Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το smart filter δεν δημιουργει τετοια προβληματα,μηπως ηταν κατι αλλο?

Αλλα οπως και να'χει το smart filter μπορεις να το απενεργοποιησεις απο το μενου του και ξαναενεργοποιηται μονο του μονο αν κλεισεις το κινητο η του κανεις soft reset οποτε σ'αυτες τις περιπτωσεις το ξανααπενεργοποιεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια!συγχαρητηρια για τισ απαντησεις σε ολα τα θεματα!δινοθν βοήθεια σε μας που δεν είμαστε και τόσο χωμένοι στα ppc...

ακούστε τα προβληματάκια που μου παρουσιάζονται κατα το σερφάρισμα τόσο μέσω wifi αλλά και gprs:

1)μόνο ο ένας browser(i.e. , opera) λειτουργεί για κά8ε είδους σύνδεση(wifi,gprs).δηλαδή. μόνο ο i.e. δουλεύει με wifi, μονο ο οπερα με gprs...

2)οταν προσπα8ω να στήλω μαιλ από το gmail account μου,ολα πάνε καλά,μου ανοίγει η σελίδα για pass και usrname πάω compose new, γράφω, αλλα όταν κάνω send μου λέει οτι ο σερβερ του gmail εχει πρόβλημα(το έχω τσεκάρει ταυτόχρονα με το pc οτι λειτουργεί.τι φταίει?εχω ενα μηχανακι που κανει τοσα Ε και δεν μπορω να στηλω μαιλ?Βασικός λόγος που το αγορασα !

3)κάποιο πρόγραμμα τύπου google talk που να συνδεεται με το gmail account μου και να το ελεγχει ενώ θα μπορώ να κάνω και chat με τα contacts μου υπάρχει?αν ναι πως λέγεται?

παρακλαώ απαντήστε το συντομότερο αν γνωρίζετε κάτι γι αυτα!

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα με ειδοποίησαν τηλεφωνικά από το τμήμα service της Qtek για το πρόβλημα που είχα με το ακουστηκό της συσκευης που σταμάτησε ξαφνικά να λειτουργεί συν τα γνωστά προβλήματα με τα ξεβαμμένα σήματα και το πενάκι.

Απαράδεκτο ότι ανακάλυψαν δικαιολογίες του παρελθόντως άλλων εταιριών ότι όλα οφείλονται σε πτώση του κινητού!!!!!!!!!!!!

Μετά από όλη αυτή την ταλαιπωρία με το 9100 φταίει και η πτώση η οποία πάντα διαπιστώνετε από το κατάλληλα εκπαιδευμένο τμήμα service και μόνο...........

Επίσης απαράδεκτο ότι ο τεχνικός μιλάει μόνο αγγλικά.... δώσαμε 250 ευρώ παραπάνω για να έχουμε υποστήριξη στην Ελλάδα όχι για να μιλάμε με διερμηνείς.

Τελικά 72+ΦΠΑ και αλλαγή δωρεάν της πρόσοψης η οποία χάλασε την 2η εβδομάδα... μήπως από πτώση κι αυτή???????

Ας γράφατε όταν διαφημίζατε τη συσκευή ότι είναι φτιαγμένη από πορσελάνη να την βάλουμε στη βιτρίνα μας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα με ειδοποίησαν τηλεφωνικά από το τμήμα service της Qtek για το πρόβλημα που είχα με το ακουστηκό της συσκευης που σταμάτησε ξαφνικά να λειτουργεί συν τα γνωστά προβλήματα με τα ξεβαμμένα σήματα και το πενάκι.

Απαράδεκτο ότι ανακάλυψαν δικαιολογίες του παρελθόντως άλλων εταιριών ότι όλα οφείλονται σε πτώση του κινητού!!!!!!!!!!!!

Μετά από όλη αυτή την ταλαιπωρία με το 9100 φταίει και η πτώση η οποία πάντα διαπιστώνετε από το κατάλληλα εκπαιδευμένο τμήμα service και μόνο...........

Επίσης απαράδεκτο ότι ο τεχνικός μιλάει μόνο αγγλικά.... δώσαμε 250 ευρώ παραπάνω για να έχουμε υποστήριξη στην Ελλάδα όχι για να μιλάμε με διερμηνείς.

Τελικά 72+ΦΠΑ και αλλαγή δωρεάν της πρόσοψης η οποία χάλασε την 2η εβδομάδα... μήπως από πτώση κι αυτή???????

Ας γράφατε όταν διαφημίζατε τη συσκευή ότι είναι φτιαγμένη από πορσελάνη να την βάλουμε στη βιτρίνα μας

 

ΕΛΕΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!! ΚΙ ΕΔΩΩΩΩ!!!!?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!! ΚΙ ΕΔΩΩΩΩ!!!!?????

