Jump to content

Honor Note 10


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Σήμερα το διάβασα λέει ότι θα πάμε σε emui 9 για να δούμε γιατί πολύ πίσω μείναμε σε updates χώρις να έχω κάποιο πρόβλημα αλλά να χάνει να λέγαμε.

Πηγή

https://club.huawei.com/thread-19848062-1-1.html

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Την Πέμπτη θα έχω ξανά Note της Honor μετά το 8αρι . Βρήκα το 10αρι σε μαύρο 8gb/128gb μεταχερισμένο και το τσίμπησα. Απλά για επιβεβαίωση , για να είναι πλήρως λειτουργικό φαντάζομαι θα πρέπει να γίνει οτι και στο Note 8 σωστά; Δηλαδή πέρασμα Google Store / Services , Google apps (οτι είναι αναγκαίο τουλάχιστον) .

Είχα θυμάμαι κάποια μικροθέματα με συγχρονισμούς αλλά λύθηκαν στην πορεία και όσο σκάλιζα τότε το Note8 και απ'οτι διάβασα στο παρόν θέμα κάτι ανάλογο έχει και το 10αρι..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Την Πέμπτη θα έχω ξανά Note της Honor μετά το 8αρι . Βρήκα το 10αρι σε μαύρο 8gb/128gb μεταχερισμένο και το τσίμπησα. Απλά για επιβεβαίωση , για να είναι πλήρως λειτουργικό φαντάζομαι θα πρέπει να γίνει οτι και στο Note 8 σωστά; Δηλαδή πέρασμα Google Store / Services , Google apps (οτι είναι αναγκαίο τουλάχιστον) .

Είχα θυμάμαι κάποια μικροθέματα με συγχρονισμούς αλλά λύθηκαν στην πορεία και όσο σκάλιζα τότε το Note8 και απ'οτι διάβασα στο παρόν θέμα κάτι ανάλογο έχει και το 10αρι..

 

Εγω που του ειχα κανει και 2 επαναφρες γιατι τα ειχα κανει λιγο σαλατα με το ρουταρισμα δεν ειδα να εχει καπου προβλημα....με την εγκατασταση του plαystore ολα πανε νερακι μετα

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά μόνο playstore app πέρασα και τίποτα άλλο, από συγχρονισμό κάνει μια χαρά αρκεί να μην πειράξεις τίποτα στη μπαταρία εκεί που λέει εκκίνηση εφαρμογών.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το θηρίο. Πραγματικά γεμίζει το χέρι μου...!

Μια ερώτηση μόνο , προσπαθώ να κάνω τον Nova προεπιλεγμένο launcher αλλά δεν βρίσκω απο που...Πατάω απο τις ρυθμίσεις του nova εκεί που μου λέει πως δεν είναι προεπιλεγμένος για να τον αλλάξω , με πάει στις ρυθμίσεις , αλλά....Τίποτα..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το θηρίο. Πραγματικά γεμίζει το χέρι μου...!

Μια ερώτηση μόνο , προσπαθώ να κάνω τον Nova προεπιλεγμένο launcher αλλά δεν βρίσκω απο που...Πατάω απο τις ρυθμίσεις του nova εκεί που μου λέει πως δεν είναι προεπιλεγμένος για να τον αλλάξω , με πάει στις ρυθμίσεις , αλλά....Τίποτα..

 

Πας apps+ notifications μετα default apps και launcher

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα μόλις..Αλλά δεν με αφήνει να το αλλάξω.. Λέει πως "Αν δεν περάσετε στην Αρχική Σελίδα της Huawei , δεν θα έχετε δυνατότητα να επιστρέψετε σε κάποιο πρόγραμμα εκκίνησης τρίτων " με κόκκινα γράμματα...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα μόλις..Αλλά δεν με αφήνει να το αλλάξω.. Λέει πως "Αν δεν περάσετε στην Αρχική Σελίδα της Huawei , δεν θα έχετε δυνατότητα να επιστρέψετε σε κάποιο πρόγραμμα εκκίνησης τρίτων " με κόκκινα γράμματα...

