Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις μου ρθε ειδοποίηση για 11.0.6.0 βασισμένη σε Android 9 δυστυχώς. Περιοχή Ελλάδα

 

Έχεις μπει στο mi pilot program για να πάρεις πρώτος την ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπει στο mi pilot program για να πάρεις πρώτος την ενημέρωση;

 

Ναι είχα μπει πριν κανά 2 μέρες. Δυστυχώς μάλλον θέλει επαναφορά γιατί βλέπω λιγο στατερ.

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και ε μένα τώρα.

μήπως θέλει εργοστασιακή επαναγορά και χάσω τα αρχεία μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό; MI pilot. Νομίζω ότι καλό είναι να κάνουμε καθαρή εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με global σταθερή παιδιά είστε? Υπάρχει κανένας που να του ήρθε σε Dev Global?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση χωρίς hard reset, Όλα οκ μια χαρά πάει. μόνο το θέμα που είχα δεν είναι απόλυτα συμβατό με την 11 και πρέπει να βρω άλλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ρθε ειδοποίηση για 11.0.6.0 βασισμένη σε Android 9 δυστυχώς. Περιοχή Ελλάδα

 

Τελικα οι υποψιες μας βγηκαν αληθινες. Δεν ηρθε μαζι με το 10.

 

Ουτε σε μενα παντως εχει ερθει ακομα η αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλαν κάτι καινούργιο γιατί ούτε και σε εμένα έχει έρθει αλλά πάντα αργούσα εγώ ένα οχταημερο
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους σας. Σε λίγες ώρες θα συναντήσω ένα μέλος ενός forum για να αγοράσω ένα mi8 64αρι. Φαίνετε ότι το παίρνω σε καλή τιμη, μιας και μου το δίνει στα 145 ευρώ. Δεν την είδα ακόμη την συσκευή απλά μου είπε ότι είναι ελληνικό Global, δεν έχει όμως απόδειξη αγοράς. Είναι εντελώς άψογο κατά τα λεγόμενα του εκτός από ένα θέμα με το GPS, που αν είναι ενεργοποιηθεί εξαντλεί εξαιρετικά γρήγορα την μπαταρία. Εξωτερικά θα δω την κατασταση της συσκευής όμως πως μπορώ να διαπιστώσω αν όντως είναι Global με 800αρα μπάντα? Υπάρχει κάποιος κωδικός στην έκδοση του που να δηλώνει κάτι τέτοιο? Δεν ξέρω αν πρέπει να τσεκάρω και κάτι άλλο για αυτό απευθύνθηκα στο forum μιας και έχετε ασχοληθεί με τη συσκευή, και ζητάω την βοήθεια σας. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους σας. Σε λίγες ώρες θα συναντήσω ένα μέλος ενός forum για να αγοράσω ένα mi8 64αρι. Φαίνετε ότι το παίρνω σε καλή τιμη, μιας και μου το δίνει στα 145 ευρώ. Δεν την είδα ακόμη την συσκευή απλά μου είπε ότι είναι ελληνικό Global, δεν έχει όμως απόδειξη αγοράς. Είναι εντελώς άψογο κατά τα λεγόμενα του εκτός από ένα θέμα με το GPS, που αν είναι ενεργοποιηθεί εξαντλεί εξαιρετικά γρήγορα την μπαταρία. Εξωτερικά θα δω την κατασταση της συσκευής όμως πως μπορώ να διαπιστώσω αν όντως είναι Global με 800αρα μπάντα? Υπάρχει κάποιος κωδικός στην έκδοση του που να δηλώνει κάτι τέτοιο? Δεν ξέρω αν πρέπει να τσεκάρω και κάτι άλλο για αυτό απευθύνθηκα στο forum μιας και έχετε ασχοληθεί με τη συσκευή, και ζητάω την βοήθεια σας. Ευχαριστώ.
Καλησπέρα φίλε μου,επειδή είμαι μέλος στο insomnia με πολλές συναλλαγές,θα σου έλεγα σαν συμβουλή να αποφεύγεις τις αγορές χωρίς απόδειξη,απο εκεί και πέρα και μόνο που σου λέει οτι έχει κάποιο θέμα με το gps καλύτερα να κοιτάξεις κατι άλλο.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και τι έγινε που δεν έχει απόδειξη; αν δεν έχει εγγύηση άχρηστη είναι, όμως και εγώ δεν θ αγόραζα την συγκεκριμένη συσκευή σε αυτήν την τιμή, με λίγα παραπάνω αγοράζεις άψογο
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους σας. Σε λίγες ώρες θα συναντήσω ένα μέλος ενός forum για να αγοράσω ένα mi8 64αρι. Φαίνετε ότι το παίρνω σε καλή τιμη, μιας και μου το δίνει στα 145 ευρώ. Δεν την είδα ακόμη την συσκευή απλά μου είπε ότι είναι ελληνικό Global, δεν έχει όμως απόδειξη αγοράς. Είναι εντελώς άψογο κατά τα λεγόμενα του εκτός από ένα θέμα με το GPS, που αν είναι ενεργοποιηθεί εξαντλεί εξαιρετικά γρήγορα την μπαταρία. Εξωτερικά θα δω την κατασταση της συσκευής όμως πως μπορώ να διαπιστώσω αν όντως είναι Global με 800αρα μπάντα? Υπάρχει κάποιος κωδικός στην έκδοση του που να δηλώνει κάτι τέτοιο? Δεν ξέρω αν πρέπει να τσεκάρω και κάτι άλλο για αυτό απευθύνθηκα στο forum μιας και έχετε ασχοληθεί με τη συσκευή, και ζητάω την βοήθεια σας. Ευχαριστώ.

