Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βοηθεια παρακαλω. ενω ειχα ξεκλειδωσει το 9100 και εχω περασει πολλες ρομ

wm6 δοκιμαζα να βαλω την x-plore 1.1 και στο 60% περιπου βγηκε το κλωδιο

usb.απο τοτε εχω δοκιμασει οσες ρομ ειχα αλλα δεν δουλευει το τηλεφωνο.

μου λεει simlock και ζηταει καποιο κωδικο.εχω δοκιμασει pin και puk

αλλα τιποτα. δεν δουλευει καμια καρτα στο 9100 ενω η δικη μου δουλευει

σε αλλη συσκευη. ξερει καποιος τι να κανω? ελπιζω να μην το κατεστρεψα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρες qteK τωρα... ? Αλλαξε το αβαταρ σου να καταλαβαινόμαστε

 

το κινητο το εχω 6 μηνες.εχω επιλεγμενο να ειναι ορατο και δεν κανει τιποτα.εχω την εκδοση molski biz aku 3.2.αλλα και πριν την αναβαθμιση δεν γινοταν τιποτα.και ενας φιλος με το s100 το ιδιο προβλημα εχει.

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια παρακαλω. ενω ειχα ξεκλειδωσει το 9100 και εχω περασει πολλες ρομ

wm6 δοκιμαζα να βαλω την x-plore 1.1 και στο 60% περιπου βγηκε το κλωδιο

usb.απο τοτε εχω δοκιμασει οσες ρομ ειχα αλλα δεν δουλευει το τηλεφωνο.

μου λεει simlock και ζηταει καποιο κωδικο.εχω δοκιμασει pin και puk

αλλα τιποτα. δεν δουλευει καμια καρτα στο 9100 ενω η δικη μου δουλευει

σε αλλη συσκευη. ξερει καποιος τι να κανω? ελπιζω να μην το κατεστρεψα

 

ειχες την καρτα sim ενω εκανες αναβαθμιση?κανονικα αν και δεν ξερω πολλα νομιζω πρεπει να κανεις την αναβαθμιση απο την αρχη με την version που σου ειχε κολλησει.

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια παρακαλω. ενω ειχα ξεκλειδωσει το 9100 και εχω περασει πολλες ρομ

wm6 δοκιμαζα να βαλω την x-plore 1.1 και στο 60% περιπου βγηκε το κλωδιο

usb.απο τοτε εχω δοκιμασει οσες ρομ ειχα αλλα δεν δουλευει το τηλεφωνο.

μου λεει simlock και ζηταει καποιο κωδικο.εχω δοκιμασει pin και puk

αλλα τιποτα. δεν δουλευει καμια καρτα στο 9100 ενω η δικη μου δουλευει

σε αλλη συσκευη. ξερει καποιος τι να κανω? ελπιζω να μην το κατεστρεψα

 

Φαντάζομαι πως έχεις ήδη δοκιμάσει να μπείς χειροκίνητα σε boot-mode και να του περάσεις εκ νεου καινούργια rom. Αν όχι, δοκίμασε το.

 

το κινητο το εχω 6 μηνες.εχω επιλεγμενο να ειναι ορατο και δεν κανει τιποτα.εχω την εκδοση molski biz aku 3.2.αλλα και πριν την αναβαθμιση δεν γινοταν τιποτα.και ενας φιλος με το s100 το ιδιο προβλημα εχει.

 

Για να καταλάβω, εσύ μπορείς να στείλεις σε κινητά αλλά δεν μπορείς να λάβεις; Ή τίποτα απ' τα δύο; Κάτι θυμάμαι απο το xda ότι παίζει με το obex και ένα registry-key (δεν το έχω δοκιμάσει όμως γιατί δεν μου έχει τύχει το πρόβλημα, στέλνω και λαμβάνω κανονικά).

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, εσύ μπορείς να στείλεις σε κινητά αλλά δεν μπορείς να λάβεις; Ή τίποτα απ' τα δύο; Κάτι θυμάμαι απο το xda ότι παίζει με το obex και ένα registry-key (δεν το έχω δοκιμάσει όμως γιατί δεν μου έχει τύχει το πρόβλημα, στέλνω και λαμβάνω κανονικά).

 

στελνω σε ολους κανονικα αλλα δεν μπορω να λαβω.τι ειναι το obex?

Link to comment
Share on other sites

πρωτόκολλο είναι θα το βρεις στο laptop σου οταν κάνεις διπλό κλικ στο εικονίδιο του Bluetooth
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kalispera paidia exw to qtek 9100 enos filoy kai perase mia rom kai kolise to tilefwno toy. Exei kolisei me ipl 3.08 spl 3.08 kai den anoigei. se bootloader morfi mpainei. Mporei na breis kapoios lysi? eyxaristw
Music is my life!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

pigene sto forum.xda-developers.com na deis an to kinito einai G3 h G4 syskeuh kai an mporei na parei dld modified roms. Kai meta psakse sto idio site gia na breis tin katalili rom pou tha to boithisei na ksekolisei. An thymamai kala pantws gia G3 syskeues prepei na baleis mia poly palia rom nomizw 2.xx kai ksekolaei kai meta aplws grafeis tin rom pou thes afou to kseklidwseis to 9100. filika Simon :)
Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

Μου έστειλαν ενα MMS στο 9100, απο την cosmote, το έλαβα κανονικά όμως το τηλέφωνο ήταν στο GPRS δίκτυο για 20 λεπτά. Δεν έπρεπε να αποσυνδεθεί αυτόματα? και πόσο είναι χρέωση ξέρει κανείς?

