωριση κλησης

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα σε όλους, η αλήθεια είναι ότι είχα χρόνια να κάνω post εδώ από τις χρυσές εποχές των symbian s60 και του N72. Αυτές οι εποχές με έσπρωξαν να γλυκοιτάξω πάλι τη Nokia, πράγμα που ψιλομετάνιωσα. Μετά από 8 μηνες χρήσης της συσκευής ξαφνικά ένα πρωί άρχισε η οθόνη να κολλάει, να αλληλοεπικαλύπτει τα εικονίδια, να μεταβάλλει τον φωτισμό της. Δοκίμασα μέχρι hard reset αλλά επιμένει στα ίδια. Κατάλαβα λοιπόν ότι χρειάζεται service. Εδώ λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω, μιας που ισχύει η εγγύηση, γνωρίζει κάποιος ποια εταιρία αναλαμβάνει το service για τη nokia;
Link to comment
Share on other sites

μιας που ισχύει η εγγύηση, γνωρίζει κάποιος ποια εταιρία αναλαμβάνει το service για τη nokia;

 

Περιοχή: Άγνωστη

 

:worry: - σε ποια περιοχη φιλε μου?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τελικα διαβάζοντας εδώ μέσα επικοινώνησα με ts solutions και επειδή έπρεπε να φύγει απο την Μυτιλήνη με κούριερ και τα σχετικά θα έπερνε αρκετό χρόνο. Οπότε παραδόθηκε σε μη εξουσιοδοτημένο τεχνικό. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τελικα διαβάζοντας εδώ μέσα επικοινώνησα με ts solutions και επειδή έπρεπε να φύγει απο την Μυτιλήνη με κούριερ και τα σχετικά θα έπερνε αρκετό χρόνο. Οπότε παραδόθηκε σε μη εξουσιοδοτημένο τεχνικό. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Και η εγγύηση;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

:O - παιδια ηθελα αν σας ρωτησω, στην κεντρικη οθονη κατω τερμα εχει την μπαρα της Google με το συμβολο της φωνης να το πατας για αναζητηση, επειδη ΔΕΝ το θελω μπροστα στην κεντρικη οθονη υπαρχει τροπος να το βγαλω εκτος; δοκιμασα να πατησω ''διακοπη'' στην εφαρμοση Google αλλα δεν εγινε τιποτα, τελικα μηπως ειναι μονιμη η θεση του εκει και τσαμπα παιδευομαι;

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:O - παιδια ηθελα αν σας ρωτησω, στην κεντρικη οθονη κατω τερμα εχει την μπαρα της Google με το συμβολο της φωνης να το πατας για αναζητηση, επειδη ΔΕΝ το θελω μπροστα στην κεντρικη οθονη υπαρχει τροπος να το βγαλω εκτος; δοκιμασα να πατησω ''διακοπη'' στην εφαρμοση Google αλλα δεν εγινε τιποτα, τελικα μηπως ειναι μονιμη η θεση του εκει και τσαμπα παιδευομαι;

 

Μάλλον μόνιμη. Δε βρήκα ούτε κι εγώ τρόπο εκτός αν κάνω disable το Google voice εντελώς.

Edited by A_gamer
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μόνιμη. Δε βρήκα ούτε κι εγώ τρόπο εκτός αν κάνω disable το Google voice εντελώς.

 

:) - φιλε μου σε ποιο σημειο του μενου γινεται? μετα δεν βγαινει η μπαρα απο κατω στην οθονη?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...