Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος ο λόγος αν γνωρίζεις?

Πολύ Κουφό πάντως!!!

 

Δεν υπαρχει επισημη υποστηριξη για τις Ελληνικες μπαντες του 4G+. Μονο με Cosmote και σε ορισμενα σημεια εχουν δει καποιοι. Σε αλλες χωρες εχουν κανονικοτατα.

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι κάποια παιδία έχουν δει 4g+ με τη συσκευή

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Tα παιδια που εχουν δει 4G+ ειναι μονο με Cosmote και μονο σε ορισμενα σημεια, αναλογα την κεραια δηλαδη. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι υπαρχει επισημη υποστηριξη. Αλλωστε και η ιδια η infoquest το εχει πει.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχωρήστε την αμάθεια μου και την ακαταλαβοσύνη μου, δλδ δεν έχει την περιβόητη B20 για αυτό δεν πιάνει 4G ÷ η απλά δεν πιάνει... το γιατί δεν το ξέρω....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρήστε την αμάθεια μου και την ακαταλαβοσύνη μου, δλδ δεν έχει την περιβόητη B20 για αυτό δεν πιάνει 4G ÷ η απλά δεν πιάνει... το γιατί δεν το ξέρω....

 

Πρακτικα παντως δεν σημαίνει τιποτα μονο για το γαμ...το είναι το θεμα.. Οπου πιανει 4g θα πιάνει 4g και οπου θα επιανε 4gplus θα πιανει παλι 4g.. Με speedtest σε σχεση με το s7 edge το 4g τις περισσοτερες φορες ειναι πιο γρηγορο απο το 4gplus που μου γραφει η αλλη συσκευη. Γενικα το plus ειναι σχετικό.. αλλα οτι ειναι εντελώς αντιεμπορικο και χαζομαρα ναυαρχίδα να μην το υποστηριζει.. ναι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες σε σκέψεις τώρα να κατεβάσω το speed test και να αρχίσω να μετράω Download κσι upload....

Να ρωτήσω ξανά, B20 υποστηρίζει το κινητό (Για το Pro ρωτάω πιο πολύ).

Και να πω το εξής, όταν είχα το mi note 3 δεν υποστήριζε B20 και όμως πάλι με Vodafone είχα παντού 4G+.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες σε σκέψεις τώρα να κατεβάσω το speed test και να αρχίσω να μετράω Download κσι upload....

 

Προσοχη το speedtest χρεωνει πολλα mb. Μονο απο cosmote και server οτε νομίζω κατεβάζει λιγοτερα mb.. αλλα γενικα αν εχω κανει 10 μετρήσεις ειναι κοντα συνηθως και στις 6 το mi 8 με 4g απλο κατεβαζε λιγο πιο γρηγορα. Ψαξε αν θες 4g 4gplus διαφορες στο google

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ολόκληρη την ρομ που έχεις (όχι το update), και ρίξε την από πάνω, χωρις factory. Θα στρώσει (αφου κανεις και λίγη υπομονή, 3,4, φορτίσεις).
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ολόκληρη την ρομ που έχεις (όχι το update), και ρίξε την από πάνω, χωρις factory. Θα στρώσει (αφου κανεις και λίγη υπομονή, 3,4, φορτίσεις).

 

Σε εμένα απευθύνεσαι φαντάζομαι φίλε μου, θα περιμένω μερικές ημέρες ακόμη μιας και το τηλέφωνο είναι καινούριο και θα το δοκιμάσω κι αυτό.

Μόλις πριν ένα λεπτό έκανα ένα τεστ στο κέντρο στη Δράμα, 20 mbps download και 2 upload.... Δεν τα λες κι άσχημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα απευθύνεσαι φαντάζομαι φίλε μου, θα περιμένω μερικές ημέρες ακόμη μιας και το τηλέφωνο είναι καινούριο και θα το δοκιμάσω κι αυτό.

Μόλις πριν ένα λεπτό έκανα ένα τεστ στο κέντρο στη Δράμα, 20 mbps download και 2 upload.... Δεν τα λες κι άσχημα.

