Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως Έδεσσα δίπλα δίπλα με το Redmi Note 4 εγώ με το Mi a2 lite είχα 4g και αυτό έπεφτε στο Ε πολλές φορές το πολύ πήγαινε 3g!4g σχεδόν καθόλου σε χώρο εσωτερικό!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα κι εγώ το κινητακι. Πέρασα και την pie. Σε γενικές γραμμές όλα καλά. Το θέμα με τη φωτεινότητα μου σπάει λίγο τα φρύδια αλλά μάλλον είναι θέμα συνήθειας τελικά. Πάντως μετά από αρκετές ώρες ενασχόλησης με τo stock android δεν μου φαίνεται και πολύ εύχρηστο. Το miui μου φαίνεται πολύ πιο βολικό.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έλεγα ότι δεν μου αρέσει το στοκ Android αλλά μετά από λίγες εβδομάδες μου αρέσει που δεν έχει πειραχτεί τίποτα από miui που να φτιάχνουν ένα χαλάνε! δουλεύουν τα unlock, τα picture in picture κλπ! αυτό που δεν βλέπω (αλλά δεν με νοιάζει) είναι το να είναι το στοκ πιο ελαφρύ από το miui. αυτό που βλέπω είναι ότι είναι σχεδόν τα ίδια.

Το παρέλαβα κι εγώ το κινητακι. Πέρασα και την pie. Σε γενικές γραμμές όλα καλά. Το θέμα με τη φωτεινότητα μου σπάει λίγο τα φρύδια αλλά μάλλον είναι θέμα συνήθειας τελικά. Πάντως μετά από αρκετές ώρες ενασχόλησης με τo stock android δεν μου φαίνεται και πολύ εύχρηστο. Το miui μου φαίνεται πολύ πιο βολικό.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι να τρελαθώ 3 μέρες με την 9.0

έχω σκάσει απίστευτα με την αλλαγή έντασης γιατί κάθε φορά το ίδιο πρόβλημα.

Δοκιμάζω απο χτες το συγκεκριμένο

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.henrichg.phoneprofilesplus&showAllReviews=true

 

αν και χρειάζεται λιγη δουλίτσα να το φέρεις στα μέτρα σου νομίζω θα βολέψει τον οποιονδήποτε. Απλά έχεις ενα εξτρά εικονίδιο δίπλα απο την ώρα, δεν έχει που δεν έχει χώρο λόγω νοτς, χάνεις αλλη μια θέση δυστυχως (εκτός κ αν δεν το έχω βρει να μην το δείχνει ΧΩΡΙΣ όμως να έιναι απενεργοποιημένη η λειτουργία των προφιλ.)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης με την 9αρα πλεον και οι 2 sim παίζουν σε 4G, πριν δεν γινόταν αυτό!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, σήμερα είχα την ευκαιρία να το επεξεργαστώ ακόμα περισσότερο. Διαπίστωσα ότι καταναλώνει περισσότερα data με την ίδια χρήση που έκανα στο 4x. Παρόλο που απενεργοποίησα τα δεδομένα παρασκηνίου σε εφαρμογές που είδα ότι μου κατανάλωναν στο παρασκήνιο. Δεν ξέρω τι παίζει. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό? Να πω επίσης ότι οι κάμερες ήταν για μενα μια μικρή απογοήτευση. Ειδικά η μπροστινή. Τις περίμενα κάπως καλύτερες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία!!!!! Το αγόρασα και εγώ το a2 lite και προσπαθώ να προσαρμοστω στο νέο look μιας και ειχα πριν cubot... Για τα λεφτά του το θεωρώ VFM, αν και βλέπω πολύ σκοτεινή οθόνη στο 50%, παρόλα αυτά καμία σχέση με ότι είχα συνηθίσει, μακάρι να κρατήσει όσο και το προηγούμενο 2++ χρόνια. Να προτιμήσω tempered glass απλό ή ολόκληρη πρόσοψη; Πείτε καμία ιδεα.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να είσαι πιο ασφαλής σε όλα τα σημεία του κινητού από χαρακιές-γρατζουνιές...πας σε full..αλλιώς για κάτι απλό που μπορείς να το αλλάζεις συχνά πας σε 9H Tempered Glass. (Η δικιά μου γνώμη) Επίσης οι θήκες βοηθάνε αρκετά για το πίσω και πλαινά μερη του κινητού https://www.skroutz.gr/s/13007010/%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-XIAOMI-Mi-A1-Mi-5x-OEM-Armor-Guard-Hybrid-%CE%A0%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B7-tpu-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/f/839374/Mi-5X-Mi-A1.html

Edited by WhiteStorM
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να προσθέσω πως δε βρίσκω επιλογή στο IR controller για το OTE TV πως μπορώ να αλλάζω κανάλια στον αποκωδικοποιητή;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον θα το βρεις στον Α/V δέκτη. Αλλά πρέπει να δεις ποιος είναι ο κατασκευαστής του οτε αποκωδικοποιητή σου ώστε να κατεβάσεις τον οδηγό.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τα σχόλια σας και θα μείνω στην 8. Κανενας λογος να χαλάσω πραγματα που δουλευουν. Η 9 δεν φέρνει τπτ ενδιαφερον ουτωςη αλλως.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στην 9 να εμφανίσουμε στις επαφές τα αρχικά γράμματα, έτσι ώστε πατώντας σε ένα αρχικό να μας πηγαίνει στο συγκεκριμένο σημείο της λίστας; Στο redmi note 3 με miui είχε recorder στην κλήση. Απο'τι βλέπω εδώ δεν υπάρχει. Μπορώ κάπου να βρώ τον recorder αυτό; Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια και καλή χρονιά σε όλους.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περαστηκε με επιτυχία η gcam χωρίς root, οπότε έχω και αναβαθμίσεις

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στην 9 να εμφανίσουμε στις επαφές τα αρχικά γράμματα, έτσι ώστε πατώντας σε ένα αρχικό να μας πηγαίνει στο συγκεκριμένο σημείο της λίστας; Στο redmi note 3 με miui είχε recorder στην κλήση. Απο'τι βλέπω εδώ δεν υπάρχει. Μπορώ κάπου να βρώ τον recorder αυτό; Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια και καλή χρονιά σε όλους.

