Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια μικρή βοήθεια γιατί κόλλησε το μυαλό μου:chair:

Ποια είναι η διαδρομή για να ενεργοποιήσω την σύνδεση bluetooth ακουστικού με το 9100?:confused:

 

 

Έχεις κάνει pairing το ακουστικό με το 9100?

 

 

Settings>Connections tab>Bluetooth

-Τσέκαρισε την επιλογή που λέει να είναι ορατή η συσκευή από άλλες συσκευές (make device visible).

-Από το tab συσκευές/devices κάνεις Add new device.

-Mετά, πρέπει να δείς το manual του ΒΤ handset για να δείς πώς ενεργοποιείται το pairing .

 

Έλπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο.Κ Το έκανα thanks.:)

Τα είχα κάνει παλιότερα pairing αλλά ξέχασα ότι μεσολάβησε ένα....hard reset!:p

Άσχετο με αυτό βλέπω ότι από σήμα συγκρίνοντάς το με τις άλλες μου συσκευές υστερεί αρκετά.

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ Το έκανα thanks.:)

Τα είχα κάνει παλιότερα pairing αλλά ξέχασα ότι μεσολάβησε ένα....hard reset!:p

Άσχετο με αυτό βλέπω ότι από σήμα συγκρίνοντάς το με τις άλλες μου συσκευές υστερεί αρκετά.

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί αυτό;

 

Ποίο σήμα? Το GSM ή bluetooth?

 

Για GSM φλασηαρεις άλλη ROM, για bluetooth πρέπει να παίξεις με το registry για δυνατότερο ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Ποίο σήμα? Το GSM ή bluetooth?

 

Για GSM φλασηαρεις άλλη ROM, για bluetooth πρέπει να παίξεις με το registry για δυνατότερο ήχο.

Για GSM εννοούσα.

Thanks και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Για GSM εννοούσα.

Thanks και πάλι.

 

no problem :)

 

Από radio ROM οι ειδικοί στο xda-developer προτείνουν την 2.19 . Αν θές μπορείς να βάλεις την 2.25 της cingular . Από 2.45 και πάνω τρώνε πιο πολύ την μπαταρία. ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω δανειστεί το τηλέφωνο από ένα φίλο μου και δεν έχω το φορτιστή. Κάποια στιγμη μου έβγαλε μήνυμα για χαμηλή μπαταρία και το έκλεισα. τώρα πάω να το ανοίξω και δεν ανοίγει. Το συνδέω με το θσβ και πάλι δεν ανοίγει. Σας παρακαλώ αν μπορείτε βοηθήστε με γιατι δεν είναι και δικό μου.:help: :help: :help:
Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως ακυρωνεται ο κωδικός που κλειδώνει το τηλεφωνο?

 

Το hard reset δε δείχνει να δουλεύει

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

να σας πω ξερει κανεις λυση για την αποδοχη αρχειων απο αλλα κινητα μεσω bluetooth;δεν μπορω να δεχτω αρχεια σχεδον απο ολα τα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δανειστεί το τηλέφωνο από ένα φίλο μου και δεν έχω το φορτιστή. Κάποια στιγμη μου έβγαλε μήνυμα για χαμηλή μπαταρία και το έκλεισα. τώρα πάω να το ανοίξω και δεν ανοίγει. Το συνδέω με το θσβ και πάλι δεν ανοίγει. Σας παρακαλώ αν μπορείτε βοηθήστε με γιατι δεν είναι και δικό μου.:help: :help: :help:

 

Έκει που γράφω θσβ εννοώ το συνδέω με τον υπολογιστή μέσω usb.:X

Link to comment
Share on other sites

να σας πω ξερει κανεις λυση για την αποδοχη αρχειων απο αλλα κινητα μεσω bluetooth;δεν μπορω να δεχτω αρχεια σχεδον απο ολα τα κινητα.

 

Έχεις τσεκάρει την επιλογή να είναι ορατη η συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοήθεια!

 

1) Πως μπορώ να βάλω δικό μου ήχο για να χτυπάει το μήνυμα ή το ξυπνητήρι???

 

2)Πως μπορώ να βλέπω divx (αρχεία avi) στο ppc? ΄δοκίμασα σχεδόν όλα τα προγραμματάκια για να δω αλλα μου έλεγαν οτι δεν μπορεί να παίξει!

 

 

Επείσης, όταν ανοίγω το ppc παίζει με 50% ελεύθερη μνήμη! είναι καλά? ή είναι λίγη?

