Jump to content

honor vs nokia στα 125 ευρω.


ad276
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ.Εχω βρει στο σκρουτζ στα 125 ευρω περιπου το honor 6a και το nokia 5.Εχουν ιδιο επεξεργαστη snapdragon 430 ειναι οχταπυρηνα με ταχυτητα 1,4ghz(nokia) και 1,5 ghz (honor)και μπαταρια στις 3000mah.Οι οθονες στις 5 και 5,2 ιντσες για το honor και nokia.Εσεις τι γνωμη εχετε;

Δεν κανω ιδιαιτερη χρηση δεν χρησιμοποιω fb,messenger,instangram ουτε παιχνιδια αλλα θελω αξιοπιστια και αντοχη.

Edited by ad276
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.Εχω βρει στο σκρουτζ στα 125 ευρω περιπου το honor 6a και το nokia 5.Εχουν ιδιο επεξεργαστη snapdragon 430 ειναι οχταπυρηνα με ταχυτητα 1,4ghz(nokia) και 1,5 ghz (honor)και μπαταρια στις 3000mah.Οι οθονες στις 5 και 5,2 ιντσες για το honor και nokia.Εσεις τι γνωμη εχετε;

Δεν κανω ιδιαιτερη χρηση δεν χρησιμοποιω fb,messenger,instangram ουτε παιχνιδια αλλα θελω αξιοπιστια και αντοχη.

 

Απο μενα νοκια,αλλιως πανε στο Redmi 5 ειτε στο Redmi 5 Plus στα 150€.

Εξισου καλα και τα 2.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια.Τα χιαομι δεν τα βλεπω καθολου και ειδικα το 5plus το οποιο εχει μεγεθος παντοφλας και οχι κινητου......:)

 

Εχω ηδη τη συσκευη που λες και πριν ειχα iPhone 5s με 4 ιντσες οθονη,που το καθιστουσε το απολυτο κινητο τσεπης.Τα κανει ολα,χωραει παντου.

Καθολου παντοφλα δεν ειναι το Redmi 5 Plus

Αντιθετως τα s8 και s9+ καθως και το Mi Max 2 της Xiaomi ειναι παντοφλες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν θελω xiaomi γιατι μου τη "σπαει" το μενου τυπου iphone.Προτιμω να ανεβαζω στις οθονες μου μονο οτι χρησιμοποιω και οχι οτι αχρηστο εχει το κινητο.Η huawei/honor εχει ρυθμιση και για τα δυο στυλ ενω η xiaomi δεν εχει καθολου app drawer.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μπηκε στην εξισωση και το νοκια 3,1 εχει καποιος αποψη;Ειναι και αυτο οχταπυρηνο αλλα με mediatek και σαφως βελτιωμενο απο το παλιο 3αρι.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν θελω xiaomi γιατι μου τη "σπαει" το μενου τυπου iphone.Προτιμω να ανεβαζω στις οθονες μου μονο οτι χρησιμοποιω και οχι οτι αχρηστο εχει το κινητο.Η huawei/honor εχει ρυθμιση και για τα δυο στυλ ενω η xiaomi δεν εχει καθολου app drawer.

 

Αν αυτό είναι μόνο το πρόβλημα σου τότε απλά κατεβάζεις έναν launcher και τέλος.

 

Τωρα μπηκε στην εξισωση και το νοκια 3,1 εχει καποιος αποψη;Ειναι και αυτο οχταπυρηνο αλλα με mediatek και σαφως βελτιωμενο απο το παλιο 3αρι.

 

Είναι κατώτερο από το 5, δεν αξίζει καθόλου. Αν θέλεις οπωσδήποτε κάτι με stock android, στη θέση σου θα κοιτούσα και το mi a1. Οκ, είναι περίπου 30€ πιο ακριβό αλλά έχει αρκετά καλύτερα χαρακτηριστικά από όσα έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τελικα θα παω για το νοκια 5 απ οτι ειδα θα παρει και το android 9.0 pie

 

Λογικά, όλα όσα έχουν αναφερθεί θα πάρουν android 9.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.Αυτη τη φορα γραφω για λογαριασμο του αδερφου μου.Εγω αγορσα τελικα το nokia 5.Εκεινος τωρα εχει απο τον παροχο του αναβαθμιση και απο αυτα που του προτεινουν ξεχωριζει το xperia xa2 (279 €),honor 9 lite (249 €) και το huawei 10 lite (229 €)Εσεις τι προτεινετε;

Προτεραιοτητα του η ταχυτητα,η αυτονομια και η καμερα.

Edited by ad276
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.Αυτη τη φορα γραφω για λογαριασμο του αδερφου μου.Εγω αγορσα τελικα το nokia 5.Εκεινος τωρα εχει απο τον παροχο του αναβαθμιση και απο αυτα που του προτεινουν ξεχωριζει το xperia xa2 (279 €),honor 9 lite (249 €) και το huawei 10 lite (229 €)Εσεις τι προτεινετε;

Προτεραιοτητα του η ταχυτητα,η αυτονομια και η καμερα.

 

Προτείνω Nokia 6(2018)

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Nokia-Smartphone-6-1-Ds-Mauro-11PL2B01A07.htm

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησουμε εαν το δινει η εταιρια γιατι δεν υπαρχει στο φυλλαδιο που της εχουν δωσει.Απ τα τρια που αναφερω ποιο προτιματε;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς αν ο αδερφός σου πάρει κάποια από τις προσφορές αυτές είναι κορόιδο. Το Xperia XA2, που θα ήταν η δική μου πρόταση από τα 3 αν δεν το πειράζει η μικρή οθόνη, υπάρχει στην ίδια τιμή στο Scroutz με την ίδια εγγύηση χωρίς δεσμεύσεις. Το Honor 9 lite βρίσκεται με ακόμα λιγότερα από την «προσφορά».

 

Θα του πρότεινα να μην πάρει μια τόσο κακή προσφορά γενικά, αλλά να πάρει το Redmi Note 5 Pro και να έχει ένα πολύ καλύτερο κινητό με λιγότερα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά μια διευκρίνηση για να μη γίνει μπέρδεμα το τηλέφωνο είναι xiaomi redmi note 5 το pro δεν είναι για Ινδία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit το pro είναι για Ινδία ήθελα να πω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...