Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! μια ερωτισουλα:

Τα προγραμματα που ειναι για ARM επεξεργαστη τρεχουν στο jam;

ναι τρέχουν :)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με λιγο..... εχω κατεβασει το phone plus kai exei kai dio language files mesa to zipaki. που τα βαζω για να εχω και ελληνικα ?? διαβαζω οσες περισσοτερες σελιδες μπορω την μερα αλλα δεν βγαζω ακρη με αυτο το κινητο.. μαρεσει πολυ αλλα δεν με βολευει στα σμσ και σε κανα δυο αλλα πραγματα.... ομως επειδη ειναι για την δουλεια μου και οχι για την καλοπεραση ας με βοηθησει καποιος ειτε δινοντας μου καποιο τηλεφωνο η για καφε..τι να πω.εχω φρικαρει ! αληθεια... :( :wacko: :cry: :w00t:

 

 

και ευχαριστω ηδη για τις απαντησεις στα θεματα που ρωτουσα και ειχαν ολα απαντηθει.....

 

ευχαριστω.......

Steile me pm to email sou kai to thlefwno na se parw.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι το θες βρε Jean-Paul το MDA? Θα σε φαει την ψυχη το μηχανακι. Ακομα δεν εχεις δει τιποτα. Οταν θα αρχισεις τα install/un-install, τα rom upgrades και τα hard-resets θα δεις την αληθεια καταματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Αν ήταν να επιλέξετε μεταξύ I mate και Qtek , ποιο θα διαλέγατε? Από άποψη ποιότητας είναι ίδια?

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

προγραμματα που εχω εγκατεστημένα και δεν εχω κανενα προβλημα με το s100 :

 

resco explorer 2003,registry add-in,ftp add-in

beta player

todayphone pro

z4 music

pocket piano pro

pocket painter

rayman ultimate

pocket tv

ptravel alarm

double launcher

handy switcher

spb gprs monitor

flux chalenge

gilbert goodmate

crazy cart

snails

simbsoft basketball

chromagames

vito sound explorer

simbsoft volleyball

resco xball

ziogolf 2

virtual pool

beat counter

handdee eo

handdee sa

town compass data viewer

phontuner

kbattery

clickmeister

dsp_en

 

με bold είναι αυτά που υποτίθεται βγάζουν προβλήματα όπως ειπώθηκαν.

τα βασικά είναι εγκατεστημένα στην storage.

τα υπολοιπα stogage card .

είναι όλα τελευταίες εκδόσεις

στην today screen δεν έχω τίποτα!!!!!

μονο ημερομηνία,μηνύματα, εργασίες,ραντεβού.

 

το qtek πάει σφαίρα φυσικά.

 

προβλήματα κατά καιρούς σε δοκιμες μου έχουν βγάλει τα spb pocket plus, wisbar (εννοείτε!! ,μακριά από wisbar!!!!)

αρκετά που δεν θυμάμαι ,και φυσικά όλα μα όλα μα όλα τα προγράμματα που σχετίζονται με την today .

 

 

οποτε γνώμη μου είναι ,το έχω ξανά πει .

1) αν κάποιο πρόγραμμα είναι βασική προτεραιότητα για σας ,ψάξτε το καλά να είναι συμβατό

2) μην βάζετε τίποτα στην today

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω λίγο πιο συγκεκριμένος δίνοντας μερικά παραδείγματα (δεν θυμάμαι φυσικά και όλα τα προβλήματα που είχα με τα προγράμματα που ανέφερα):

 

-weather panel: το γνωστό πρόβλημα με την ένδειξη αναπάντητων/μηνυμάτων

-spb pocket plus: Θα το είχα ακόμα αν κάποιες φορές αρνιόταν να κλείσει τα "προγράμματα" και κάποιες άλλες χανόταν το Χ.

-handyswitcher: δεν κλείνει η οθόνη του τηλεφώνου (εννοώ πατώντας το Χ). Αν είναι ανοιχτή και η οθόνη του ιστορικού ή της ταχείας κλήσης, τότε έχουμε "disco party" στην οθόνη του κινητού. Απ'ότι θυμάμαι, είχα δοκιμάσει να ρυθμίσω έτσι το πρόγραμμα ώστε να ελαχιστοποιεί και να μην κλείνει το τηλέφωνο (όπως προτείνεται) αλλά δεν είχε πετύχει.

