Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file BAYERRN 7 i ekdsi radio pou exw einai 1.05.00 mporei kapios na mou twra giati mou kanei ayton ton ixo to akoustiko(oxi to ixeio pisw alla to akoustiko).

episis na rwtisw eiste genika eyxaristoimenoi apo ti poiotita omilias giati egw oxi para poli kai telos na ksanarwtisw katevasa ena theme apo to mobile pou ta vazw sto kinito gia na paiksei?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατ' αρχάς γειά σας και πάλι!!! Δίνοντας τα 547 για το S100 και έχοντας ένα χρέος στον ΟΤΕ περί τα 850 Ευρώ, μου είχανε κόψει το τηλέφωνο. Από τότε (είμασταν σελίδα 64) τώρα βλέπω..έχουμε ξεφύγει!!!

Συγγνώμη που ίσως ρωτήσω πάλι τα ίδια, και κάποιοι μακάρι να μην ορμήσουν να με κατασπαράξουν όπως είδα στις τελευταίες σελίδες:

 

1) Μπορεί να αλλαχθεί η "ζελατίνα" που καλύπτει την οθόνη; Δεν είχα βάλει protector και είδα γρατσουνιά! Έφαγα φρίκη! Πάντα στη θήκη του το είχα!

 

2) Μπορεί να αλλαχθεί και το καθρεφτάκι πίσω; Υποπτεύομαι πως κάποιο ρόλο παίζει η θήκη για τις γρατσουνιές όσο κι αν ακούγεται παράλογο...

 

3) Αν αλλάζουν, πρέπει να απευθυνθώ στην ACE ή στην TeleService;

 

4) Παρατήρησα κι άλλες μικρές γρατσουνίτσες και κατέληξα πως στο θέμα γρατσουνισμένη οθόνη ρόλο παίζει η γραφίδα... Πάρτε ένα CD που δε σας χρειάζεται. Χρησιμοποιήστε τη γραφίδα πάνω του σαν να ήταν η οθόνη του S100. Θα φρικάρετε όταν δείτε τι κάνει. Απ' τη μία το CD είναι πιο σκληρό από τη ζελατίνα κι όμως χαράσσεται! Απ' την άλλη η ζελατίνα είναι από ειδικό υλικό που (θεωρητικά πάντα) χαράσσεται πιο δύσκολα από τα CDs -- όμως πρακτικά χαράσσεται. Και όχι, δεν την πιέζω πολύ.

 

 

Αυτά προς το παρόν... Χαιρετισμούς στον katsj, Minotavrs κι όσους μου είχαν απαντήσει σε παλιά posts!

No Info
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς γειά σας και πάλι!!! Δίνοντας τα 547 για το S100 και έχοντας ένα χρέος στον ΟΤΕ περί τα 850 Ευρώ, μου είχανε κόψει το τηλέφωνο. Από τότε (είμασταν σελίδα 64) τώρα βλέπω..έχουμε ξεφύγει!!!

Συγγνώμη που ίσως ρωτήσω πάλι τα ίδια, και κάποιοι μακάρι να μην ορμήσουν να με κατασπαράξουν όπως είδα στις τελευταίες σελίδες:

 

Rwta elefthera to thema nomizw oti luthike kai opoios thelei mporei mesw filtrwn kai allwn texnikwn na mhn apanthsei..

1) Μπορεί να αλλαχθεί η "ζελατίνα" που καλύπτει την οθόνη; Δεν είχα βάλει protector και είδα γρατσουνιά! Έφαγα φρίκη! Πάντα στη θήκη του το είχα!

 

An den kanw lathos allazete oloklhrh h othonh alla den eimai sigouros ara kalytera na sou apanthsei kai kapoios allos.

 

2) Μπορεί να αλλαχθεί και το καθρεφτάκι πίσω; Υποπτεύομαι πως κάποιο ρόλο παίζει η θήκη για τις γρατσουνιές όσο κι αν ακούγεται παράλογο...

 

Gia kanto ligo pio katanohto , ti sxesi exei h thhkh me to kathreftaki kai thn othoni?? Mhpws enoeis oti h thhkh einai to problhma me apotelesma eektos ths othonhs na sou exei gratzounies kai to kathreftaki?

3) Αν αλλάζουν, πρέπει να απευθυνθώ στην ACE ή στην TeleService;

 

Logika sthn ACE Hellas giati den pairnei ena thlefwno ?

 

4) Παρατήρησα κι άλλες μικρές γρατσουνίτσες και κατέληξα πως στο θέμα γρατσουνισμένη οθόνη ρόλο παίζει η γραφίδα... Πάρτε ένα CD που δε σας χρειάζεται. Χρησιμοποιήστε τη γραφίδα πάνω του σαν να ήταν η οθόνη του S100. Θα φρικάρετε όταν δείτε τι κάνει. Απ' τη μία το CD είναι πιο σκληρό από τη ζελατίνα κι όμως χαράσσεται! Απ' την άλλη η ζελατίνα είναι από ειδικό υλικό που (θεωρητικά πάντα) χαράσσεται πιο δύσκολα από τα CDs -- όμως πρακτικά χαράσσεται. Και όχι, δεν την πιέζω πολύ.

