Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω τελικα πηγα και το πηρα την παρασκευη το απογευμα και μετα απο πολυ μελετη και του 9100 και του s200 στα χερια μου <ζωντανα> και σε λειτουργια,κατεληξα στο 9100.

Μεχρις στιγμης ειμαι ευχαριστημενος.

Αυτα βεβαια ειναι προσωπικα γουστα αλλα και οι αναγκες του καθενος.

Πιστευω οτι και τα 2 ειναι πολυ καλα,το καθενα για διαφορετικες αναγκες και γουστα.

Να ρωτησω τωρα κι εγω κατι?

Προφιλ υπαρχουν στην συσκευη?

Η μονο ανοιγοκλεινουμε την ενταση του ηχειου? η το γυρναμε σε δονηση?

Προς το παρον μονο αυτο δεν εχω βρει και μονο αυτη την απορια εχω.

Θα με υποχρεωνατε με την απαντηση σας.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω τελικα πηγα και το πηρα την παρασκευη το απογευμα και μετα απο πολυ μελετη και του 9100 και του s200 στα χερια μου <ζωντανα> και σε λειτουργια,κατεληξα στο 9100.

Μεχρις στιγμης ειμαι ευχαριστημενος.

Αυτα βεβαια ειναι προσωπικα γουστα αλλα και οι αναγκες του καθενος.

Πιστευω οτι και τα 2 ειναι πολυ καλα,το καθενα για διαφορετικες αναγκες και γουστα.

Να ρωτησω τωρα κι εγω κατι?

Προφιλ υπαρχουν στην συσκευη?

Η μονο ανοιγοκλεινουμε την ενταση του ηχειου? η το γυρναμε σε δονηση?

Προς το παρον μονο αυτο δεν εχω βρει και μονο αυτη την απορια εχω.

Θα με υποχρεωνατε με την απαντηση σας.

Ευχαριστω.:)

 

 

Oxi den exei.

Mporeis na valeis me kapoio programma ,opws to poly kalo PocketZen Phone :

http://zendrui.free.fr/PZPForum/memberlist.php

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω θα το κοιταξω , αλλα κριμα γιατι ετσι θα πρεπει μονο η να χαμηλωνω τον ηχο η να βαζω δονηση.

Τεσπα.Θα δω κι το προγραμμα που λεσ.

Το Τ9 πως λειτουργει??? και με τα 2 πληκτρολογια.

Επισης μπορω αν θελω να το κλεινω τελειως ???

Και τελος το soft reset χρειαζεται να γινεται και αν ναι ποτε και γιατι???

Και τι επιπτωση υπαρχει στην συσκευη??

Χανω,επαφες,ηχους εικονες.κ.λ.π?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω θα το κοιταξω , αλλα κριμα γιατι ετσι θα πρεπει μονο η να χαμηλωνω τον ηχο η να βαζω δονηση.

Τεσπα.Θα δω κι το προγραμμα που λεσ.

Το Τ9 πως λειτουργει??? και με τα 2 πληκτρολογια.

Επισης μπορω αν θελω να το κλεινω τελειως ???

Και τελος το soft reset χρειαζεται να γινεται και αν ναι ποτε και γιατι???

Και τι επιπτωση υπαρχει στην συσκευη??

Χανω,επαφες,ηχους εικονες.κ.λ.π?

 

Dokimase to programma pou sou eipa.8a se kalypsei parapanw apo oti nomizeis(p.x mporeis na tou ana8eseis me ena pathma, na dynamwnei tous hxous,na kanei monima energo to fwtismo kai na trexei to Destinator...).

To T9 leitougei mono me to phonepad(dhladh exei nohma gia xrhsh me to daktylo).

Gia na kleiseis teleiws th syskeyh pata to koumpi on/off gia liga deytera...

Soft reset xreiazetai apla na kaneis gia na "freskareis" pou kai pou th syskeyh.

Praktika de xreiazetai na kaneis an de diapistwseis kapoio kollhma h genika kati na mhn paei kala me th syskeyh sou(kai tetoia 8a deis arketa me ta WM5).

