Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το πήρα αύριο θα το έχω. Τι γίνεται με roms κλπ? Μπορεί κάποιος να δώσει link από τις roms στο telegram γιατί από ότι είδα στο xda δεν γράφουν. Επίσης κάνω update κανονικά με το που το πάρω;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τελικά το πήρα αύριο θα το έχω. Τι γίνεται με roms κλπ? Μπορεί κάποιος να δώσει link από τις roms στο telegram γιατί από ότι είδα στο xda δεν γράφουν. Επίσης κάνω update κανονικά με το που το πάρω;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

γενικα καλο ειναι να ξεκλειδωσεις με το που το παρεις

οι custom ρομ γενικα ειναι official οποτε θα τις βρεις και στις ρελιδες των ρομ

thn οφφιψιαλ την παιρνεις ΟΤΑ καθε τοσο βγενει και καμια fastboot . πρεπει να σε ξεκλειδωτος για να την περασεις .

 

off topic

official

alpha testing

news (οι ρομ ανεβαινουν εδω)

miui port (oxi convert)

photography

android q gsi twrp flashable for A2

HEX KERNEL

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη απόπειρα για telegram group. Όποιος θέλει ας έρθει

http://t.me/mia2gr

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω ξανά,αλλά όποτε στέλνω μήνυμα σε πωλητή για να μου πει τι μνήμη φοράει η συσκευή,δεν έχω πάρει απάντηση...Απλα.δεν μπαίνουν στην διαδικασία να απαντήσουν,αφού τους έχω ήδη πει ότι είχα πάλι την συσκευή...

Επειδή θέλω όμως Android One συσκευή,τώρα κοιτάω και τα Nokia,αν και δεν ξέρω τι λενε....

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω ξανά,αλλά όποτε στέλνω μήνυμα σε πωλητή για να μου πει τι μνήμη φοράει η συσκευή,δεν έχω πάρει απάντηση...Απλα.δεν μπαίνουν στην διαδικασία να απαντήσουν,αφού τους έχω ήδη πει ότι είχα πάλι την συσκευή...

Επειδή θέλω όμως Android One συσκευή,τώρα κοιτάω και τα Nokia,αν και δεν ξέρω τι λενε....

Καλύτερα μη βιαστείς στο επόμενο διάστημα μάλλον θα ανακοινωθεί το MiA3 με πολύ καλά χαρακτηριστικά & τιμή όπως ακούγεται εφόσον σε ενδιαφέρει το android one..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εδώ κ λίγες ημέρες ξαφνικά το τηλέφωνό μου δε κατεβάζει data όταν συνδέεται με το ρούτερ του σπιτιού μου. Δείχνει ότι συνδέεται αλλά δε έχει ροή καθόλου. Έκανα ρισετ κ τα δυο χωρίς αποτέλεσμα. Σημειωτέον ότι στο ρούτερ συνδέονται αλλά 4 τηλ 2 τβ μποχ κ 4 πισι χωρίς κανένα πρόβλημα όπως κ το δικό μου συνδέεται με άλλα δίκτυα wifi χωρίς κανένα προβλημα. Η σύνδεση είναι win. Πάσα ιδέα βοήθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Εδώ κ λίγες ημέρες ξαφνικά το τηλέφωνό μου δε κατεβάζει data όταν συνδέεται με το ρούτερ του σπιτιού μου. Δείχνει ότι συνδέεται αλλά δε έχει ροή καθόλου. Έκανα ρισετ κ τα δυο χωρίς αποτέλεσμα. Σημειωτέον ότι στο ρούτερ συνδέονται αλλά 4 τηλ 2 τβ μποχ κ 4 πισι χωρίς κανένα πρόβλημα όπως κ το δικό μου συνδέεται με άλλα δίκτυα wifi χωρίς κανένα προβλημα. Η σύνδεση είναι win. Πάσα ιδέα βοήθεια δεκτη

Επιβεβαιώνω, όμοιες κινήσεις μηδενικό αποτέλεσμα. Θαρρώ πως είναι το update μαϊου.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είμαι ζεστός.να.το πάρω,βρικα και συσκευή αυτά διαβάζω και το ξανασκέφτομαι...

