Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άσε... τον Ιούνιο το πήρα :D

Και πολύ καλά έκανες.

Μη σου πω ότι σκέφτομαι να το ξαναπάρω, τώρα που έχει πέσει τόσο χαμηλά η τιμή στα μεταχειρισμένα.

Από τα πολύ καλά κινητά της Xiaomi.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ παιδιά το πήρα στα 140€ πριν λίγες μέρες, μεταχειρισμένο για να αλλάξω το OnePlus 5T μου. Είναι απίστευτη συσκευή στα χρήματα που κοστίζει. Εν αναμονή του MIUI 12...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να φανταστείς βρήκα σφραγισμένο με 2 έτη εγγύηση το 128αρι στα 210€ και από το πρωί τρώγομαι να δώσω το rn9 pro.

Το μόνο που με φρενάρει είναι η μπαταρία.

Έχω καλομαθει με τα 5000mAh.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να φανταστείς βρήκα σφραγισμένο με 2 έτη εγγύηση το 128αρι στα 210€ και από το πρωί τρώγομαι να δώσω το rn9 pro.

Το μόνο που με φρενάρει είναι η μπαταρία.

Έχω καλομαθει με τα 5000mAh.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Άλλο πράγμα η ναυαρχίδα, όπως και να το κάνουμε. Μπαταρία μια μέρα με νορμάλ χρήση την βγάζει χωρίς πρόβλημα σε μένα αλλά σίγουρα δεν είναι το δυνατό του σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή σε Μi10? Έχω βρει ένα 256 10αρι στα 400ευρω μεταχειρισμένο

 

Προφανώς αξίζει. Είναι 2 γενιές πιο νέο και με το φετινό καλύτερο επεξεργαστή. Μόνο αυτό να σκεφτείς..... και έχει και άλλα έξτρα σε σχέση με το mi8. Το θέμα είναι τι ζητεί ο καθένας για να κάνει τη δουλειά του. Προσωπικά θα κρατήσω το mi8 μέχρι να μη δουλεύει πια αφού οι ναυαρχίδες έχουν παει στο θεό τιμολογιακά και δεν παίζει μετά απο το mi8 να πάω ξερω γω στη σειρά redmi note που είναι πιο φθηνά. Μεταχειρισμένο δε θα κοιτούσα εκτός αν ήταν κάποιου γνωστού...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να φανταστείς βρήκα σφραγισμένο με 2 έτη εγγύηση το 128αρι στα 210€ και από το πρωί τρώγομαι να δώσω το rn9 pro.

Το μόνο που με φρενάρει είναι η μπαταρία.

Έχω καλομαθει με τα 5000mAh.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

Το Mi8 ειναι τρομερη συσκευη αλλα η μπαταρια ειναι ενα σοβαρο μειονεκτημα. Εσυ ειδικα που εχεις μαθει με το Note 9 Pro θα απογοητευτεις. Αλλος πλανητης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να φανταστείς βρήκα σφραγισμένο με 2 έτη εγγύηση το 128αρι στα 210€ και από το πρωί τρώγομαι να δώσω το rn9 pro.

Το μόνο που με φρενάρει είναι η μπαταρία.

Έχω καλομαθει με τα 5000mAh.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Δεν θα άλλαζα το rn9 pro, θα φας μεγάλη ήττα με την μπαταρία, θα χάσεις ακουστικά, SD, radio, ir. Μόνο αν θες κάμερα και επεξεργαστή θα πας mi8.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το Mi8 ειναι τρομερη συσκευη αλλα η μπαταρια ειναι ενα σοβαρο μειονεκτημα. Εσυ ειδικα που εχεις μαθει με το Note 9 Pro θα απογοητευτεις. Αλλος πλανητης.

 

Δεν θα άλλαζα το rn9 pro, θα φας μεγάλη ήττα με την μπαταρία, θα χάσεις ακουστικά, SD, radio, ir. Μόνο αν θες κάμερα και επεξεργαστή θα πας mi8.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο μυαλό μου είστε. Αυτά ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ και το αναβάλλω.

Το θέμα είναι ότι όλα τα υπέρ του rn9 pro, είναι ουσιαστικής σημασίας και σου κακοφαίνεται όταν δεν τα έχεις. Δεν είναι απλά διακοσμητικές "παροχές".

Και η μεγάλη μπαταρία πολύ χρήσιμη, και το ραδιόφωνο αλλά και το ir. Η SD δε με πολυνοιάζει μιας κι έχω πάρει το 128άρι.

Τεσπά, ευχαριστώ πολύ για την τοποθέτηση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτά τα αψυχολογητα που κάνει η xiaomi και καταστρέφει καταπληκτικά τηλέφωνα, το mi8 είναι καταπληκτικό τηλέφωνο, βάλε του μία 4-4500 μπαταρία, για μένα το μεγάλο σκότωμα είναι η έλλειψη ακουστικών, SD. Βγάζει το mi9 χειρότερο και αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά το έχω λατρέψει , το πήρα τον Μάιο σαν αγορά ανάγκης όταν πέθανε μετά από πτώση το OP7pro μου και δεν έχω καμία πίεση / ανάγκη για αλλαγή του. Συνήθισα και το notch , η κάμερα που δεν το περίμενα με google camera με καλύπτει απόλυτα , η οθόνη του πολύ καλή , σφαιράτο, ακόμη και η μπαταρία που λέτε όντως μετά από κάποια αναβάθμιση χειροτέρευσε αλλά και πάλι με φουλ χρήση βγάζει άνετα τη μέρα.

