Jump to content

Home Cinema


themisg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να ειμαι ειλικρινης μου φαινεται πολυ ακραιο αυτο που ψαχνεις, ακομα και αν υπαρχει κατι τετοιο, η τιμη του θα ηταν αρκετα υψηλη. :bow:

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα.αυτα τα sony τα εχει παρει κανεις???το σκεφτομαι και εγω και ψαχνω για εντυπωσεις..ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα!

Δεν ειδα καποιο αντιστοιχο τοπικ οποτε ειπα να ανοιξω καινουριο.

Θα ηθελα να ρωτησω επειδη δεν εχω και πολυ σχεση με τον τομεα τιμες-αποψεις για κατι απλο για το σπιτι. Τιποτα το σπουδαιο απλα να κανει καλα την δουλεια του και να ειναι αξιοπιστο.

Τα παρακατω συμπεριλαμβανουν .avi????? :O

Audio CD. CD-R/-RW. DVD+R/+RW. DVD-R/-RW. DVD. DivX. JPEG. MP3. WMA.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχω την Sony 32D3000 και θελω να παρω ενα Home Cinema με 5,1 ηχεια. Οι μονες μου προυποθεσεις ειναι να βγαζει HDMI εξοδο για να την συνδεω με την τηλεοραση μου και να ειναι μεχρι 300-350 ευρω! Εχετε να μου προτεινετε κατι?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παρε το 660 της σονυ παραπολυ καλο με κολονες. και αν εχεισ προβλημα χωρου παρε το φ200 που ειναι 2.1 και ειναι τουμπανο και αυτο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Απο ότι κατάλαβα ψάχνεις γιά κάποιο player που να παίζει τα αρχεία που παρέθεσες;

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βασικα τα περισσοτερα παιζουν ολα αυτα που παρεθεσα αλλα δεν βλεπω το avi και ρωταω αν ειναι μεσα σε ολα αυτα! ΕΠισης καποια φτηνη και απλη λυση για ηχεια εχετε?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΙ, ΕΝΑ ΠΛΗΡΕΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΗΟΜΕ CINEMA? ΕΚΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤV .LOL

EΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Τα ηχεία,χωρίς το DVD-Player,πώς και πού συνδέονται;

Αυτά εδώ με ενδιαφέρουν. http://multirama.gr/products/product?pid=0268677&catid=060800 .Δεν έχω δεί άλλα παρώμια:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια ειμαι σε δυλιμα για αγορα home cinema ειμαι μεταξυ του sony dav-dz880 kai tou samsung ht-tz325 ,περιμενω γνωμες σας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγόρασα το samsung HT TZ315 και παρατηρώ ότι όταν ακούω ραδιόφωνο ακούγεται μόνο από τα μπροστινά ηχεία. Μπορώ να το κάνω να παίζουν και τα πίσω; Το ίδιο συμβαίνει με όλα τα Home cinema;

Επίσης, θέλω πχ να ακούω τον ήχο όταν πχ βλέπω κανάλια από dreambox 500s, από τα ηχεία του home cinema. Και πάλι θα πρέπει να ακούω μόνο από τα μπροστινά;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

παιδια πηρα ενα home cinema samsung και

το εχω συνδεσει με hdmi με την tv και ολα οκ.

πως μπορω ομως οταν βλεπω tv ο ηχος να πηγαινει

στα ηχεια του home cinema??θελει και καποιο αλλο

καλωδιο για συνδεση??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παίδες με τί τρόπο συνδέετε εσείς το H/C στην TV?HDMI ή οπτική ίνα? Έχω το Sony E970W και τη Samsung UE55C7000.Δοκίμασα με HDMI αλλα και με οπτική ίνα (hdmi για εικόνα,optical για ήχο), ωστόσο κάτι δε μου αρέσει στον ήχο..Δε μπορώ να το περιγράψω αλλα όσο και αν το ρυθμίζω δε μου φαίνεται...κατι ιδιαίτερο... :( Κάποια πρόταση για το τί μπορώ να κάνω για βελτίωση?Είμαι εντελώς άσχετος στο θέμα ήχου/εικόνας :/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με HDMI.μην περιμενεις και πολλα σε ηχο,η tv επειδη δεν εχουνε ηχεια με βαθος δεν εχουνε μπασο.ο ενισχυτης τους ειναι προσανατολισμενος στα πριμα.το ιδιο περνει και ο ενισχυτης,παιξε με της ρυθμισεις ηχου απο το μενου.

