Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

 

Αν θυμάμαι καλά , επειδή έχω πάρει backup , αν περάσω rom διαφορετική απο αυτήν που είχα δεν θα δουλέψει το backup που έχω πάρει , ισχύει αυτό; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

 

Αν θυμάμαι καλά , επειδή έχω πάρει backup , αν περάσω rom διαφορετική απο αυτήν που είχα δεν θα δουλέψει το backup που έχω πάρει , ισχύει αυτό; :wacko:

 

Nai... afto isxyei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρίν δυαλίσεις το κινητό σου με άσκοπες αναβαθμίσεις κλπ.

Το καπάκι της μπαταρίας το τσέκαρες? έχει και εναν διακόπτη που πατάει το καπάκι, εκείνος είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω τρία χρόνια το s100 και εδώ και δύο μήνες έχω ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα! Περιμένω καινούργια μπαταρία, το καπάκι το τσέκαρα και παρατήρησα ότι ποτέ δε μου έσβησε σε τροφοδοσία ρεύματος. Γι' αυτό θα δοκιμάσω μήπως φταίει η μπαταρία και θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Πρίν δυαλίσεις το κινητό σου με άσκοπες αναβαθμίσεις κλπ.

Το καπάκι της μπαταρίας το τσέκαρες? έχει και εναν διακόπτη που πατάει το καπάκι, εκείνος είναι εντάξει?

 

Ναι το τσέκαρα, το καπάκι είναι πολύ σφικτό και δεν κουνιέται εύκολα γιατί αν κουνηθεί το τηλέφωνο κάνει reset.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω τρία χρόνια το s100 και εδώ και δύο μήνες έχω ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα! Περιμένω καινούργια μπαταρία, το καπάκι το τσέκαρα και παρατήρησα ότι ποτέ δε μου έσβησε σε τροφοδοσία ρεύματος. Γι' αυτό θα δοκιμάσω μήπως φταίει η μπαταρία και θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

 

Ετσι πίστευα και εγώ οτι φταίει η μπαταρία ,αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα, ελπίζω να είσαι πιο τυχερός και να φταίει μόνο η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το τσέκαρα, το καπάκι είναι πολύ σφικτό και δεν κουνιέται εύκολα γιατί αν κουνηθεί το τηλέφωνο κάνει reset.

Καλώς, απλά το λέω για να μήν αγοράζεις άδικα μπαταρίες κλπ. Προχώρα στο παρασύνθημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα την τελευταία rom και εδώ και δυο μέρες το τηλέφωνο δεν έχει κάνει reset .Ας ελπίσουμε να λύθηκε το πρόβλημα, θα ενημερώσω και πάλι τι έγινε.

 

Υ.Γ. ευτυχώς αυτήν την έκδοση της rom είχα και πριν οπότε το backup που είχα θα δουλέψει :D

Link to comment
Share on other sites

καμια αγγλικη πομ υπαρχει για να προσπαθεισω να την βαλο.βρηκα την ελληνικη σπασμενη εβαλα το spb plus 4 αλλα σε τυχαιες στιγμεσ κανει επανακινηση
Link to comment
Share on other sites

πειραματικη ειναι και πολυ εχουν προβλημα ακομα και να την βαλουν..καμια επισημη στα αξξλικα για να βαλω στο spv m500 orange που πηρα apo internet??
Link to comment
Share on other sites

εκανα φορματ στο s100 και θελω να το κανω να δουλεψει ως gps. τι θα χρειαστει???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
bluetooth gps ti einai??? βοηθηστε με λιγο γτ ειμαι ασχετος μ τ pda

 

To S100 den exei enswmatomeno dekti GPS. Prepei na exeis ekswteriko dekti pou syndeetai mesw bluetooth me ti syskevi sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

