Jump to content

2η συσκευή έως 200€


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω μια 2η συσκευή (έχω το Meizu m6 Note) γύρω στα 160€ μέχρι 200€ αν είναι κάτι εξαιρετικό...Εχω βρει σε προσφορά μέσα σ αυτά τα χρήματα το Shapr aquos s2 (δεν ξέρω αν με ενοχλήσει αυτη η σχεδίαση),το Zte nubia Z17 lite,το Meizu Pro 6 plus το redmi 5 plus και Note 5.Θα προτιμούσα την 16:9 σχεδίαση γιατί είχα το Samsung A8 2018 για ένα διάστημα και αυτό το στυλ δεν μ άρεσε καθόλου,εκτός και αν είναι το συγκεκριμένο έτσι.Οι απαιτήσεις δεν είναι πολλές...γρήγορο με πολύ καλή μπαταρία,android 7 το λιγότερο και όλα τα άλλα να είναι αξιοπρεπή.Ότι άλλο υπάρχει και αξίζει θα ήθελα να μου το προτείνετε.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια 2η συσκευή (έχω το Meizu m6 Note) γύρω στα 160€ μέχρι 200€ αν είναι κάτι εξαιρετικό...Εχω βρει σε προσφορά μέσα σ αυτά τα χρήματα το Shapr aquos s2 (δεν ξέρω αν με ενοχλήσει αυτη η σχεδίαση),το Zte nubia Z17 lite,το Meizu Pro 6 plus το redmi 5 plus και Note 5.Θα προτιμούσα την 16:9 σχεδίαση γιατί είχα το Samsung A8 2018 για ένα διάστημα και αυτό το στυλ δεν μ άρεσε καθόλου,εκτός και αν είναι το συγκεκριμένο έτσι.Οι απαιτήσεις δεν είναι πολλές...γρήγορο με πολύ καλή μπαταρία,android 7 το λιγότερο και όλα τα άλλα να είναι αξιοπρεπή.Ότι άλλο υπάρχει και αξίζει θα ήθελα να μου το προτείνετε.

 

Με το pro 6 plus σε βλεπω μαλλον για πρωτη παρα για 2η :lol:. Παντως για 16:9 θα σου λεγα moto g5s plus, αλλιως κ το note 5 θα σε υπερκαλυψει

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια 2η συσκευή (έχω το Meizu m6 Note) γύρω στα 160€ μέχρι 200€ αν είναι κάτι εξαιρετικό...Εχω βρει σε προσφορά μέσα σ αυτά τα χρήματα το Shapr aquos s2 (δεν ξέρω αν με ενοχλήσει αυτη η σχεδίαση),το Zte nubia Z17 lite,το Meizu Pro 6 plus το redmi 5 plus και Note 5.Θα προτιμούσα την 16:9 σχεδίαση γιατί είχα το Samsung A8 2018 για ένα διάστημα και αυτό το στυλ δεν μ άρεσε καθόλου,εκτός και αν είναι το συγκεκριμένο έτσι.Οι απαιτήσεις δεν είναι πολλές...γρήγορο με πολύ καλή μπαταρία,android 7 το λιγότερο και όλα τα άλλα να είναι αξιοπρεπή.Ότι άλλο υπάρχει και αξίζει θα ήθελα να μου το προτείνετε.

 

Τοσο το meizu pro 6 plus (όπως επισήμανε ο Δημήτρης) όσο και το redmi note 5 ειναι ανώτερα απο το Meizu m6 Note. Εκτός αν εννοεις οτι το m6 note θα ειναι πλέον δεύτερο.

 

Αν δεν ειχες απαιτήσεις για android 7+ θα σου λεγα το pro 6 plus αλλα δυστυχώς η global ειναι ακόμα στην 6 (η κινέζικη ειναι στην 7). Οπότε μάλλον πας για το redmi note 5 σε βλέπω το οποίο έχει και καλύτερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Για 2η συσκευή ψάχνω και εφόσον σ αυτά τα χρήματα υπάρχουν προτάσεις που μπορούν να γίνουν το βασικό μου κινητό πολύ ευχαρίστως.Απλα είχα συνηθίσει με το Flyme.Βλεπω μια κινητικότητα για το Android 7 στο pro Plus,μου τα χαλάει λίγο η μπαταρία γιατί έχω καλομάθει τώρα με 4000mah και τον 625..είναι η καλύτερη λύση σ αυτά τα χρήματα μιας και είναι ναυαρχίδα?
Link to comment
Share on other sites

Για 2η συσκευή ψάχνω και εφόσον σ αυτά τα χρήματα υπάρχουν προτάσεις που μπορούν να γίνουν το βασικό μου κινητό πολύ ευχαρίστως.Απλα είχα συνηθίσει με το Flyme.Βλεπω μια κινητικότητα για το Android 7 στο pro Plus,μου τα χαλάει λίγο η μπαταρία γιατί έχω καλομάθει τώρα με 4000mah και τον 625..είναι η καλύτερη λύση σ αυτά τα χρήματα μιας και είναι ναυαρχίδα?

 

Πιστεύω πως ναι. Αλλά αν θες τέρας αυτονομία μια χαρά είναι και το redmi note 5 το οποίο έχει και πάλι καλύτερο επεξεργαστή, κάμερα, δαχτυλικο κλπ από το m6 note.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάμε προς redmi note 5 μεριά και λόγω μπαταρίας...Κάτω δεν έχει κουμπάκια επιστροφής πάνω στην οθόνη,home button κλπ?Είδα 1-2 βιντεακια και μου φάνηκε περίεργος ο τρόπος που γυρνάς στο menu και όλο αυτό το σύστημα.. Έχεις επιλογή να τα βάλεις? Και στο χέρι κάθεται καλά?Γιατί αυτό το 18:9 στο Samsung a8(18,5:9 ήταν αυτό) που είχα δεν το συνήθισα ήταν κάπως μακρόστενο..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω καταλήξει προς το sharp aquos s2 προσφορά στα 138€.Ποσο χάλια μπορεί να είναι?Λίγο η μπαταρία θα με χαλάσει αλλά και 6 ώρες να μου βγάζει είμαι οκ.Σκεφτόμουν και Lenovo s5 με τον 625 και Android 8 στα 170.Γενικα θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι καινούργιο και ξεχωριστό.
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα προτιμούσα πάλι κάποια άλλη συσκευή αλλά όπως προτιμάς :)

 

Rn5 και Meizu Pro 6 plus είναι τα top δηλαδή?Ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό η αλήθεια είναι αλλά να μην χάσω πολύ σε επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την βοήθεια σας και ώριμη σκέψη αποφάσισα να πάω στο Redmi note 5 4/64 από Gearbest..Ελπίζω να βγει καλό! Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...