Den xaneis apolytws tipota.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλοριζικο,με το soft δεν χανεις τιποτα ειναι σαν να κανεις μια απλη επανεκινηση σε καποιο κινητο δεν εχει καμμια επιπτωση,στο s100 το κανω 1 φορα τουλαχιστον την ημερα για να καθαριζει η μνημη,νομιζω στα win5 δεν ειναι απαραιτητο χωρις να ειμαι σιγουροςΥΓ Mε προλαβε ο Βαγγελης για 1 λεπτο:D :D
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο,με το soft δεν χανεις τιποτα ειναι σαν να κανεις μια απλη επανεκινηση σε καποιο κινητο δεν εχει καμμια επιπτωση,στο s100 το κανω 1 φορα τουλαχιστον την ημερα για να καθαριζει η μνημη,νομιζω στα win5 δεν ειναι απαραιτητο χωρις να ειμαι σιγουροςΥΓ Mε προλαβε ο Βαγγελης για 1 λεπτο:D :D

 

Kalos sygxronismos :)

Pantws kai me ta WM5 xreiazetai sigoura to soft reset peristasiaka.

Malista exontas xrhsimopoihsei pleon arketa ta WM5 se diafores syskeyes mporw na pw pws to teleytaio firmware tou S100 htan oti kalytero se 8emata sta8erothtas eixa dei gia kairo( mporei na pernage kai dekahmero xwris soft reset. A8los):)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Καταλαβα.

Ο.Κ. Λοιπον θα δοκιμασω το trial προγραμμα καταρχην αυριο πια γιατι τωρα ειναι αργα για τετοια.

Και οσο για το το Τ9 το θεμα ειναι πως δουλευει εστω και στο πληκτρολογιο αφης.

Και μαλλον θα το κλεινω αφου δεν υπαρχει προβλημα καμια φορα γιατι το λυπαμαι μονιμα ανοιχτο.

Και soft reset καταλαβα που και που να ξαναγινεται γρηγορο, η αν υπαρξει προβλημα.

Αυτα θυμαμαι και ειχα αποριες προς το παρον μην σας κουραζω αλλο τετοια ωρα τα λεμε κι αυριο.

Ευχαριστω και καλυνηχτα σας.:) :zzz:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Καταλαβα.

Ο.Κ. Λοιπον θα δοκιμασω το trial προγραμμα καταρχην αυριο πια γιατι τωρα ειναι αργα για τετοια.

Και οσο για το το Τ9 το θεμα ειναι πως δουλευει εστω και στο πληκτρολογιο αφης.

Και μαλλον θα το κλεινω αφου δεν υπαρχει προβλημα καμια φορα γιατι το λυπαμαι μονιμα ανοιχτο.

Και soft reset καταλαβα που και που να ξαναγινεται γρηγορο, η αν υπαρξει προβλημα.

Αυτα θυμαμαι και ειχα αποριες προς το παρον μην σας κουραζω αλλο τετοια ωρα τα λεμε κι αυριο.

Ευχαριστω και καλυνηχτα σας.:) :zzz:

 

To T9(phonepad) doulevei opws akrivws kai se ena kinhto me hardware plhktra(arkei vevaia na epilexeis ellhnika apo tis ry8miseis kai na doulepsei, giati emena arneitai peismatika na to kanei).

Oso gia to erwthma sou anaforika me to "kleisimo", ti ennoeis legontas oti lypasai na to afhneis anoikto? Mporeis na ry8miseis na mpainei se sleep mode ka8e ligo(egw to exw ry8misei ka8e ena lepto gia exoikonomhsh energeias) kai apla to vrady p.x na apenergopoieis thn keraia(dhladh na kleineis to kommati tou thlefwnou) apo to eikonidio sto panw meros(leitourgia aeroplanou).

Kalhnyxta

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος με καλει υπαρχει η δυνατοτητα να το βαζω στο αθορυβο χωρις να χρειαζεται να τον γειωσω?

Επισης υπαρχει καποιο προγραμμα paint?

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος με καλει υπαρχει η δυνατοτητα να το βαζω στο αθορυβο χωρις να χρειαζεται να τον γειωσω?

Επισης υπαρχει καποιο προγραμμα paint?

 

1) Αριστερά , πλάγια και επάνω έχει ενα κουμπάκι που ρυθμίζει την ένταση. Αν το μετακινήσεις πάνω ή κάτω την ώρα που δέχεσαι την κλήση γίνεται αθόρυβο.

