Jump to content

Sharp Aquos S2 ή κάποιο άλλο???


rhtoras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παρει 3 sharp aquos s2 .Ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο με εξαιρετικη οθονη 5.5 ,εξαιρετικη διπλη καμερα,πολυ βολικο μεγεθος, πουπουλο σε βαρος.οταν το βλεπω διπλα σε αλλο 5.5 μου φαινεται πολυ μικρο.Μολις ομως αναψω την οθονη τοτε ειναι μινι με την ιδια οθονη.Η μπαταρια του ικανοποιητικη

Δεν μου κολησε ποτε,ολα του λειτουργουν αψογα

Την 800 ποτε εγω προσωπικα δεν την συμπαθησα.Στο global xiaomi συχνα με κακο σημα γυρναω σε 3g γιατι χανω κλησεις

Updates τα ξεχνάμε?

Είχε google playstore?

Και επίσης σου τρώει άσκοπα χώρο η μνήμη?

Ευχαριστώ πολύ!

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Updates τα ξεχνάμε?

Είχε google playstore?

Και επίσης σου τρώει άσκοπα χώρο η μνήμη?

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά αφού δεν ξέρω το τηλέφωνο αλλά νομίζω έχεις 2 ΝΑΙ & 1 ΟΧΙ στην σειρά!!

Εχω εμπειρία από Sharp μόνο στα παλιά της τηλέφωνα που έφερνε η vodafone.

ΑΚΡΙΒΆ αλλά με τρομερή οθόνη και κάμερα για τα δεδομένα της εποχής.

Έκανες διάνα, αλλά δεν θα σε ακολουθήσει κανείς γιατί πλέον το τηλέφωνο κοστίζει 240 ευρώ!!!!

(η τιμή στην Ελλάδα είναι στον Θεό!!!!)

Γραψε μας εμπειρίες, αν παρέλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά αφού δεν ξέρω το τηλέφωνο αλλά νομίζω έχεις 2 ΝΑΙ & 1 ΟΧΙ στην σειρά!!

Εχω εμπειρία από Sharp μόνο στα παλιά της τηλέφωνα που έφερνε η vodafone.

ΑΚΡΙΒΆ αλλά με τρομερή οθόνη και κάμερα για τα δεδομένα της εποχής.

Έκανες διάνα, αλλά δεν θα σε ακολουθήσει κανείς γιατί πλέον το τηλέφωνο κοστίζει 240 ευρώ!!!!

(η τιμή στην Ελλάδα είναι στον Θεό!!!!)

Γραψε μας εμπειρίες, αν παρέλαβες.

 

Έγραψα στο αντίστοιχο θέμα.

Μιλάμε...Κινητάρα...

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν καλημέρα και απο μένα. Παρέλαβα πριν καμιά εβδομάδα το τηλέφωνο από Κίνα χωρίς να πληρώσω τελωνείο. Αρχικά τα καλά : Εντυπωσιακή οθόνη, εμφάνιση κινητού διπλάσιας τιμής, καλή διαχείριση ενέργειας. Έρχεται με Ν αλλά αν καταφέρεις να βρεις το αρχείο έχει βγει update για Ο. Έχεις ένα σπάνιο τηλέφωνο που τραβάει το μάτι. Βγαίνει και σε ωραίο βαθύ μπλε χρώμα.

 

Τα μέτρια : μετά από επανεκίνηση δεν δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα και θέλει ξεκλείδωμα με pattern. Το ίδιο και αν το σβήσεις.

 

Τα κακά : Αν σου έρθει με κινέζικη ρομ δύσκολο και με μεγάλο ρίσκο να περάσεις την διεθνή ρομ. Δεν rootαρεται δεν το γνωρίζουν στο xda και άλλα αντίστοιχα forum. Όπως αρκετά ασιατικά τηλέφωνα οι μόνοι που ξέρουν σε βάθος είναι οι γιαπωνέζοι και οι ρώσοι αλλά έχεις θέμα γλώσας στα αντίστοιχα φόρουμ. Το touch panel είναι πολύ καλό αλλά σε εφαρμογές τρίτων έχει θεματάκια καλιμπραρίσματος που δεν έχω βρει ακόμη αν και πως φτιάχνονται (εφαρμογές που δεν είναι native 18:9) τουλάχιστον με 00WW_9_98Z firmware & touch panel firmware 10.

 

Στα 150-170 που το βρίσκεις από κίνα είναι πολύ καλό και δεν είναι μεγάλο στο χέρι αλλά έχει μεγάλη οθόνη. Συνδυασμός πολύ δύσκολος πλέον με τη μόδα των τεράστιων οθονών.

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το geekbuying από το οποίο το πήρα και εγώ το έχει ακόμη 167 ευρώ για 3 ημέρες ακόμη.
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

 

Τα μέτρια : μετά από επανεκίνηση δεν δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα και θέλει ξεκλείδωμα με pattern. Το ίδιο και αν το σβήσεις.

 

Αυτό μου συμβαίνει σε οποιαδήποτε vanilla rom. Πρώτο ξεκλείδωμα με κωδικό και μετά κανονικά με δαχτυλίδι αποτύπωμα

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ok, είναι το πρώτο μου κινητό με αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων οπότε δεν ήξερα τι να περιμένω σχετικά , απλώς μου φάνηκε παράξενο από χρηστικής άποψης.
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το πηρατε ελληινκα εχετε κανονικα? και να ναι ποια ρομ εχετε? εμενα εχει μια ww_2_080 αλλα εχει αγγλικα....δενμπορω να βρω ρομ με ελληνικα....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια οσοι το πηρατε ελληινκα εχετε κανονικα? και να ναι ποια ρομ εχετε? εμενα εχει μια ww_2_080 αλλα εχει αγγλικα....δενμπορω να βρω ρομ με ελληνικα....

 

Από banggood έχει Ελληνικά.Εγώ τη βρήκα ψάχνοντας κανα πεντάλεπτο.Στην αρχήδ εν την έβλεπα αλλά υπήρχε πράγματι.

Έγραφε όμως global Rom...

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...