 

 

ευχαριστώ

D.G.
Link to comment
Share on other sites

η χρέωση είναι ανα kilobyte... δεν σχετίζεται με τον χρονο που είσαι Online. Συνεπώς μην ανησυχείς
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν κάνω λάθος, δεν ξεσυνδέεται αυτόματα.

Πρέπει να το ξεσυνδέσεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται από την ROM βέβαια... στα wm6 τα custom ξεσυνδέεται αλλά στα WM5 όχι

 

Δεν ήξερα ότι στα WM6 γίνεται.:worry:

Αλήθεια, "σηκώνει" το 9100 WM6;

Link to comment
Share on other sites

ναι σηκώνει :) ... οι τελευταίες ROM είναι Πάρα πολύ καλές!

 

συνιστόμενη ROM xplore 2.0 ή Faria Final release

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ναι σηκώνει :) ... οι τελευταίες ROM είναι Πάρα πολύ καλές!

 

συνιστόμενη ROM xplore 2.0 ή Faria Final release

εγω παιδιά μόλις προχτες αποφάσισα να μπω σε αυτό το παιχνίδι με τις custom rom. τo απέφευγα γιατί ήξερα οτι θα μπώ στο trip να αλλάζω rom συνεχώς μέχρι να πετύχω την καλύτερη. τα wm6 όμως ήταν πειρασμός και δεν άντεξα. είδα και το καινούριο "σκεύος μαγειρικής" του faria και δεν αντεξα. είχα βέβαια κάποια προβληματάκια, αλλά ίσως να οφείλεται σε δικό μου λάθος ή άπο εφαρμογή που εγκατέστησα.

πάντως από ταχύτητα δεν συγκρίνεται με την τελευταία της ace που έχω εδώ και μήνες. το 9100 πάει σφαίρα

@tna

υποτίθεται οτι από λεπτό σε λεπτό περιμένουμε το Link για την xplore 2? εσύ κάνεις beta testing?

Link to comment
Share on other sites

katevazo thn xplore 2.0 tora :)

 

Μην την βάλεις βγήκε νέα updated version διορθώνει κάτι μικροbugs κατέβασέ την από την πρώτη σελίδα του τόπικ (στο xda). Εγώ πολύ θα ήθελα να την μεταφράσω στα Ελληνικά. Αλλά δεν ξέρω πως.

Link to comment
Share on other sites

Είδα πως έγινε Update... Θα την ξανακατεβάσω.

 

Η μετάφραση γίνεται μέσω των language files .409.mui .

 

Θα προσπαθήσω πως αυτή την κατεύθυνση και εγώ. Ο Psybill αν κατάλαβα καλά είδα έχει κάνει κάποιες ενέργειες προς αυτή την κατεύθυνση... ΑΝ μπορούσε να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Είδα πως έγινε Update... Θα την ξανακατεβάσω.

 

Η μετάφραση γίνεται μέσω των language files .409.mui .

 

Θα προσπαθήσω πως αυτή την κατεύθυνση και εγώ. Ο Psybill αν κατάλαβα καλά είδα έχει κάνει κάποιες ενέργειες προς αυτή την κατεύθυνση... ΑΝ μπορούσε να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!

μπα.... λάθος κατάλαβες.:lol:

προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η μετάφραση. αν και είχα πάντα ppc από την ace hellas η γλώσσα του μενού είναι πάντα στα αγγλικά!!

Γενικά παιδιά είμαι τελείως πρωτάρης στο θέμα με τις rom. την τελευταια βδομάδα μόνο έκατσα να αχοληθώ να διαβάσω κάποια πράγματα για να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο μου και να βάλω wm6

Link to comment
Share on other sites

Είδα πως έγινε Update... Θα την ξανακατεβάσω.

 

Η μετάφραση γίνεται μέσω των language files .409.mui .

 

Θα προσπαθήσω πως αυτή την κατεύθυνση και εγώ. Ο Psybill αν κατάλαβα καλά είδα έχει κάνει κάποιες ενέργειες προς αυτή την κατεύθυνση... ΑΝ μπορούσε να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!

 

Δεν ξέρω αν θα μπορούσαμε να κλέψουμε κάτι από το Language Extender. Λογικά αυτά τα αρχεία πειράζει (αλλά δεν είναι 100% συμβατό με το wizard)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ενω εχω βαλει τις ρυθμισεις του 9100 για Gprs&mms(Vodafone)για το Xda μου(9100) και μπαινω κανονικα στο ιντερνετ,δεν μπορω ομως,να στειλω mms!Μπορει καποιος να μου τι μπορω να κανω?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ενω εχω βαλει τις ρυθμισεις του 9100 για Gprs&mms(Vodafone)για το Xda μου(9100) και μπαινω κανονικα στο ιντερνετ,δεν μπορω ομως,να στειλω mms!Μπορει καποιος να μου τι μπορω να κανω?

δοκίμασε να εγκαταστήσεις το cab που έφτιαξε ο ausdim και αν δεν πάιξει τότε θα πούμε τις ρυθμίσεις να τις περάσεις χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...