Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Max 4 pro λένε θα βγει με τον 675 και ίσως με τον 586 φακό της Sony στα 48mpx...για μένα αυτό θα είναι ουσιαστική αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε αν βγει με αυτά τα χαρακτηριστικά τότε θα μιλάμε για κορυφαία συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά night mode εχει το max 3 στην κάμερα; Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Το enjoy Max το έχει πάρει ο κολλητός στην U.S την φυσικά κινεζική βερσιόν, το έχει αναβαθμίσει στην pie και είναι κατά ευχαριστημένος, το πήρα μετά από δική του προτροπή.

 

Ον τοπικ κι εγώ τώρα, με το Μαξ 3 είμαι περίπου 3 μήνες, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ κινητό και δεν θα το αλλάζω με τίποτα.

Μάλιστα. Ενδιαφέρον φαίνεται. Ειναι εύκολο να μου στείλεις το λινκ σε pm ή εδω απο οπου το παρήγγειλες να το εχω στα υπόψιν;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ενδιαφέρον φαίνεται. Ειναι εύκολο να μου στείλεις το λινκ σε pm ή εδω απο οπου το παρήγγειλες να το εχω στα υπόψιν;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από Ali με αποστολή στην διεύθυνση του φίλου μου στο Αμέρικα, βόλεψε διότι έρχεται Ελλάδα αρχές Μαρτίου και θα μου το φέρει.

Link to comment
Share on other sites

Από Ali με αποστολή στην διεύθυνση του φίλου μου στο Αμέρικα, βόλεψε διότι έρχεται Ελλάδα αρχές Μαρτίου και θα μου το φέρει.
Μάλιστα. Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Max 4 pro λένε θα βγει με τον 675 και ίσως με τον 586 φακό της Sony στα 48mpx...για μένα αυτό θα είναι ουσιαστική αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θα το φτιάξουν με στενή οθόνη σαν το max 3 ότι κάμερα και επεξεργαστή να του βάλουν θα είναι άχρηστο και αχρειαστο για τη δουλειά που το θέλουν οι πιο πολλοί από εμάς.

 

Η συντριπτική πλειοψηφία παίρνει τα max κινητά της xiaomi για την μεγάλη οθόνη και την μπαταρία . Πολύ λιγότερο για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά. Όταν σου χαλάσουν ή την οθόνη ή την μπαταρία , τότε γιατί να πάρεις τέτοιου είδους "max" ;

Αυτή είναι η δική μου οπτική.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι ..

 

Σημερα παρελαβα το μαχ3 μου. Ολα τελεια, δουλευει αψογα.

Με 2 ετη εγγυηση απο Ελληνικο σκρουτζομαγαζο και ασφαλεια συσκευης για ενα ετος .

Αν και ειναι και καλα ασφαλισμενο για σπασιμο οθονης και νερα ... θα ήθελα να του βαλω μια θηκη κασετινα και τζαμι προστασιας το δυνατον ανθεκτικοτερο.

Παρακαλω αν εχετε δοκιμασμενο κατι βοηθηστε με. Για τζαμι δεν εχω αποψη αλλά για θήκη θα ήθελα αυτην που ειναι σαν κασετινα αλλα ειναι επιφοβη σε καθετη πτωση να σπασει καποια γωνια του κινητου.

Αν ομως προτεινετε την μονή θηκη πλατης σε συνδιασμο με τζαμι καλοδεχουμενη η αποψη. . Τελος παντων ..πειτε μου τη γνωμη σας και βλεπουμε :) .

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-Max-3-Full-Cover-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-Guard-Film-F1-/332786129354?du=1&txnId=1602310068014

Αυτό είναι το καλύτερο tempered glass που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα με διαφορά από το δεύτερο. Εφαρμόζει τέλεια στην οθόνη και κολλάει όλο και όχι μόνο γύρω γύρω όπως μερικά που αφήνουν κενό μεταξύ tempered glass και touch screen. Έτσι η αίσθηση αφής που έχει είναι τέλεια. (και είναι και τσάμπα!)

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-Max-3-Full-Cover-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-Guard-Film-F1-/332786129354?du=1&txnId=1602310068014

 

Αυτό είναι το καλύτερο tempered glass που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα με διαφορά από το δεύτερο. Εφαρμόζει τέλεια στην οθόνη και κολλάει όλο και όχι μόνο γύρω γύρω όπως μερικά που αφήνουν κενό μεταξύ tempered glass και touch screen. Έτσι η αίσθηση αφής που έχει είναι τέλεια. (και είναι και τσάμπα!)

Με όλο το σεβασμό... αλλά το καλύτερο tempered glass είναι της Nillkin...με διαφορά από όλα... τέλεια εφαρμογή, καθόλου δαχτυλιές... ποιότητα Nillkin

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Το ένα έχει πάνω από 11€ το άλλο έχει σχεδόν 1€. Αν δεν έχει κάποιος νά διαθέσει 11€ για να πάρει το nilkin ας δοκιμάσει αυτό που έστειλα από το λινκ πιο πάνω. Παίρνω 11 του ενός ευρώ :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και του 1€ και Nillkin των 11€.

