Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα.

Ξαφνικά σήμερα δεν κάνει συνδεση στο internet μέσω του laptop.

Ενω καθε μερα εκανα συνδεση για να ενημερωθεί ο καιρος στο fizz traveller

σήμερα δεν γίνεται .Το μόνο ¨παράξενο¨ που έκανα πριν μου δημιουργήσει το πρόβλημα ήταν να βγάλω την sd και να την ξαναβάλω.

Οποιος μπορεί ας βοηθήσει.....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας. Είμαι και εγώ ο ευτυχισμένος κάτοχος ενός S100. Χτες αποφάσισα να πάρω ένα εξωτερικό bluetooth keyboard. Δυστυχώς όμως ανακάλυψα γρήγορα ότι δεν μπορούσα να γράψω ελληνικά!!! Το πληκτρολόγιο είναι της LEVEL 1 και είναι το ίδιο με τo Brando Smart Keyboard. Παρόλο που κατέβασα τους καινούργιους drivers το πρόβλημα συνεχίζεται. Νομίζω ότι φταίει η εξελληνοποίηση της ACE Hellas. Υπάρχει κάποια λύση για να μπορέσω να γράψω ελληνικά;

Ευχαριστώ

 

Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι. Έχω το ίδιο πληκτρολόγιο, και έστειλα ένα mail στην Brando. Η απάντηση ήταν πως δεν σκέπτονται να βάλουν ελληνικά σύντομα στους drivers τους...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Θέλω να πάρω κι εγώ ενα s100 και επειδη δεν προκειται να δαιβασω 132 σελιδες για να δω τις εντυπωσεις σας θα ηθελα να μου πειτε αν ειστε ευχαριστημενοι. Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να μπορω να serfαρω, να στελνω και να διαβαζω emails απο pop3 account, και να βαλω εναν ssh client (πχ putty).. Φυσικά, απαραίτητο να μπορώ να εχω ελληνικα sms 160 chars

 

edit : επισης, syncronize με pc φαντάζομαι θα είανι εφικτό ε?

 

Παρά είναι καλό το S100. Κάνει συγχρονισμό με PC, είναι γρήγορο, έχει προγράμματα όπως το Destinator 6 για GPS και με συνδυασμό με έναν GPS receiver γίνεται άψογο. Για emails από POP3 δεν γνωρίζω.Πρέπει να υπάρχουν αλλά δεν το ξέρω εγώ. Ούτε ξέρω επίσης για ssh. Αλλά ταυτόχρονα υπάρχουν χιλιάδες προγράμματα και παιχνίδια. Προγράμματα όπως πχ Resco Explorer (κάτι αντίστοιχο του Windows Explorer), Photo Viewer (σαν ACDSee), TCMCP (για να βλέπεις ταινίες, βιντεάκια, mp3, κλπ, κλπ) λεξικά, Messenger, Word, Excel, πρόγραμμα για να βγάζεις φωτογραφίες και videakia από την κάμερα του και επίσης να γίνεται και web camera, και πάρα πολλά παιχνίδια και emulators!

Link to comment
Share on other sites

Παρά είναι καλό το S100. Κάνει συγχρονισμό με PC, είναι γρήγορο, έχει προγράμματα όπως το Destinator 6 για GPS και με συνδυασμό με έναν GPS receiver γίνεται άψογο. Για emails από POP3 δεν γνωρίζω.Πρέπει να υπάρχουν αλλά δεν το ξέρω εγώ. Ούτε ξέρω επίσης για ssh. Αλλά ταυτόχρονα υπάρχουν χιλιάδες προγράμματα και παιχνίδια. Προγράμματα όπως πχ Resco Explorer (κάτι αντίστοιχο του Windows Explorer), Photo Viewer (σαν ACDSee), TCMCP (για να βλέπεις ταινίες, βιντεάκια, mp3, κλπ, κλπ) λεξικά, Messenger, Word, Excel, πρόγραμμα για να βγάζεις φωτογραφίες και videakia από την κάμερα του και επίσης να γίνεται και web camera, και πάρα πολλά παιχνίδια και emulators!

Λοιπον το αγορασα... Με μια πρώτη ματιά, φαίνεται καλό.... πειτε μου κανα καλο url με προγραμματάκια να κατεβασω... :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αγορασα... Με μια πρώτη ματιά, φαίνεται καλό.... πειτε μου κανα καλο url με προγραμματάκια να κατεβασω... :)

http://www.pdagold.com/

:cool:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ένας φίλος έχει το s100 και στο destinator 6 δεν ακούει της οδηγίες (στρίψτε δεξιά, αριστερά, οδηγείτε προσεχτικά, κτλ)

 

Καμία λύση ;

Link to comment
Share on other sites

Η λύση έχει γραφτεί στο σχετικό θέμα: Destinator PN 6.