 

Τι να σου πώ ρε φίλε? Είσαι γεννημένος να σε εκμεταλεύονται, έφαγες μια μεγένθυνση ενός χτυπήματος και βγήκες να υπερασπιστείς την εταιρεία που σου πούλησε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Να το χαίρεσαι το κινητό σου εγώ το έχω βάλει ήδη για πούλημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ ρε φίλε? Είσαι γεννημένος να σε εκμεταλεύονται, έφαγες μια μεγένθυνση ενός χτυπήματος και βγήκες να υπερασπιστείς την εταιρεία που σου πούλησε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Να το χαίρεσαι το κινητό σου εγώ το έχω βάλει ήδη για πούλημα :lol:

Συγνωμη τις φωτο της συσκευης σου τις εχει δει στο post που εχει ανοιξει στο forum της QTEK?

Γιατι αν τις εχεις δει και ειπες αυτα που ειπες τοτε εγω!!! τι να σου πω....

Στο forum της qtek αλλα λες ομως και οτι θα στειλεις κι εσυ κασα με μπυρες....

Υ.Σ. Και το χαιρομαι το 9100 σε ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη τις φωτο της συσκευης σου τις εχει δει στο post που εχει ανοιξει στο forum της QTEK?

Γιατι αν τις εχεις δει και ειπες αυτα που ειπες τοτε εγω!!! τι να σου πω....

Στο forum της qtek αλλα λες ομως και οτι θα στειλεις κι εσυ κασα με μπυρες....

Υ.Σ. Και το χαιρομαι το 9100 σε ευχαριστω.

 

Ρε φίλε τόσο καιρό που μας ξέβαφαν τα κουμπιά και ξεκόλαγε το πίσω λάστιχο φωνάζαμε όλοι, τώρα τα ξεχάσαμε?? Έγινε το καλύτερο ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε τόσο καιρό που μας ξέβαφαν τα κουμπιά και ξεκόλαγε το πίσω λάστιχο φωνάζαμε όλοι, τώρα τα ξεχάσαμε?? Έγινε το καλύτερο ?

Εμενα προσωπικα δεν μου εχει παθει απολυτως τιποτα η συσκευη.

Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν τα προβληματα με τα ξεβαματα και το λαστιχακι που ομως αλλαζοταν στην εγγυηση.

Περαν τουτου το δικο σου προβλημα ειναι κατι τελειως διαφορετικο κι αυτο φαινεται κι απο τις φωτο.

Και δεν ειναι αναγκη να τα λεμε και στα 2 forum.

Kαι πως το πουλας οπως λες επισης αφου ακομη δεν το εχει παραλαβει.

Την Δευτερα το παραλαμβανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα δεν μου εχει παθει απολυτως τιποτα η συσκευη.

Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν τα προβληματα με τα ξεβαματα και το λαστιχακι που ομως αλλαζοταν στην εγγυηση.

Περαν τουτου το δικο σου προβλημα ειναι κατι τελειως διαφορετικο κι αυτο φαινεται κι απο τις φωτο.

Και δεν ειναι αναγκη να τα λεμε και στα 2 forum.

Kαι πως το πουλας οπως λες επισης αφου ακομη δεν το εχει παραλαβει.

Την Δευτερα το παραλαμβανεις.

 

Δεν είναι το δικό μου αδερφεεεεεεεεεε:lol:

Αλλά αφού το δικό σου δεν έχει πάθει τίποτα τότε τι σου λέω τώρα?

Πιές τις μπίρες που σου λέει με τους φίλους σου στην Qtek ;) δεν είμαστε και τόσο βλακες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το δικό μου αδερφεεεεεεεεεε:lol:

Αλλά αφού το δικό σου δεν έχει πάθει τίποτα τότε τι σου λέω τώρα?

Πιές τις μπίρες που σου λέει με τους φίλους σου στην Qtek ;) δεν είμαστε και τόσο βλακες.

Οπως νομιζεις.

Εγω ομως δεν εκανα κανεναν χαρακτηρισμο.....μονος σου εκανες!!!!

Μαλλον εχεις μπερδευτει.

Κι αφου δεν ειναι δικο σου παρε πληροφοριες φρεσκιες απο τον κατοχο και για το ποτε θα το παραλαβει και για τις απαντησεις που εχει παρει στο forum της qtek και οχι μονο απο υπαλληλους της ace αλλα και απο κατοχους σαν και μενα και εσενα.

Κι ολοι αυτοι οι διαξιφισμοι γιατι?

Για μια συσκευη PDA.

Ο καθενας μπορει να κρινει τελικα , για να τελειωνει κι εδω η κουβεντα , οπως ηδη ειπα απο τις φωτο στο forum της qtek.

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το δικό μου αδερφεεεεεεεεεε:lol:

Αλλά αφού το δικό σου δεν έχει πάθει τίποτα τότε τι σου λέω τώρα?

Πιές τις μπίρες που σου λέει με τους φίλους σου στην Qtek ;) δεν είμαστε και τόσο βλακες.

oute emena den epa8e tpt apo osa lete....

oute lastixakia oute pennaki oute simata!

