Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δακτυλικό στην εφαρμογή της ΕΤΕ και της Πειραιώς μια χαρά δούλευε,όπως και σε όποια άλλη εφαρμογή θέλει δακτυλικό...Το μόνο που με απασχολεί είναι μην βγάλει κάνα θέμα λόγο Micron μνήμης...Απλά αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως θα εντοπίσουμε αν έχει θεμα....

Το να κάνω clear chase στον Chrome δεν είναι κάτι,αλλά πρέπει να ξαναπερασω τους κωδικούς σε σελίδες που χρησιμοποιώ....Και επειδή έχω ένα άλλο κακό,πολλές φορές ανοίγω συνέχεια καινούργιες σελίδες και μαζεύονται πολλές,εκεί Ίσως δω το πρόβλημα...

Στον Samsung internet κάνει θεμα;;;

 

Αν δε θέλεις να σβήσεις cache μπορείς να κάνεις τεστ με αυτο:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=us.hipxel.performance.disk.speed.test&hl=en_US&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Ddisk+speed+test+android&pcampaignid=APPU_1_tyBKXLK4CcmQsAHb2qTYDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Λοιπόν,

Internal storage:Read 216 MB/s Write:74 MB/s...

Τι λες;;;

Μετά από επανεκκίνηση 237/109...

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει θέμα...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Internal storage:Read 216 MB/s Write:74 MB/s...

Τι λες;;;

Μετά από επανεκκίνηση 237/109...

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει θέμα...

 

Πας για αντικατάσταση ...

Link to comment
Share on other sites

Πας για αντικατάσταση ...

 

Το θέμα είναι ότι το πήρα μεταχειρισμένο...Που θα το κάνω αντικατασταση;;;Είναι αγορασμένο 18/12

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα με Read: 277 MB/s και Write: 186 MB/s καλά είναι; Έχω Samsung ddr...

 

Από που το έχεις παρει;;;Εμένα είναι Micron ddr...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Read: 277 MB/s και Write: 186 MB/s καλά είναι; Έχω Samsung ddr...

 

Μια χαρά! Μετά από restart θα δεις και πάνω από 200 στο write. Οι micron κατεβαίνουν και κάτω από 30mb... Εκεί παθαίνει αμόκ η συσκευη και κάνει reboot!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@jimlost ξέρεις από πού ήταν αγόρασμενο; Αν δε παίζει απόδειξη αναγκαστικά περιμένεις, μήπως και λυθεί με επόμενο update (δύσκολο το βλέπω)!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αν και αντικατάσταση σου κάνουμε,πως ξέρεις ότι δεν θα ξαναπάρεις με Micron μνημη;;;

Και ποιο μαγαζί εκτός από infoquest θα κάνει αντιλατασυαση;;Εδώ σε θέλω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά! Μετά από restart θα δεις και πάνω από 200 στο write. Οι micron κατεβαίνουν και κάτω από 30mb... Εκεί παθαίνει αμόκ η συσκευη και κάνει reboot!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@jimlost ξέρεις από πού ήταν αγόρασμενο; Αν δε παίζει απόδειξη αναγκαστικά περιμένεις, μήπως και λυθεί με επόμενο update (δύσκολο το βλέπω)!

 

Έχω απόδειξη....Πότε δεν αγοράζω συσκευή χωρίς απόδειξη...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αν και αντικατάσταση σου κάνουμε,πως ξέρεις ότι δεν θα ξαναπάρεις με Micron μνημη;;;

Και ποιο μαγαζί εκτός από infoquest θα κάνει αντιλατασυαση;;Εδώ σε θέλω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω απόδειξη....Πότε δεν αγοράζω συσκευή χωρίς απόδειξη...

 

Πάρε αύριο infoquest το ξέρουν το πρόβλημα και θα σου το αλλάξουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αύριο infoquest το ξέρουν το πρόβλημα και θα σου το αλλάξουν ;)

 

Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουνε συσκευή που δεν είναι δικιά τους;;;Σε ρωτάω γιατί το θεωρώ δύσκολο να κάνει κάτι τέτοιο η infoquest...Εκτός και αν ξέρεις κάτι παραπάνω εσύ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουνε συσκευή που δεν είναι δικιά τους;;;Σε ρωτάω γιατί το θεωρώ δύσκολο να κάνει κάτι τέτοιο η infoquest...Εκτός και αν ξέρεις κάτι παραπάνω εσύ...

