Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Photo Contacts Pro, βγάζει τη φωτογραφία αυτού που σου τηλεφωνεί σε ολόκληρη την οθόνη. Από την version 4.00 είναι συμβατό και με WM5.

Το δικό μου με το πρόγραμμα αυτό τράβαγε τρελλά κολλήματα..Μπορεί βέβαια και να ήταν συμπτωματικό...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας καταρχην.

Απ'οτι καταλαβα αν δεν βαλω αυτην την εφαρμογη πως δειχνει την εικονα αυτου που σε καλει?

Επισης μιας και τεθηκε σαν ερωτηση.

Εγω μπορω να το συνδεσω ασυρματα!!! με τον router του σπιτιου μου και να σερφαρω στο ιντερνετ απο το 9100?

Στο σπιτι εχω adsl συνδεση!!

Πως γινεται? αν! γινεται αυτο?

Και θα σερφαρω με την συνδεση και την χρεωση που εχω σπιτι?

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας καταρχην.

Απ'οτι καταλαβα αν δεν βαλω αυτην την εφαρμογη πως δειχνει την εικονα αυτου που σε καλει?

Επισης μιας και τεθηκε σαν ερωτηση.

Εγω μπορω να το συνδεσω ασυρματα!!! με τον router του σπιτιου μου και να σερφαρω στο ιντερνετ απο το 9100?

Στο σπιτι εχω adsl συνδεση!!

Πως γινεται? αν! γινεται αυτο?

Και θα σερφαρω με την συνδεση και την χρεωση που εχω σπιτι?

Ευχαριστω.:)

 

Αν έχεις ενεργοποιημένο dhcp server τότε δεν χρειάζεσαι καμία ρύθμιση στις κάρτες δικτύου. Όταν θα πιάσεις το σήμα του ασύρματου δικτύου σου στο 9100, επέλεξε το με το stylus και βάλε μέσα ότι ρυθμίσεις έχεις και στο Ρούτερ σου.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

προφανώς το router σου είναι wireless έτσι? :P

 

Όλα automatic και είσαι οκ, αν το έχεις ξεκλείδωτο (αλλίως αν έχεις wep keys τα περνάς και στο 9100 ή αν το έχεις MAC filtered δημιουργείς exception στο router σου.)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Οποτε οσο καταλαβα το σιγουρο ειναι οτι γινεται να συνδεθει με τον router του σπιτιου μου και αυτο ειναι το πιο σημαντικο για μενα.

(ADSL in a box plus της forthnet εχω στα 384kb.)

Τωρα το πως δεν το πολυκαταλαβα αλλα σιγουρα αμα το παρω θα μου πειτε πιστευω ξανα.:) :)

Οσο για την εμφανιση των φωτο αυτων που μας καλουν,αν δεν περασω κανενα προγραμμα πως και σε ποιο σημειο της οθονης της εμφανιζει?

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ορίσουμε εμείς IP στην κάρτα ασύρματου δικτύου του 9100?

(Είμαι λίγο "μαλωμένος" με τους dhcp servers...)

 

Edit - Επίσης γιατί το (Hardware) πληκτρολόγιο κάποιες φορές αρνείται πεισματικά να γυρίσει σε ελληνική γραφή; (με την τελευταία έκδοση λογισμικού στο ppc)...

Link to comment
Share on other sites

yparxei tropos na afksiso tin ram sto 9100?

asfaleis torpos vevaia....

na min riskaro ta 700 euro pou edosa :-)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ορίσουμε εμείς IP στην κάρτα ασύρματου δικτύου του 9100?

(Είμαι λίγο "μαλωμένος" με τους dhcp servers...)

 

Edit - Επίσης γιατί το (Hardware) πληκτρολόγιο κάποιες φορές αρνείται πεισματικά να γυρίσει σε ελληνική γραφή; (με την τελευταία έκδοση λογισμικού στο ppc)...

 

Για το πρώτο : Ρυθμίσεις - Συνδέσεις - κάρτες δικτύου - SDIO WLAN Wireless Adapter - τσεκάρεις το "Χρήση συγκεκριμένης διεύθυνσης IP" και βάζεις εκεί το subnet mask , την προκαθορισμένη πύλη και την διεύθυνση IP της επιλογής σου.

 

Το δεύτερο αποτελεί ακόμα μυστήριο .. Και εγώ με την νέα Ελληνική Rom είμαι και μερικές φορές απλά δεν αλλάζει σε Ελληνικά.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

προφανώς το router σου είναι wireless έτσι? :P

 

Όλα automatic και είσαι οκ, αν το έχεις ξεκλείδωτο (αλλίως αν έχεις wep keys τα περνάς και στο 9100 ή αν το έχεις MAC filtered δημιουργείς exception στο router σου.)

Ξεκλειδωτο το εχω οποτε να τα βαλω ολα αυτοματα στο 9100 και ειμαι ενταξει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χρονια πολλα

Επειδη εχω βραχυκυκλώσει.Θελω να παραγγείλω το 9100 απο Handit τι διαφορα εχει το παρακλατω (479) (Δεν ξέρω Γερμανικά )

http://www.handit.de/index.php?fuseaction=detail&katid=&produktid=3019

 

απο το ( 579 )

http://www.handit.com/index.php?fuseaction=detail&produktid=2929

 

100 Euros διαφορά

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Λεωνίδας

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χρονια πολλα

Επειδη εχω βραχυκυκλώσει.Θελω να παραγγείλω το 9100 απο Handit τι διαφορα εχει το παρακλατω (479) (Δεν ξέρω Γερμανικά )

http://www.handit.de/index.php?fuseaction=detail&katid=&produktid=3019

 

απο το ( 579 )

http://www.handit.com/index.php?fuseaction=detail&produktid=2929

 

100 Euros διαφορά

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Λεωνίδας

 

Το πιο φθηνό είναι η γερμανική έκδοση του 9100

και έχει μέσα την γερμανική γλώσσα, όμως πολύ

εύκολα μπορείς να περάσεις την αγγλική rom

και να γίνει σαν αγγλικό 9100 χωρίς

να δώσεις +100 ευρώ.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου που εχει βγει επισημα απο την ace hellas και πως την βλεπω στην συσκευη?