 

Εγω στο τελευταίο στο Ταύρο αν θυμάμαι καλά ειχα δει κοντα στα 90 download και το s7 με 4gplus ειχε αρκετα λιγοτερα .. μετα απο μερικές δοκιμές δεν ξανασχοληθηκα.. θα ηταν καλο να χτυπαγε plus εννοείται και για ψυχολογικούς λογους αλλα δεν ειναι κάτι που θα μας λείψει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δουλεύει κανείς την εφαρμογή i bank pay της Εθνικής? Είδα ότι έχουν προσθέσει το contactless και σήμερα δοκίμασα να πληρώσω σε ένα πρατήριο shell αλλά δεν. Σαν εφαρμογή δεν την έχει καν στις ρυθμίσεις του NFC που λέει πατήστε και πληρώστε έχει μόνο της Alpha bank my wallet και αυτή δουλεύει μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλησπέρα . Το ίδιο ακριβώς συνέβη και σε εμένα με την ίδια εφαρμογή της εθνικής προχθές. Το κινητό αγοράστηκε από Infoquest πριν 3 εβδομάδες και έχω κάνει εγκατάσταση ότι ενημέρωση μου έβγαλε. Μήπως πρέπει να γίνει και κάτι άλλο από θέμα ρυθμίσεων για να παίξει; Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω μπερδευτει απο τα γραφομενα σας λιγο ρε πιαιδια, υποστηριζει κανονικα κοσμοτε wificalling?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μια μέτρηση μόλις τώρα, τίναξε την μπάνκα στον αέρα το εργαλείο.... Όταν δείχνει από 4G τέτοιες ταχύτητες, δλδ τι θα έκανε αν είχε και το +

https://imgur.com/a/x4u7HHz

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μια βδομάδα με το κινητό στα χέρια μου και έχω να καταθέσω και εγώ όπως και ο φίλος για τη μπαταρια. Έχει αρκετή κατανάλωση το σύστημα android...μέχρι στιγμής από sot το μεγαλύτερο που έχω κάνει είναι 5,30 ώρες ....μπορεί να θέλει ακόμα μερικές φορτίσεις για να στρώσει.τι λέτε?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μια βδομάδα με το κινητό στα χέρια μου και έχω να καταθέσω και εγώ όπως και ο φίλος για τη μπαταρια. Έχει αρκετή κατανάλωση το σύστημα android...μέχρι στιγμής από sot το μεγαλύτερο που έχω κάνει είναι 5,30 ώρες ....μπορεί να θέλει ακόμα μερικές φορτίσεις για να στρώσει.τι λέτε?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευτυχώς και κάποιος που έχει τα ίδια προβλήματα με τα δικά μου.... Μακάρι να στρώσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δε θα το χαρακτήριζα και πρόβλημα απλά το λέω και θέλω τις απόψεις των παλιότερων χρηστών.παντως θεωρώ άκυρο να περάσω Ρομ από την αρχή ή να κάνω factory reset ,είναι συσκευή μιας εβδομάδας

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

chewbacca222 ρώτησα χθες την εθνική τράπεζα και μου είπαν ότι η εφαρμογή τους δεν υποστηρίζει τις ανέπαφες συναλλαγές με NFC αλλά έχουν δικό τους σύστημα με Bluetooth και πρέπει ο άλλος να έχει το δικό του POS η εφαρμογή I back pay 4b

 

Επίσης το πρόβλημα με την μπαταρία το έλυσα βάζοντας την ελληνική xtrv εβδομαδιαία δεν έκατσα να ψάξω γιατί το σύστημα Android έχει τόσο μεγάλη κατανάλωση. Κάτι παίζει με τις global ROMs κάτι τρέχει από πίσω και είτε το αφήνουμε πάς και σταματήσει είτε πρέπει να ψάξεις τι ακριβώς είναι. Τώρα με την xtrv έχω πάλι 7 ώρες sot.

