Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις δικιο δεν καταλαβα οτι εννοουσε την global dev. αν ειδες πιο πανω εγραψα ποια ρομ εβαλα. την miui 10.2 xiaomi.eu 8.12.6 beta

Δεν το έγραψες έτσι, πουθενά δεν ανέφερες το xiaomi.eu, γιαυτο και τους μπέρδεψες όλους .... ;)

Screen-Shot-2018-12-09-at-23-16-51-PM.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην miui global dev βγάζει και τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις που δεν εμφανίζονταν στην global stable και είχε γίνει θέμα από κάποιους.

 

Αν γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να μεταφέρουμε τις ρυθμίσεις των εφαρμογών από άλλη συσκευή αν θέλει ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως βγάζετε σκρινσοτ και το ανεβάζετε εδώ? Είτε θα έχει θέμα με το μέγεθος είτε με την επέκταση εμένα και δε μέ αφήνει.
Link to comment
Share on other sites

1) οχι δεν χρειάζεται τιποτα,την κανεις μεσα απο τον updater.απλα σου διαγραφει τα παντα απο το κινητο οποτε χρειαζεσαι να κανεις ενα backup πρωτα.

2) Μικροδιαφορες θα ελεγα σε σχεση με την stable που ειχα.Βασικα θα ελεγα οτι το κινητο ειναι πιο smooth.Για την μπαταρια δεν ξερω ακομα γιατι ειναι η δευτερη μερα που την εχω και εγω. Δεν μετάνιωσα που πηγα σε dev,νομιζω οτι αργησα κιολας :)

 

Μετά από Global dev πως γυρνάμε σε Global stable εάν θελουμε;

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια διαδικασία

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι άλλο κερδίζουμε εκτός από VoLTE και VoWiFi?

Δεν θα προστεθούν σε επόμενο update λογικά και στην stable?

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας θέμα με το Instagram? τα boomerang που βγάζω ανεβαίνουν laggy κι επίσης όταν μπαίνω να δω story, με το που πατάω πίσω ανοίγει αυτόματα το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

1) οχι δεν χρειάζεται τιποτα,την κανεις μεσα απο τον updater.απλα σου διαγραφει τα παντα απο το κινητο οποτε χρειαζεσαι να κανεις ενα backup πρωτα.

2) Μικροδιαφορες θα ελεγα σε σχεση με την stable που ειχα.Βασικα θα ελεγα οτι το κινητο ειναι πιο smooth.Για την μπαταρια δεν ξερω ακομα γιατι ειναι η δευτερη μερα που την εχω και εγω. Δεν μετάνιωσα που πηγα σε dev,νομιζω οτι αργησα κιολας :)

Επειδή δεν έχω ξανά ασχοληθεί με κάτι τέτοιο στην xiaomi... προφανώς εννοείται τον updater της recovery... ή κάνω λάθος?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το παρελαβα σημερα το απογευμα και πριν λιγο τελειωσα το σκαλισμα. Μου ηρθε με εγκατεστημενη ηδη την 10αρα MiUI επομενως δεν μου ηρθε καμια ειδοποιηση για ενημερωση. Η εξοικειωση με τα gestures τελικα δεν ειναι τιποτα το φοβερο, το συνηθιζει καποιος γρηγορα. Παρολα αυτα οντως υπαρχει ενα ψιλο lag οταν κλεινεις την εφαρμογη και γυριζεις στην αρχικη οθονη. Θυμαμαι καποιος φιλος ειχε ανεβασει μια εφαρμογη που το εξομαλυνε το θεμα του lag. Αν καποιος θυμαται ποια εφαρμογη ηταν για να την δοκιμασω θα βοηθουσε πολυ. Ευχαριστω!

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το παρελαβα σημερα το απογευμα και πριν λιγο τελειωσα το σκαλισμα. Μου ηρθε με εγκατεστημενη ηδη την 10αρα MiUI επομενως δεν μου ηρθε καμια ειδοποιηση για ενημερωση. Η εξοικειωση με τα gestures τελικα δεν ειναι τιποτα το φοβερο, το συνηθιζει καποιος γρηγορα. Παρολα αυτα οντως υπαρχει ενα ψιλο lag οταν κλεινεις την εφαρμογη και γυριζεις στην αρχικη οθονη. Θυμαμαι καποιος φιλος ειχε ανεβασει μια εφαρμογη που το εξομαλυνε το θεμα του lag. Αν καποιος θυμαται ποια εφαρμογη ηταν για να την δοκιμασω θα βοηθουσε πολυ. Ευχαριστω!

 

Fluid navigation gestures αδερφέ. Καλοδούλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Fluid navigation gestures αδερφέ. Καλοδούλευτο!

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ!

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τυγχανει να εχει καποιος και το amazfit bip παιδια? Προσπαθω να αλλαξω watchfaces και δεν τα καταφερνω. Δοκιμασα να αποσυνδεθω απο το MiFit app και να συνδεθω με mi account και δεν εγινε τιποτα. Αλλαξα region σε Hong Kong και Ινδια, παλι τιποτα... Στο mi A1 πηγαινε μπαλα το ρολογακι...