TIPOTA APOLITOS!:) :D

 

P.S: Den anafera oti exo I-mate K-Jam.....alla den nomizo na epireazi tin katastasi.....HTC power!:O

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε fimotro απο το πρωι γραφεις στο φορουμ τις qtek 10 φορες τα ιδια και συνεχιζεις και εδω,οκ το εμπεδωσαμε!!!:dizzy: μπορουσες να το πεις μια φορα,ΕΛΕΟΣ πια,ουτε ο Κουγιας στα παραθυρα τις tv να εισουνα!!!δεν καταλαβα τι ζορι τραβας για ξενο τηλεφωνο οπως λες:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοοοον,

 

δεν αφήνουμε τις μπύρες και να συνεχίσουμε οn-topic;

 

Μerci :cool:

 

 

 

καλοκαιράκι έχουμε, καλύτερα ένα φραπεδάκι

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Εχω ένα qtek 9100 και το έχω από "δευτερο χέρι" δεν εχω κανονικό φορτιστη, έχω μονο το usb καλώδιο και έναν αντάπτορα ρεύματος.

Ξαφνικα είδα ότι το λαμπάκι δεν αναβε καθόλου κίτρινο, ουτε στο PC οταν το είχα ούτε στο ρευμα, φυσικά το κινητο έσβησε και δείχνει ότι δεν φορτίζει. Τι λέτε να φταίει; Εχετε καμία συμβουλή να δώσετε;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα... με τον αντάπτορα που λές το φόρτιζες το κινητό σου? ή δεν το έχεις φορτίσει καθόλου?

στην αρχη το φόρτιζα από το usb συνδεδεμένο στο PC. οταν έσβησε το έβαλα στον ανταπτορα αλλά και πάλι τίποτα το φωτάκι ειναι σβηστό. Επίσης το δοκίμασα και με άλλο καλώδιο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Να εχει καποιο προβλημα ο ανταπτορας? Η

καποια θυρα usb μηπως εχει προβλημα η στον υπολογιστη η το καλωδιο?

Τι να πω ολοι εικασιες κανουμε βασικα.

Θα ελεγα να αγορασεις εναν γνησιο φορτιστη ρευματος να ησυχασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να εχει καποιο προβλημα ο ανταπτορας? Η

καποια θυρα usb μηπως εχει προβλημα η στον υπολογιστη η το καλωδιο?

Τι να πω ολοι εικασιες κανουμε βασικα.

Θα ελεγα να αγορασεις εναν γνησιο φορτιστη ρευματος να ησυχασεις.

Πρώτα απ΄όλα ευχαριστώ ολους σας για τις απαντησεις στο πρόβλημα μου. Nα αγοράσω φορτιστή, θα φτιάξει όμως;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ΄όλα ευχαριστώ ολους σας για τις απαντησεις στο πρόβλημα μου. Nα αγοράσω φορτιστή, θα φτιάξει όμως;

Καταρχην αφου ουτως η αλλως δεν εχεις φορτιστη ρευματος πιστευω οτι θα χρειαστεις καμια στιγμη να αγορασεις.

Οποτε αγορασε τον και δες αν φορτιζει και μετα να απευθυνθεις στο service σε περιπτωση που ουτε τοτε φορτιζει.

Γνωμη μου φυσικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην αφου ουτως η αλλως δεν εχεις φορτιστη ρευματος πιστευω οτι θα χρειαστεις καμια στιγμη να αγορασεις.

Οποτε αγορασε τον και δες αν φορτιζει και μετα να απευθυνθεις στο service σε περιπτωση που ουτε τοτε φορτιζει.

Γνωμη μου φυσικα.:)

Εχεις δίκιο, τελικά αυτό θα κάνω ευχαριστώ και πάλι.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό φόρουμ για αγγελίες

 

περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

Συνεχίζουμε on-topic :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και εμένα και έχω τρομάξει...

 

Όταν το κινητό κλίσει τελείως (όχι σε standby) τότε δεν φορτίζει απο απλό USB (πχ απο υπολογιστή... ή απο αυτοκινήτου-->usb...) Θέλει τον δικό του φορτιστή....

 

Δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=44566&highlight=usb+charge

 

 

Έχετε το υπόψην όλοι εσείς που το φορτίζετε στο αυτοκίνητο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και εμένα και έχω τρομάξει...

 

Όταν το κινητό κλίσει τελείως (όχι σε standby) τότε δεν φορτίζει απο απλό USB (πχ απο υπολογιστή... ή απο αυτοκινήτου-->usb...) Θέλει τον δικό του φορτιστή....

 

Δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=44566&highlight=usb+charge

 

 

Έχετε το υπόψην όλοι εσείς που το φορτίζετε στο αυτοκίνητο.. :)

Φιλε μου,συγνωμη,αλλα απ οσο ξερω,το 9100(οπως κι ολα τα pda),δεν κλεινει τελειως(!!!)και το δικο μου παρεπιπτοντως φορτιζει κανονικα απο το usb και χωρις το φορτιστη του φυσικα!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...