Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Τα έβαλα αυτά. Το μόνο πρόβλημά μου τώρα είναι πως αλλάζω γλώσσα. Στην πρώτη επιλογή έχω το Default Keyboard, και στην δεύτερη τα Ελληνικά. Με ποιόν συνδιασμό πλήκτρων αλλάζει;

Στα AEKMap Settings κάτω από τα 4 layers που σου έχει να διαλέξεις, πρέπει να υπάρχει μία επιλογή που σου επιτρέπει να κάνεις map όποιο hardware button θες για την εναλλαγή των γλωσσών.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Σαν καινούριος εχω άλλη μια ερώτηση:O

Πέρασα τις επαφές από το outlook στη μνημη του κινητού . Πως μπορώ να επεξεργαστώ αυτές τις επαφές μονό από το κινητό;

Ο μονός τρόπος που έχει βρει είναι να μπορείς να επεξεργαστείς αυτές που είναι αποθηκεμένες στην sim αν δεν κάνω λάθος

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Σαν καινούριος εχω άλλη μια ερώτηση:O

Πέρασα τις επαφές από το outlook στη μνημη του κινητού . Πως μπορώ να επεξεργαστώ αυτές τις επαφές μονό από το κινητό;

Ο μονός τρόπος που έχει βρει είναι να μπορείς να επεξεργαστείς αυτές που είναι αποθηκεμένες στην sim αν δεν κάνω λάθος

Ευχαριστω πολύ

μου φαινεται εκανες τα δυσκολα και κολησες στα ευκολα:)

ανοιξε τις επαφες, επελεξε και ανοιξε την επαφη που θελεις και μετα πατας menu-edit απο το δεξι softkey ή ακομα πιο ευκολα με ενα απλο πατημα στο χωρο που γραφει το ονομα της επαφης μαζι με τη φωτο...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

Εχω την imate rom 2.16.9.1 wwe, ξέρει κανείς αν υπάρχει ποιο προσφατη από αυτή?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

Εχω την imate rom 2.16.9.1 wwe, ξέρει κανείς αν υπάρχει ποιο προσφατη από αυτή?

Δεν υπάρχει νεότερη. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

Εχω την imate rom 2.16.9.1 wwe, ξέρει κανείς αν υπάρχει ποιο προσφατη από αυτή?

opws leei kai o Bill, se imate den yparxei neoteri, para mono se o2 an se endiaferei na exeis kai ta o2 plugins Stelio. Tha ti vreis edw:

[url]ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Wizard/Roms/o2/Xda_Minis_Upgrade_v2.21.4.101.exe[/url]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο έχεις αλλο site, που να μην ειναι ftp γιατι δεν μπορώ να το κατεβάσω από την δουλειά μου
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο έχεις αλλο site, που να μην ειναι ftp γιατι δεν μπορώ να το κατεβάσω από την δουλειά μου

den kikloforei 'eleftheri' allou, prepei na dwseis imei apo siskevi o2 gia to katevaseis

Link to comment
Share on other sites

hi boyz..μεγεια μου το νεο 9100 :)

το χω για φορτιση και αυριο θα παιξει

οι γκιοζηδες απο τον κοσμοτε που το πηρα το ειχαν ανοιγμενο...οταν εφτασα σπιτι ειδα ανοιχτη την ταινια ασφαλειας...

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο,τα πιο πολλα κουτια ειναι ανοιγμενα παντου

Εγω απο πλαισιο που το πηρα μου το ξεσφραγισε μπροστα μου!!!

Εβγαλε την ταινια ασφαλειας δηλαδη της ace μπροστα μου.

Ηταν καρασφραγισμενο το κουτι.

Και ξερω εγκυρα!!! και αλλα καταστηματα που το ειχαν σφραγισμενο...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τοτε ο μονος γκαντεμης ειμαι εγω!!!καμμια 15αρια κινητα που εχω αγορασει κανενα σφραγισμενο με ταινια!!!!
Link to comment
Share on other sites

adam, πλέον όποια κάρτα μνήμης και να πάρεις το ένα και το αυτό.

Αν θες να τη χρησιμοποιείς και σε card reader τότε μονόδρομος είναι οι κάρτες με γρήγορη ταχύτητα εγγραφής.