Edited by komatoza
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε πάντα αυτό το θέμα με τις global roms? Κάποιος παλαιότερος κάτοχος;; Ή μήπως να φτάσει η aod?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by karamazof53
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε καινούρια αναβάθμιση

 

7b23f73a42d57cae141feca93f347954-full.png

Edited by mach3
διορθωση φωτογραφίας
Link to comment
Share on other sites

Για λογιαρισμο φίλου αξίζει να βάλει gcam? Και αν ναι ποια είναι η καλύτερη αυτή τη στιγμή?? Κάποιο link ευχαριστώ πολύ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για λογιαρισμο φίλου αξίζει να βάλει gcam? Και αν ναι ποια είναι η καλύτερη αυτή τη στιγμή?? Κάποιο link ευχαριστώ πολύ

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/b-s-g-google-camera-port-developed-mi-8-t3843130

https://xiaomi.eu/community/threads/04-04-2019-mi-8-gcam-xiaomi-mi-8-google-camera-mod-stable-bsg.46196/

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δε θα το χαρακτήριζα και πρόβλημα απλά το λέω και θέλω τις απόψεις των παλιότερων χρηστών.παντως θεωρώ άκυρο να περάσω Ρομ από την αρχή ή να κάνω factory reset ,είναι συσκευή μιας εβδομάδας

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρνα την από πάνω πάλι την ρομ που έχεις (το έγραψα και χθες), δεν θα αλλάξει τίποτα στο κινητό σου. Αντίστοιχο πρόβλημα είχα και εγώ όταν πρωτοπήρα (μεταχειρισμένο ) το mi8. Αμέσως έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχε δίκιο ο φίλος που με προέτρεψε να δω μήπως φταίει η κατανάλωση λόγω σήματος, το επιβεβαιώνω σήμερα από Δράμα, δύο μέρες στην Δράμα και η συμπεριφορά έχει αλλάξει άρδην, πρώτα από όλα έχει πέσει η κατανάλωση στα -70 dBm και φτάνει το πολύ μέχρι τα -88 dBm σε δύσκολα σημεία....εννοείται πως η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχε δίκιο ο φίλος που με προέτρεψε να δω μήπως φταίει η κατανάλωση λόγω σήματος, το επιβεβαιώνω σήμερα από Δράμα, δύο μέρες στην Δράμα και η συμπεριφορά έχει αλλάξει άρδην, πρώτα από όλα έχει πέσει η κατανάλωση στα -70 dBm και φτάνει το πολύ μέχρι τα -88 dBm σε δύσκολα σημεία....εννοείται πως η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο.
Τώρα με βάλατε σε σκέψεις... Έχω παρατηρήσει ότι στο 8ωρο με 9ωρο που είμαι στην δουλειά ή μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα με πολύ μικρή χρήση γενικά. Δλδ το παίρνω full και στο σχόλασμα έχει παει στο 60 %. Ενω τις υπόλοιπες ώρες μέχρι το βράδυ στο σπίτι με πολύ πιο βαριά χρήση, social media, παιχνίδια κτλ πέφτει πολύ πιο αργά. Θα τσεκάρω και εγώ το σήμα στην δουλεια και στο σπίτι και θα επιστρέψω.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ την 10.3.2 με dark mode 60 fps για βιντεο
Μόλις το είδα και εγώ ότι εμφανίστηκε σε εμένα. Να το περάσω δλδ; Η μήπως να περιμένω μήπως αποσυρθεί πάλι;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα και εγώ ότι εμφανίστηκε σε εμένα. Να το περάσω δλδ; Η μήπως να περιμένω μήπως αποσυρθεί πάλι;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τωρα που εβαλα την Dev πριν μια εβδομάδα αποφασησαν να στειλουν την stable.. απο την αλλη με stable ειχα bugs καμερα.. gps .. πυξιδα.. με dev τίποτα ακομα κανενα bug.. μονο λιγο ωρες ωρες στην ανταπόκριση αμεσότητας των τριών κουμπιων κατω νιώθω ελάχιστα στιγμιαία καθυστέρηση αλλα μπορεί να ειναι και στο κεφαλι μου έτσι να ηταν και πριν.. και στο slide στην οθονη των ρυθμίσεων σαν να μην ρολαρει οπως πριν αλλα πιο σφιχτά χωρις ομως να φαίνεται σαν προβλημα.. μπορει αυτο ομως να ισχύει και στη 10.3.2.0..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...