Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK, thanx για τις πληροφορίες.

Μάλλον θα πάρω το s200..

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mporeis na exeis WiFi sto S100 me sdio card...

An thes kalyteri kamera pare to S200, alla apo taxytita to S100 einai poly pio grigoro...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν βλέπω βίντεο στο windows media σε full screen η οθόνη να γυρίζει δεξιά και όχι αριστερά

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει και που το DEAL (το παιχνιδι της τηλεόρασης, το οποίο το έχω δει σε SONY-ERRICSON κινητό) για το κινητό μας. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899

Ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος σχετικα με τις υπενθυμισεις του ημερολογιου. Οσο και αν προσπαθησα δεν καταφερα να το κανω να χτυπαει παρα μονο στις 08:00, και ειναι σπαστικο να ξυπνας Κυριακατικα στις 08:00 επειδη καποιος γιορταζει.... μπορω να του ευχηθω και στις 11:00 (δεν νομιζω οτι θα ενοχληθει). Αναφερωμαι στα ολοημερα γεγονοτα (γιορτες & γενεθλια).

Υπαρχει καποιος τροπος;

Και ενα δευτερο, αν γνωριζει καποιος,

Στις "ρυθμισεις">"σημερα">"στοιχεια"

τι σημαινει το "Ληξη Σημερα" και τι ρυθμιζει κανεις απο εκει;:O

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay υπάρχει αυτός ο τύπος από Hong Kong που πουλάει μπαταρίες διπλής χωρητικότητας 2500maH για το S100 (και πολλά άλλα τηλέφωνα). Έχουν διπλό όγκο από τις κανονικές και γι' αυτό συνοδεύονται από πίσω καπάκι. Κοστίζουν γύρω στα 23 ευρώ και επειδή προσθέτουν όγκο και βάρος στο τηλέφωνο μάλλον δεν είναι να την έχεις μόνιμη, αλλά σε ΣΩΖΕΙ όταν θέλεις πολύ ενέργεια π.χ. θες να δουλέψεις GPS για πολύ ώρα...

 

http://cgi.ebay.com/2500mAh-BATTRY-FOR-Dopod-828-Qtek-S100-S110-PM16A_W0QQitemZ130067570089QQihZ003QQcategoryZ75446QQtcZphotoQQcmdZViewItem

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

pedia mia erotisi :) exo to q100 mia xara to pda mou 2 erotisis omos :P

 

1) boro na tou allajo tin prosopsi ke na valo tin idia pou exi to s200 afou theoritika ine to idio kinito?

 

2) apo pou tha borousa na kateuaso merika kala programatakia new gia to pdaki mou. to exo paratisi teleutea

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος σχετικα με τις υπενθυμισεις του ημερολογιου. Οσο και αν προσπαθησα δεν καταφερα να το κανω να χτυπαει παρα μονο στις 08:00, και ειναι σπαστικο να ξυπνας Κυριακατικα στις 08:00 επειδη καποιος γιορταζει.... μπορω να του ευχηθω και στις 11:00 (δεν νομιζω οτι θα ενοχληθει). Αναφερωμαι στα ολοημερα γεγονοτα (γιορτες & γενεθλια).

Υπαρχει καποιος τροπος;

:O

:)

φιλε μου γρηγορη χαθηκες γιατι? λοιπον θα κανεις τα εξης: ανοιγεις το Microsoft Office Outlook επιλεγεις ημερολογιο στη συνεχεια εργαλεια μετα επιλογες και μετα πατας επιλογες ημερολογιου στη φορμα που θα σου εμφανισει επανω δεξια εχει επιλογη ωρας εναρξης και ληξης επιλεγεις την ωρα που θες να σε ειδοποιει και εισαι οκ.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο τα εκανα αυτα αλλα δεν εγινε τιποτα, αυτο συνεχιζει να χτυπαει στις 07:45.

Σε ψαχνουμε και εγω και Μino

 

στο actice sync εχεις ρυθμισει να περνανε οι αλλαγες απο τον υπολογιστη προς τη συσκευη?

να το κανονισουμε για τσιπουρο ο μπαμπης λειπει τωρα αθηνα οταν ερθει το ρυθμιζουμε.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γειά σας.

Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι χτυπάει και με ξυπνάει στις 6 το πρωί χωρίς να του έχω ορίσει τίποτα.Δεν το κάνει κάθε μέρα αλλά δυο φορές τον μήνα οπωσδήποτε.Σπάω το κεφάλι μου να βρώ τι γίνεται αλλά τίποτα.Δεν είναι περίεργο;Αφού δεν του έχω ορίσει καμιά υπενθύμιση πως ενεργοποιείται και μάλιστα στην πιο καλή ώρα του ύπνου;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, αν όχι να βρώ τι γίνεται , τουλάχιστον να απενεργοποιηθεί τελείως αυτό το ξυπνητήρι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

em pedia, emena me diavase kanis? :D

 

boro na valo s200 prosopsi se s100?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αγαπητοί,

 

εχω ενα jam ,το οποίο παρόλο που δούλευε μια χαρά με bt devices, ξαφνικά έχει χάσει τα com ports στα bt settings. εχω κάνει hard reset,new rom upgrade Και πάλι δυστυχώς δεν μου εμφανίζει καμία πόρτα.

παρολο που γίνονται κανονικά Pairings μεσω της γνωστής διαδικασίας και ενώ ρωτάει αν θέλω serial bluetooth profile, επιμένει όπως προείπα να μην εμφανίζει τα com ports.

καμιά ιδέα?έχετε συναντήσει κάτι παρόμοιο?

 

ευχαριστώ.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εμφανίζει το ports στο s100 δοκίμασε αυτό...

Επίσης μήπως στη ρομ που έβαλες δεν υπάχει καποιο αρχείο sthn extended που είχες πρωτού σου παρουσιαστεί το πρόβλημα?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γειά σας.

Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι χτυπάει και με ξυπνάει στις 6 το πρωί χωρίς να του έχω ορίσει τίποτα.Δεν το κάνει κάθε μέρα αλλά δυο φορές τον μήνα οπωσδήποτε.Σπάω το κεφάλι μου να βρώ τι γίνεται αλλά τίποτα.Δεν είναι περίεργο;Αφού δεν του έχω ορίσει καμιά υπενθύμιση πως ενεργοποιείται και μάλιστα στην πιο καλή ώρα του ύπνου;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, αν όχι να βρώ τι γίνεται , τουλάχιστον να απενεργοποιηθεί τελείως αυτό το ξυπνητήρι.

Ευχαριστώ.

 

εχεις κανει ελεγχο στο ημερολογιο και στις εργασιες του αουτλοκ μηπως ειναι

τσεκαρισμενη καμια επιλογη?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει και που το DEAL (το παιχνιδι της τηλεόρασης, το οποίο το έχω δει σε SONY-ERRICSON κινητό) για το κινητό μας. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Εχω ενα qtek s100 αλλα εχω καποιες αποριες.

 

Πρωτον εχω διαβασει αρκετα θεματα που αφορουν την συνδεση με το activesync μεσω bluetooth αλλα δεν εχω βγαλει ακρη.Εχω ενα bluetooth hub της logitech το οποιο το χρησιμοποιω για τη συνδεση του ποντικιου και του πληκτρολογιου.Μπορει κανεις να με καθοδηγησει ετσι ωστε να συνδεθω μεσω bluetooth?

 

Δευτερον,με ποιο τροπο ακριβως μπορω να μοιρασω στο κινητο ιντερνετ μεσω του activesync?Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επιλεγω connect via bluetooth απο το s100 μεσα απο το activesync αλλα τιποτα δεν γινεται...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1762366#post1762366

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακολουθησα τον οδηγο.Απλα θελω να αναφερω οτι δεν βρηκα πουθενα μεσα στον πινακα ελεγχου συσκευες bluetooth.Δυστυχως το hub της logitech βαζει τους widdcom drivers και εχει δικο του μενου μεσα στον πινακα ελεγχου.Τωρα πατωντας να συνδεθει μεσω Bluetooth ξεκιναει μεν αλλα μετα απο λιγο μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον να συμβει συνδεση με τον υπολογιστη και να κοιταξω εαν η com port υπαρχει ή εαν χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη...Τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι σημαντικο:

μπορω να εχω παραπανω απο 1 συνδεση ΒΤ;

 

πχ να εχω συνδεμενο ΒΤ GPS + ΒΤ handsfree μαζι;

 

Βεβαίως.

Νομίζω ότι εξαιρείται η περίπτωση δύο bt handsfree, χωρίς να είμαι σίγουρος.

Πάντως ο συνδυασμός που αναφέρεις δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
γεια σας εχω ενα s100 t-mobile με γερμανικη rom μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να αλλαξω και να βαλω αγγλικη ?
http://forum.xda-developers.com/index.php?c=19 κανε εγγραφη;)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση lagoudakis αλλα πηγα εκει και δεν μπορω να καταλαβω καλα, την βρισκω την rom αλλα μετα δεν... δεν γνωριζω και καλα αγγλικα :( μηπως θα μπορουσες να με βοηθησης λιγο ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...