 

2) Εγώ χρησιμοποιώ μια εφαρμογή που κάνεις animation. Flip it! λέγεται και έχει πολύ φάση:)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Tι λετε για το car kit της parrot 3200 ls color???

Στο επισημο site της εταιρειας http://www.parrot.biz/usa/products/index.php?id=3200 δινει πληρη χαρακτηριστικα και για το δικο μας κινητο (για το αν ειναι συμβατο,και ειναι, και τον τροπο συνδεσης.b.t) και ακομη και σχεδιαγραμμα συνδεσης για το μοντελο του αυτ/του που εχει ο καθενας.

Επισης το εχει και ελληνικο καταστημα. http://www.plaisio.gr/IWCatProductPa...duct_Id=312893

Πειτε μου την γνωμη σας για αυτο για το 9100 μας αν θελετε?

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να προχωρησω αμεσα!! στην αγορα του.

Ευχαριστω πολυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το ξεκλειδώσεις στην αντιπροσωπεία. Μπορείς να το κάνεις μόνος σου από το σπιτάκι σου. ;)

Στο forum.xda-developers.com στο section "Wizard" θα βρεις ένα προγραμματάκι εν ονόματι "LokiWiz" που κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με το hands free της συσκευασιας μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση, πατωντας το αντιστοιχο κουμπακι που εχει το hands free?

Η εστω γινεται να αντιστοιχισουμε το κουμπι του hands free για φωνητικη κληση,εκτος απο απλο κλεισιμο ανοιγμα μιας απλης κλησης?

Αν οχι με το hands free της συσκευασιας γινεται με καποιο αλλο hands free ενσυρματο η εστω ασυρματο? (Β.Τ)

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το BT HandsFree της Sony Ericsson HBH-660 γίνεται μιά χαρά η φωνητική κλήση στο 9100.

Πως ακριβως γινεται;

Με τον κλασσικο τροπο;

Παταμε συνεχομενα το κουμπι απαντησης και μιλαμε;

Ειναι σιγουρο οτι γινεται φωνητικη κληση με το συγκεκριμενο hands free;

Εχει να προτινει κατι αλλο καποιος αλλος φιλος;

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι λετε για το car kit της parrot 3200 ls color???

Στο επισημο site της εταιρειας http://www.parrot.biz/usa/products/index.php?id=3200 δινει πληρη χαρακτηριστικα και για το δικο μας κινητο (για το αν ειναι συμβατο,και ειναι, και τον τροπο συνδεσης.b.t) και ακομη και σχεδιαγραμμα συνδεσης για το μοντελο του αυτ/του που εχει ο καθενας.

Επισης το εχει και ελληνικο καταστημα. http://www.plaisio.gr/IWCatProductPa...duct_Id=312893

Πειτε μου την γνωμη σας για αυτο για το 9100 μας αν θελετε?

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να προχωρησω αμεσα!! στην αγορα του.

Ευχαριστω πολυ.:)

Παιδια μηπως τελικα θα ηθελε καποιος αν φυσικα μπορει να με βοηθησει με το θεμα αυτο γιατι με ενδιαφερει πολυ η αγορα του συγκεκριμενου προιοντος?

Ευχαριστω και παλι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως γινεται;

Με τον κλασσικο τροπο;

Παταμε συνεχομενα το κουμπι απαντησης και μιλαμε;

Ειναι σιγουρο οτι γινεται φωνητικη κληση με το συγκεκριμενο hands free;

Εχει να προτινει κατι αλλο καποιος αλλος φιλος;

Ευχαριστω.

 

Πατάμε στιγμιαία το κουμπί απάντησης του Hands Free και ενεργοποιείται η φωνητική κλήση στο κινητό. Κάνει ένα μπιπ στο ΒΤ ακουστικό και μιλάμε. Εάν έχει καταλάβει τι του είπαμε, το επαναλαμβάνει (ώστε να δούμε αν κατάλαβε καλά) και προχωράει στην κλήση ή στην εκτέλεση της φωνητικής εντολής (όλοι οι ήχοι από και προς το κινητό μεταδίδονται μέσω του ΒΤ ακουστικού).

