Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
https://m.gsmarena.com/energizer_ultimate_u710s-10059.php

Κοιταχτε λιγο αυτη την περιπτωση. Ειναι μια αξια αντικατασταση των max 2 και max 3. Σαν εταιρια εχει αξιοπρεπες ονομα. Και μπαταρια 6000 mAh!!!

 

Που θα το βρεις αυτό; Έχει βγει για την αγορά της Ινδίας και... energizer; Αλήθεια τώρα;:confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα έχω κρατήσει και τα δύο (max2, max3). Είναι απίστευτα βολικά για σερφάρισμα και όχι μόνο, με σούπερ μπαταρία και πολύ μικρό κόστος κτήσης

 

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ και τα 2 έχω το max 2 το πέρασα και aosp 9 rom και πετάει

Αλλά πάντα κλειστό είναι το ανοίγω που και που για να δουλέψει λίγο και να δω τη μπαταρία του.το 2 που έχω είναι πιο αδουλευτο από το 3,και αν είχε βγει το 4 , τώρα θα κάθονταν και τα 2..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά η τεχνολογία προχωρά εχθές το βράδυ κάτι ήθελα να δω και πήρα της μικρής της κόρης μου το r. Note 7 το flash του τα έκανε όλα μέρα. Από περιέργεια το σύγκρινα με το 3 καμία σχέση μετά πήρα ενα r. Note 4x που είχα ανοιχτό τα ίδια του 7 μέρα, και γενικά βελτιώσεις σε κάμερα , ταχύτητα.. Μόνο σε ένα χρόνο από μοντέλο σε μοντέλο και το 7 100 ευρώ φθηνότερο
Link to comment
Share on other sites

Απλα και μονο για ενημερωτικους σκοπους, μια και μιλαμε για την μετα mi max 3 εποχη, το aspect ratio του mi max 3 ειναι 18:9, ενω του mate 20x 5G ειναι 18,7:9 :)

Οι δε εξωτερικες διαστασεις των συσκευων ειναι 176.2 x 87.4 x 8 mm και 174.6 x 85.4 x 8.4 mm αντιστοιχα (το mate 20x 5G ειναι -1,6 Χ -2 Χ 0,4 mm διαφορα). Αρα τα περι σοκοφρετας νομιζω δε στεκυν, ουσιαστικα στις διαστασεις ειναι σχεδον ιδια, ειναι καθαρα θεμα αισθησης και τιποτε αλλο ...... Το πιο σημαντικο θεμα νομιζω ειναι η τιμη, οπου το Huawei ξεπερναει το διπλασιο σε τιμη αυτης του mi max 3, ασχετως χαρακτηριστικων, που οπωσκαι να το κανουμε το mate 20x 5G ειναι στα περισσοτερα σημεια ανωτερο του xiaomi κατα την αποψη μου ....

Αναφερομαι στο Huawei γιατι ειναι το μονο που πλεον ξεπερνα τις 6,99" του xiaomi :happy: και μπορει καποιος να βρει διαθεσιμο. Οταν σταματησει κι αυτο, δε βλεπω να βγαινει αλλησυσκευη. Θα γινεται μετα και στο δικο του νημα η αντιστοιχη συζητηση που κανουμε τωρα εδω :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το σκετο 20 Χ χωρις 5G στα 450 αν δεν κανω λαθος;

Μπα Λευτερη, δεν το βρήκα καπου. Εχεις κανένα link ? ΡΜ me :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ακομη μια εναλλακτικη (που λεει ο λογος...) ειναι και το Xiaomi Black Shark 3 Pro. Ειναι πιο στενο απ το mi max αλλα κι αυτο στις 7.1" και στα 83.3 mm πλατος, σιγουρα ειναι απ'τα πιο μεγαλα της αγορας. Εχει πανω απο 700 ευρω για να το φερεις τα οποια ειναι αρκετα αλλα ταυτοχρονα και πιο βατα σε σχεση με τιμες "γνωστων ναυαρχιδων" ενω και τα specs του ειναι διαστημικα και αξιζουν πιστευω και το τελευταιο ευρω...
Link to comment
Share on other sites

Ακομη μια εναλλακτικη (που λεει ο λογος...) ειναι και το Xiaomi Black Shark 3 Pro. Ειναι πιο στενο απ το mi max αλλα κι αυτο στις 7.1" και στα 83.3 mm πλατος, σιγουρα ειναι απ'τα πιο μεγαλα της αγορας. Εχει πανω απο 700 ευρω για να το φερεις τα οποια ειναι αρκετα αλλα ταυτοχρονα και πιο βατα σε σχεση με τιμες "γνωστων ναυαρχιδων" ενω και τα specs του ειναι διαστημικα και αξιζουν πιστευω και το τελευταιο ευρω...
Xαχαχαχααχ, αυτό δεν είναι σοκοφρετα, μάλλον για σερενάτα το κόβω ..... (πιο μακρύ απολα και πιο στενο επίσης) :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχααχ, αυτό δεν είναι σοκοφρετα, μάλλον για σερενάτα το κόβω ..... (πιο μακρύ απολα και πιο στενο επίσης) :lol:

 

