Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα το πηρα και ηταν στην miui 9.μου εκανε δυο αναβαθμισεις στην 10 αλλα miui 11 δεν εμφανιζει με τιποτα.υπαρχουν και αλλοι που δεν τους εχει ερθει ακομα΄ειναι ελληνικο απο infoguest και χωρα εχω βαλει ινδια
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θεμα είναι πότε θα βγει το επόμενο update με android 10. Δεν βρίσκω καμία πληροφορία πουθενά...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ψυχολογικό λογικά! Στο μεταξύ εγώ βλέπω κάποια lags. Πχ καμιά φορά που το ξεκλειδώνω πάει λίγο καρέ καρέ
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Είναι ψυχολογικό λογικά! Στο μεταξύ εγώ βλέπω κάποια lags. Πχ καμιά φορά που το ξεκλειδώνω πάει λίγο καρέ καρέ

 

Προσωπικα δεν εχω δει κανενα κολλημα. Σφαιρα ηταν και πριν σφαιρα ειναι και τωρα.

 

Ειμαι σιγουρος βεβαια οτι με το 10αρι κατι θα μας βγαλει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμένα με το update μου έβγαλε ένα πρόβλημα με την πίσω κάμερα αλλά έκανα εργοστασιακή επαναφορά και έστρωσε ευτυχώς.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα και σε μένα σφαίρα πήγαινε και σφαίρα πάει .... Ούτε καν σκέφτομαι για αλλαγή κινητού πια

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια εχει βελτιωθει καθολου;

 

Ακριβως η ιδια. Γενικα μη περιμενει καποιος θαυματα με την μπαταρια μετα απο αναβαθμιση. Οχι μονο στο Mi8 αλλα και σε ολα τα κινητα.

 

Η μοναδικη περιπτωση να δεις διαφορα χειροπιαστη ειναι να υπηρχε καποιο bug και να διορθωθει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω 14 μήνες και η μπαταρία του είναι ακόμα όπως όταν το πήρα. ποτέ στο παρελθόν δεν είχα κινητό με καλύτερη μπαταρία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω 14 μήνες και η μπαταρία του είναι ακόμα όπως όταν το πήρα. ποτέ στο παρελθόν δεν είχα κινητό με καλύτερη μπαταρία.
Τι εννοείς δηλαδή; Πόσο σου κρατάει;.τι sot έχεις; Γιατί εγώ από όταν το πήρα με το ζόρι 5 ώρες sot να βγάλει και όχι πάντα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δηλαδή; Πόσο σου κρατάει;.τι sot έχεις; Γιατί εγώ από όταν το πήρα με το ζόρι 5 ώρες sot να βγάλει και όχι πάντα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πολύ απλά εννοώ ότι με την χρήση που κάνω σε όλα τα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου, σε όλα τα άλλα κατά τη διάρκεια της ημέρας έπρεπε να φορτίσω ξανά. με το mi 8 φορτίζω όταν πάω για ύπνο. και συνήθως έχει περίπου 30%.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θυμάται κανείς που ακριβώς βρίσκουμε την ρύθμιση "άγνωστες πηγές"?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποια πιο σοβαρή πρόταση ;;

 

Γιατί παλικάρι για αυτό που ήθελες η Ρωσία δεν είναι σοβαρή πρόταση;

Κι αν έχεις πρόβλημα μες διαφημίσεις, AdGuard....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παλικάρι για αυτό που ήθελες η Ρωσία δεν είναι σοβαρή πρόταση;

Κι αν έχεις πρόβλημα μες διαφημίσεις, AdGuard....

Φαίνεται ειρωνικό αυτό που έγραψα, αλλά , μετά τις ινδικές διαφημίσεις τώρα έχω κ ρωσσικες ...

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ειρωνικό αυτό που έγραψα, αλλά , μετά τις ινδικές διαφημίσεις τώρα έχω κ ρωσσικες ...

 

Δεν νομίζω να μπορείς να της αποφύγεις, σου πρότεινα όμως λύση μιας κι εγώ είχα θέμα με διαφημίσεις....AdGuard....Και σώθηκες, διαφήμιση πουθενά πλέον.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να μεινω με την developer αλλα δυστυχώς αρχισαν παλι bugs στο gps.

Τες πα μεγαλο ξενέρωμα αυτο που εκανε η xiaomi λογικες πολυ φτηνιαρικης εταιρειας.

Βγαζει τα 60 fps τα ξαναβαζει μετα.. βγαζει νεο μοντελο χωρις ios camera... δεν υποστηριζει 4g plus η ναυαρχίδα της το 2018.. και αποκορύφωση σου κόβει αναβαθμίσεις σε επισημη dev και ουτε καν σου προτείνει μια λυση.. τιποτα.. σιωπη.. εξοργιστικό. Εστω ενημερωση δεν θα παρετε ποτε ΟΤΑ ακολουθηστε αυτες τις οδηγίες.. κατι ρε παιδι μου.

Καποιος που ειχε πριν dev μπορει να μου πει τι εκανε? Κατεβασε stable miu 11 και την περασε απο τις ρυθμισεις? Σκεφτηκε κατι αλλο? Υπαρχει κατι κοντινο σε image back up?

Link to comment
Share on other sites

Παντως για μενα ειναι η μονη συσκευη απο το 2009 που εχω android και δεν εχω πειραξει ..εχω μεινει με στοκ ρομ και ειμαι πληρως ευχαριστημενος ..οσοι εχουν dev μια και η xiaomi επισημα ανακοινωσε οτι τη σταματα καλύτερα back up τα αρχεια και περασμα τη stable και μη ξαναασχοληθειται παραπανω..
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να μεινω με την developer αλλα δυστυχώς αρχισαν παλι bugs στο gps.

Τες πα μεγαλο ξενέρωμα αυτο που εκανε η xiaomi λογικες πολυ φτηνιαρικης εταιρειας.

Βγαζει τα 60 fps τα ξαναβαζει μετα.. βγαζει νεο μοντελο χωρις ios camera... δεν υποστηριζει 4g plus η ναυαρχίδα της το 2018.. και αποκορύφωση σου κόβει αναβαθμίσεις σε επισημη dev και ουτε καν σου προτείνει μια λυση.. τιποτα.. σιωπη.. εξοργιστικό. Εστω ενημερωση δεν θα παρετε ποτε ΟΤΑ ακολουθηστε αυτες τις οδηγίες.. κατι ρε παιδι μου.

Καποιος που ειχε πριν dev μπορει να μου πει τι εκανε? Κατεβασε stable miu 11 και την περασε απο τις ρυθμισεις? Σκεφτηκε κατι αλλο? Υπαρχει κατι κοντινο σε image back up?

 

Ηθελα, ετσι κι αλλιως μετα απο 8 μηνες χρησης, να στησω το τηλεφωνο απο την αρχη.

Εκανα πρωτα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, μετα κατεβασα και εγκατεστησα το miui10, το οποίο μολις ξεκινησε εκανε αυτοματα την εγκατασταση του miui11.

Πραγματικα, αξιζει τον κοπο.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο μάλλον θα στήσω κι εγώ από την αρχή, θα κρατήσω τα αρχεία που θέλω και θα περάσω stable rom.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...