 

Δεν το θεωρώ καν απώλεια αυτό. Από τη στιγμή που υπάρχει το search που σε πάει κατευθείαν στις επαφές που θες γιατι να παιδευεσαι με τα αρχικά γράμματα? Τώρα σχετικά με το recorder δεν ξέρω μήπως το έχουν αφαιρέσει για νομικούς λόγους. Αν δεν κάνω λάθος οι ηχογραφήσεις πλέον των κλήσεων θεωρούνται παράνομες εφόσον δεν υπάρχει κάποια εισαγγελική άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Περαστηκε με επιτυχία η gcam χωρίς root, οπότε έχω και αναβαθμίσεις

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις κανένα δείγμα φώτο?

Μπορείς να μας πεις τον τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα δείγμα φώτο?

 

Μπορείς να μας πεις τον τρόπο?

Φώτο δεν τράβηξα ακόμη... Τον τρόπο τον είδα από video στο YouTube. Αν είσαι λίγο σχετικός φλασαρισματα τότε δεν είναι τίποτα.

Link θα στείλω το μεσημέρι διότι τώρα είμαι δουλειά

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φώτο με gcambf0a8e718a6c4618b4c0b6e5c8eb2ae6.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φώτο με στοκ κάμερα dfd29089b8660533033b2993d338a0de.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ αδερφέ θα μας τρελανεις! Πολύ μεγάλη διαφορά!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ αδερφέ θα μας τρελανεις! Πολύ μεγάλη διαφορά!

 

Δε θα την έλεγα και πολύ μεγάλη τη διαφορά. Βασικά εμένα μου φαίνεται ίδια. Ίσως όμως να έχω απαίδευτο μάτι....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θεωρώ καν απώλεια αυτό. Από τη στιγμή που υπάρχει το search που σε πάει κατευθείαν στις επαφές που θες γιατι να παιδευεσαι με τα αρχικά γράμματα? Τώρα σχετικά με το recorder δεν ξέρω μήπως το έχουν αφαιρέσει για νομικούς λόγους. Αν δεν κάνω λάθος οι ηχογραφήσεις πλέον των κλήσεων θεωρούνται παράνομες εφόσον δεν υπάρχει κάποια εισαγγελική άδεια.

Καμία σχέση η πληκτρολόγηση και αναζήτηση από το να πατήσεις το αρχικό, τουλάχιστον για εμένα. Όσο για τον recorder διαπίστωσα οτι υπάρχει και στο note 6 pro άρα το δίνουν ακόμα σε όσα έχουν miui, και είναι αρκετά βολικό όταν σου λέει κάποιος στο κινητό σημείωσε για παράδειγμα μια διεύθυνση ή ένα τηλέφωνο την ώρα που είσαι εν κινήσει. Τέλος πάντων απ'οτι φαίνεται θα πορευτούμε και χωρίς αυτά

http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο σημείο που γράφεις fastboot oem unlock ενώ έχω κάνει τα πάντα σωστά δεν ανταποκρίνεται το κινητό ώστε να προχωρήσω τη διαδικασία, ασε που τα αγγλικά του τυπά είναι χειρότερα από του τσιπρα... ίσως κάνω κάτι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Στο σημείο που γράφεις fastboot oem unlock ενώ έχω κάνει τα πάντα σωστά δεν ανταποκρίνεται το κινητό ώστε να προχωρήσω τη διαδικασία, ασε που τα αγγλικά του τυπά είναι χειρότερα από του τσιπρα... ίσως κάνω κάτι λάθος.
Τι εννοείς δεν ανταποκρίνεται; αν θυμάμαι καλά δίνοντας αυτή την εντολή νομίζω προτού πατήσεις enter πρέπει να έχεις πατημένο το volume down button συνεχόμενα πατημένο. Επίσης στις εντολές που έχει στο βίντεο πρόσεχε τα κενά. Πχ έχει μια εντολή που λέει στο τέλος enabled1 ενώ πρέπει να γράψεις enabled 1 με κενό.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν ανταποκρίνεται; αν θυμάμαι καλά δίνοντας αυτή την εντολή νομίζω προτού πατήσεις enter πρέπει να έχεις πατημένο το volume down button συνεχόμενα πατημένο. Επίσης στις εντολές που έχει στο βίντεο πρόσεχε τα κενά. Πχ έχει μια εντολή που λέει στο τέλος enabled1 ενώ πρέπει να γράψεις enabled 1 με κενό.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέχρι εκεί τα έκανα όλα σωστά πατώντας το volume down μα στο τερματικό έβγαλε ένα μήνυμα με κόκκινα γράμματα (δε το συγκράτησα) και επειδή δεν είχα πολύ χρόνο το παράτησα. Θα καθίσω αύριο να ασχοληθώ πάλι. thx
Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινή λήψη με gcam ad51ea6ca2679491ea2c91e628558050.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ κουνημένη.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...