Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος saroy1982 (14 Ιαν. 2005 , 15:56)

 

τη τρίτη θα πάρω αυτή τη κάρτα sd kingston 512mb s 52x πως τη βρίσκετε??

 

 

Ta exoume ksanapei!!!!! MAKRYA APO KINGSTON SE PROINTA THS HTC!!! MEXRI TORA EINAI H POLY ARGA H DEN EINAI SYMBATA!!!!!!! Dokimase alla .........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ioanis kalos (14 Ιαν. 2005 , 19:03)

 

Παναρε το Dialer skin ειναι τελειο Μπορεις να μου το στειλεις?

 

 

NAi einai kataplhktika ta katevazoume apo ?EDW AFOU PRWTA GINOUME REGISTER USERS

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ BUGS!!!

 

 

 

Το είχα διαβάσει και σε μια προηγούμενη σελίδα, το έπαθα κι εγώ σήμερα... Πάω να γράψω ένα νέο SMS και λέω άντε ας δοκιμάσω το IntelliPad (μόνο Intelligent ΔΕΝ είναι).

 

Κλικ στα πληκτρολόγια, κλικ IntelliPad και ένα πανέμορφο λευκότατο ορθογώνιο εμφανίζεται στην οθόνη μου.... Τέλειο...! Εντυπωσιάστηκα!!! Δεν ξαναείδα τόσο πανέμορφο (και ακριβό) ΑΔΕΙΟ ΟΡΘΟΓΩΝΙΟ στη ζωή μου!!! Και σαν να μην έφτανε αυτό, μετά όποια άλλη μέθοδο εισαγωγής και να επιλέξω εξακολουθεί να δείχνει το λευκό ορθογώνιο. Επίσης, μια άλλη φορά που το είχα επιλέξει, δεν είδα να έχει και ελληνικούς χαρακτήρες πάνω στα πλήκτρα. Ούτε όταν έγραψα κανα-δυο γράμματα μου εμφάνισε ελληνικά. (Α! Και by the way, κάπου στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έχει μια επιλογή που λέει "Use Unicode when required" και είναι τσεκαρισμένο το κουτάκι. Εγώ την ξετσέκαρα πάντως... Απλά σκέφτηκα να το αναφέρω, άσχετα με το IntelliPad.)

 

 

Ώρα για Soft Reset, και ώρα να αρχίσει να τρέμει το κτίριο της ACE... Ρίχνω κατάρες........ Πολλές κατάρες......... Μα πάρα πολλές όμως!

 

Μήπως να ρίχνατε κι εσείς καμιά-δυο; Επίσης, ο Murdof πού την έχει κάνει με πολύ ελαφρά πηδηματάκια; Καμιά απαντησούλα θα μας κάνει την τιμή να μας δώσει; Μιας και τηλεφωνικώς η ACE δε βοήθησε.....

No Info
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος quazy (14 Ιαν. 2005 , 23:10)

 

Ώρα για Soft Reset, και ώρα να αρχίσει να τρέμει το κτίριο της ACE... Ρίχνω κατάρες........ Πολλές κατάρες......... Μα πάρα πολλές όμως!

 

Μήπως να ρίχνατε κι εσείς καμιά-δυο; Επίσης, ο Murdof πού την έχει κάνει με πολύ ελαφρά πηδηματάκια; Καμιά απαντησούλα θα μας κάνει την τιμή να μας δώσει;

 

Yποθέτω οτι ο murdof αυτή τη στιγμή θα είναι κάπως έτσι:-------> :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :angry: :angry: :ninja:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ kplr πού τους βρήκες τους WIDCOMM 3.x.x.x drivers??????

 

 

Minotavrs, αυτά τα βήματα που λες θα κάνουν το PC να μπορεί να στέλνει στο Qtek? Στο 3650 στέλνω τα πάντα. Ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα!

 

 

Για κάποιο λόγο απ' ό,τι κατάλαβα, το PC δε βλέπει το OBEX (Object Exchange) του S100. Βλέπει μόνο PIM Info (ανταλλαγή vCard, vCalendar) και Dial-Up.

 

 

Πάντως, γενικά η κατάσταση με Bluetooth Drivers στο Internet είναι ΧΑΛΙΑ!!! Ψάχνεις τα site των κατασκευαστών και δεν τα βρίσκεις, ή αν τα βρεις σου λένε ότι η εταιρεία εξαγοράστηκε (Όπως η Widcomm καλή/κακή ώρα, http://www.widcomm.com που λέει ότι εξαγοράστηκε από μια Broad-κάτι.). Ακόμα κι αν η εταιρεία που ψάχνεις δεν εξαγοράστηκε ΔΕΝ έχει drivers στο site... :angry: :angry: :angry:

 

 

ΕΛΕΟΣ!!! Κι ύστερα έλεγαν ότι το Bluetooth και τα PAN (Personal Area Networks) είναι το "next-best-thing" για τα επόμενα χρόνια... Άμα συνεχίσουν έτσι μάλλον το "next-HARDEST-thing" θα είναι....

