Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως όλα με ήρθαν κανονικά από μόνα τους,ίσως διορθώθηκε

 

οι περισσότεροι δεν είχατε πρόβλημα μια χαρά δούλευε το οτα . σε κάποιους δεν δούλευε όμως

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα μετά το τελευταίο update μου έχει βγάλει οι ενημερώσεις εφαρμογών είναι ετοιμεςκαι δεν φεύγει με τπτ. Καμία ιδέα να το βγάλω; Edited by Amwn_ra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Η μητέρα μιυ ξέχασε το μοτίβο που ειχε βάλει για κλείδωμα υπαρχει κάποιος τρόπος παρακαμψης χωρις να αναγκαστώ να κανω reset τα παντα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Η μητέρα μιυ ξέχασε το μοτίβο που ειχε βάλει για κλείδωμα υπαρχει κάποιος τρόπος παρακαμψης χωρις να αναγκαστώ να κανω reset τα παντα;

https://www.doctorandroid.gr/2015/12/bypass-lockscreen.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα μετά το τελευταίο update μου έχει βγάλει οι ενημερώσεις εφαρμογών είναι ετοιμεςκαι δεν φεύγει με τπτ. Καμία ιδέα να το βγάλω;

πήγαινε playstore και στις ρυθμίσεις θα βρεις την επιλογή να κλείσεις τις ειδοποιήσεις & reboot

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν φεύγει. Σου βγάζει να κάνει σύνδεση σε wifi το κάνεις ξεκινάει η προετοιμασία για ρύθμιση και μένει εκεί. Πως το βγάζω;
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν φεύγει. Σου βγάζει να κάνει σύνδεση σε wifi το κάνεις ξεκινάει η προετοιμασία για ρύθμιση και μένει εκεί. Πως το βγάζω;

αν έχεις πρώτα συγχρονίσει τα δεδομένα σου (επαφές,φωτό κλπ) με τον λογ.google μπορείς να επιλέξεις επαναφορά συσκευής είτε από ρυθμίσεις ή από recovery

(τα δεδομένα διαγράφονται αλλά ορισμένες φορές είναι αναγκαίο για τη σωστή λειτουργία της συσκευής ως τελική λύση)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις πως κανουμε screen share την οθονη του κινητου σε τηλεορσαη έχω μια LG

 

Αν κατεβάσεις την μπάρα έχει ένα εικονίδιο που λέει μετάδοση αλλιώς με κάποια άλλη εφαρμογή από το play store με αναζήτηση cast θα σε βγάλει αρκετές

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update νομιζω, το widget του καιρου εμφανιζεται όποτε θελει. Συμβαινει και σε αλλους αυτο; Τι κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι την αγορα του mi a2 και θελω να ρωτησω αν εχει λυθει το θεμα με το μπρικαρισμα μετα απο update που ειχα διαβασει (νομιζω σε καποιο update του ιανουαριου ηταν) Μη το παρω και μου γινει ξαφνικα τουβλο.... :p Εχει γινει κατι τετοιο τους τελευταιους 2-3 μηνες ;; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι την αγορα του mi a2 και θελω να ρωτησω αν εχει λυθει το θεμα με το μπρικαρισμα μετα απο update που ειχα διαβασει (νομιζω σε καποιο update του ιανουαριου ηταν) Μη το παρω και μου γινει ξαφνικα τουβλο.... :p Εχει γινει κατι τετοιο τους τελευταιους 2-3 μηνες ;; Ευχαριστω.

 

Όχι. άλλα ποιος σου εγγυάται ότι δε θα ξανασυμβεί. Έχει είδη συμβεί σε 2-3 update . Ξεκλειδώνεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ακομα ερωτησουλα θελω να κανω, πως τα παει η οθονη με ιδρωμενα χερια ;;; Επειδη εχω ενα θεματακι, ιδρωνουν πολυ τα χερια μου, ειδικα το καλοκαιρι, αλλα και γενικα ολο το χρονο (το χειμωνα οχι τοσο αλλα anyway, καταλαβατε), θελω να μαθω αν η αποκριση της οθονης ειναι καλη. Εχω τωρα ενα lumia 535 και αν και γενικα εχει ενα θεματακι η οθονη, οταν ομως ιδρωνουν τα χερια μου η κατασταση γινεται για τον π@υτσο, οτι θελει πατιεται. Θα εχω το ιδιο θεμα και με το mi a2 η θα ειναι καλυτερα τα πραγματα ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ακομα ερωτησουλα θελω να κανω, πως τα παει η οθονη με ιδρωμενα χερια ;;; Επειδη εχω ενα θεματακι, ιδρωνουν πολυ τα χερια μου, ειδικα το καλοκαιρι, αλλα και γενικα ολο το χρονο (το χειμωνα οχι τοσο αλλα anyway, καταλαβατε), θελω να μαθω αν η αποκριση της οθονης ειναι καλη. Εχω τωρα ενα lumia 535 και αν και γενικα εχει ενα θεματακι η οθονη, οταν ομως ιδρωνουν τα χερια μου η κατασταση γινεται για τον π@υτσο, οτι θελει πατιεται. Θα εχω το ιδιο θεμα και με το mi a2 η θα ειναι καλυτερα τα πραγματα ;;