Τι θέμα δηλ έχει με το WiFi???

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το security update του ιουλιου, 103 mb, μόλις το έκανα άρα από εντυπώσεις δε μπορώ να πω ακόμα .
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχω στο κλείδωμα οθόνης, την επιλογή με το δακτυλικό αποτύπωμα. Πρόσφατα διαπίστωσα πως αν συρω την οθόνη από κάτω προς τα πάνω ή και αντίστροφα, το τηλέφωνο ξεκλειδώνει χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα. Έχει κανείς καμιά λύση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να αναφέρω, πως στο κατω μέρος της οθόνης, εμφανίζεται ένα εικονίδιο ξεκλείδωτης κλειδαριάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχω στο κλείδωμα οθόνης, την επιλογή με το δακτυλικό αποτύπωμα. Πρόσφατα διαπίστωσα πως αν συρω την οθόνη από κάτω προς τα πάνω ή και αντίστροφα, το τηλέφωνο ξεκλειδώνει χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα. Έχει κανείς καμιά λύση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να αναφέρω, πως στο κατω μέρος της οθόνης, εμφανίζεται ένα εικονίδιο ξεκλείδωτης κλειδαριάς.

 

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το face unlock και ξεκλειδώνει από το πρόσωπο σου πριν κάνεις swipe στην οθόνη;

 

Δοκίμασε να κλείσεις οθόνη και να την ανοίξεις σε γωνία που να μη σε «βλέπει» η κάμερα, κάνει το ίδιο;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώνει κανονικά...... Πφφφφφ τι σκάλωμα έχει φάει? Μέχρι πρότινος είχε κάτω, το εικονίδιο του δακτυλικου αποτυπώματος.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώνει κανονικά...... Πφφφφφ τι σκάλωμα έχει φάει? Μέχρι πρότινος είχε κάτω, το εικονίδιο του δακτυλικου αποτυπώματος.

 

παιδια καλησπερα στο κινητο υπαρχει το play store για να κατεβαζω εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στο κινητο υπαρχει το play store για να κατεβαζω εφαρμογες?

Τι ερώτηση είναι τούτη ;; Android One συσκευή είναι, φυσικά και έχει. Και γενικά όλες οι συσκευές έχουν play store, εκτός από αυτές που προορίζονται αποκλειστικά για την κινεζική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Τι ερώτηση είναι τούτη ;; Android One συσκευή είναι, φυσικά και έχει. Και γενικά όλες οι συσκευές έχουν play store, εκτός από αυτές που προορίζονται αποκλειστικά για την κινεζική αγορά.

 

παληκαρια επειδη με ενδιαφερει η καμερα μεταξι mi8 lite και mi a2 ποιο εχει καλυτερη καμερα ? γιατι ειμαι αναμεσα στα δυο για αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Το mi 8 lite έχει καλύτερη κάμερα το βράδυ. Τη μέρα δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορές. Παντός προσωπικά δε θα έπαιρνα κινητό με notch και ήταν ένας από τους λόγους που επέλεξα το mi a2 και φυσικά το καθαρό Android.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φαει όλο το απόγευμα πάντως και δεν μπορώ να βρω πως φεύγει το κ@λ@εικονιδιο του ξεκλειδωματος......
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φαει όλο το απόγευμα πάντως και δεν μπορώ να βρω πως φεύγει το κ@λ@εικονιδιο του ξεκλειδωματος......