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη δεν εχω χωρο στο σπιτι για πισω ηχεια,θα θελα να μου προτεινεται ενα πολυ καλο συστημα ετοιμο με κολωνες,sub και blu ray player για την τηλεοραση αλλα θα ηθελα να ειναι και αρκετα καλο και ηχο για παρτυ,γιορτες κτλ μιας και θελω να μην γεμισω με αλλο συστημα για την τηλεοραση και αλλο ηχοσυστημα για wildthings.:lol:

 

Eχω κοιταξει ηδη για ξεχωριστα κομματια ενισχυτη,ηχεια και sub αλλα το απεκλεισα λογω τιμης και μονο.:cry:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με HDMI.μην περιμενεις και πολλα σε ηχο,η tv επειδη δεν εχουνε ηχεια με βαθος δεν εχουνε μπασο.ο ενισχυτης τους ειναι προσανατολισμενος στα πριμα.το ιδιο περνει και ο ενισχυτης,παιξε με της ρυθμισεις ηχου απο το μενου.

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Προς το παρόν το έχω με οπτική είναι και HDMI για εικόνα..Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί λέει στο manual και της τηλεόρασης και του home cinema οτι μόνο εάν συνδεθεί με optical θα έχει πολυκάναλο ήχο..Είμαι αρκετά noob σε αυτά τα θέματα και πελαγώνω..Άσε που στις ρυθμίσεις (είτε της tv είτε του h/c) δε βγάζω καμία άκρη και χαίρομαι :grin: Δεν έχω εμπειρία απο θέματα ήχου αλλα κάτι δε μου κολλάει για σύστημα 850€.. (εκτός και αν πλήρωσα μόνο το Sony και το 3D :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενδιαφέρομαι για αγορά home cinema αλλά είμαι άσχετος οπότε θέλω βοήθεια.Θέλω κάτι προσιτό.Ο χώρος που θα μπει δεν είναι πολύ μεγάλος οπότε δεν έχει νόημα να πάρω κάτι πολύ δυνατό.Τα θέλω για ταινίες,videogames και κυρίως μουσική.

Θέλω προτάσεις.Επειδή δεν ξέρω από τί τιμές αρχίζουν και πού τελειώνουν δεν λέω χρηματικό όριο αλλά τονίζω ότι θέλω κάτι προσιτό:)

Εννοείται ότι θέλω ο player να παίζει avi divx xvid κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ήμαστε να βοηθήσουμε φίλε zafo :)

Από ότι καταλαβαίνω αναζητάς κάτι που πραγματικά να αξίζει τα χρήματα του και να ανταποκρίνεται στα ζητούμενα σου. Βάση αυτών λοιπόν, θα σου προτείνω να δείς home cinema της Philips. Εξαιρετική ποιότητα ήχου, προσιτές τιμές και με την προηγμένη τεχνολογία της Philips.

 

Philips HTS3510/12 Home Theater (5.1)

 

Τα 300W θεωρώ είναι η απόλυτη επιλογή σου και μάλιστα ίσως και λίγο παραπάνω από αυτό που αναζητάς. ;)

Πραγματική ευκαιρία η τιμή του!!!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε Nagata:)

Θα ψάξω κι άλλο και αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση εδώ είμαι.

Νομίζω όμως ότι αυτό το Phillips είναι αυτό που ψάχνω!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο http://www.artcool.gr και γράψε στην αναζήτηση home cinema (έχει μόνο lg) , μπες επίσης στα πλαίσιο.gr , Multirama.gr κλπ .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια χαρα παιδια.μολις πριν γραφτικα και τα εχω βρει σκουρα.πολυ μπερδεμα ρε ****το.βασικα θελω να δημιουργησω θεμα για κατι αποριες που εχω και δεν ξερω που να παω.αν μπορει καποιος ασ με βοηθησει.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια.μολις πριν γραφτικα και τα εχω βρει σκουρα.πολυ μπερδεμα ρε ****το.βασικα θελω να δημιουργησω θεμα για κατι αποριες που εχω και δεν ξερω που να παω.αν μπορει καποιος ασ με βοηθησει.ευχαριστω.

 

Γεια και χαρά σου!

 

Ποιες είναι οι απορίες σου, μπας και μπορούμε να σε κατατοπίσουμε?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λεει ο thePRODIGY. Πες μας τις απορίες σου για να μπορέσουμε να σε καθοδηγήσουμε μέσα στο forum ή να σου απαντήσουμε απευθείας.

Καλώς ήρθες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...