Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PAIDIA BOHTHEIA!!!!!!!!!!!!!! mou efere o theios mou apo germania to s100 k logiko einai na einai sta germanika i glwssa egw katebasa ta windons sta ellhnika k kathos ta pernaga to diekopsa katalathos k twra den litourgi!!!!!!!!!!! anigi ligo stis Rithnisis einai sta ellhnika alla meta klini... prospathisa na ta xana peraso ella den ginete....PLZ kapoios tha xerei kati!!!! ti na kanw PLZ mia apantisi.......... an thelete na stilete sto (pitbull_rot@hotmail.com) PLZ h stilte edw PLZ! euxaristo
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Φιλε μου ποια ελληνικα win περασες;:blink:αφου δεν υπαρχουν για αυτο το μοντελο,εκτος αν λες τα ελληνικα τις ace,αλλα αυτα ειναι μονο για τις συσκευες που ειχε φερει η ελληνικη αντιπροσωπεια οποτε το δικο σου που ειναι γερμανικο λογικο ειναι να μην τα δεχεται,hard reset μπορεις να κανεις;δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια για 10 λεπτα και ξαναβαλτην,σε bootloader μπαινει η συσκευη σου;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως εχει βαλει κανεις wm6 σε s100 ? αν βαλω rom απο 3300 λετε να παιζει ?

 

 

Με τίποτα!!! :this: ούτε να το σκεφτείς εάν δεν θέλεις να καταστρέψεις το S100 σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Έχω ένα Qtek s100 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

Όταν περάσει κάτω από το 30% η μπαταρία του αρχίζει να ψάχνει σήμα και τις περισσότερες φορές δεν βρίσκει μέχρι να συνδεθεί με τον φορτιστή με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάρω τηλέφωνο αν πέσει κάτω από το 30%.. επίσης αν φτάσει στο 20% της μπαταρίας το κινητό κλείνει εντελώς μόνο του.

Μπορείτε να μου πείτε τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάξεις μια μπαταρία.

Το οτι ψάχνει για σήμα είναι και αποτέλεσμα της πεθαμένης μπαταρίας, δεν υπάρχει αρκετή ενέργεια για τη λειτουργία του σήματος. Το έχω δεί και άλλες φορές να συμβαίνει.

 

Στην τελική βρές μια δανεική μπαταρία αν μπορείς και δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ IMATE JAM ΧΘΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ROM ME JAM_WWE_11200_128_11210_ship ΜΕΣΩ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΣΕ VISTA . ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΚΟΛΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΑΝΟΙΓΕΙ ΟΥΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ PC ΜΕ XP.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΟΥΜΠΙΩΝ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΓΡΑΦΕΙ SERIAL V1.0 Η USB V1.0.ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ .ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα και καλεσ γιορτεσ γκουρου του ειδους..επεσε στα χερια μου ενα imate jam.H μπαταρια τα εχει φτυσει ξερετε κανα site η μαγαζι να παρω καινουρια?δεν μου αρεσει αρχικη εμφανηση των windows 2003 se που εχει τι προγραμα να χρησιμοποιησω για να κανω συντομευσεις προγραμματων στην οθονη,να βαλω ενδειξεις μπαταριας,κτλ..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H μπαταρια τα εχει φτυσει ξερετε κανα site η μαγαζι να παρω καινουρια?

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=140415

 

δεν μου αρεσει αρχικη εμφανηση των windows 2003 se που εχει τι προγραμα να χρησιμοποιησω για να κανω συντομευσεις προγραμματων στην οθονη,να βαλω ενδειξεις μπαταριας,κτλ..

 

SPB Pocket Plus λέω εγώ αλλά υπάρχουν πολλά για αυτό που ζητάς, όρεξη για ψάξιμο να έχεις. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία εγώ θα δοκίμαζα κανα δυο φορές να παραγγείλω από ebay. Το έκανα και η πρώτη ήταν τέλεια (ίδια με την αρχική) ενώ η δεύτερη μέτρια, αν και φαινόταν ίδια.. (ήταν πιο ελαφρια). 10+10 ευρώ νομίζω... Καμία σχέση με 40!