Αν θες να τη χρησιμοποιείς στο 9100 μόνο όποια και να πάρεις, δε θα έχεις πρόβλημα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

εχει αγοράσει κανείς adaptoraki απο 2,5 σε 3,5 της Brando Workshop...Ειδα υπάρχουν με 2 κανάλια (left right) και με 3 κανάλια..(right, left, mic) η διαφορά τους ειναι μικρη σε τιμή...Ποιο προτείνεται? και αν το έχει αγοράσει κανείς ας πεί εντυπώσεις...

 

Επίσης

Προσπάθησα να φτιάξω ενα adaptoraki :O αλλα πρεπει να παίζεις με το φις ωσπου να βρεις το κατάλληλο σημείο ωστε να παίζει δυνατό ο ήχος... :wacko:

 

 

ευχαριστώ

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι ... Έχει καταφέρει κανένας με Wireless να δει τους shared folders του δικτύου ?

 

Ακολουθώ την διαδικασία που αναγράφεται και στο Manual αλλά δεν μπορώ στην πραγματικότητα να δω τα κοινόχρηστα αρχεία του δικτύου. Συγκεκριμένα :

 

Ενεργοποιώ το WiFi , επιλέγω Work για σύνδεση , στον NetWork Adapter SDIO WLAN Wireless Adapter και στον NE2000 COmpatible Ethernet Adapter βάζω IP , DNS και Gateway και συνδέομαι ... ανοιγοντας το VM Network Browser βλέπω κανονικά ότι υπάρχει σύνδεση , κάνει Ping κτλ αλλά μέχρι εκεί... κανένας φάκελος δεν βρίσκεται ενώ φυσικά ούτε από την Εξερεύνηση των Windows βρίσκεται τίποτα ούτε και από το resco File Explorer ...

 

 

καμιά ιδέα ?

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος που το κατάφερα είναι ο εξής:

αφού κάνεις όσα λες (κατάλληλες ρυθμίσεις για σύνδεση στο δίκτυό σου), πήγαινε στον Resco Explorer, File-> Network -> Map Drive και στο παράθυρο που θα σου ανοίξει γράψε ο ίδιος το Remote Path που θέλεις (πχ \\Remote_PC\Hard_Disk\Shared_Folder) και πάτα το κουμπί Share.

Ανάλογα με το λειτουργικό και τις ρυθμίσεις ασφαλείας του απομακρυσμένου Η/Υ πιθανώς να σου ζητήσει username / password, τα δίνεις και συνδέεσαι.

Από εκεί και πέρα θα βλέπεις τον Η/Υ σου κάτω από το Network.

Αυτά με Resco v5.35

Μην περιμένεις από το 9100 να βρει το pc μόνο του, δεν πρόκειται να γίνει...

Link to comment
Share on other sites

τοτε ο μονος γκαντεμης ειμαι εγω!!!καμμια 15αρια κινητα που εχω αγορασει κανενα σφραγισμενο με ταινια!!!!

min to pernis katakarda auto ginete gia 2 basikous logous o basikoteros epibebeosi serial k o deuteros sinithos i periergia :p

apoti katalaba pas k pernis apo tous protous oti bgeni :lol:

Link to comment
Share on other sites

τοτε ο μονος γκαντεμης ειμαι εγω!!!καμμια 15αρια κινητα που εχω αγορασει κανενα σφραγισμενο με ταινια!!!!

min to pernis katakarda auto ginete gia 2 basikous logous o protos epibebeosi serial k o deuteros sinithos i periergia :p

apoti katalaba pas k pernis apo tous protous oti bgeni :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δυστυχως αυτη η μ......ια ,με εχει φαει:lol: αλλα εδω και πολυ καιρο εχω μεινει με το s100 και δεν με βλεπω να το αλλαζω συντομα γιατι μου αρεσει πολυ απο εμφανιση και βασικα με καλυπτει απολυτα στις αναγκες μου ειδικα τωρα που πηρα και μια wifi sd ειμαι κομπλε οποτε δεν βλεπω κανενα λογο να το δωσω και να σκασω και καμμια 400αρου ακομα για κατι αλλο;)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια, το ΣΚ ηταν καλη ευκαιρια να επεξεργαστω το 9100 και εχω να πω οτι ειναι σουπερ κινητο...οσο για το τι μπορει να προκυψει σαν κατασκευη δεν μπορω να το ξερω ακομα, αλλα σιγουρα δεν μου φαινεται καθολου φτηνιαρικο...

α...και καμια προταση για screen protector και θηκουλα???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...