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω την κινέζικη έκδοση του mimax .Μπορώ μετά από ξεκλείδωμα bootloader να βάλω κανονικά global rom ειτε stable or dev ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω την κινέζικη έκδοση του mimax .Μπορώ μετά από ξεκλείδωμα bootloader να βάλω κανονικά global rom ειτε stable or dev ?

 

Ότι θέλεις. Και γω έτσι είμαι από τον Σεπτέμβριο. Και μιας και το πήρα από έξω (honorbuy) πήρα την έκδοση 6gb/128 και σε μιάμιση μέρα ήταν στα χέρια μου. Με το ανάλογο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή τις τελευταίες μέρες το ξανακοιτάω μήπως το πάρω αυτό που με καίει είναι ημπαταρία. Έχω εδώ και να χρόνο ακριβώς το εργαλείο μου το Mi max 2 το οποίο με βαριά χρήση και πάντα σε μαμισια ρομ χωρίς να το πείραξω ποτέ το ίδιο θα κάνω και στο 3 με πολύ βαριά χρήση δηλαδή ξεζούμισμα και χωρίς να το αφήσω από το χέρι μου κρατάει η μπαταρία από τις εφτά το πρωί μέχρι τις δώδεκα το βράδυ και μου μενει και ένα 25% συνήθως με πιο μέτρια χρήση σίγουρα θα μου βάλει και την επόμενη μέρα μέχρι το μεσημέρι νωρίς το απόγευμα... Θα ήθελα να ρωτήσω εάν στο Max 3 με την ίδια χρήση θα δω τα ίδια νούμερα;;; οθόνη βγάζω γύρω στις εφτά με οχτώ ώρες και όταν είμαι με WiFi έχω δει και δέκα . σημειωτέον το πρώτο εξάμηνο μου έδινε καμία ώρα περισσότεροοθονη είχα φτάσει και ρεκόρ ο μέχρι το μηδέν 13 ώρες τωρα αν το αφήσω να αποφορτιστει θα βγάλει γύρω στις Έντεκα.
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος, κάνοντας scroll από το δεξί ή αριστερό όριο της οθόνης, ανοίγει το αντίστοιχο app (από αριστερά για Mi remote και φακό, από δεξιά για κάμερα). Υπάρχει τρόπος να αλλάξω αυτά τα apps;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το παρελαβα σημερα το απογευμα και πριν λιγο τελειωσα το σκαλισμα. Μου ηρθε με εγκατεστημενη ηδη την 10αρα MiUI επομενως δεν μου ηρθε καμια ειδοποιηση για ενημερωση. Η εξοικειωση με τα gestures τελικα δεν ειναι τιποτα το φοβερο, το συνηθιζει καποιος γρηγορα. Παρολα αυτα οντως υπαρχει ενα ψιλο lag οταν κλεινεις την εφαρμογη και γυριζεις στην αρχικη οθονη. Θυμαμαι καποιος φιλος ειχε ανεβασει μια εφαρμογη που το εξομαλυνε το θεμα του lag. Αν καποιος θυμαται ποια εφαρμογη ηταν για να την δοκιμασω θα βοηθουσε πολυ. Ευχαριστω!

 

πως παρελαβες με ελτα courier με dhl στο σπιτι η ελτα ταχυδρομειο?

Link to comment
Share on other sites

πως παρελαβες με ελτα courier με dhl στο σπιτι η ελτα ταχυδρομειο?

DHL με παράδοση στο σπίτι μου. Αγορά απο Gearbest. :)

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή τις τελευταίες μέρες το ξανακοιτάω μήπως το πάρω αυτό που με καίει είναι ημπαταρία. Έχω εδώ και να χρόνο ακριβώς το εργαλείο μου το Mi max 2 το οποίο με βαριά χρήση και πάντα σε μαμισια ρομ χωρίς να το πείραξω ποτέ το ίδιο θα κάνω και στο 3 με πολύ βαριά χρήση δηλαδή ξεζούμισμα και χωρίς να το αφήσω από το χέρι μου κρατάει η μπαταρία από τις εφτά το πρωί μέχρι τις δώδεκα το βράδυ και μου μενει και ένα 25% συνήθως με πιο μέτρια χρήση σίγουρα θα μου βάλει και την επόμενη μέρα μέχρι το μεσημέρι νωρίς το απόγευμα... Θα ήθελα να ρωτήσω εάν στο Max 3 με την ίδια χρήση θα δω τα ίδια νούμερα;;; οθόνη βγάζω γύρω στις εφτά με οχτώ ώρες και όταν είμαι με WiFi έχω δει και δέκα . σημειωτέον το πρώτο εξάμηνο μου έδινε καμία ώρα περισσότεροοθονη είχα φτάσει και ρεκόρ ο μέχρι το μηδέν 13 ώρες τωρα αν το αφήσω να αποφορτιστει θα βγάλει γύρω στις Έντεκα.

 

Αν το πάρεις, πες μας και εμάς από περιέργεια, αν με τη δική σου προσωπική χρήση βγάζει ίδιες ώρες μπαταρίας

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...