 

En katakleisi tha sou elega na pareis enan Brando screen protector kai na mhn asxolitheis perisotero ola ma ola ta ppc kapoia stigmh me thn xrhsh ths grafidas apoktoun kapoies gratzounies oso thn psaxneis toso tha trelenese :D

 

Ase pou kalos h kakos osoi exoume to mikrobio me to pou tha bgei kapoia nea syskevh tah poulisoume to magician mas kai olo kapoio tropo tha broume kai tha thn "xtyphsoume" ...

 

:D :D

 

Gia afto psyxraimia :D

Link to comment
Share on other sites

4) Παρατήρησα κι άλλες μικρές γρατσουνίτσες και κατέληξα πως στο θέμα γρατσουνισμένη οθόνη ρόλο παίζει η γραφίδα... Πάρτε ένα CD που δε σας χρειάζεται. Χρησιμοποιήστε τη γραφίδα πάνω του σαν να ήταν η οθόνη του S100. Θα φρικάρετε όταν δείτε τι κάνει. Απ' τη μία το CD είναι πιο σκληρό από τη ζελατίνα κι όμως χαράσσεται! Απ' την άλλη η ζελατίνα είναι από ειδικό υλικό που (θεωρητικά πάντα) χαράσσεται πιο δύσκολα από τα CDs -- όμως πρακτικά χαράσσεται. Και όχι, δεν την πιέζω πολύ.

 

η γραφίδα δεν γρατζουνάει άμεσα αλλα έμμεσα .

και εξηγώ:

αν έχεις κάποια "σκονιτσα" πάνω στην οθόνη και την σύρεις με την γραφίδα τότε την πάτησες .θα το καταλάβεις και μονος σου το χρατς που θα κάνει ,θα σου έρθει ένας κρυος ιδρώτας αλλα γρήγορα γρήγορα θα το ξεπεράσεις.

 

αν όμως η οθόνη είναι πεντακάθαρη δεν θα σου δημιουργήσει γρατζουνιά ποτέ .

οποτε θέλει συχνό καθάρισμα όχι στα ρούχα!!!! αλλα με ειδικό πανάκι και είσαι jet. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση/παρατήρηση κι από εμένα.

Το slovoED (αγγλοελληνικό της Magenta) το έχει τρέξει κανείς; Εμένα μου σέρνεται. Μπορεί να κάνει και 5 λεπτά να βρει μια λέξη... Σημειωτέον δε, ότι έχω πάνω από 25Mb ελεύθερα μνήμης και το έχω κάνει εγκατάσταση σε κάρτα Sandisk Ultra Extreme II.

Δεύτερη ερώτηση: To everquest episode 1 το έχει τρέξει κανείς σε S100; Μου κολάει γ@$%*& στην character creation screen και μετά θέλει soft reset. Δεν 'εχω δοκιμάσει episodes 2 και 3 πάντως.

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

25 ειναι ελαχιστα. το πολυ να εχεις 10μβ δεσμευμενα στη μνημη αποθηκευσης. τιποτα παραπανω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Σταματάει το download απο το http://www.qtek.gr πριν τελειώσει.

 

Μάλλον ο web server τους τα χει παιξει.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ,

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

25 ειναι ελαχιστα. το πολυ να εχεις 10μβ δεσμευμενα στη μνημη αποθηκευσης. τιποτα παραπανω.

 

Οκ Alex. Θα μειώσω κι άλλο την μνήμη αποθήκευσης και θα δω τι γίνεται. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ Alex. Θα μειώσω κι άλλο την μνήμη αποθήκευσης και θα δω τι γίνεται. Σ' ευχαριστώ πολύ.

να φανταστείς το δικό μου με όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιώ έχει 10μβ ελεύθερα για αποθήκευση και 32 για το σύστημα σύνολο 42 ολόκληρα μβ!!!!και παέι σφαίρα!...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Σταματάει το download απο το http://www.qtek.gr πριν τελειώσει.

 

Μάλλον ο web server τους τα χει παιξει.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ,

Μιχάλης

δεν υπάρχει τρόπος να σε βοηθήσουμε..πάντως δε θα δεις και τεράστια διαφορά με την αναβάθμιση οπότε μη βιάζεσαι :) το κακό είναι πως δεν υποστηρίζει resume οπότε καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου ιδιαίτερα αν είσαι με "αργή" γραμμή..

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση/παρατήρηση κι από εμένα.

Το slovoED (αγγλοελληνικό της Magenta) το έχει τρέξει κανείς; Εμένα μου σέρνεται. Μπορεί να κάνει και 5 λεπτά να βρει μια λέξη... Σημειωτέον δε, ότι έχω πάνω από 25Mb ελεύθερα μνήμης και το έχω κάνει εγκατάσταση σε κάρτα Sandisk Ultra Extreme II.