Με το συγκεκριμένο hands free γίνεται σίγουρα γιατί το κάνω κάθε μέρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ίδιο Hands Free έχω κι εγώ. Πολύ καλό με το 9100 και λειτουργεί άψογα η φωνητική κλήση.

 

Υπαρχει περιπτωση να μπορει να δεχθει κληση απο 2 συσκευες?

Δηλαδη γινεται να συνδεθει με 2 συσκευες συγχρονως?

Η υπαρχει καποιο τετοιο προιον που να το κανει αυτο?

Γι'αυτο τον λογο σε πιο πανω post αναφερω και ενα αλλο προιον και ρωταω και γι'αυτο,γιατι εχω 2 συσκευες, και σε αυτο το προιον, (που βεβαια ειναι car kit αλλα αυτο δεν με πειραζει γιατι μονο για το αυτ/το με ενδιαφερει ακομη και αυτο το ακουστικο που μου λετε) συνδεονται μεχρι και 5 συσκευες Β.Τ.

Το θεμα ειναι αν αυτο το car kit που λεω κανει φωνητικη κληση με το 9100 τουλαχιστον.

Αυτα.Τα φωτα σας.

Και παλι ευχαριστω πολυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μπορει να δεχθει κληση απο 2 συσκευες?

Δηλαδη γινεται να συνδεθει με 2 συσκευες συγχρονως?

Η υπαρχει καποιο τετοιο προιον που να το κανει αυτο?

Γι'αυτο τον λογο σε πιο πανω post αναφερω και ενα αλλο προιον και ρωταω και γι'αυτο,γιατι εχω 2 συσκευες, και σε αυτο το προιον, (που βεβαια ειναι car kit αλλα αυτο δεν με πειραζει γιατι μονο για το αυτ/το με ενδιαφερει ακομη και αυτο το ακουστικο που μου λετε) συνδεονται μεχρι και 5 συσκευες Β.Τ.

Το θεμα ειναι αν αυτο το car kit που λεω κανει φωνητικη κληση με το 9100 τουλαχιστον.

Αυτα.Τα φωτα σας.

Και παλι ευχαριστω πολυ.:)

 

Με δύο συσκευές δεν συνδέεται ταυτόχρονα, και διστυχώς δεν ξέρω και κάποιο να σου προτείνω αλλά η φωνητική δουλεύει άψογα, τσεκαρισμένο :)

Link to comment
Share on other sites

Για σύνδεση με δύο συσκευές μπορείς να δεις το Bluetrek G2. Δεν είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένο και με τις δύο συσκευές, απλά μπορείς να το συσχετίσεις μέχρι με 3 συσκευές και όταν το ανοίγεις ψάχνει να συνδεθεί με μία από αυτές που είναι συσχετισμένο.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Η φωνητική κλήση δουλεύει άψογα και με το HBH-610. Δεν φαίνεται να μπορεί αυτό το ακουστικό να μπορεί να δουλέψει με 2 κινητά.

 

Ξέρει κανείς, αν γίνεται όταν δεχόμαστε κλήση, να μας λέει στο ακουστικό ποιός καλεί? (αν βέβαια υπάρχει φωνητική κλήση για την επαφή που μας καλεί).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ειμαι καινουριο μελος και αύριο θα αποκτήσω και εγώ αυτό το πανέμορφο τηλέφωνο.:)

Θα σας παρακαλούσα να μου πείτε

Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω ραδιόφωνο στο κινητό ,

και πιο είναι το πρόγραμμα που μου δίνει την δυνατότητα να μπορώ να αλλάζω την συχνότητα του επεξεργαστή.

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ειμαι καινουριο μελος και αύριο θα αποκτήσω και εγώ αυτό το πανέμορφο τηλέφωνο.:)

Θα σας παρακαλούσα να μου πείτε

Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω ραδιόφωνο στο κινητό ,

και πιο είναι το πρόγραμμα που μου δίνει την δυνατότητα να μπορώ να αλλάζω την συχνότητα του επεξεργαστή.

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλώς ήλθες στο myPhone. :)

 

1) Ραδιόφωνο από την Qtek δεν υπάρχει. Έχει βγει εδώ και καιρό κάποιο Motorola Handsfree το οποίο έχει και ράδιο αλλά δεν είναι κι ότι το καλύτερο.

2) Με το OmapClock.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...