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα αυριο το απογευμα να το χτυπησω και γι'αυτο ρωταω.

Επισης γενικα τι αλλο πρεπει να δω και να προσεξω κατα την αγορα του?

PLEASE τα φωτα σας παιδια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αν το παρεις καινουργιο δεν εχεις να προσεξεις τιποτα,αλλιως απο δευτερο χερι,βασικα η οθονη να ειναι σε καλη κατασταση και να μην εχει χτυπηματα-γρατζουνιες γενικα η συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο για καινουργιο συζητω δεν αγοραζω ποτε μεταχειρισμενες συσκευες εκτος αν αυτος που την πουλαει ξερω οτι ειναι σαν και μενα.Ψειρας-ψαγμενος... κ.λ.π-κ.λ.π.

Οπως θα ειναι τυχερος οποιος αγορασει μεταχειρισμενη συσκευη απο εμενα γιατι συνηθως τις αλλαζω στους 6 μηνες το πολυ+ τα πιο πανω που ειπα.;)

Τωρα βεβαια το 9100 θελω να το κρατησω αρκετα περισσοτερο χρονικο διαστημα γι'αυτο ρωταω κιολας τι να προσεξω κατα την αγορα του.

Σιγουρα να μην προσεξω τιποτα αν το παρω καινουργιο?

Ουτε το firmware ποιο εχει ας πουμε? Η ποιο θα πρεπει να εχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστοοοοος!!!ετσι ειμαι και εγω,οποια εκδοση και να εχει απλα κατεβαζεις την καινουργια απο το pc σου και εισαι οκ,για το s200 δεν το συζητας; αν εξαιρεσεις το πληκτρολογιο ειναι γενικα καλυτερο απο ποιοτητα κατασκευης και καμερα
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λεω για το s200 δικιο εχεις,αλλα αντε να θες να γραψεις ενα μυνημα η να θες να κανεις chat στο windows messenger.

Και μαλιστα σκεψου κιολας να τυχει να οδηγεις ας πουμε....:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστο αυτο!!!να σου πω την αληθεια εχω μαθει και παω σφαιρα με το εικονικο πληκτρολογιο του s100,δεν εχω δοκιμασει με πληκτρολογιο στυλ 9100-9000 να σου πω την αληθεια,αλλα τα παιδια που το εχουν λενε οτι ειναι καλο
Link to comment
Share on other sites

Ειδομεν.

Σιγουρα τα παντα μια συνηθεια ειναι.

Αλλα γιατι να παιδευουμε τους εαυτους μας.

Μας φτανουν τοσα και τοσα που μας παιδευουν ολους σε αυτην την ζωη λιγο πολυ πολυ καθημερινα.

Αμα τελικα το παρω αυριο θα τα πουμε και στην πραξη.

Τωρα αν παω να το παρω και μου κολησει στο χερι καλυτερα το s200 θα δουμε.

Προς το παρον απο εμενα καληνυχτα στο forum.:)

 

Υ.Σ: Ας μην κανουμε chat το forum (φιλικα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πιο φθηνό είναι η γερμανική έκδοση του 9100

και έχει μέσα την γερμανική γλώσσα, όμως πολύ

εύκολα μπορείς να περάσεις την αγγλική rom

και να γίνει σαν αγγλικό 9100 χωρίς

να δώσεις +100 ευρώ.

:)

 

Εκτός από αυτό, έχει και διαφορερική διάταξη στο hardware πληκτρολόγιο. Αντί για qwerty είναι διαφορετική, νομίζω qwertz ή κάπως έτσι.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

ναι το πληκτρολογιο ειναι ετσι οπως λες αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενοχλησε. το χερι παει απο μονο του στους σωστους χαρακτηρες. αν περασεις αγλλικη ρομ τα πληκτρα ειναιο κανονικα και ας λεει αλλο απο πανω. εκτος αυτου και στα ελληνικα παλι το ιδιο ειναι. το μονο που θα σε παιδεψει ειναι λιγο τα συμβολα γιατι δεν τα θυμασαι απο εξω κ 8α πρεπει να τα δοκιμαζεις για να δεις τι ειναι το καθενα. τα βασικα εγω τα θυμαμαι τελειες ερωτηματικα κτλ. κατα τα αλλα για μενα δεν αξιζει καν να το παρεις καινουριο. τα παιδια μεσα στο φορουμ δινουν τα κινητα τους σχεδον ολοκαινουρια οταν λενε φυσικα οτι ειναι καινουρια. αλλλιως αν εχουν γρατζουνιες κτλ κ παλι το αναφερουν. εχω κανει απειρες συναλλαγες κγνωριζω. φυσικα δικαιωμα σου να το παρεις καινουριο κ να το χαρεις αλλα δε νομιζω οτι αξιζει τα λεφτα του....

 

φιλικα γιαννης

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...