 

Ευχαριστώ!!!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει την επιλογή να είναι ορατη η συσκευή σου;

 

οχι ρε.το ενεργοποιω το επιλεγω να ειναι ορατο.με βρισκουν και οταν πατανε αποστολη σε εμενα τους λεει αποσυνδεση.αυτο το παθενε και ενας φιλος μου με το s100.εσεις δηλαδη μπορειτε να λαβετε κανονικα απο καθε συσκευη?μονο απο το 6600 το νοκια και απο το v3 μπορω να παρω αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

@CCGio

 

1) πρέπει να εγκαταστήσει πρόγραμμα ξυπνητήρι από 3ο κατασκευαστή. Δες στο thread των Εφαρμογών που μας άρεσαν

 

2)Για να βλέπεις divx θα σου πρότεινα το tcpmp. Είναι δωρεάν

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γράφει 1,3 mp.

 

τραβάει στα 2 με software????

 

Και η ποιότητα δεν είναι τόσο καλή...

 

Κάποιος που να ξέρει πως μετράνε εξερχόμενες και εισερχόμενες? Μάλλον με extra software?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως μπορώ να δώ τι Radio Rom έχω και τι μπορώ να κάνω για να έχω το καλύτερο δυνατό σήμα (GSM): Τα στοιχεία του τηλ μου (Ace Hellas)

2.17

2.17

02.07.10

2.17.7.2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως μπορώ να δώ τι Radio Rom έχω και τι μπορώ να κάνω για να έχω το καλύτερο δυνατό σήμα (GSM): Τα στοιχεία του τηλ μου (Ace Hellas)

2.17

2.17

02.07.10

2.17.7.2

 

στο qtek forum λεει κάτι....

για την έκδοση

 

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=45

 

είναι λέει για τα

GSM 02.07.10 / OS 2.17.7.2 / GR 2.0.9 (28/07/2006)

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

στο qtek forum λεει κάτι....

για την έκδοση

 

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=45

 

είναι λέει για τα

GSM 02.07.10 / OS 2.17.7.2 / GR 2.0.9 (28/07/2006)

 

Φίλε μου γιατί ενώ έχω γραφτεί, δεν έχω πρόσβαση στο Link που μου έδωσες?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις μπορειτε να λαβετε μεσω bluetooth απο αλλα κινητα?πειτε μου αν ειναι να ξερω να το παω να το κοιταξουν σε καποιο service.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις μπορειτε να λαβετε μεσω bluetooth απο αλλα κινητα?πειτε μου αν ειναι να ξερω να το παω να το κοιταξουν σε καποιο service.

 

μία μία εγγραφή απο Κ750 την πήρα... Ολο το adress book δεν ήταν συμβατό οπότε δε το εγραφε στην μνήμη (επειδη είχε τις φωτο των εγγραφών μάλλον). Το λάμβανε δηλαδή αλλά στο τέλος δεν το έγραφε

 

Μία μία πάντως που είναι γενικά το σωστό τεστ ήταν ΟΚ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

μία μία εγγραφή απο Κ750 την πήρα... Ολο το adress book δεν ήταν συμβατό οπότε δε το εγραφε στην μνήμη (επειδη είχε τις φωτο των εγγραφών μάλλον). Το λάμβανε δηλαδή αλλά στο τέλος δεν το έγραφε

 

Μία μία πάντως που είναι γενικά το σωστό τεστ ήταν ΟΚ

 

εγω εχω δοκιμασει με n80,n75,6630,6680,6600,w800i,v3,v3i,s100,d900 και πολλα αλλα.τα μονα που συνδεθικα και ελαβα αρχεια ηταν το 6600 και το v3i

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δοκιμασει με n80,n75,6630,6680,6600,w800i,v3,v3i,s100,d900 και πολλα αλλα.τα μονα που συνδεθικα και ελαβα αρχεια ηταν το 6600 και το v3i

 

πηρες qteK τωρα... ? Αλλαξε το αβαταρ σου να καταλαβαινόμαστε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις μπορειτε να λαβετε μεσω bluetooth απο αλλα κινητα?πειτε μου αν ειναι να ξερω να το παω να το κοιταξουν σε καποιο service.

 

Υποθέτω ότι έχεις τσεκάρει στις ρυθμίσεις του bloutooth να είναι ορατό σε άλλες συσκευές, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...