PHGA NA PERASO KSANA THN ELLHNIKH ROM SE ENA QTEK S100 POSEI ORA KANEI GIA TO UPDATE KAMIA ORA TO EIXA AFHSEI KAI TIPOTA..H BLAKEIA POY EKANA EINAI OTI DEN EIXA KLEISEI TA ALLA PROGRAMATA O KOMPIOUTER HTAN STO NET ..MOY TO MATIASANE FENETAI KAPOIOI..TO MONO POY DEIXNEI STH OUONH EINAI TO USB V1.00 TI NA KANO?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
PHGA NA PERASO KSANA THN ELLHNIKH ROM SE ENA QTEK S100 POSEI ORA KANEI GIA TO UPDATE KAMIA ORA TO EIXA AFHSEI KAI TIPOTA..H BLAKEIA POY EKANA EINAI OTI DEN EIXA KLEISEI TA ALLA PROGRAMATA O KOMPIOUTER HTAN STO NET ..MOY TO MATIASANE FENETAI KAPOIOI..TO MONO POY DEIXNEI STH OUONH EINAI TO USB V1.00 TI NA KANO?
δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια για λιγο και ξανατρεξε την αναβαθμιση,υπαρχει περιπτωση να ξυπνησει,ελληνικο τις ace ειναι ε;
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ORANGE APO AΓΓΛIA TO SVP 500 IDIO ΜΕ ΤΟ QTEK S 100 ΤΟ ΞΕΚΛΗΔΩΣΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΟΜ ΤΗΣ ACE ΑΛΛΑ ...ΤΥΧΑΙΕΣ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΕΙΣ..ΣΠΑΝΙΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...ΘΕΛ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙ ΑΓΓΛΙΚΗ ΕΠΙΣΗΜΗ ΡΟΜ..ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΑΚΟΜΑ..ΚΑΝΕΝΑ ΣΑΙΤ ΜΕ ΟΚ ΡΟΜ?ΣΚΕΦΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟ ΤΗΣ ORANGE ΕΧΩ Τ0 ΕΜΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΕ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΛΕΙΔΩΣΕΙ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλοι μου τελικά πήγα το τηλέφωνο για service και οταν μου είπαν οτι είναι έτοιμο πήγα να το πάρω.

Σημειωτέον οτι είχα αγοράσει καινούργια μπαταρία γιατί πίστευα ότι έφταιγε η εργοστασιακή του η οποία έδειχνε να φορτίζει κανονικά.

Οταν πήγα για την παραλαβή μου είπαν οτι το πρόβλημα το έχει η καινούργια μπαταρία επειδή δεν είναι γνήσια γι' αυτό το τηλέφωνο κάνει reset μόνο του.

Ζήτησα απο την κοπέλα να μιλήσω με το service και μου απάντησε οτι να της πω τι συμβαίνει και να τους πάρει εκείνη.

Της εξήγησα ενώ μιλούσε με το service στο τηλέφωνο οτι το ίδιο πρόβλημα μου το κάνει και με την εργοστασιακή μπαταρία αλλά οχι 10 φορές την ημέρα αλλά 1-2 (φανταστείτε πόση ώρα το έλεγξαν !!!!)

Μου απάντησαν ότι έκαναν επιπλέον και αναβάθμιση του λογισμικού .Τους εξηγώ οτι αν πρόκειται για την τελευταία αναβάθμιση της ROM του 5/2005 ήδη την έχω κάνει απο το επίσημο site της εταιρείας πριν το φέρω.

Συνεχίζοντας τους λέω αν βάλω την επίσημη μπαταρία που έχω (σημειωτέον την είχα και μαζί μου και την έδειξα) ή αγοράσω απο εσάς μπαταρία και μου κάνει το ίδιο πρόβλημα τι θα γίνει;

 

Και άκουσον άκουσον η επίσημη απάντηση της ελληνικής αντιπροσωπείας της HTC "Τι να σας πω κύριε τότε δεν γίνεται τίποτα"

 

Υ.Γ. Βάζοντας την επίσημη μπαταρία το τηλέφωνο δεν έμεινε ανοικτό ούτε 12 ώρες και άρχισε τα reset.

 

Τι να πει κανείς , έχασα δυο μέρες απο την δουλειά μου ξεκινώντας απο την άλλη άκρη να πάω στην Αγ.Παρασκευή κρίμα , κρίμα !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δε χρησιμοποιούμε μπαταρία τρίτου κατασκευαστή!

Γιατί δε δοκιμάζεις με μια γνήσια?

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δε χρησιμοποιούμε μπαταρία τρίτου κατασκευαστή!

Γιατί δε δοκιμάζεις με μια γνήσια?

 

Δυστυχώς το πρόβλημα το κάνει και με τη γνήσια που έχω.!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούρια αυτή που έχεις?

Εγώ θα έλεγα να δανειστείς μια καινούρια απο κανένα φίλο δοκιμασμένη. Μην αποκλείεις την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

H γνήσια που έχω είναι 3 χρόνων , για να βρώ μια άλλη γνήσια θα το προσπαθήσω.

 

Το ιδιο κανει και σε μενα, νομιζω οτι γερασε η συσκευη, δεν ασχολουμε γιατι περιμενω το Cruise.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...