Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα τελικά την απάντηση στα redraws του nova launcher. Έχει να κάνει με την χρήση των full screen gestures. Όποιος το έχει με on screen buttons δεν έχει θέμα. Αυτό οφείλεται στο Android 10 και πρέπει η ομάδα του nova να το φτιάξει....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To poco στο δικό μου πετάει! Αστραπιαίο, κόλλημα η καθυστέρηση καμιά!

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύεις με full screen gestures?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι,με τα πλήκτρα όπως και στον μαμισιο λανσερ.Δεν με βολεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Poco launcher έχω και στο poco και στο mi max 3 και τα δύο τα δουλεύω με gestures και λειτουργούν, τουλάχιστον για μένα, μια χαρά.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και το πρόβλημα με το μήνυμα ότι εξαντλείται ο χώρος στην SD. Επίσης η τελευταία τραβηγμένη φωτό μπαίνει αμέσως στη συλλογή και εμφανίζεται στο εικονίδιο της κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και το πρόβλημα με το μήνυμα ότι εξαντλείται ο χώρος στην SD. Επίσης η τελευταία τραβηγμένη φωτό μπαίνει αμέσως στη συλλογή και εμφανίζεται στο εικονίδιο της κάμερας.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplemobiletools.gallery

Εγώ και στο note 5 και στο max 3 χρησιμοποιώ αυτή την gallery, για μένα τις μαμάς ειναι για κλωτσιές. Έχει πάρα πολλές επιλογές επεξεργασίας....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και να σας έρθει η 12 μην την περάσετε

Χρόνια τώρα δεν μπορούν να φτιάξουν τα υπάρχοντα προβλήματα και με κάθε αναβάθμιση προσθέτουν και νέα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Έχει κανείς πρόταση για γνήσια οθόνη για το κινητό

Δεν έχει πολύ ζημιά αλλά είμαι λίγο... Ψειρακιας

Έχω το poco f1 σαν 2 αλλά η οθόνη του max 3

Ειναι το κάτι αλλο

Αν έχει κάποιος στα υπόψιν καποια

Προτιμώ γνησια

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω δει στο miui 11 είναι η ασύρματη προβολή. Λογικό είναι στην αρχή οτιδήποτε νέου να υπάρχουν θεματακια αυτό ισχύει παντού. Εδώ το s20 ultra και πολύ πρόσφατα διόρθωσαν την αυτόματη εστίαση στην καμ...και κοστίζει μια περιουσία

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α για αυτο δεν μπορεσα η μαλλον τα καταφερα μονο μια φορα να συνδεσω το κινητο στον projector

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι πανάκριβη και δεν θα είσαι σίγουρος πάλι ότι είναι γνήσια. Η γυναίκα μου έριξε το redmi note 4X και έσπασε το τζάμι με 30 ευρώ παίρνω και το αλλάζω το θέμα είναι ότι είναι ιμιτασιόν η απόδοση θα είναι χάλι μαύρο γνήσια λέει ότι έχει ένα πενηντάρικο αλλά θα είναι γνήσια? Η μόνη λύση είναι κατευθείαν από την αντιπροσωπεία από Κίνα ή να πάρεις ένα δεύτερο χέρι από γνωστό που δεν έχει σπάσει η οθόνη να τη βγάλεις και να τη βάλεις στο δικό σου είναι το ίδιο που θέλω να κάνω και εγώ που έχει ένας φίλος μου το 4X το 3 16GB και κάποια στιγμή όταν πάρει άλλο είναι τσίλικο το δικό του θα το δώσω ένα σαραντάρι θα το πάρω και θα βάλω την οθόνη που είναι σίγουρα γνήσια και είναι αγρατζούνιστο άμα σπάσει Μην την ψάχνεις και για να πω την αλήθεια για την γυναίκα μου εγώ έφταιγα μου άρεσαν οι θήκες που είναι minimalistic αλλά δεν είχαν προστασία καμία τώρα έβαλα μυαλό και παίρνω χοντρές αλλά τώρα είναι αργά

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πλάκα είναι ότι η οθόνη δουλεύει μόνο το μπροστινό γυαλί έχει σπάσει 9 ευρώ έχει το γυαλί αλλά πάλι το θέμα είναι ότι για να το αλλάξεις θέλεις δύο ειδικούς φούρνους για κινητά το ένα βγάζει τις φουσκάλες και το άλλο κάτι άλλο κάνει θέλεις σαν του ψαρέματος σπάγκο για να ξεκολλήσει η οθόνη θέλεις ένα υγρό για να καθαρίσεις την κόλλα θέλεις μία ειδική κόλλα θέλει μεγάλη διαδικασία αν είχα τα εργαλεία θα μπορούσα να το κάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία χαρά δουλεύει φίλε μου το screen mirror σε όλες τις miui έκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με miui 11 και σε μένα το poco και το max 3 δεν βλέπουν την τηλεόραση, που παλιά την έβλεπαν.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πριν λίγο ρυθμίσεις σε ένα mi9 lite ενός φίλου στις 6.4 ιντσες, Ω ρε φίλε, συνήθισα στη μεγάλη οθόνη και νομίζω δεν μπορώ να διαβάσω καν σε μικρότερες,....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, βρε παιδια που ειναι το developer options δεν το βρίσκω..(Δεν εχω πολυασχοληθει με το κινητο ειναι αληθεια , μια που το εχω σαν δευτερο):rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχω αλλο τηλ , το ανεφερα απλα, διοτι δεν το εχω πολυψαξει..Οκ θυμήθηκα νομιζω 7 φορες..Ευχαριστωωωω
Link to comment
Share on other sites

Χα χα μου ειδε 2 tv δειχνουν οκ.. μπηκα και Netflix Αν και στην Σαμσουνγ ενω ξεκινα σαν τηλεφωνο κανονικα και δειχνει ό,τι και η οθονη του mi max , οταν επιλέγω netfix ξεκινα αλλα ενεργοποιηται , το Netflix της τηλεόρασης που το εχει σαν δυνατότητα...Ενω στην Pany δεν το κανει, παροτι και αυτη εχει την ιδια δυνατότητα, χμμ θα το ψαξω οταν..Παντως παιζει μια χαρα..
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει μια λυση για την μεταδοση.

 

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/help/miui-11-cast-t4060451

 

Ενεργοποίησα την επιλογή στις Developer Options αλλά μόλις πάω Connection & Sharing για να ενεργοποιήσω το Wireless Display κρασαρουν οι ρυθμίσεις....

Αυτά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Γνωρίζει κανείς με ποιο κωδικό στο πληκτρολόγιο βλέπουμε τις φόρτισεις που έχουμε κάνει γενικώς στην μπαταρία μας;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπιασα το Redmi Note 9s... Έχει τόσο στενή οθόνη που δεν θα την πάλευα με τίποτε....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχει κουμπάρος μου εδώ και μια βδομάδα.

Το ίδιο είπα κι εγώ όταν το έπιασα στα χέρια μου.

Μικρό. Πολύ μικρό και στενό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε και τα πιάνετε πάντως για να συνηθίζετε σιγά σιγά :-P

 

(Θα μου πεις εδώ δεν έχω συνηθίσει εγώ ακόμη που το έχω πουλήσει το mi max 3 από το φθινόπωρο...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα κάνουμε και σε ποια συσκευή θα μεταπηδησουμε κάποια στιγμή....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άστα. Ήδη το σκέφτομαι και να φανταστείς ότι μόλις πήρα το τρία. Πιστεύω θα το κρατήσω 3 χρόνια και μέχρι τότε θα έχει αναθεωρήσει η Xiaomi και θα συνεχίσει την σειρά....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...