 

ρυθμισεις>ασφαλεια>δαχτυλικο> διεγρ αψε τα δαχτυλασ που εχεις βαλει>ασφαλεια>επιλογες ξεκλειδωματος>βαλε μια επιλογη>ξανα μανα δαχτυλικο>βαλε δαχτυλα

καπως ετσι

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω πάλι,μιας και δεν παλεύω το MIUI με την καμία,και η αλήθεια είναι ότι προτειμω το Android One,απλά θέλω να ρωτήσω υπάρχουν ακόμα θέματα με τις αναβαθμίσεις,η το έστρωσε η Xiaomi???

Σαν εναλλακτική έχω το Nokia 8/Nokia 7,1 αλλά δεν ξέρω τι λένε σαν συσκευές...

Καμιά άλλη πρόταση για στοκ Android???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

μετά απο αρκετά χρόνια Windows mobile απόφάσισαμε με τη γυναίκα (lumia 640 xl) να κάνουμε την μετάβαση σε android. Παρήγγειλα μια συσκευή για την γυναίκα απο Kaizher store (παραγωγής 3/2019) και μετά απο 2-3 μέρες την δική μου απο LOCOSS (παραγωγής 12/2018). Το συμπέρασμα ειναι ότι οι συσκευές που έχουν παραχθεί απο Ιαν και μετά ειναι ανταποκρίσιμες στα Update μιας και της γυναίκας την ίδια μέρα πήρα απο μόνο του της ενημερώσεις τις xiaomi Και την 9.0 Pie. Το δικό μου παρόλαυτά δεν τα κατάφερε και προτιμώ εκ του ασφαλούς για να μην μπλέξω να το στείλω πίσω και σε 5-10 μέρες να μου περάσουν την αναβάθμιση ή να μου το αντικαταστάσουν (καλού κακού θα κρατήσω το τωρινό imei).

 

Παιδες καλημέρα, μετά απο 10 μέρες στο service μου στείλανε νεα συσκευή με διαφορά ενός μήνα 11/2018 production date και update oct 2018. Το region ειναι Luxembourg, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, πάντω πάνω που ήμουν έτοιμος να περάσω την ρομ απο το site της xiaomi και μετά απο 8 ώρες χρήσης μου ήρθαν αυτόματα τα Update (μέχρι και Μαϊου 2019) και το κινητό μπορώ να πω μετα απο 2 μέρες χρήσης ότι πετάει.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και το update του Ιουνίου, ενημερωτικά το λέω, δεν έχω δει διαφορά πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα, μετά απο 10 μέρες στο service μου στείλανε νεα συσκευή με διαφορά ενός μήνα 11/2018 production date και update oct 2018. Το region ειναι Luxembourg, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, πάντω πάνω που ήμουν έτοιμος να περάσω την ρομ απο το site της xiaomi και μετά απο 8 ώρες χρήσης μου ήρθαν αυτόματα τα Update (μέχρι και Μαϊου 2019) και το κινητό μπορώ να πω μετα απο 2 μέρες χρήσης ότι πετάει.

 

μπραβο στο kaiser

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα, μετά απο 10 μέρες στο service μου στείλανε νεα συσκευή με διαφορά ενός μήνα 11/2018 production date και update oct 2018. Το region ειναι Luxembourg, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, πάντω πάνω που ήμουν έτοιμος να περάσω την ρομ απο το site της xiaomi και μετά απο 8 ώρες χρήσης μου ήρθαν αυτόματα τα Update (μέχρι και Μαϊου 2019) και το κινητό μπορώ να πω μετα απο 2 μέρες χρήσης ότι πετάει.

 

Τι μνήμη φοράει ??Micron η Samsung??

Link to comment
Share on other sites

Τι μνήμη φοράει ??Micron η Samsung??

 

micron, αλλά τι να το κάνεις, γκαντέμης μετά από 5 χρόνια WP τώρα το update του Ιουνίου δεν το παίρνει.

 

Κατάρες απο την MS. :P

 

αν δεν έρθει μέχρι 30/6 θα περάσω σε fast boot

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπραβο στο kaiser

 

LOCOSS ειναι το κατάστημα, από το kaiser ειναι της γυνάικας

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...