 

Aπ'οσο γνωριζω,τα slovoed εχουν προβληματα με την αναγνωση απο MMC/SD και σερνονται αν δεν το εγκαταστησεις στην εσωτερικη μνημη.:)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

H imate εβγαλε νεό upgrade στο site της.

Αντιγράφω από clubimate.com

 

We currently have the following ROM images available and may be used to upgrade earlier devices:

Rom version 1.06.00

Radio version 1.05.00

ExtROM version 1.06.110 (WWE)

ExtROM version 1.06.113 (UK)

 

All language versions will soon be available in the above configuration.

 

For our North American customers we have

Rom version 1.06.00

Radio version 1.10.00

ExtROM version 1.06.150

 

Άμα θελετε τα Links για να τα κατεβάσετε let me know. :)

Link to comment
Share on other sites

1.10 radio?1.06.150extrom?να δούμε πότε θα αξιοθούμε να τα δούμε στο σ100 μας!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

τι νεο δινει οπως γραφουν;

Fixes:

ROM builds with radio versions 1.05.00 and 1.10.00 all include audio enhancements for voice calls. They also contain the improved camera driver. We are working hard to deliver these new builds to our full suite of languages.

 

Links:

Italian: ma_cdlsku10_ita_10304_151_10100_ship.exe (26 MB)

UK ROM JAM_UK_106_113_10500.exe (42 MB)

USA ROM JAM_USA_106_150_11000.exe (46 MB)

 

Εμείς ποια βάζουμε; Τη UK? Θα ορκιζόμουν ότι το πρωί που το κοίταξα είχε και generic... Εξαφανίστηκε;

 

Edit: Απότι διαβαζω στα φορα της ιματε από τους χρήστες που το κατέβασαν, το file με τη UK ROM είναι corrupted. Γι αυτό μάλλον θα έβγαλαν το link και για την WWE. Για να δουμε. Περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

αυτό περί κάμερας μου τραβάει το ενδιαφέρον!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις δωσει 50-60 ευρω παραπανω για Qtek, να βγαινουν οι νεες εκδοσεις για τα imate, και εσυ να κοιτας τα τρενα που περναν, λιγο σπαστικο δεν ειναι; Αλλα αφου τα δινετε...
Link to comment
Share on other sites

προς χρήστες s100

δοκίμασα το patch για την κάμερα CameraWizard_FRA_B19_to_RC13 που το κατέβασα από εδώκαι είδα πολύ διαφορά..όποιος θέλει να του στείλω τα δείγματα πριν και μετά ας στείλει το e-mail του με πμ.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις δωσει 50-60 ευρω παραπανω για Qtek, να βγαινουν οι νεες εκδοσεις για τα imate, και εσυ να κοιτας τα τρενα που περναν, λιγο σπαστικο δεν ειναι; Αλλα αφου τα δινετε...

 

Δικά μας είναι και τα δίνουμε..

Κανένα τρένο δεν κοιτάς..Αν δε σου αρέσει βάζεις στο qtek σου rom imate..To αντίστροφο δε γίνεται..

 

Aπ'οσο γνωριζω,τα slovoed εχουν προβληματα με την αναγνωση απο MMC/SD και σερνονται αν δεν το εγκαταστησεις στην εσωτερικη μνημη

Κανένα πρόβλημα δεν έχουν με Sd/mmc.. από εκεί τα τρέχω..

FiberGeorge νομίζω έχεις πρόβλημα με τα registry keys..

Το πιο εύκολο είναι να κάνεις uninstall και reinstall.

Δοκίμασε και αν δε σου δουλέψει θα σου πω άλλη λύση..

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις δωσει 50-60 ευρω παραπανω για Qtek, να βγαινουν οι νεες εκδοσεις για τα imate, και εσυ να κοιτας τα τρενα που περναν, λιγο σπαστικο δεν ειναι; Αλλα αφου τα δινετε...

 

Όσο σπαστικό είναι να δέχεσαι pm από άτομα που ζητούν το ΙΜΕΙ σου για να κατεβάσουν την ελληνική έκδοση από το site της qtek όταν αυτά τα ίδια άτομα "εμπαίζουν" αυτούς που αγόρασαν qtek. :X :) :p

Link to comment
Share on other sites

Όσο σπαστικό είναι να δέχεσαι pm από άτομα που ζητούν το ΙΜΕΙ σου για να κατεβάσουν την ελληνική έκδοση από το site της qtek όταν αυτά τα ίδια άτομα "εμπαίζουν" αυτούς που αγόρασαν qtek. :X :) :p

 

Αφου δεν δουλευει. Και να την βαλουν κανει συνεχως reboot. Εγω ειμαι σταθερος στις αποψεις μου. Η Qtek δεν θα παρει ουτε ευρω απο εμενα. Οσο για αυτους που τους τα δινουν, δυστυχως επικροτουν και επιδοτουν μια απαραδεκτη τακτικη της ακατανομαστης Ελληνικης εταιρειας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...