 

Μάλλον δε κατάλαβα εγώ καλα, θα σου το αλλάξουν αν η συσκευή είναι αγορασμενη από κατάστημα τύπου πλαίσιο,public,Κωτσόβολο .. το πρώτο που θα σε ρωτήσουν αν πάρεις τηλ είναι αυτο: από πού είναι αγορασμενη η συσκευή; Απ' ότι καταλαβαίνω η συσκευή σου αγοράστηκε από skroutzομαγαζο οπότε δε σε καλύπτει η infoquest..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αργά η γρήγορα πάντως θα πρέπει κάτι να κάνει η xiaomi, πόσο θα σέρνει τόσο σοβαρό bug; Εγώ έχω την εντύπωση ότι προσπαθεί να το λύσει αλλά δεν τα έχει καταφέρει μέχρι τώρα. Ίσως γι αυτό και αργούν κάθε μήνα τα updates στο a2. Άλλοι γράφουν ότι λύνεται με αφαίρεση κώδικα άλλοι ότι είναι hardware πρόβλημα και δε θα λυθεί ποτε... Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε κατάλαβα εγώ καλα, θα σου το αλλάξουν αν η συσκευή είναι αγορασμενη από κατάστημα τύπου πλαίσιο,public,Κωτσόβολο .. το πρώτο που θα σε ρωτήσουν αν πάρεις τηλ είναι αυτο: από πού είναι αγορασμενη η συσκευή; Απ' ότι καταλαβαίνω η συσκευή σου αγοράστηκε από skroutzομαγαζο οπότε δε σε καλύπτει η infoquest..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αργά η γρήγορα πάντως θα πρέπει κάτι να κάνει η xiaomi, πόσο θα σέρνει τόσο σοβαρό bug; Εγώ έχω την εντύπωση ότι προσπαθεί να το λύσει αλλά δεν τα έχει καταφέρει μέχρι τώρα. Ίσως γι αυτό και αργούν κάθε μήνα τα updates στο a2. Άλλοι γράφουν ότι λύνεται με αφαίρεση κώδικα άλλοι ότι είναι hardware πρόβλημα και δε θα λυθεί ποτε... Τι να πω!

 

Αυτό ακριβώς...Αν ήταν από μεγάλη αλυσίδα δεν θα με ένοιαζε μιας και ξέρω ότι θα το άλλαζε...

Θα μιλήσω με το παιδί που το αγόρασα,και βλέπουμε...

Τώρα τι πρόβλημα είναι μόνο η Xiaomi ξέρει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αγόρασα από eshop.gr και έχω το μοντέλο 6 / 128 GB.

 

Στο 6/128 Έχει μόνο Samsung ddr....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κ εγώ το τεστ με την μνήμη και μου έβγαλε 277 read και 77 write.. Μπορείτε να μου πείτε τι είναι αυτά τα νούμερα και αν πάω για αντικατάσταση και γιατί;Είναι αγορασμενο από public

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κ εγώ το τεστ με την μνήμη και μου έβγαλε 277 read και 77 write.. Μπορείτε να μου πείτε τι είναι αυτά τα νούμερα και αν πάω για αντικατάσταση και γιατί;Είναι αγορασμενο από public

 

Τι μνήμη φοράει?? Micron ..η Samsoung??

Πληκτρολόγησε στον dialer *#*#6484#*#*#* και δες το...Αν φοράει Micron πήγαινε στηνειναι της infoquest, και απ' ότι διάβασα το αναγνωρίζει και κάνει αντικατάσταση...

 

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-mi-a2-bricked-after-last-update/

Τώρα το διάβασα...Έχει κανείς τέτοιου είδους προβλήματα;;;

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Τι μνήμη φοράει?? Micron ..η Samsoung??

Πληκτρολόγησε στον dialer *#*#6484#*#*#* και δες το...Αν φοράει Micron πήγαινε στηνειναι της infoquest, και απ' ότι διάβασα το αναγνωρίζει και κάνει αντικατάσταση...

 

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-mi-a2-bricked-after-last-update/

Τώρα το διάβασα...Έχει κανείς τέτοιου είδους προβλήματα;;;

 

Εκεί που λέει ddr ?Λέει micron όντως..Και τι κάνω από δω και πέρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πώς μπορώ να διαπιστώσω τι δημιουργεί αυτή η μνήμη;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέει ddr ?Λέει micron όντως..Και τι κάνω από δω και πέρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πώς μπορώ να διαπιστώσω τι δημιουργεί αυτή η μνήμη;

 

Πάρε στην infoquest και πες τους ότι απαιτεις αντικατάσταση συσκευής...Διάβασα ότι το αναγνωρίζει το πρόβλημα...Απλά να δεις μετά ότι φοράει Samsung DDR...

Εμένα είναι από Skroutzδεν ξέρω τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στην infoquest και πες τους ότι απαιτεις αντικατάσταση συσκευής...Διάβασα ότι το αναγνωρίζει το πρόβλημα...Απλά να δεις μετά ότι φοράει Samsung DDR...

Εμένα είναι από Skroutzδεν ξέρω τι θα γίνει...