 

Πρέπει να βάλει στον φάκελο: DastinatorApps\Destinator\Voice\Greek όλα τα wav αρχεία από το Destinator ΡΝ και να σβήσει μόνο τα αντίστοιχα spx αρχεία. Επίσης πρέπει να σβήσει το αρχείο in.spx γιατί αλλιώς οι οδηγίες δίνονται σε στυλ Τσαλίκη (όπως πολύ σωστά είπε ένας φίλος στο αντίστοιχο θέμα), δηλαδή θα λέει: "Σε σε 500μ. στρίψτε...."

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

 

Κάτι τελείως off topic...

 

Ασχολούμε με Η/Υ από τα 12 μου, δηλαδή εδώ και 22 χρόνια. Το πρώτο μου μηχάνημα ήταν ένας Spectrum 48K, για όσους θυμούνται. Πέρασαν κάποια μηχανήματα από τα χέρια μου - Spectrum, Amstrad, Atari, Apple - αλλά πάντα είχα μια αντιπάθεια προς τα PC - Intel Inside - και τελικά το πρώτο μου μηχάνημα Windows based το πήρα στα 30 μου - μετά από 18 χρόνια!!!

Το γιατί δεν χρειάζεται να το εξηγήσω - μιας και σήμερα όλα παίζουν σε PC και δύσκολα μπορείς να έχεις ένα MAC φορτωμένο με προγράμματα - για οικονομικούς λόγους πάντα...

Απλά, άνοιξα έναν G3 του 1998 για να πάρω κάποια αρχεία. Έβαλα ένα usb stick το οποίο το είδε αμέσως και η μεταφορά τελείωσε σε κάποια δεύτερα...

Ρωτάω...

Ποιό PC του 1998, χωρίς καμμία μεταγενέστερη αναβάθιμση - όπως το MAC μου - θα το έβλεπε με την μία;

Μετά από 8 χρόνια, ο αρχαίος G3 δουλεύει χωρίς κανένα κόλλημα και σηκώνει πολλά περισσότερα από ότι περίμενα...

Τωρά θα μου πείτε γιατί τα λέω εδώ; VPA Compact(S100) έχω - άλλο ένα καταραμένο PC - οπότε είπα να τα γράψω εδώ...

Δεν θα ήθελα να μου απαντήσει κανείς γιατί δεν προσπαθώ να ανοίξω θέμα - PC vs MAC - απλά σαν άνθρωπος είπα να σας φανερώσω τις σκέψεις μου...

 

Off topic over...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγνώμη καινούργιος στo forum έστειλα to ίδιο μήνυμα 2 φορές και δεν ξέρω πώ ακυρώνεται

 

Παιδιά Καλημέρα Μία μικρή Βοήθεια Παρακαλώ

Μου έφεραν από Αγγλία ένα M.D.A compact 2 apo Tmobile που μάλλον είναι ίδιο με το s100

Έβαλα την δικιά μου κάρτα τις tim σαν τηλέφωνο

Εντάξει αλλά εδώ γράφετε ότι μόνο καφέ που δεν κάνει

Κατέβασα το METRO και όλους τους χάρτες Ευρωπαϊκών πόλεων

http://www.freewareppc.com/travel/metro.shtml

Αλλά δεν ξέρω πώς να το εγκαταστήσω στο s100

Μπορώ να του εγκαταστήσω ελληνικά windows και πώς

Μου βγάζει συνέχεια χιλιάδες μηνύματα από το δίκτυο (ectos city) μήπως ξέρεται πώς απενεργοποιείτε η πληροφορίες κυψέλης δικτύου?

Πώς γίνεται η εγκατάσταση προγραμμάτων?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα Μία μικρή Βοήθεια Παρακαλώ

Μου έφεραν από Αγγλία ένα M.D.A compact 2 apo Tmobile που μάλλον είναι ίδιο με το s100

Έβαλα την δικιά μου κάρτα τις tim σαν τηλέφωνο

Εντάξει αλλά εδώ γράφετε ότι μόνο καφέ που δεν κάνει

Κατέβασα το METRO και όλους τους χάρτες Ευρωπαϊκών πόλεων

http://www.freewareppc.com/travel/metro.shtml

Αλλά δεν ξέρω πώς να το εγκαταστήσω στο s100

Μπορώ να του εγκαταστήσω ελληνικά windows και πώς

Μου βγάζει συνέχεια χιλιάδες μηνύματα από το δίκτυο (ectos city) μήπως ξέρεται πώς απενεργοποιείτε η πληροφορίες κυψέλης δικτύου?

