Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που πήρα το 6/128 με αγγλικά από το honorbuy στα 255€ τον Σεπτέμβριο και αφού το ξεκλείδωσα επίσημα έβαλα μέσα xiaomi eu (κατά την γνώμη μου καλύτερη από την Global) βγήκα χαμένος; όλα μια ιδεα είναι νομίζω

 

Αν το αγόραζα, θα έκανα ακριβώς το ίδιο. Στα ίδια λεφτά με skroutz, 6/128. Best deal κατά τη γνώμη μου :)

Το μόνο που ελπίζεις είναι να μην βγει πρόβλημα γιατί πρέπει να μπλέκεις με αποστολές. Αρκεί να έχεις ένα κινητό να κάνεις τη δουλειά σου σε αυτή την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατάφερε κανεις να ενεργοποιήσει το volte-vowifi στην συσκευή μας?είμαι με global stable miui 10 και δεν μπόρεσα.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι απο οποίο σκρουτζομαγαζο και αν το πάρεις αν σου κάτσει βλάβη την έκατσες. Μόνο η επίσημη αντιπροσωπεία σε σώζει και για αυτό δεν είμαι και πολύ σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

μεσω απο updater μπορω να περασω την global dev rom?(φοραω global stable rom).Φανταζομαι δεν θα εχω κανενα προβλημα.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

μεσω απο updater μπορω να περασω την global dev rom?(φοραω global stable rom).Φανταζομαι δεν θα εχω κανενα προβλημα.

Ναι, απλα θα τα χάσεις όλα, γίνεται hard reset. Το έκανα ήδη και τα πέρασα όλα από την αρχή ..... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλα θα τα χάσεις όλα, γίνεται hard reset. Το έκανα ήδη και τα πέρασα όλα από την αρχή ..... ;)

 

Χρειαζεται ξεκλειδωμα bootloader?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μου αρέσει να μοιράζομαι πληροφορίες έχω να πω τα εξής,μόλις πέρασα global dev rom ((φορούσα stable πριν) μέσω updater χωρίς κανένα προβλήμα.το μόνο κακό είναι ότι θέλει στήσιμο το κινητό από την αρχή.παμε στο πιο σημαντικό, οποίος είναι με cosmote το volte και το vowifi δουλεύουν και μάλιστα ΆΨΟΓΑ!!
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

έκανε κάνεις την αναβάθμιση του magisk σε 18?

εμένα μου κρασαρει ο manager.. δοκίμασα με stable 8.1 κ beta 9 σε xiaomi. eu rom

 

Στάλθηκε από το MI 8 UD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Για πες πως ενεργοποιείται

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32700-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-VoLTE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-HD-Voice-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi/

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Για πες πως ενεργοποιείται

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

*#*#869434#*#* ενεργοποιεί...vowifi

*#*#86583#*#* ενεργοποιεί...volte

Με stable rom δεν δουλεύει κανένα απο τα δυο,πρέπει να βαλετε Developer ROM μεσω updater γινεται πανευκολα!

Οταν δωσεις τις δυο εντολες πρεπει να σου γραψει DISABLED!!!

Θα σου ανοιξει δυο μενου:: στο καρτες sim και κινητα δικτυα -χρηση δεδομενων κινητης....Volte και μεσα στην καρτα της cosmote-πραγματοποιήστε κλησεις μεσω wifi.

Και να μην ξεχάσω να αναφέρω οτι εβαλα την καρτα sim σε συμβατό τηλεφωνο για να κανω την ενεργοποίηση της υπηρεσίας (https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html)

ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΜΑ ΚΑΜΙΑ!!!!

Ελπιζω να βοήθησα.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μου αρέσει να μοιράζομαι πληροφορίες έχω να πω τα εξής,μόλις πέρασα global dev rom ((φορούσα stable πριν) μέσω updater χωρίς κανένα προβλήμα.το μόνο κακό είναι ότι θέλει στήσιμο το κινητό από την αρχή.παμε στο πιο σημαντικό, οποίος είναι με cosmote το volte και το vowifi δουλεύουν και μάλιστα ΆΨΟΓΑ!!

 

Φανταστική πληροφορία, μου χρειάζονται και τα δύο! 2 ερωτήσεις πριν προχωρήσω.

1. Καταρχήν, χρειάζεται ξεκλείδωμα του bootloader αν βάλω τη dev; Υπάρχει περίπτωση μελλοντικού μπρικαρίσματος ή οτιδήποτε τέτοιο;

2. Τι διαφορές γενικά θα δω με την dev; Έχει προβλήματάκια ή κάποιο θέμα;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Φανταστική πληροφορία, μου χρειάζονται και τα δύο! 2 ερωτήσεις πριν προχωρήσω.