 

Η απόκριση της οθόνης είναι μια χαρά, εσύ ξέρεις πόσο ιδρώνει,δεν νομίζω να είναι τόσο χάλια πάντως όσο στο lumia

Link to comment
Share on other sites

Η απόκριση της οθόνης είναι μια χαρά, εσύ ξέρεις πόσο ιδρώνει,δεν νομίζω να είναι τόσο χάλια πάντως όσο στο lumia

 

Ευχαριστώ για την απανηση. Θα μπορουσες να βρεξεις με 4-5 σταγογες το χερι σου και να δοκιμασεις ξανα την αποκριση της οθονης ;; Εννοειτε αμα θελεις, η οποιος αλλος θελει εν παση περιπτωση, για να αποκλησω αυτο το ενδεχομενο. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απανηση. Θα μπορουσες να βρεξεις με 4-5 σταγογες το χερι σου και να δοκιμασεις ξανα την αποκριση της οθονης ;; Εννοειτε αμα θελεις, η οποιος αλλος θελει εν παση περιπτωση, για να αποκλησω αυτο το ενδεχομενο. Ευχαριστω.

 

Το έβαλα κάτω από την βρύση το δάκτυλο και στο καπάκι στην οθόνη μια χαρά δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα τελικα απο εδω, δεν αντεξα !!!!

 

https://locoss.com/el/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1/65271-xiaomi-mi-a2-4gb64gb-dual-sim-mauro-global-version-eu-6941059609865.html

 

Για να δουμε, μετα απο 4 χρονια με windows mobile, τι λεει το android.

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα τελικα απο εδω, δεν αντεξα !!!!

 

https://locoss.com/el/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1/65271-xiaomi-mi-a2-4gb64gb-dual-sim-mauro-global-version-eu-6941059609865.html

 

Για να δουμε, μετα απο 4 χρονια με windows mobile, τι λεει το android.

 

Καλορίζικο,στην τιμή που είναι τώρα είναι vfm από όλες τις απόψεις αξιοπρεπέστατη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που εβαλα λεει 172, ενω εγω το αγορασα 142, το ανεβασαν, τι διαολο ;;; :p anyway, θελω κατι αλλο να ρωτησω.

Σε περιπτωση που μπρικαρει αλλα εχω ηδη ανοιξει τον bootloader, μπορω να το φλασαρω κανονικα με fastboot η θελει κατι αλλο. Και κατι ακομα, αν εχω μονιμα ενεργοποιημενο το usb debugging, μπορω να μεταφερω αρχεια απο το pc η πρεπει να το απενεργοποιησω ;;

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που εβαλα λεει 172, ενω εγω το αγορασα 142, το ανεβασαν, τι διαολο ;;; :p anyway, θελω κατι αλλο να ρωτησω.

Σε περιπτωση που μπρικαρει αλλα εχω ηδη ανοιξει τον bootloader, μπορω να το φλασαρω κανονικα με fastboot η θελει κατι αλλο. Και κατι ακομα, αν εχω μονιμα ενεργοποιημενο το usb debugging, μπορω να μεταφερω αρχεια απο το pc η πρεπει να το απενεργοποιησω ;;

 

-oem unlock απο develeper options , fastboot oem unlock και fastboot flashing unlock_critical θελει για να μπορεις να φλασαρεις fastboot rom η οτιδηποτε αλλο . υποψιν και οι δυο εντολες διαγραφουν το internal storage αρα βack up

-δεν παιζει ρολο το usb debuging μπορεις να συνεχισεις να το εχεις οn ταυτοχρονα με τη μεταφορα αρχειων, πρεπει να επιλεξεις μεταφορα αρχειων ομως απο το notification panel γιατι το default ειναι φορτηση μεσω usb .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ηρθε το κινητο,και αυτο που εχω να πω ειναι οτι εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, πεταει το κινητο !! και απο καμερα και απο οθονη και απο ταχυτητα ολα σουπερ. το ξεκλειδωσα με fastboot oem unlock και fastboot unlock critical και με το Mi flash tool μετα απι 2-3 προσπαθειες περασα την 9 pie fastboot rom. ολα καλα, το μονο αρνητικο οτι καθε φορα που το ανοιγω, πριν φορτωσει το android μου ενα μηνυμα στην οθονη (για 5 δευτρα) οτι ειναι ξεκλειδωμενος ο bootloader, σαν προειδοποιηση δηλαδη, αλλα τελος παντων οκ, αφου ολα δουλευουν οπως πρεπει ας παει στο διαολο..... !!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...