Έχουν τεραστια διαφορα στην ποιότητα έτσι κι αλλιώς. Βεβαια, μου ξεκόλλησε στη γωνια και το ένα και το άλλο !!!! Μετά από κάποιες μέρες χρήσης .......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό... αλλά το καλύτερο tempered glass είναι της Nillkin...με διαφορά από όλα... τέλεια εφαρμογή, καθόλου δαχτυλιές... ποιότητα Nillkin

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nillkin επιβεβαιώνω και εγώ… πολύ καλό tempered glass… Εφαρμόζει εξαιρετικά στην οθόνη… Αν και λίγο ακριβό το προτείνω ανεπιφύλακτα… ;)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nillkin και εγώ και μου έσπασε μέσα στο τσαντάκι χωρίς να το καταλάβω και χωρίς να το έχω ζορίσει.

Αν είναι να σπάει έτσι ευχαριστώ και του 1ος ευρώ καλά είναι

Link to comment
Share on other sites

Εάν αληθεύουν οι διαρροές, περιμένουμε ένα δυνατό mi max 4 στην προ έκδοση του με 675 snapdragon - 6g ram - 48mpx με τον 586 της Sony - 5800 μπαταρία - 7.2 ίντσες οθόνη.... ΚΟΛΑΣΗ....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

d55bb940cff87368e372b547c57c60f4.jpg

 

Κάτσε να βγει το απλό Max 4 προς Μάη-Ιούνη και βλέπουμε και για το Pro....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με όλο το σεβασμό... αλλά το καλύτερο tempered glass είναι της Nillkin...με διαφορά από όλα... τέλεια εφαρμογή, καθόλου δαχτυλιές... ποιότητα Nillkin

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Μόνο Nilkin γυαλί καθώς και εγώ είχα ένα φτηνιάρικο και εκτός του ότι γέμιζε δαχτυλιές, αλλοίωνε και τα χρώματα! :wacko:

Εγώ αυτό έχω πάρει και είμαι υπέρ ευχαριστημένος: https://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_009724878740.html

Επίσης ήρθε σε 10 μέρες! :D

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αν δω πλάτος οθόνης τόσο στενό σαν το max 3 .. μακριά ... και ας έχει και αγίους και παππάδες πάνω .

 

Αν στην xiaomi είναι ξύπνιοι θα φτιάξουν ένα πραγματικό max 4 με το πλάτος του max 2 και άνω καθώς και το μήκος του max 3 και άνω .

 

Αλλιώς από εμένα η xiaomi χρήμα δεν ξαναπαίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αν δω πλάτος οθόνης τόσο στενό σαν το max 3 .. μακριά ... και ας έχει και αγίους και παππάδες πάνω .

 

 

 

Αν στην xiaomi είναι ξύπνιοι θα φτιάξουν ένα πραγματικό max 4 με το πλάτος του max 2 και άνω καθώς και το μήκος του max 3 και άνω .

 

 

 

Αλλιώς από εμένα η xiaomi χρήμα δεν ξαναπαίρνει.

Πιθανότατα 18:9 θα είναι και το 4αρι. Στις 7,2 ίντσες θα ειναι σαν το Honor 8X Max και το Huawei Mate 20 X.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κανείς..

Προέρχομαι από iPhone. Στο iPhone, όταν έκλεινα μια αεροπορική πτήση και μου ερχόταν το mail επιβεβαίωσης, αυτόματα η ημερομηνία και η ώρα του γεγονότος αποθηκεύονταν στην εφαρμογή του ημερολογίου του iOs καθώς ΚΑΙ στην εφαρμογή ημερολόγιο της Google και αυτόματα. Ακόμα και στους Google maps, όταν έμπαινα, εβγαζε αυτόματα στην περιοχή του εκάστοτε αεροδρομίου πληροφορίες της πτήσης.

Αντιθέτως, ένα conformation mail από την aegean που μόλις μου ήρθε, δεν έχει αποθηκευτεί ούτε στην εφαρμογή του ημερολογίου της Google ούτε στην εφαρμογή του κινητού. Φυσικά, και στους χάρτες δεν εμφανίζει τίποτα.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει για να συγχρονίζονται αυτόματα και γεγονότα του mail να εμφανίζονται αυτόματα και στο ημερολόγιο;

Μιλάω πάντα για gmail λογαριασμούς

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Notification ledακι εχει το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι εχει...

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χθες. Global version φυσικα. Γνώριμα τα πράγματα από άποψης μεγέθους καθώς είχα για λίγο καιρό πέρυσι και το mi max 2. Όντως κάθεται λίγο καλύτερα στο χέρι αυτο. Αυτό που με ξάφνιασε θετικά προς το παρόν είναι η miui 10. Έχοντας δουλέψει την 8 και την 9 που για πολύ απλά πράγματα όπως να περάσεις τις επαφές της sim στο τηλέφωνο ή να σου έρχονται ειδοποιήσεις για μνμ, μέιλ, μεσεντζερς κλπ έπρεπε να ρυθμίσεις της Παναγιάς τα μάτια, εδώ όλα είναι κανονικά και "δουλεύουν" μόνα τους. Μια ερώτηση να κάνω. Έχει έρθει σε κανέναν η 9.0 Pie ή την περιμένουμε; Σε τι φάση βρισκόμαστε;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε pie έχει πάει η global dev

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ. Άρα η stable που φοράει αυτο είναι ακόμη στο περίμενε έτσι;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nfc έχει η συσκευή;

Έχω ρίξει πολύ ψάξιμο αλλά δεν βρήκα κάπου να το αναφέρει.

Αλλά δεν είδα να λέει και όχι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...