Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως σημερα εβαλα την εκδοση 9 μεσω odin. Ολα μια χαρα αλλα εχω ενα προβλημα. Οταν θελω να προσθεσω μια νεα επαφη στο τηλεφωνο τα fonts ειναι μαυρα και στο μαυρο background δε μπορω να δω τι γραφω. Σε οποιοδηποτε αλλο app δεν εχω αυτο το προβλημα.

 

Οποιος εχει καποια λυση να προτεινει....

 

thx

Μήπως έχεις πειράξει τίποτα;

Αυτό που λες δεν ισχύει.1ba358a6b2a9e6629acf5a16de8e03e2.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει το 128GB πόσο ελεύθερο χώρο αφήνει το λειτουργικό του;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει το 128GB πόσο ελεύθερο χώρο αφήνει το λειτουργικό του;
Περίπου 110GB.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως συμβαίνει. Δεν έχω πειράξει κάτι, μετά το update το έπαθα. Και το παθαίνω μόνο όταν είναι να προσθέσω contact.
Έχεις βάλει θέμα;;;

Πέρασες τη pie χωρίς καθαρή εγκατάσταση;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα εβαλα την εκδοση 9 μεσω odin. Ολα μια χαρα αλλα εχω ενα προβλημα. Οταν θελω να προσθεσω μια νεα επαφη στο τηλεφωνο τα fonts ειναι μαυρα και στο μαυρο background δε μπορω να δω τι γραφω. Σε οποιοδηποτε αλλο app δεν εχω αυτο το προβλημα.

 

Οποιος εχει καποια λυση να προτεινει....

 

thx

Οποίοι έχετε κάποιο θέμα να το βγάλετε δεν δουλεύουν σωστά με την 9

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα πότε περίπου περιμένουνε να έρθει η 9 στην Ελλάδα;

Διαβάζω για μπαταρία στον exynos ψιλό χάλια.

Για ενημερώστε μας σχετικά όσοι την περάσατε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς στο Samsung Health τους καρδιακούς παλμούς?

 

Δεν έχω καταφέρει να μου βγάλει αποτέλεσμα καθώς κάθε φορά ενώ μετράει , μετά απο λίγα δευτερόλεπτα μου λεεί τοποθετήστε το δάχτυλο σωστά στον αισθητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς στο Samsung Health τους καρδιακούς παλμούς?

 

 

 

Δεν έχω καταφέρει να μου βγάλει αποτέλεσμα καθώς κάθε φορά ενώ μετράει , μετά απο λίγα δευτερόλεπτα μου λεεί τοποθετήστε το δάχτυλο σωστά στον αισθητήρα.

Εγώ το δουλεύω συνέχεια λόγω ενός καρδιολογικού προβλήματος και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Μήπως φοράς θήκη;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα πότε περίπου περιμένουνε να έρθει η 9 στην Ελλάδα;

Διαβάζω για μπαταρία στον exynos ψιλό χάλια.

Για ενημερώστε μας σχετικά όσοι την περάσατε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα ίσα που έφτιαξε μετά το update ένα τσακ αλλά μετά την επαναφορά που έκανα μόλις πέρασα την τελική έκδοση έφτιαξε κατά πολύ a419b04e26328a481546234e1ba613d7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί το λένε/λες;;

Το one ui που έρχεται μαζί με την pie είναι όχι απλά μεγάλη, αλλά τεράστια ανανέωση. Σαν να έχεις άλλο κινητό.

Τώρα στον πυρήνα το αν έχει μεγάλη αλλαγή ή όχι, αυτό είναι μια μεγάλη και διαφορετική κουβέντα.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

πέστο και ανταπάντηση... παραθέτοντας ένα σημερινό άρθρο.

https://www.techgear.gr/android-os-updates-faster-151009/

Τώρα τι έχεις να πεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει δοκιμάσει κανείς στο Samsung Health τους καρδιακούς παλμούς?

 

Δεν έχω καταφέρει να μου βγάλει αποτέλεσμα καθώς κάθε φορά ενώ μετράει , μετά απο λίγα δευτερόλεπτα μου λεεί τοποθετήστε το δάχτυλο σωστά στον αισθητήρα.