Εμενα και του mi max 3 με ειχε χαλασει η αναλογια του σε σχεση με τα 6.5 που ειχα αλλα τα αλλα δεν ειχαν 800αρα και εγω εχω δωρο 5GB καθε μηνα σε μια καρτα που μου εχει δωσει φιλος απο την Wind

 

Ειχα κανει και το λαθος να παρω ενα Leeco γιατι ειχα την ιδεα οκ δεν θα εχω 4G θα εχω 3G στο εξοχικο και στο τελος το καρφωσα στον τοιχο. Εκανε 10 λεπτα να ανοιξει μια σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά μέχρι τώρα με το Χούι να αλλάζω κινητά κάθε τρίμηνο,το Μαχ3 θα το κρατήσω μέχρι να πεθάνει.... σοκοφρέτες, τηλεκοντρόλ για τηλέφωνο ευχαριστώ δεν θα πάρω.Ολη μέρα είμαι στους δρόμους,θέλω να χορταινω οθόνη...έχω και κάποια ηλικία:-)
Link to comment
Share on other sites

αμα θελεις να μεταφερεις αρχεια απο το κινητο στην καρτα θελει ρουτ;; :music:

 

Δεν εχω δοκιμασει γιατι εχω δυο καρτες μεσα αρα δεν χω μνημη αλλα γιατι να θελει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καιρό μια καλή 128g κάρτα με έχει σώσει έχω root μερικά app δουλεύουν καλύτερα αν έχεις..

Ψάχνω kernel δεν έχουν βγει ούτε θα βγουν τα sources

Ψάχνουν όλοι για gcam καμία δε δουλεύει

Κακά τα ψέματα για ένα κινητό που δε περπάτησε πολύ δεν δουλεύουν σ αυτό διάφοροι devs..

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι ψαχνομαι και είπα σε αυτό το τηλ να μείνω stock και έμεινα για αρκετό καιρό, όταν όμως έρχεται η Xiaomi και λέει stop στις weeklies global betas τι άλλο να κάνεις? Μου άρεσε μία εβδομαδιαία ενημέρωση οπότε αναγκαστικά πήγα στην eu China weekly. Το θέμα όμως δε τελειώνει εκεί όπως είπα και πιο πάνω όταν ένα τηλ δεν πουλάει πολύ δεν δουλεύουν και πολλοί σε αυτό

Δοκίμασε την νέα gcam να δεις νυχτερινή φωτό τέλεια, μετά αν δεν είσαι ροοτ δεν έχεις ήχο του βαλα Dolby και viper και σκίζει.. Από YouTube πάλι μέχρι πριν βγει το micro g δεν δούλευε κάποιο χωρίς διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δοκιμασε να πας στις εφαρμογες δεν υπαρχει μεταφορα σε καρτα σιμ.........

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες θελετε να μεταφερετε στην καρτα μνημης η αρχεια; το πρωτο ισως με εφοαρμογη να γινεται το δευτερο δεν θελει εφαρμογη.

Ποιος ο λογος ομως να μεταφερεις μια εφαρμογη στην καρτα μνημης λες και πασχει το κινητο απο χωρο για εφαρμογες;

 

Τι να πει και η πεθερα που πηρε ενα Meizu 3/16 που εβαζες τρεις εφαρμογες και σου ελεγε αδειαστε χωρο.:lol:

 

Μην ξεχνατε οτι ο χωρος που πανε οι εφαρμογες ειναι ενα κομματι partition του χωρου του κινητο πχ αν εχει 64GB μπορει τα 10GB να ειναι για το λειτουργικο και τις εφαρμογες και το υπολοιπο για δικια μας αποθηκη.

 

Δειτε τον χωρο αποθηκευσης δεν εχουμε 64 αλλα 54 γιατι τα 10 τα εχει κρατησει κρυφο partition για εφαρμογες και Android

 

Θυμαμαι για τα mediatek υπηρχε προγραμμα που πριν φλασαρεις ενα κινητο διαμορφωνες εσει τον χωρο δηλαδη απο τα 64GB ποσα θα ειναι για το Android και τις εφαρμογες και ποσο θα μεινει για φωτογραφιες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό διαδικτυακό κατάστημα με έδρα τη Βουλγαρία το εμφανίζει διαθέσιμο με την επισήμανση:

"ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ GLOBAL ROM ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΟΤΑ (UPDATE),ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ ΤΗΣ GLOBAL VERSION!"

Αυτό υποθέτω σημαίνει οτι έχουν αλλάξει την ROM μόνοι τους;

Πρακτικά τι πρόβλημα μπορεί να αντιμετωπίσει ο χρήστης της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό διαδικτυακό κατάστημα με έδρα τη Βουλγαρία το εμφανίζει διαθέσιμο με την επισήμανση:

"ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ GLOBAL ROM ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΟΤΑ (UPDATE),ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ ΤΗΣ GLOBAL VERSION!"

Αυτό υποθέτω σημαίνει οτι έχουν αλλάξει την ROM μόνοι τους;

Πρακτικά τι πρόβλημα μπορεί να αντιμετωπίσει ο χρήστης της συσκευής;

 

269 ευρω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Miui 12 εδώ eu rom με ελληνικά,πολύ ωραίο απλά έχει κάποια προβληματακια που θα διορθωθούν.

 

Την εβαλες μονος σου η ηρθε ota

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...