-double launcher: Όντως δεν σχετίζεται με το πρόβλημα που είχα στο μυαλό μου. Μια στο τόσο, όμως, δεν λειτουργεί κάποιο πλήκτρο και πετάει ένα μήνυμα ότι δεν βρέθηκε το συγκεκριμένο πρόγραμμα, ότι μπορεί να μετακινήθηκε και μπλα μπλα.

-buttonmax: για τα πανηγύρια, δεν το σχολιάζω.

-kbattery: Πολύ καλό, μόνο που ήθελα να ρωτήσω. Ποια εμφάνιση έχετε επιλέξει; Την πρώτη ή την τρίτη (χωρίς το ρολόι); Τότε, το έχετε τοποθετήσει σίγουρα αριστερά στην taskbar και κρύβει τo όνομα των προγραμμάτων (ή αλλιώς που;). Αν πάλι έχει επιλεχθεί αυτή με το ρολόι, έχει τοποθετηθεί, προφανώς, πάνω από το default ρολόι οπότε έχουμε πρόβλημα γιατί δεν υποστηρίζει το hh:mm:ss αλλά μόνο h:mm:ss (δοκιμάστε και θα καταλάβετε τι συμβαίνει κάθε φορά που αλλάζει η ώρα από 9:59 σε 10:00-καθαρά πρόβλημα εμφάνισης και τίποτα άλλο).

 

Δεν ανέφερα κάτι αρνητικό για το today phone pro, άψογο. Το spb gprs monitor καλό και άγιο, με κάποια ψεγάδια, όμως. To magic button, που προτιμώ, κρασάρει και κλείνει αν ανοίξεις πολλά προγράμματα ταυτόχρονα. Κατά τα άλλα, όμως, είναι το καλύτερο που έχω δοκιμάσει.

 

Αυτή τη στιγμή δεν θυμάμαι άλλα. Εννοείται ότι δεν έχω κανένα today screen εκτός του πολύ χρήσιμου sunnydays (ελπίζω να μην παίζει κάτι και με αυτό χωρίς να το ξέρω) και επίσης εννοείται ότι τα εγκαθιστώ όλα στην storage (πλήν του μοναδικού today plugin). Σίγουρα, μπορεί κάποια από τα προγράμματα που ανέφερα να λειτουργούν σωστά και να δυσλειτουργούν μόνο σε μένα για κάποιο άγνωστο προς το παρόν λόγο, σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα πολλά που νομίζουμε ότι λειτουργούν σωστά αλλά είναι προβληματικά, το θέμα είνα ότι μπορεί να υπάρχει συνδυασμός προγραμμάτων που να δημιουργούν προβλήματα (όπως και άλλος ανέφερε). Αυτό που εγώ θα ήθελα είναι η οποιαδήποτε σχετική εμπειρία να κατατίθεται σε αυτό το φόρουμ, ακόμα και αν πρόκειται για "παραπληροφόρηση" ή "αδικία". Είναι προτιμότερο αυτό από το να εγκαταστήσει κανείς ένα πρόγραμμα, οχι σπασμένο αλλά free και αρκετά γνωστό, και το κινητό να κολλήσει χωρίς να μπορείς να κάνεις ούτε soft reset, όπως μου έτυχε.

 

Τέλος, ακόμα να βρω τι φταίει και δεν μπορώ να μπω μετά από κάποιες ώρες στην οθόνη της "ενέργειας" ή της "μνήμης" αλλά ότι και να κάνω καταλήγω στο "φωτισμό". (δεν ευθυνόταν το double launcher).

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, με οτι γραφει ο sequent παραπανω, εκτος απο την αναφορα στο wisbar, το οποιο δουλευει αριστα στο δικο μου, αλλα πρεπει να βαλεις την εκδοση 2.01.19 .
Link to comment
Share on other sites

Gia diabaste kai auto: http://www.impulsesoft.com/home/news/pressroom48.htm akougete poly endiaferon gia to bluetooth tou JAM afou einai gia Microsoft Stack! Den einai etoimo akoma mallon kai den ksero kata poson mporei na perastei sto jamaki mas alla einai ena fos sto tounel! :D

 

iWALTZ consists of Bluetooth audio (A2DP) and remote control (AVRCP) profiles, ARM9 and TI C55x DSP optimized Sub-band encoder (SBC), audio drivers, Active-X controls for play list, remote control and ID3 tag information from Windows Media Player®, support for call logs, phone-book and SMS access for remote display. The audio middleware interacts with the existing voice profile (handsfree) from Microsoft for delivering an integrated Bluetooth experience for voice and music. iWALTZ is available today on WIN CE 4.2 and WIN CE 5.0 platforms.