 

 

Γ*ΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΤΟΥΣ!!!!!!! Σόρρυ, αλλά...... :angry: :angry: :angry:

No Info
Link to comment
Share on other sites

Στο S100 της ACE HELLAS μπορεις να γράψεις μυνημα στα ελληνικα με το intellipad ?? κ αν ναι ΠΩΣ ???
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (14 Ιαν. 2005 , 22:19)

 

NAi einai kataplhktika ta katevazoume apo ?EDW AFOU PRWTA GINOUME REGISTER USERS

 

 

Ωραια ! :cool:

Και μετα που τα βαζουμε στο τηλεφωνο ? Ειναι αρχεια .psk

Link to comment
Share on other sites

...ΕΛΕΟΣ!!! Κι ύστερα έλεγαν ότι το Bluetooth και τα PAN (Personal Area Networks) είναι το "next-best-thing" για τα επόμενα χρόνια... Άμα συνεχίσουν έτσι μάλλον το "next-HARDEST-thing" θα είναι....

 

δεν νομίζω να είναι έτσι. δεν το έχω δοκιμάσει σε σ100 αλλά στο 4700 και στο ε800 πήγαινε μια χαρά ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (15 Ιαν. 2005 , 11:04)

 

Ωραια ! :cool:

Και μετα που τα βαζουμε στο τηλεφωνο ? Ειναι αρχεια .psk

 

 

@Minotavrs που τα βαζω καλε για να παιξουν ??????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (15 Ιαν. 2005 , 12:01)

 

@Minotavrs που τα βαζω καλε για να παιξουν ??????

 

 

Ta vazeis se ena fakelo sthn storage me ton file explorer epilegeis patwntas epanw se kapoio apo afta kai ginetai h allagh tou skin aftomata .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (15 Ιαν. 2005 , 12:16)

 

Ta vazeis se ena fakelo sthn storage me ton file explorer epilegeis patwntas epanw se kapoio apo afta kai ginetai h allagh tou skin aftomata .

 

 

χμ... αμα πατησω απανω μου λεει οτι δεν βρισκει καποιο προγραμα για να ανοιξει το αρχειο !

Το τρεχω σε PDA2K. λες αυτο να ειναι το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

στο σιτε που τα κατεβάσατε έχει και pskinstaller ;)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος saroy1982 (15 Ιαν. 2005 , 12:56)

 

στο σιτε που τα κατεβάσατε έχει και pskinstaller ;)

 

 

ΟΚ. αυτο που εχει by default πως το κανω backup Για να το ξαναβαλω μετα ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (15 Ιαν. 2005 , 13:02)

 

ΟΚ. αυτο που εχει by default πως το κανω backup Για να το ξαναβαλω μετα ?

 

 

το βρικα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (15 Ιαν. 2005 , 12:34)

 

χμ... αμα πατησω απανω μου λεει οτι δεν βρισκει καποιο προγραμα για να ανοιξει το αρχειο !

Το τρεχω σε PDA2K. λες αυτο να ειναι το προβλημα?

 

 

MMM sou leipei to arxeio ths egatastashs parto apo edw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RubberMind (15 Ιαν. 2005 , 14:32)

 

panare για δωσε αναλιυτικοτερες οδηγιες για instalation το dialer

 

oti exei pei o Minotavrs paidia. Trexete to cab tou pskinstaller prwta, kai meta antigrafete ta psk [phone skins] sti main memory, i storage. Klikarontas panw tous apo ton file explorer, egathistate to skin

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας τα βήματα του Μινώταυρου όλα ΟΚ. Μπορώ να πω ότι είναι και πιο ελαφρύ το BT τώρα σε σχέση με την έκδοση 1.0.0.0 που είχε στο CD του το dongle μου.

 

 

Alexkass, κι εμένα με το 3650 όλα ήταν μια χαρά. Το ότι κάποιες συσκευές λειτουργούν απρόσκοπτα αμέσως, δε σημαίνει ότι αυτός είναι ο γενικός κανόνας. Όταν μιλάμε για ανοιχτά πρωτόκολλα (είτε αυτά είναι Bluetooth, είτε MMS, είτε οτιδήποτε) ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος... Είναι στο χέρι της κάθε εταιρείας πώς θα τα χρησιμοποιήσει και τι κολπάκια θα εφαρμόσει. Αυτό είναι που οδηγεί σε ασυμβατότητες, δυστυχώς.

 

 

Πάντως παρατήρησα ότι όταν είναι να στήσω συσκευές και δίκτυα για τους φίλους μου όλα πάνε καλά με τη μία. Όταν είναι να τα κάνω σπίτι μου είναι που γ*μιέμαι μέχρι να τα φτιάξω... LOL!

 

 

Murdof??? Ωρέ MURDOF??!! Πού είσαι ωρέ; Μη φοβάσαι!!! Δε θα σε δαγκώσουμε!!! Απλά θα σε κατασπαράξουμε!!! By the way, συνειδητοποιείτε παίδες ότι μέρος των χρημάτων που πληρώσαμε στην ACE μπήκε στο μισθό του;;; Χεχεχε! Άντε βρε! Τρως ψωμί κι από μας!!! Χοχοχο!

 

 

(Πάντα φιλικά κ με χιούμορ. Καλή σας μέρα!)

No Info
Link to comment
Share on other sites

μα το είχα δοκιμάσει με widcomm και toshiba stack αντίστοιχα. δεν παίζει ρόλο το ππσί αλλά το stack και φυσικά οι οδηγοί στο πισί.

 

βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει με το Μ$ πακέτο που πρέπει να φέρει το Σ100.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

θα το κάνει λογικά σύντομα η Μ$. αλλά για λεπτομέρειες δεν ξέρω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...