 

SPB pocket plus: συμφωνώ με χίλια... must have σε κάθε PPC

Link to comment
Share on other sites

OK TA κατεβαζω ευχαριστο..για μπαταρια ψαχνωμαι..να ρωτησω μπορω να εχω win live messeger στο κινητο...εχω προσβαση στο ιντερνετ απο το κινητο..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σε ολους,

 

Θελω να ρωτησω πως μπορω να εμφανισω τα αποθηκευμενα μηνυματα της sim στο S100?

 

Δοκιμασα με το Sktools αλλα τα περναει σαν ενα αρχειο txt. Yπαρχει καποιος αλλος τροπος? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα στα χερια μου το qtek s100. εκ πρωτης οψεος και ολιγολεπτης χρησης φαινεται πολυ αξιολογο κινητο. προσπαθω ομως να το συγχρονισω με το pc και δεν μπορω. cd εγκαταστασης δεν υπαρχει οποτε κατεβασα το activesync4.5 απο το σαιτ της μαικροσοφτ. το εγκαθιστω και αφου προσπαθει να συγχρονισει πεταει ενα εικονιδιο που λεει πως ο συγχρονισμος ειναι αδυνατος. 3 φορες το δοκιμασα και τις 3 μου εβγαλε το ιδιο σφαλμα. τι να κανω????:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ Κκατι ρωτανε να δω ποιοσ θα απαντηση. εγω εβαλα ελληνικη ρομ της ace meto που βαζω το πιν μετα βγαζει αυτη η υπηρεσια του παροχου ειναι κλειδομενη.παρακαλω εισαγεται τον κωδικο
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μολις πηρα στα χερια μου το qtek s100. εκ πρωτης οψεος και ολιγολεπτης χρησης φαινεται πολυ αξιολογο κινητο. προσπαθω ομως να το συγχρονισω με το pc και δεν μπορω. cd εγκαταστασης δεν υπαρχει οποτε κατεβασα το activesync4.5 απο το σαιτ της μαικροσοφτ. το εγκαθιστω και αφου προσπαθει να συγχρονισει πεταει ενα εικονιδιο που λεει πως ο συγχρονισμος ειναι αδυνατος. 3 φορες το δοκιμασα και τις 3 μου εβγαλε το ιδιο σφαλμα. τι να κανω????:confused:
γνωμη μου ειναι αν δεν εχεις κανει hard reset κανε ενα,επισης κανε απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση το active και δες το;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ΟΛΟΙ Κκατι ρωτανε να δω ποιοσ θα απαντηση. εγω εβαλα ελληνικη ρομ της ace meto που βαζω το πιν μετα βγαζει αυτη η υπηρεσια του παροχου ειναι κλειδομενη.παρακαλω εισαγεται τον κωδικο
η συσκευη σου ειναι ελληνικη της ace;αν δεν ειναι δεν μπορεις να βαλεις την ρομ τους γιατι ειναι κλειδωμενη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω το S100 εδω και τρια χρόνια.Την τελευταία εβδομάδα το τηλέφωνο κλείνει και οταν το ανοίγω ξεκινάει απο την μπλέ οθόνη της Qtek σαν να είχα κάνει soft reset.Αυτό το κάνει 2-3 φορές την ημέρα.

Νόμιζα οτι του έφταιγε η μπαταρία και αγόρασα καινούργια, αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.

Σκέφτηκα οτι κάποιο πρόγραμμα δημιουργεί το πρόβλημα και έκανα hard reset αφήνοντας το τηλέφωνο εντελώς άδειο απο προγράμματα, αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται .

Πριν το πάω για service έχεις κανείς καμμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...