Τι πρόβλημα δημιουργεί αυτή η μνήμη;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εντόπισα κ εγώ το πρόβλημα με την επανεκκίνηση της συσκευής με το καθαρισμό της μνήμης στον Chrome..Πήρα την infoquest και εκαναν ότι δεν γνωρίζουν και ότι θα με πάρουν να κάνω κάποια ενέργεια για να φτιαχτεί..Αν λένε δεν γίνει κάτι έχει δύο χρόνια εγγύηση το κινητό και θα μπορώ να το στέλνω να το φτιάχνουν στα κεντρικά με ΔΙΚΙΑ μου χρέωση..Έλεος δλδ..Να ρωτήσω κάτι , επιστροφή χρημάτων δεν προβλέπεται ε;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά..αυτό το πρόβλημα με τη μνήμη είναι θέμα του κινητού ή της εφαρμογής??Και αν όντως είναι θέμα κινητού προκαλεί κάποιο πρόβλημα στη συσκευή πρακτικά?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εντόπισα κ εγώ το πρόβλημα με την επανεκκίνηση της συσκευής με το καθαρισμό της μνήμης στον Chrome..Πήρα την infoquest και εκαναν ότι δεν γνωρίζουν και ότι θα με πάρουν να κάνω κάποια ενέργεια για να φτιαχτεί..Αν λένε δεν γίνει κάτι έχει δύο χρόνια εγγύηση το κινητό και θα μπορώ να το στέλνω να το φτιάχνουν στα κεντρικά με ΔΙΚΙΑ μου χρέωση..Έλεος δλδ..Να ρωτήσω κάτι , επιστροφή χρημάτων δεν προβλέπεται ε;

 

Έχω κάνει και εγώ καθαρισμό της μνήμης στον Chrome αλλά επανεκκίνηση δεν μου έχει κάνει ποτέ...

Τώρα για τα αλλά που Ρωτάς αλλού λένε είναι πρόβλημα hardware,και αλλού ότι με αναβάθμιση θα στρώσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά..αυτό το πρόβλημα με τη μνήμη είναι θέμα του κινητού ή της εφαρμογής??Και αν όντως είναι θέμα κινητού προκαλεί κάποιο πρόβλημα στη συσκευή πρακτικά?

 

Αυτό το έχω ρωτήσει και εγώ,αν δηλαδή με έναν άλλο browser πχ Samsung internet,Opera ,έχει πρόβλημα,αλλά απάντηση δεν έχω πάρει...

Εγώ θα του δουλέψω τον Chrome και βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό αλλά σκέφτηκα να το ανεβάσω από τη στιγμή που το βρήκα.

https://techmaniacs.gr/bootloop-se-christes-xiaomi-mi-a2-syskeyon/

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό αλλά σκέφτηκα να το ανεβάσω από τη στιγμή που το βρήκα.

https://techmaniacs.gr/bootloop-se-christes-xiaomi-mi-a2-syskeyon/

 

Το έχω ανεβάσει και εγώ το πρωί,τελικά η Xiaomi δεν τα πάει και τόσο καλά με το project android one,αν σκεφτείς ότι και το Α1 είχε αρκετά θεματάκια...

Αλλά αυτό είναι διαφορετικό...Και τι θα γίνει με αυτούς που θα έχουν ένα μπρικαρισμενο κινητο;;;Θα το ανταλλαξει;;;

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να το φτιάξει η infoquest. Θα αναγκαστούν να στο αλλάξουν!

 

Δεν είναι μόνο η cache του chrome παιδιά. Στη καθημερινή χρήση πχ στην εγκατάσταση μιας εφαρμογής, το τηλέφωνο ουσιαστικά λειτουργεί σαν να έχει 2gb ram και όχι 4! Θα το διαπιστώσετε αν δείτε mia2 χωρίς πρόβλημα με emmc... σε κάποιο κατάστημα ίσως. Εμένα κολουσε ακόμα και όταν τραβούσα 5-6 φωτογραφίες διαδοχικά!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ανεβάσει και εγώ το πρωί,τελικά η Xiaomi δεν τα πάει και τόσο καλά με το project android one,αν σκεφτείς ότι και το Α1 είχε αρκετά θεματάκια...

Αλλά αυτό είναι διαφορετικό...Και τι θα γίνει με αυτούς που θα έχουν ένα μπρικαρισμενο κινητο;;;Θα το ανταλλαξει;;;

Ωραίος. Δεν το πρόσεξα. Καλά το έκανες.

Δεν ήξερα ότι και το Α1 είχε βγάλει κουσούρια.

Το είχα για ένα φεγγάρι αλλά το έδωσα πολύ γρήγορα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απενεργοποίησα τα αυτόματα updates με αυτά που διαβάζω στο xda. Άντε να κάνεις update και να μη μπορείς με τπτ να ανοίξεις το τηλ!!!

 

Ας βγουν επιτέλους από το πρόγραμμα της Google....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...