 

παντα βγαζει ειδοποίηση..αν εχεις αλλο (εγω παντα τον Nova) τσεκαρεις και ολα οκ

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να το αλλάξω.

 

δε μου εχει τυχει ξανα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι άλλον launcher και κάνει το ίδιο. Λέω να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δω μήπως φτιάξει..

 

Update

Τελικά ψάχνοντας λίγο μέσω xda κατάφερα να αφαιρέσω τον stock launcher εντελώς . Αλλά και πάλι ο Nova δεν μένει μόνιμα και μου βγάζει να επιλέξω είτε αυτόν είτε κάτι άλλο.

 

Βρήκα οτι είναι θέμα των κινέζικων emui αλλά...όλα τα Note10 κινέζικη έκδοση δεν έχουν έτσι κι αλλιώς;;

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι άλλον launcher και κάνει το ίδιο. Λέω να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δω μήπως φτιάξει..

 

Update

Τελικά ψάχνοντας λίγο μέσω xda κατάφερα να αφαιρέσω τον stock launcher εντελώς . Αλλά και πάλι ο Nova δεν μένει μόνιμα και μου βγάζει να επιλέξω είτε αυτόν είτε κάτι άλλο.

 

Βρήκα οτι είναι θέμα των κινέζικων emui αλλά...όλα τα Note10 κινέζικη έκδοση δεν έχουν έτσι κι αλλιώς;;

 

 

Δεν ειναι δικαιολογια αυτη..κινεζικα ειναι οπως λες δεν εχουν βγει επισημα Ευρωπη...αυτο γινεται μονο απο την 9.1 και μετα...θα το αντιμετωπισω τωρα που θα μου ερθει το Mate 20 X που ειναι η κινεζικη και οχι η ευρωπαικη εκδοση που εχει την επιλογη.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Επομένως να περιμένω για την ανάβαθμιση σε Pie ; Θα το διορθώσει άραγε;

 

Δεν καταλαβες....η αναβαθμιση απο 9 σε 9.1 στο Mate 20X κλειδωσε στην κινεζικη εκδοση την επιλογη αλλαγης....στο xda το παλευουν και οπως παντα καταφερνουν να κανουν κατι..καινουργιο το πηρες ή απο αγγελια;

 

κοιτα πως θα το κκανεις στο δευτερο σχολιο.

 

https://forum.xda-developers.com/note-10/help/how-to-nova-launcher-default-launcher-t3903592

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Απο αγγελία το πήρα . Έτσι ακριβώς το έκανα. Απενεργοποιήθηκε μεν ο στοκ αλλά δεν κρατάει και την επιλογή του Nova. Είμαι με emui 8.2 (android 8.1) . Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός οτι έχω με τα 8 ram... Τι να πω..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κατέβηκε και σε εμένα μόλις..

Τώρα δεν εμφανίζει καν τους εγκατεστημένους launcher στις προεπιλεγμένες εφαρμογές παρά μόνο της Huawei..

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε και σε εμένα μόλις..

Τώρα δεν εμφανίζει καν τους εγκατεστημένους launcher στις προεπιλεγμένες εφαρμογές παρά μόνο της Huawei..

Ισχύει, θυμάμαι όταν είχα κάνει το update δεν με άφηνε να αλλάξω launcher για λόγους ασφαλείας..

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα μετά από την αναβάθμιση παρατηρώ ότι δεν παίζει το κάτω ηχείο. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο?Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση μήπως κάτι δεν έκατσε καλά?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από την αναβάθμιση παρατηρώ ότι δεν παίζει το κάτω ηχείο. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο?Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση μήπως κάτι δεν έκατσε καλά?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις το δοκίμασα και τα 2 ηχεία παίζουν σε μένα και εγώ έχω την τελευταία αναβάθμιση.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ρολόι της Garmin και ενώ είναι συνδεμένο με την συσκευή και συγχρονίζει μέσω της εφαρμογής Connect δεν έρχονται ειδοποιήσεις καθόλου. Έχω δώσει όλες τις άδειες στην εφαρμογή. Και πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...