Jump to content

Nokia 7 Plus ή άλλο


amanitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

έχω αυτή τη στιγμή το Honor 8 με το οποίο είμαι ευχαριστημένος από την κάμερα και από τη συσκευή γενικά. Είμαι σε αναζήτηση νέας συσκευής γύρω στα 300 ευρώ, αλλά με αξιόλογη κάμερα (κατά προτίμηση καλύτερη από το honor 8).

 

 

 

Σκέφτομαι για το Nokia 7 Plus, το έχει κανείς; Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=464794

 

Ρίξε μια ματιά στο thread εδώ στο φόρουμ.

 

Επίσης εδώ το βρίσκεις σε αρκετά καλή τιμή.

 

https://www.eglobalcentral.eu/#/product/23440

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι, μια καλή εναλλακτική φαίνεται να είναι το xiaomi mi a2, με καλά δείγματα της κάμερας μέχρι στιγμής. Είναι σε προπώληση όμως στα περισσότερα μαγαζιά από Κίνα, οπότε πρέπει να περιμένεις ώστε να κυκλοφορήσει για να δούμε αν οντως αξίζει και τι ψάρια πιάνει στην πράξη, αλλά και να πέσει η τιμή. Κοντά στα χρήματα αυτά παίζει και το honor 10 (εκδοση 128gb) από Κίνα αν δεν σε απασχολεί τόσο πολύ η εγγύηση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δες και το redmi note 5 από Ελλάδα στα 260 και από skroutz στα 190 είναι πολύ καλή επιλογή με εξαιρετική κάμερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Που το βρήκες το nokia 7 plus στα 300 ευρώ; Αν το βρήκες όντως τόσο από Ελλάδα με εγγύηση είναι εξαιρετική επιλογη.

 

Κατά τα άλλα, αν θες και άλλες προτάσεις, συμπλήρωσε αυτή τη φόρμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

Μέχρι 300 ευρώ

 

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

Σίγουρα πάνω από 5.2΄'

 

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Από Ελλάδα

 

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Ναι

 

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Αδιαφορο

 

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Ναι

 

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

Θέλω καλό ήχο και καλή οθόνη αλλά όχι αποκλειστικά amoled

 

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

camera, ταχύτητα, αυτονομία, gaming

 

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

Honor 8

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

U ultra ή mi note 3. Το πρώτο έχει καλύτερη οθόνη/ηχο το δεύτερο καλύτερη αυτονομια/θερμοκρασιες. Στη κάμερα το πρώτο σκίζει στα πρόσωπα (μέρα/νύχτα) και με εξαιρετικό ois καθώς και βίντεο. Το δεύτερο έχει καλύτερη λεπτομέρια στα τοπία (μέρα/νύχτα).

 

Edit: άκυρο το mi note 3. Δεν πρόσεξα ότι ήθελες 800αρα. Οπότε u ultra από μένα. Ενδεχομένως να ριχνες και μια ματιά στο g6 αλλά με αρκετά μικρότερη οθόνη (είναι σαν 5.1 λόγω του 18:9).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

U ultra ή mi note 3. Το πρώτο έχει καλύτερη οθόνη/ηχο το δεύτερο καλύτερη αυτονομια/θερμοκρασιες. Στη κάμερα το πρώτο σκίζει στα πρόσωπα (μέρα/νύχτα) και με εξαιρετικό ois καθώς και βίντεο. Το δεύτερο έχει καλύτερη λεπτομέρια στα τοπία (μέρα/νύχτα).

 

Edit: άκυρο το mi note 3. Δεν πρόσεξα ότι ήθελες 800αρα. Οπότε u ultra από μένα. Ενδεχομένως να ριχνες και μια ματιά στο g6 αλλά με αρκετά μικρότερη οθόνη (είναι σαν 5.1 λόγω του 18:9).

HTC δεν θα ήθελα για να ειμαι ειλικρινής. To Nokia 7 Plus το ακυρώνεις δλδ;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το nokia 7 plus έχει κοντά 370 ευρώ και όχι 300. Πόσα χρήματα διαθέτεις τελικά; Προσωπικά δεν θα εδινα τόσα χρήματα για το nokia 7 plus.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα. Σου βγαίνει 300 λόγω αφαιρεσης ΦΠΑ ή 300 είναι η τιμή που το βρήκες οπότε σου βγαίνει τελικά 240 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ;
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του nokia 7 plus. Υπερευχαριστημενος. Απιστευτη μπαταρια και ρολλαρει τοσο καλα με το pure android. Η καμερα πολυ καλη για την τιμη του. Μην το σκεφτεσαι κατα τη γνωμη μου
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα. Σου βγαίνει 300 λόγω αφαιρεσης ΦΠΑ ή 300 είναι η τιμή που το βρήκες οπότε σου βγαίνει τελικά 240 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ;