1. Καταρχήν, χρειάζεται ξεκλείδωμα του bootloader αν βάλω τη dev; Υπάρχει περίπτωση μελλοντικού μπρικαρίσματος ή οτιδήποτε τέτοιο;

2. Τι διαφορές γενικά θα δω με την dev; Έχει προβλήματάκια ή κάποιο θέμα;

 

1) οχι δεν χρειάζεται τιποτα,την κανεις μεσα απο τον updater.απλα σου διαγραφει τα παντα απο το κινητο οποτε χρειαζεσαι να κανεις ενα backup πρωτα.

2) Μικροδιαφορες θα ελεγα σε σχεση με την stable που ειχα.Βασικα θα ελεγα οτι το κινητο ειναι πιο smooth.Για την μπαταρια δεν ξερω ακομα γιατι ειναι η δευτερη μερα που την εχω και εγω. Δεν μετάνιωσα που πηγα σε dev,νομιζω οτι αργησα κιολας :)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις εβαλα την 8.12.6 beta miui 10.2 και ειναι αντροιντ 9(pie). Ολα δουλευουν ρολόι θα ελεγα.
Link to comment
Share on other sites

Τα ενεργοποίησα και τα 2 από την δική μας συσκευή ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού λέει 8.1 zip πως είναι η pie?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για καποιο λογο δεν μπορω να στειλω σκρινσοτ να σου το δειξω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot με την τελευταία έκδοση της dev?

Και το changelong αν είναι εύκολο

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://xiaomi.eu/community/threads/8-12-6-v2.48014/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις εβαλα την 8.12.6 beta miui 10.2 και ειναι αντροιντ 9(pie). Ολα δουλευουν ρολόι θα ελεγα.

 

 

Κατεβασα την 8.12.6 beta miui αλλα δεν μ αφηνει να την περασω γιατι?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 8.12.6 beta miui αλλα δεν μ αφηνει να την περασω γιατι?

 

Ποια ρομ φοραγες πριν απο αυτη? Εγω την εβαλα κανοντας factory reset επειδη αλλαξε η εκδοση αντροιντ απο 8 σε 9. και μετα το ξανασεταρα απο την αρχη παλι το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

φοραει 8.11.29

 

κανε factory reset και ξαναδοκιμασε. παρε ενα μπακαπ απο τα αρχεια σου βεβαια γιατι ολα σβηνονται με το reset.

Οχι δεν ειναι η official global dev. Ειναι η ελληνικη xtrv beta,η καλυτερη απο ολες για μενα

Link to comment
Share on other sites

κανε factory reset και ξαναδοκιμασε. παρε ενα μπακαπ απο τα αρχεια σου βεβαια γιατι ολα σβηνονται με το reset.

Οχι δεν ειναι η official global dev. Ειναι η ελληνικη xtrv beta,η καλυτερη απο ολες για μενα

 

χρειαζεται ξεκλειδωμα?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα περάσει ρε αδελφέ ο άλλος από official glogal dev σε αυτήν που λές? Πες του ότι θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader και πέρασμα το twrp..... έλεος....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχεις δικιο δεν καταλαβα οτι εννοουσε την global dev. αν ειδες πιο πανω εγραψα ποια ρομ εβαλα. την miui 10.2 xiaomi.eu 8.12.6 beta

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρειαζεται ξεκλειδωμα?

 

ναι αδερφε χρειαζεται ξεκλειδωμα συγνωμη για την παρεξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο δεν καταλαβα οτι εννοουσε την global dev. αν ειδες πιο πανω εγραψα ποια ρομ εβαλα. την miui 10.2 xiaomi.eu 8.12.6 beta

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι αδερφε χρειαζεται ξεκλειδωμα συγνωμη για την παρεξηγηση.

 

δεν εγινε τιποτα τη ψιλιαστηκα και προλαβα :lol::lol::lol:

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

δεν εγινε τιποτα τη ψιλιαστηκα και προλαβα :lol::lol::lol:

 

:X:cry:οοουφ παλι καλα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά επειδή δουλεύω πολύ web banking με την συσκευή μου, αποφεύγω ρουτ ξεκλειδωτους bootloader ρουτ και ανεπίσημες ρομς...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κι εγω δουλευω καθημερινα web banking και δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. την dev εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...