Μια χαρά δουλεύει ο αισθητήρας μου... με και χωρίς θήκη... (...έχει και δόση χιούμορ η απάντησή μου)

Μάλιστα τον έχω συγκρίνει και με άλλα 3 ρολογάκια σοβαρά και "μη (Band 3)"!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσημα πότε περίπου περιμένουνε να έρθει η 9 στην Ελλάδα;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είπα εδώ και καιρό.... (1η Φεβρουαρίου). Insiderman!

.......

Σε 4Κ ταινία από το Kodi του κινητού μου σε μεγάλη οθόνη και με καλώδιο usb3c σε display port η εικόνα (σε TV - Sony) σε ταξιδεύει....

σχεδόν όπως και στο κινητό!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα τι έχεις να πεις?

Βασικά εσύ σε τί μου ανταπαντάς;

 

Λέω στο post μου ότι υπάρχει μεγάλη αλλαγή στο one ui με νέα χαρακτηριστικά και ανανεωμένη εμπειρία χρήσης ΑΛΛΑ για την pie, το Android και γενικά τη Google έχω διαφορετική άποψη .

 

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εσύ σε τί μου ανταπαντάς;

Λέω στο post μου ότι υπάρχει μεγάλη αλλαγή στο one ui με νέα χαρακτηριστικά και ανανεωμένη εμπειρία χρήσης ΑΛΛΑ για την pie, το Android και γενικά τη Google έχω διαφορετική άποψη .

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Επειδή είχα να πιάσω samsung από το note 2 και ακόμη δεν έχω βάλει το One ui 9 και σύμφωνα με τα όσα έχουν γραφεί μέχρι σήμερα (και υποστηρίζεις και εσύ) νομίζω ότι το One UI μπορεί να είναι η σημαντικότερη αλλαγή που έχει κάνει η Samsung (και όχι άλλα κινητά) στο γραφικό περιβάλλον των συσκευών της τα τελευταία χρόνια αλλά πιστεύω τελικά ότι το Αndroid Pie δεν βελτιώθηκε στην πράξη καθώς δεν βελτίωσε πρακτικά την καθημερινότητά μας στην χρήση των κινητών αλλά μόνο την εμφάνιση την οποία - σε τελική ανάλυση - την είχαμε ΄ήδη τακτοποιημένη στην Oreo 8.1 με το Substractum. Όμως, μεγάλο θέμα ανοίξαμε εδώ και δεν θέλω να κουράσουμε και τους άλλους συμφορουμήτες μας εδώ μιας και δεν γράφουμε κάτι ποιο συγκεκριμένο! Πάντως σ' ευχαριστώ για την αλλαγή απόψεων που είχαμε...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Tips άλλο πράγμα σου λέει ο Ηλίας άλλο απαντάς εσύ.

Το link που πόσταρες γράφει για το πόσο γρήγορα έρχονται οι major αναβαθμίσεις στο Android και κατά πόσο βοήθησε το project treble.

Καμία σχέση δηλαδή με αυτό που γράφει ο Ηλίας περί σημαντικής αναβάθμισης.

Τώρα under the hood η Pie φαίνεται σαν μία ραφιναρισμένη Oreo.

Και όπως πολύ σωστά αναφέρει ο elthis, η Sammy έχει δώσει ρεσιτάλ φτιάχνοντας το ομορφότερο και χρηστικότερο UI που κυκλοφορεί εκεί έξω συνδυάζοντας το με πλήθος δυνατοτήτων.

Και όλα κυλούν τόσο ομαλά που δεν έχω παρά να βγάλω το καπέλο στους developers.

Τέλος, ουδεμία σχέση έχει η αναβάθμιση σε Pie, με τις εμφανισιακές αλλαγές μέσω substratum.

Η Pie σου προσφέρει σε όλο το UI και σε κάποιες εφαρμογές της Samsung το night mode χωρίς πρόσθετα προγράμματα. Αλλά η μεγάλη διαφορά δεν έγκειται στο μαύρο θέμα. Έγκειται στο ότι πλέον όλα έχουν μεταφερθεί στο κάτω μέρος της οθόνης για να χρησιμοποιείς το τηλέφωνο με το ένα χέρι ή και με τα δύο αλλά πολύ πιο εύκολα και πιο γρήγορα σε σχέση με πριν.