Πώς γίνεται η εγκατασταση προγραμμάτων?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
http://greek.pocket-pc.penreader.com/Language_Extender_Greek_Download_area_for_LE_Greek.html για ελληνικα,τις πληροφοριες κυψελης τις εχει καπου στις ρυθμισεις τηλεφωνου,δεν θυμαμε που γιατι δεν εχω το ppc μπροστα μου,εγκατασταση κανεις με το καλωδιο αφου πρωτα εχεις βαλεις το active syn στο pc σου,εχεις συνδεση το καλωδιο με το κινητο και κανεις κλικ στην εφαρμογη που θελεις στον υπολογιστη σου και ακολουθεις τις οδηγιες,ειναι συνηθως exe τα αρχεια η αμα ειναι cab τα στελνεις στο κινητο και τα τρεχεις απο εκει
Link to comment
Share on other sites

Κανας τροπος να βαζω mp3 για ringtone? προσπάθησα να βάλω το mp3 ringtone patch for xda ii mini 1.0 αλλά κολλάει στην εγκατάσταση... έχω χάσει την μπάλα...plz help

 

edit : άκυρο.. ειχα κανει μλκια εγω :p

Link to comment
Share on other sites

Το Θέμα είναι τι γίνεται με την εγγύηση της συσκευής!!! Μάλλον αν ανοιχτεί απο άλλους τότε χάνεται η εγγύηση..

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το O2 XDA mini μεταχειρισμένο πρέπει να προσέξω κάτι? Πρώτη φορά αγοράζω pda και είμαι λιγάκι επιφυλακτικός..Τι διαφορές έχει με το s100? Service θα βρω αν χρειαστεί κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
βασικα ειναι τα ιδια,τις ace εχει ελληνικα και υποστηριξη,τωρα για service δυσκολα τα πραγματα,θα πρεπει να το στελνεις εξω
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι το s100 δεν παιζει mp3 σαν ηχο κλησης...:confused:

Αυτο δεν ειναι αληθεια ..εγω χωρις προγραμμα εχω βαλει πολλα mp3 σαν ηχο και τα παιζει μια χαρα!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα Μία μικρή Βοήθεια Παρακαλώ

Μου έφεραν από Αγγλία ένα M.D.A compact 2 apo Tmobile που μάλλον είναι ίδιο με το s100

Έβαλα την δικιά μου κάρτα τις tim σαν τηλέφωνο

Εντάξει αλλά εδώ γράφετε ότι μόνο καφέ που δεν κάνει

Κατέβασα το METRO και όλους τους χάρτες Ευρωπαϊκών πόλεων

http://www.freewareppc.com/travel/metro.shtml

Αλλά δεν ξέρω πώς να το εγκαταστήσω στο s100

Μπορώ να του εγκαταστήσω ελληνικά windows και πώς

Μου βγάζει συνέχεια χιλιάδες μηνύματα από το δίκτυο (ectos city) μήπως ξέρεται πώς απενεργοποιείτε η πληροφορίες κυψέλης δικτύου?

Πώς γίνεται η εγκατασταση προγραμμάτων?

ευχαριστώ

Που ακριβώς τις εμφανίζει τις πληροφορίες κυψέλης;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα,

 

Έχω ένα SP3 imate κ έχω βάλει το paragon interkey. Μήπως κανείς ξέρει ποιό είναι το dead key για να βάζω τόνους στα φωνήεντα?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το βρίσκω μεταχειρισμένο στα 250 και θα του βάλω το destinator pn + το fortuna slim. Αξίζει τα λεφτά του? Όσοι το έχετε, είχατε ποτέ πρόβλημα?
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εγω φιλε μου προσωπικα δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα,βεβαια το αγορασα καινουργιο και το προσεχω σαν τα ματια μου ακομα,ειναι απο τα αγαπημενα μου μηχανακια και δεν σκοπευω να το αφησω ακομα,αλλωστε μαζι με το 2020i μου κανει την δουλεια μου και με το παραπανω,βασικα για το destinator εχω το 2020i λογω οθονης,μια και αρχισε η πρεσβυωπια λογω ηλικιας:D :p ,εσυ μικρο παιδακι εισαι οποτε μια χαρα;)
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αναμφισβήτητα. Έχω ακριβώς τον συνδυασμό που σκέφτεσαι να στήσεις. Και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Form factor, αξιοπιστία. Σούπερ.
L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Tα 250 σίγουρα τα αξίζει.

Είναι πολύ καλό μηχάνημα και αν είναι το πρώτο σου θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος.

Μόνο ελλάτωμα αυτό που αναφέρει ο lagoudakis. Μικρή οθόνη για navigation.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...