 

300 βγαινει χωρις ΦΠΑ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

300 βγαινει χωρις ΦΠΑ

 

Μα και τα άλλα κινητά μπορείς να τα πάρεις χωρίς ΦΠΑ ;). Οπότε κάνε αντίστοιχη σύγκριση σε τιμή. :)

 

Προσωπικά δεν θα εδινα τοσα χρήματα για κινητό που έχει soc 660 εκτός και αν είναι μονόδρομος για σενα το stock android.

 

Μπορεί να έκανα μια μικρή παραχώρηση στη κάμερα (πχ mi mix 2 που παραμένει δυνατή κάμερα) ή να έδινα κάτι παραπάνω για το u11 (325 βγαίνει χωρίς ΦΠΑ το dual).

Link to comment
Share on other sites

Το mix 2 είναι ναυαρχίδα και το nokia 7 plus upper mid range. Μόνο στη κάμερα υστερεί αλλά μην φανταστείς μεγάλες διαφορές. Πιο πολύ η έλλειψη δεύτερου φακού (για artificial bokeh). Αλλά σίγουρα θα προτιμούσα την snap 835 του mix και το bezeless design έναντι του snap 660 του nokia 7 plus (εκτός εάν θες stock android).

 

Από την άλλη μόνο της infoquest έχουν εγγύηση εισαγωγέα οπότε πάει κάνα 325αρη με τιμολόγιο (το χει 399 στο mi store). Αν πάλι σου αρκεί εγγύηση καταστήματος τότε βγαίνει ίδια χρήματα με το nokia 7 plus.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις σε προτεραιότητα κάμερα πήγαινε για το 7 plus
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα,

η γνώμη σας για το Asus Zenfone 5 ZE620KL ;

Είναι τρομερό κινητό!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά όπως βλέπω δεν έχει την 800 μπάντα

 

Αν είσαι επαρχία ναι είναι θέμα... στην Αθήνα δεν έχεις πρόβλημα....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι επαρχία ναι είναι θέμα... στην Αθήνα δεν έχεις πρόβλημα....

 

Δεν γίνεται να μην πας πότε πουθενά, δεν είναι ρεαλιστικό.

Skip δυστυχώς

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μην πας πότε πουθενά, δεν είναι ρεαλιστικό.

Skip δυστυχώς

 

Καλά μην τρελαθούμε κιόλας το Asus Zenfone 5z σε σχέση με το Nokia 7 plus...

Είναι 20 φορές καλύτερο και μόνο για το λόγο του ότι έχει τον SD845.

Από την άλλη δεν νομίζω ότι είναι deal breaker η απουσία της 800αρας... γιατί πολύ απλά αντί για 4g στην επαρχία, θα έχεις 3g.... αλλα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθοπιτα!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαθούμε κιόλας το Asus Zenfone 5z σε σχέση με το Nokia 7 plus...

Είναι 20 φορές καλύτερο και μόνο για το λόγο του ότι έχει τον SD845.

Από την άλλη δεν νομίζω ότι είναι deal breaker η απουσία της 800αρας... γιατί πολύ απλά αντί για 4g στην επαρχία, θα έχεις 3g.... αλλα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθοπιτα!

 

Καλά υπάρχει περίπτωση να μην έχεις καν 3g....

 

Από την άλλη έχοντας συσκευή χωρίς 800αρα θα προτιμούσα τον 845 έναντι του 660 και ας μην είχα 800αρα, αν με καλύπταν οι άλλες μπάντες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαθούμε κιόλας το Asus Zenfone 5z σε σχέση με το Nokia 7 plus...

Είναι 20 φορές καλύτερο και μόνο για το λόγο του ότι έχει τον SD845.

Από την άλλη δεν νομίζω ότι είναι deal breaker η απουσία της 800αρας... γιατί πολύ απλά αντί για 4g στην επαρχία, θα έχεις 3g.... αλλα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθοπιτα!

 

Επιτέλους και ένας άνθρωπος που μιλά για soc :).

 

Όσον αφορά το κινητό δεν έχω ιδέα αν αξίζει η κάμερα ή όχι. Επειδή όμως μπορεί να το ψήσω για τη πάρτυ μου, έχεις καθόλου εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...