Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το παρήγγειλα χθες με κουπόνι από το Banggood (365 με priority το 6/64, όχι global, αλλά με global rom) με εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 24/8.

 

Καλοριζικο.

 

Οταν σου ερθει επιβεβαιωσε σε παρακαλω, αν μπορεις, οτι οντως ερχεται με περασμενη την Global οπως γραφουν στο bangood :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπες στον λογαριασμό σου, pay pal/ τραπεζικη κάρτα, και κοίταξε αν έγινε χρέωση του ποσού.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.

 

Οταν σου ερθει επιβεβαιωσε σε παρακαλω, αν μπορεις, οτι οντως ερχεται με περασμενη την Global οπως γραφουν στο bangood :)

 

Το παρήγγειλα και γω χθες από Bangoood με κουπόνι στα 350€(372 με τα έξοδα κλπ) και έγραφε Global.Θα επιβεβαιώσω μόλις έρθει και γω για να είσαι σίγουρος αν το σκέφτεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Είδα μερικά βίντεο στο you tube, η οθόνη είναι φτωχή, δεν δείχνει έντονα τα χρώματα.

Θα κοιτάξω αν υπάρχει ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στον λογαριασμό σου, pay pal/ τραπεζικη κάρτα, και κοίταξε αν έγινε χρέωση του ποσού.
έχει γίνει χρέωση.το κοίταξα πάλι τώρα αν και το είχα δει από τις 4 Αυγούστου .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και γω χθες από Bangoood με κουπόνι στα 350€(372 με τα έξοδα κλπ) και έγραφε Global.Θα επιβεβαιώσω μόλις έρθει και γω για να είσαι σίγουρος αν το σκέφτεσαι :)

 

Nα σαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν από λίγο να το ξαναδώ, αφού έβαλα ένα βίντεο στο YouTube να το δω σε full screen προσπαθούσα να κάνω στρετς το βίντεο σε όλη την οθόνη στην αναλογία 18/9 αλλά δεν γινόταν πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποια ρύθμιση ή δεν το κάνει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεί κάποιος που έχει την συσκευή να βοηθήσει σε αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει την συσκευή να βοηθήσει σε αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσιολογικό είναι να μην το κάνει εφόσον το βίντεο είναι σε διαφορετικό λόγο πλευρών. Η εφαρμογή του YouTube δεν έχει αυτή την επιλογή. Αν το έχεις δει σε κάποιο Samsung είναι επειδή το πρόσθεσε η ίδια η Samsung στην δική της rom. Ούτε το OnePlus πχ μπορεί να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι να μην το κάνει εφόσον το βίντεο είναι σε διαφορετικό λόγο πλευρών. Η εφαρμογή του YouTube δεν έχει αυτή την επιλογή. Αν το έχεις δει σε κάποιο Samsung είναι επειδή το πρόσθεσε η ίδια η Samsung στην δική της rom. Ούτε το OnePlus πχ μπορεί να το κάνει.
Όχι δεν είναι έτσι, εκτός από Samsung, το κάνει και στο xiaomi redmi note 5 που έχω τωρα, και γενικά όσα κινητά full screen με αναλογία πλευρών 18:9 εχω δει το κάνουν. Την ώρα που παίζει το βίντεο full screen κάνεις pinch out και πιάνει όλη την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα.τι σημαίνει μόνο ηλεκτρονικά?

η απάντηση ήταν

"έχει γίνει αποστολή μόνο ηλεκτρονικά, και δεν έχει καταγραφεί καμία κίνηση στο συγκεκριμένο tracking number.ούτε την ώρα που ξεκίνησε το δέμα."

Την ρώτησα αν παίζει να μην έχει φύγει το δέμα, και είπε "αυτό δεν το γνωρίζω"

 

Είχες νεότερα φίλε μου ?

Link to comment
Share on other sites

σε μενα ετυχε, 3 τουλάχιστον φορες, να μου στελνουν το tracking number, που δεν δουλευει, όταν φυγει το δεμα, ΘΑ παρει αυτόν τον αριθμο, και να τους στελνω email του τυπου¨: .. please send the devices..

se μια περιπτωση, ειχα αριθμο από την ups, και επερνα τηλεφωνο στην Αθηνα, και μου λεγανε ότι ,, δεν μας το παρεδωσαν, πηρε αριθμο κλπ

σε αυτες τις περιπτώσεις , παρελαβα, με καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι έτσι, εκτός από Samsung, το κάνει και στο xiaomi redmi note 5 που έχω τωρα, και γενικά όσα κινητά full screen με αναλογία πλευρών 18:9 εχω δει το κάνουν. Την ώρα που παίζει το βίντεο full screen κάνεις pinch out και πιάνει όλη την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα να σου πω ότι δεν το ήξερα αυτό που γράφεις. Μόλις το δοκίμασα σε OnePlus 5t και όντως λειτουργεί όπως το λες. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχες νεότερα φίλε μου ?