Τέλος, υπάρχει το Swift Installer αν θες μαύρα και σε third party apps το οποίο είναι αποκλειστικά για Samsung, και δε μπλέκεις με substratum και andromeda.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα τα φόντα σας παρακαλώ μου ήρθε η 9 την έκανα εγκατάσταση αλλά δεν μου δουλεύει το Always on Display εχω βάλει μια φωτογραφία άλλα ούτε και σε ρολόι δουλεύει τι πρέπει να κάνω; ευχαριστώ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα τα φόντα σας παρακαλώ μου ήρθε η 9 την έκανα εγκατάσταση αλλά δεν μου δουλεύει το Always on Display εχω βάλει μια φωτογραφία άλλα ούτε και σε ρολόι δουλεύει τι πρέπει να κάνω; ευχαριστώ παιδιά

Μήπως το έχεις στο tap to show;

 

Screenshot-20190122-092059-Always-On-Display.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αγόρασα την τρίτη το Note 9 απο το eshop.

Εντάξει το κινητό είναι αλλού.

Εχθές που καθάριζα την οθόνη παρατήρησα μια κηλίδα στο κέντρο της οθόνης. Πραγματικά περάσαν 5 ημέρες να το παρατηρήσω και μόνο υπό συγκεκριμένη γωνία το παρατηρείς.Το γύρισα πίσω στις 6 μέρες οπότε είμαι μέσα στο DOA.

Ξέρετε αν έχει παρουσιαστεί και σε άλλον το συγκεκριμένο πρόβλημα; Όταν το κινητό έχει άλλο φόντο και παίζει video πχ δεν φαίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα τα φόντα σας παρακαλώ μου ήρθε η 9 την έκανα εγκατάσταση αλλά δεν μου δουλεύει το Always on Display εχω βάλει μια φωτογραφία άλλα ούτε και σε ρολόι δουλεύει τι πρέπει να κάνω; ευχαριστώ παιδιά

ελλαδα μενεις?

εμενα τιποτα ακομα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αν κάποιος έχει εκπτωτικό κουπόνι για note 9 από cosmote και δεν τον θέλει θα το εκτιμούσα να μου τον παρέχει για να προβώ σε αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η pie. Κατεβαίνει τώρα...

Είναι aut csc...0f5db29305d638af3d5d056f101d6636.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. κοιτωντας λιγο το θεμα του s9, μπερδευτηκα με το τι γινεται με τις εκδοσεις. εγω που εχω γερμανικο (ή ιταλικο δε θυμαμαι), αν κανω επαναφορα ΧΩΡΙΣ σιμ, θα γυρισει σε ελληνικο? γιατι οταν εδωσα το σ9+ πριν 2 μηνες, και εκανα επαναφορα χωρις σιμ δε γυρισε..Ρωταω γιατι δε θελω να γυρισει, θελω να εχω την λειτουργια αναγνωρισης αγνωστων αριθμων..

Επισης αν φλασαρω γερμανικη (σε περιπτωση που γυρισει ελληνικο), μετα δε θα μου ερχονται ΟΤΑ τα updates?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. κοιτωντας λιγο το θεμα του s9, μπερδευτηκα με το τι γινεται με τις εκδοσεις. εγω που εχω γερμανικο (ή ιταλικο δε θυμαμαι), αν κανω επαναφορα ΧΩΡΙΣ σιμ, θα γυρισει σε ελληνικο? γιατι οταν εδωσα το σ9+ πριν 2 μηνες, και εκανα επαναφορα χωρις σιμ δε γυρισε..Ρωταω γιατι δε θελω να γυρισει, θελω να εχω την λειτουργια αναγνωρισης αγνωστων αριθμων..

Επισης αν φλασαρω γερμανικη (σε περιπτωση που γυρισει ελληνικο), μετα δε θα μου ερχονται ΟΤΑ τα updates?

 

Καλημέρα.

Όχι, χωρίς sim δε γυρνάει το csc στη χώρα προέλευσης της sim.

Αν μετά όμως βάλεις τη sim πιθανόν θα σου ζητάει να το κάνεις επαναφορά ξανά. Αγνόησε το αφού δε θες.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...