Link to comment
Share on other sites

Gia diabaste kai auto: http://www.impulsesoft.com/home/news/pressroom48.htm akougete poly endiaferon gia to bluetooth tou JAM afou einai gia Microsoft Stack! Den einai etoimo akoma mallon kai den ksero kata poson mporei na perastei sto jamaki mas alla einai ena fos sto tounel! :D

 

iWALTZ consists of Bluetooth audio (A2DP) and remote control (AVRCP) profiles, ARM9 and TI C55x DSP optimized Sub-band encoder (SBC), audio drivers, Active-X controls for play list, remote control and ID3 tag information from Windows Media Player®, support for call logs, phone-book and SMS access for remote display. The audio middleware interacts with the existing voice profile (handsfree) from Microsoft for delivering an integrated Bluetooth experience for voice and music. iWALTZ is available today on WIN CE 4.2 and WIN CE 5.0 platforms.

μακάρι να μπορέσουμεμε να τα περάσουμε....

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

File kirileman,emena pali otan evala to Sunnydays,pou les oti einai symvato,mou ekane to Qtek OLOKAYTWMA.Giati den htan symvato me ola ta alla today plug-ins pou eixa..

Me efage h aplhstia (opws eipe kai o Mpampis),kai efage ena megaloprepestato Hard reset...Ase ta animated icons sto Weather Panel...Evgale fwties,astrakia kai mou erikse kai mia moutza...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

είχα περασμένα ταυτόχρονα τα weatherpanel+icons,sunnydays,funnysnake + spb pocket plus 2.5 και δούλευε το μηχάνημα μια χαρά(αν και λίγο αργά μιας και ήταν πολύ φορτωμένο).εντύπωση μου κανει djdog που σε παιδεύει έτσι...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Για σε όλους! Δεν γραφώ συχνά αλλά είμαι στο φορουμ κάθε μέρα και παρακολουθώ τα τεκταίνομε από τότε που ακόμα ήταν στην σελίδα 8! Ο λόγος που σπάνια γραφώ είναι πως πάντα με προλαβαίνετε… ότι απορία έχω κάποιος την έχει αναλύσει ήδη… αλλά τώρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Κάποιο πρόγραμμα κάνει πρόβλημα στο Phone Pad (ελληνικό Τ9) που έχει το Qtek και δεν ανοίγει… καμιά φορά μετά από soft reset δουλεύει για λίγο αλλά μετά από κάποια ώρα σταματάει… το διαλέγω και απλά μου βγάζει το κανονικό πληκτρολόγια ή καμιά φορά στον χώρο που θα έβγαζε το πληκτρολόγιο απλά ασπρίζει η οθόνη και τότε δεν δουλεύει κανένα πληκτρολόγιο… το περίεργο είναι πως μόνο το Phone Pad έχει το πρόβλημα όλα τα αλλά πληκτρολόγια δουλεύουν μέχρι να διαλέξω το Phone Pad. Μήπως έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή καμιά ιδέα?? Έχω αρκετά πραματάκια μέσα όλα ελεγμένα από το σας χαχα! Και μόνο το Spb phone plus στην today screen… Μάλλον θα κάνω ένα hard reset και θα τα βάλω ένα ένα να βρω πιο φταίει αλλά είναι πολύ πακέτο ρε γαμοτω να περιμένω μερικές ώρες για κάθε πρόγραμμα να δω αν κολλάει το Phone Pad. λιγο μεγάλο ποστ μου βγήκε :O
Link to comment
Share on other sites