Τίποτα νεώτερο ακόμα...

σε μενα ετυχε, 3 τουλάχιστον φορες, να μου στελνουν το tracking number, που δεν δουλευει, όταν φυγει το δεμα, ΘΑ παρει αυτόν τον αριθμο, και να τους στελνω email του τυπου¨: .. please send the devices..

se μια περιπτωση, ειχα αριθμο από την ups, και επερνα τηλεφωνο στην Αθηνα, και μου λεγανε ότι ,, δεν μας το παρεδωσαν, πηρε αριθμο κλπ

σε αυτες τις περιπτώσεις , παρελαβα, με καθυστερηση.

Επειδή πρώτη φορά αγοράζω από αυτούς και πρώτη φορά μου στέλνουν tracking number δέκα λεπτά από την ολοκλήρωση της παραγγελίας , πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτούς.

Θα περιμένω μέχρι αύριο και μετά βλέπουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα να σου πω ότι δεν το ήξερα αυτό που γράφεις. Μόλις το δοκίμασα σε OnePlus 5t και όντως λειτουργεί όπως το λες. :lol:
Στο mi 8 τι γίνεται είναι το θέμα...:-D

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο mi 8 τι γίνεται είναι το θέμα...:-D

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιστεύω πως είναι θέμα καθαρά video. Και σε εμένα στο redmi note 5, σε άλλα video κάνει pitch out και σε άλλα όχι. Δοκίμασε εάν θέλεις σε διαφορετικών λόγων video.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι θέμα καθαρά video. Και σε εμένα στο redmi note 5, σε άλλα video κάνει pitch out και σε άλλα όχι. Δοκίμασε εάν θέλεις σε διαφορετικών λόγων video.
Εγώ πάντως δεν έχω πετύχει βίντεο που δεν γίνεται. Μόλις τώρα δοκίμασα ακόμα και σε μια παλια ελληνική ταινία στο YouTube, πάλι δουλεύει. Στείλε μου αν θέλεις ένα λινκ από βίντεο που δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω πετύχει βίντεο που δεν γίνεται. Μόλις τώρα δοκίμασα ακόμα και σε μια παλια ελληνική ταινία στο YouTube, πάλι δουλεύει. Στείλε μου αν θέλεις ένα λινκ από βίντεο που δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γίνεται ούτε pitch in ούτε και pitch out. Ο λόγος παραμένει σταθερός.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ούτε pitch in ούτε και pitch out. Ο λόγος παραμένει σταθερός.

Και σωστά δεν γίνεται στο συγκεκριμένο βίντεο, γιατί δεν αφήνει μαύρες μπάρες δεξιά ή αριστερά που αυτό μας ενδιαφέρει, ήδη καταλαμβάνει όλο το μήκος της οθόνης αν πρόσεξες. Το γέμισμα όλης της οθόνης έχει νόημα σε βίντεο 16:9 που εκεί δουλεύει σωστά και είναι και η πλειοψηφία των βίντεο. Το συγκεκριμένο βίντεο δεν έχει αυτή την αναλογία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Και σωστά δεν γίνεται στο συγκεκριμένο βίντεο, γιατί δεν αφήνει μαύρες μπάρες δεξιά ή αριστερά που αυτό μας ενδιαφέρει, ήδη καταλαμβάνει όλο το μήκος της οθόνης αν πρόσεξες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ σωστά. Για αυτό ανέφερα πιο πάνω πως κατά τη δική μου άποψη έχει να κάνει με το λόγο εγγραφής του video. Εάν το video έχει εγγραφεί με λόγο 16:9, τότε δε σε αφήνει να κάνεις τίποτα (pitch in/out), εάν έχει εγγραφεί με 4:3, τότε σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις. Μπορεί να κάνω και λάθος φυσικά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Για αυτό ανέφερα πιο πάνω πως κατά τη δική μου άποψη έχει να κάνει με το λόγο εγγραφής του video. Εάν το video έχει εγγραφεί με λόγο 16:9, τότε δε σε αφήνει να κάνεις τίποτα (pitch in/out), εάν έχει εγγραφεί με 4:3, τότε σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις. Μπορεί να κάνω και λάθος φυσικά.
Οχι, σε βίντεο 16:9 δουλεύει όπως και θα έπρεπε γιατί αφήνει μαύρες μπάρες δεξιά, αριστερά. Στο mi 8 όμως που το περιεργαζομουν στο πλαίσιο όσο και να προσπάθησα δεν το έκανε, γι αυτό ρώτησα γιατί δεν το έκανε, μήπως μου διαφεύγει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κινητά που έχουν οθόνη 18-9 κάνουν ζουμ στο YouTube.

Απλά , επειδή μου είχε συμβεί στο παρελθόν, εφόσον ανοίξεις για πρώτη φορά το YouTube στο αρχικό στήσιμο της συσκευής και δε σου κάνει ζουμ , χρειάζεται επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά μετά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...