Περιμένω και εγώ το Miui 12 καθώς δεν μπήκα στην διαδικασία να ξεκλειδώσω και να το βάλω ήδη.

Έχει τέλειο μέγεθος τελικά και η επίπεδη οθόνη είναι για εμένα αναβάθμιση! Ποτέ δεν χωνεψα τις καμπύλες οθόνες ούτε στο Mi note 2 ούτε και στο OP κυρίως για αισθητικούς λόγους καθώς με θήκη προστασίας χάνεται η ομορφιά τους και φαίνονται πιο ογκώδη . Πραγματικά δεν ξέρω τι να επιλέξω μετά από αυτό με κριτήριο την επίπεδη οθόνη. Το mi9 θα ήταν μια εξαιρετική επιλογή ή το Mi9 t pro με τον καλό επεξεργαστή.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το αγόρασα από τους πρώτους όταν κυκλοφόρησε και το χρησιμοποιώ μέχρι σήμερα σαν βασική συσκευή.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα δουλεύουν άψογα. Θα ήθελα να το αντικαταστήσω με το mi 10 απλά γιατί ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Με τη τιμολόγηση όμως της xiaomi που το έχει πάει στα ύψη, σκέφτηκα ότι είναι κρίμα να το βάλω στο συρτάρι και να πληρώσω τόσα χρήματα τη στιγμή που το 5g δεν έχει φτάσει καν στη χώρα μας ακόμα.

Θα το κρατήσω ένα χρόνο ακόμα, και ανάλογα με τις επιλογές που θα έχω τότε, θα δω τι θα κάνω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@dimikord γιατί να το βάλεις στο συρτάρι; Πούλησέ το , όσο το κρατάς χειρότερα είναι, εντάξει έχω που τα λέμε δεν έχει καμία σχέση με το mi 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.μιας και δεν υπάρχουν χρήματα για καινούρια συσκευή σκέφτομαι να αλλάξω Ρομ έτσι για αλλαγή.υπαρχει κάποια σοβαρή Ρομ χωρίς προβλήματα με καλή διαχείριση ενέργειας αλλά και καλή κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ψάξεις στο XDA εγώ θα σου έλεγα για στοκ (pixel experience) μιας που είμαι λάτρης αλλά δεν έχω δοκιμάσει δεν ξέρω,ακόμη το παλεύω με θέματα και εικονίδια
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ψάξεις στο XDA εγώ θα σου έλεγα για στοκ (pixel experience) μιας που είμαι λάτρης αλλά δεν έχω δοκιμάσει δεν ξέρω,ακόμη το παλεύω με θέματα και εικονίδια

Την pixel καυεβασα αλλά ακόμα δεν κατάφερα να περάσω twrp.πανε χρόνια από την τελευταία φορά που ασχολήθηκα και έχω ξεχάσει.εαν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμουσα

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει pixel experience,zenx os ,lineage ,paranoid..η καλύτερη ειναι η pixel αλλα εχω καταληξει σε miui 12 stable xtvr..ειναι η πιο ολοκληρωμένη αλλα με μικροτερη διαρκεια μπαταριας απο την pixel..απλα για τις δικες μου αναγκες φτανει η μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Την pixel καυεβασα αλλά ακόμα δεν κατάφερα να περάσω twrp.πανε χρόνια από την τελευταία φορά που ασχολήθηκα και έχω ξεχάσει.εαν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμουσα

 

Θα πρέπει να ξεκλειδώσεις αρχικά τον bootloader. Το έχεις κάνει αυτό;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά.τωρα στήνω από την αρχή την pixel..πρώτη φορά custom rom μετά από χρόνια.τωρα θα το ταράξω στις ρομ άμα δεν μου κάνει η μία και η αλλη
Link to comment
Share on other sites

καλά το mui 12 πότε θα μας το δώσουν .; Κίνα κυκλοφόρησε ηδη

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

καλά το mui 12 πότε θα μας το δώσουν .; Κίνα κυκλοφόρησε ηδη

 

Ας αργεί κάπως. Καλύτερα, για να έρθει με όσο το δυνατόν λιγότερα bugs. Ενδέχεται δηλαδή, να έρθει απευθείας η έκδοση 12.0.2.0, αντί της 12.0.1.0.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλά το mui 12 πότε θα μας το δώσουν .; Κίνα κυκλοφόρησε ηδη
Αυγούστο λέει τώρα λογικά προς το τέλος.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας αργεί κάπως. Καλύτερα, για να έρθει με όσο το δυνατόν λιγότερα bugs. Ενδέχεται δηλαδή, να έρθει απευθείας η έκδοση 12.0.2.0, αντί της 12.0.1.0.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν αγοράζουμε κινητό xiaomi από Σκρουτζ πρέπει να έχει τη global version η όχι;
βασική προϋπόθεση!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...