Για σε όλους! Δεν γραφώ συχνά αλλά είμαι στο φορουμ κάθε μέρα και παρακολουθώ τα τεκταίνομε από τότε που ακόμα ήταν στην σελίδα 8! Ο λόγος που σπάνια γραφώ είναι πως πάντα με προλαβαίνετε… ότι απορία έχω κάποιος την έχει αναλύσει ήδη… αλλά τώρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Κάποιο πρόγραμμα κάνει πρόβλημα στο Phone Pad (ελληνικό Τ9) που έχει το Qtek και δεν ανοίγει… καμιά φορά μετά από soft reset δουλεύει για λίγο αλλά μετά από κάποια ώρα σταματάει… το διαλέγω και απλά μου βγάζει το κανονικό πληκτρολόγια ή καμιά φορά στον χώρο που θα έβγαζε το πληκτρολόγιο απλά ασπρίζει η οθόνη και τότε δεν δουλεύει κανένα πληκτρολόγιο… το περίεργο είναι πως μόνο το Phone Pad έχει το πρόβλημα όλα τα αλλά πληκτρολόγια δουλεύουν μέχρι να διαλέξω το Phone Pad. Μήπως έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή καμιά ιδέα?? Έχω αρκετά πραματάκια μέσα όλα ελεγμένα από το σας χαχα! Και μόνο το Spb phone plus στην today screen… Μάλλον θα κάνω ένα hard reset και θα τα βάλω ένα ένα να βρω πιο φταίει αλλά είναι πολύ πακέτο ρε γαμοτω να περιμένω μερικές ώρες για κάθε πρόγραμμα να δω αν κολλάει το Phone Pad. λιγο μεγάλο ποστ μου βγήκε :O

Thn apanthsh gia to phonepda kai to Ellhniko T9 den mporw na thn xerw mias kai den exw to Murdofisio Qtek :lol: .Pithanologo omws oti mporei na ftaine ta alla plhktrologia pou exeis egatasthsei, apo thn stigmh de pou exeis kata nou to hard reset protou to dokimaseis tha sou elega na ta kaneis uninstall (PROSOXH !! ena - ena) kai na dokimazeis meta to kathe uninstall plhktrologiou an eftiaxe to problhma me to phonepda. Etsi tha kerdiseis kai xrono sthn periptwsh tou sthsimatos aftwn ton efarmown apo thn arxh kai enos merous apo to paketo pou anafereis...

Link to comment
Share on other sites

Thn apanthsh gia to phonepda kai to Ellhniko T9 den mporw na thn xerw mias kai den exw to Murdofisio Qtek :lol: .Pithanologo omws oti mporei na ftaine ta alla plhktrologia pou exeis egatasthsei, apo thn stigmh de pou exeis kata nou to hard reset protou to dokimaseis tha sou elega na ta kaneis uninstall (PROSOXH !! ena - ena) kai na dokimazeis meta to kathe uninstall plhktrologiou an eftiaxe to problhma me to phonepda. Etsi tha kerdiseis kai xrono sthn periptwsh tou sthsimatos aftwn ton efarmown apo thn arxh kai enos merous apo to paketo pou anafereis...

 

Αλλο ενα murdof-θυμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποιο ειναι καλυτερο ? το SPB Weather h to weather panel ? ego exo to πρωτο και φαινεται καλο....δεν κανει τιποτα....απλα απο τοτε που εβαλα το phone plus παει λιγο πιο αργα..αλλα μονο το phone plus. τΑ ΑΛΛΑ πανε κανονικια γρηγορα...μηπως να εβαζα κανενα αλλο προγραμμα για sms που να γραφω με το δαχτυλο ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον καιρό,θα σου πρότεινα το Spb Weather γιατί μπορεί να ενσωματωθεί ως tab στο Spb Pocket Plus.Έτσι μπορείς να γλυτώσεις και πολύτιμο χώρο της today screen σου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

yparxei periptvsh na brv T9 greek gia ta sms moy?ektos apo to na parv qtec bebaia.den exei ginei kamia proodos ekei?

 

 

Δοκίμασε το Topkey.Δεν είναι Τ9 αλλά έχει ελληνικά και κατά κάποιο τρόπο "θυμάται" τί λέξεις έχεις γράψει και σε βοηθάει να πληκτρολογείς πιο γρήγορα

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

re paidia as me voithisei kapios sxetika me today phone pro

girisa tin imerominia ena mina pisw opws mou eipate gia na mi deixnei oti einai unregister alla de mporw na vrw pou stin eyxi na valw to kleidi sas parakalw mporei kapios na me voithisei??

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δωσει σαφεις οδηγιες για το πως θα προσθεσω το αναθεματισμενο :X το κουμπι των επαφων με το mamaich, η τελοσπαντων τι ακριβως κανει αυτο το προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

re paidia as me voithisei kapios sxetika me today phone pro

girisa tin imerominia ena mina pisw opws mou eipate gia na mi deixnei oti einai unregister alla de mporw na vrw pou stin eyxi na valw to kleidi sas parakalw mporei kapios na me voithisei??

 

OXi pisw alla MPROSTA molis to giriseis (BAle apo 2005 se 2006) tha pathseis panw sto today plugin kai tha to kanei register

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...