 

Aυτην την στιγμη με 230 ευρω μπορεις να παρεις ενα ολοκαινουργιο Mi8 με εγγυηση 1 ετους το οποιο θα ειναι αψεγαδιαστο. Συγγνωμη που θα στο πω, αλλα θεωρω σκετη τρελα να δωσεις 145 ευρω για μια συσκευη χωρις εγγυηση και με δεδομενο προβλημα.

 

Τα 80 ευρω διαφορας δεν δικαιολογουν την αγορα, αν τα συνυπολογισεις ολα. Αν το προβλημα ειναι τα χρηματα κοιτα ειτε κατι φθηνοτερο καινουργιο ειτε καποιο αλλο μεταχειρισμενο που δεν θα ειναι προβληματικο απο την αρχη τουλαχιστον.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα με το gps και εμένα από την ώρα που το βάζω πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία είναι +2 κεραίες λογικό..
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα με το gps και εμένα από την ώρα που το βάζω πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία είναι +2 κεραίες λογικό..

 

Εγώ το έχω ενεργοποιημένο ΟΛΗ ΜΕΡΑ και το κινητό βγάζει άνετα 10-12 ώρες χρησης.Αναφερομαι στο διπλό gps,και σε χρήση νορμαλ με όλες τις ειδοποιήσεις ανοιχτές και με 4g συνεχως.Δεν είναι λογικό να έχεις drain με το gps...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω ξανά... υπάρχει κανείς που του ήρθε ενημέρωση για την 11 ενώ είχε περασμένη την Dev;;;;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ενεργοποιημένο ΟΛΗ ΜΕΡΑ και το κινητό βγάζει άνετα 10-12 ώρες χρησης.Αναφερομαι στο διπλό gps,και σε χρήση νορμαλ με όλες τις ειδοποιήσεις ανοιχτές και με 4g συνεχως.Δεν είναι λογικό να έχεις drain με το gps...

 

Εγώ πάντως με το gps ανοιχτό και maps να παίζουν κανονικά τρεισήμισι τέσσερις ώρες να βγάλει με δεδομένα ανοιχτά

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως με το gps ανοιχτό και maps να παίζουν κανονικά τρεισήμισι τέσσερις ώρες να βγάλει με δεδομένα ανοιχτά μιλάω για ανοιχτή οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το gps ανοιχτό και maps να παίζουν κανονικά τρεισήμισι τέσσερις ώρες να βγάλει με δεδομένα ανοιχτά

 

Μάλλον αναφέρεσαι σε συνεχώς ανοιχτούς χάρτες -πλοηγηση με gps ,πχ για μια μεγάλη διαδορμη.Τοσες πολλές ώρες ποτέ δεν χρειάστηκε να είμαι στους χάρτες google ...

Σχετικά με την αναβάθμιση σε miui 11 ,για ποιο λόγο έρχεται σε τελείως διαφορετικά χρονικά διαστήματα σε χρήστες του ίδιου κινητού εφόσον η ημερομηνία κυκλοφορίας της νέας έκδοσης είναι συγκεκριμένη ??

Link to comment
Share on other sites

το μόνο κακό με την αναβάθμιση είναι με τα θέματα που δεν είναι συμβατά και χρειάζονται και αυτά αναβάθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεσαι σε συνεχώς ανοιχτούς χάρτες -πλοηγηση με gps ,πχ για μια μεγάλη διαδορμη.Τοσες πολλές ώρες ποτέ δεν χρειάστηκε να είμαι στους χάρτες google ...

Σχετικά με την αναβάθμιση σε miui 11 ,για ποιο λόγο έρχεται σε τελείως διαφορετικά χρονικά διαστήματα σε χρήστες του ίδιου κινητού εφόσον η ημερομηνία κυκλοφορίας της νέας έκδοσης είναι συγκεκριμένη ??

Ναι για συνεχή πλοήγηση με χάρτες αλλιώς δεν έχω λόγο να ανοιγω το gps εκτός αν χρησιμοποιείτε εσείς άλλη εφαρμογή που δεν το κάνω εγώ ....

Για την ανάβαση έρχεται σταδιακά για να μην κολλήσουν οι σέρβερ που τα διανέμουν αν π.χ έχουν παγκόσμιος 1 εκατομμύριο mi8 συσκευή σκέψου να κατεβάζουν όλοι αρχείο 800mb ταυτόχρονα,θα κολλήσει το σύμπαν ..είναι και άλλες συσκευές που παίρνουν τώρα mui11 το note 7 ξέρω σίγουρα...

Πιστεύω ότι το κάνουν μέσο emei πρώτα και μετα legion αν κάποιος γνωρίζει καλύτερα ας μας πει..

Link to comment
Share on other sites

Oυτε εμένα μου ήρθε κάτι ακόμα.
μην νομίζεις ότι θα αλλάξει πολύ με την αναβάθμιση.

κάδο εφαρμογών που έλεγαν, δεν βλέπω πουθενά.

όλα τα themes δεν ισχύουν πλέον, θέλουν update στην 11.

σίγουρα έχουν κάποιες βελτιώσεις βέβαια, αλλά εγώ το μόνο που άλλαξα, είναι που το έβαλα σε σκοτεινή λειτουργία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...