Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σε ευχαριστουμε πολυ!!Τπτ καινουριο ειδες?

Πανε λιγο ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-ενημερωση συστηματος-3 τελιτσες πανω δεξια και δωσε ενα screenshot ακομη απο το τι νεο υπαρχει! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστουμε πολυ!!Τπτ καινουριο ειδες?

Πανε λιγο ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-ενημερωση συστηματος-3 τελιτσες πανω δεξια και δωσε ενα screenshot ακομη απο το τι νεο υπαρχει! :)

 

https://postimg.cc/LnNNRN8B

Καινούργιο μόνο το ότι διορθώθηκε η αυτόματη φωτεινότητα. Απόκρυψη του notch δεν υπάρχει. Με την κάμερα δεν έχω πειραματιστεί ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν είχα δεδομένα ανοιχτά μου ήρθε αναβάθμιση για 10.1.2.0.

και όταν πήγα σπίτι για να αναβαθμίσω με wifi δεν μου έβγαλε τίποτα,

μεγάλοι παπατζήδες εκεί στην xiaomi..

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση αλλά μετά χάθηκε!

Το gps έχει θέμα.. Σε Google maps τρώει κολλήματα, σε sygic δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα την ακύρωσαν αλλά για ποιο λόγο βγάζουν ενημερώσεις και μετά τις ακυρώνουν δεν έχει λογική

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω πολλούς να λένε ότι η beta είναι καλύτερη από την stable. Μπορώ απλά να κατεβάσω την τελευταία beta rom και να την περάσω μέσω updater;

Link to comment
Share on other sites

Μην σκατε, ειναι μερος του partial rollout. Σχεδον ποτε δεν βγαινει εκδοση σε ολους ταυτοχρονα.

 

Στην αρχη την παιρνει ενα μικρο ποσοστο, το οποιο αυξανεται σταδιακα μεσα σε 5-7 μέρες. Αν δουνε οτι εχει καποιο χοντρο προβλημα, σταματουν τη διαδικασια μεχρι να το διορθωσουν και ξανα απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει παίδες την κατεβάζει από εδώ και την περνάει μέσω updater.

 

http://bigota.d.miui.com/V10.1.2.0.PEAMIFI/miui-blockota-dipper_global-V10.1.1.0.PEAMIFI-V10.1.2.0.PEAMIFI-c214dee6fa-9.0.zip

 

Προστέθηκε night mode και 960fps slow Motion και διάφορα άλλα fixes5bbdcc4ca5d0cb8e0441f37033cd3ffe.jpg3b9ff9868c28c75d15ce860aea3339e4.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει παίδες την κατεβάζει από εδώ και την περνάει μέσω updater.

 

http://bigota.d.miui.com/V10.1.2.0.PEAMIFI/miui-blockota-dipper_global-V10.1.1.0.PEAMIFI-V10.1.2.0.PEAMIFI-c214dee6fa-9.0.zip

 

Προστέθηκε night mode και 960fps slow Motion και διάφορα άλλα fixes5bbdcc4ca5d0cb8e0441f37033cd3ffe.jpg3b9ff9868c28c75d15ce860aea3339e4.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you[/QUO

 

Βλέπεις καμία διαφορά με night mode το βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει παίδες την κατεβάζει από εδώ και την περνάει μέσω updater.

 

 

 

http://bigota.d.miui.com/V10.1.2.0.PEAMIFI/miui-blockota-dipper_global-V10.1.1.0.PEAMIFI-V10.1.2.0.PEAMIFI-c214dee6fa-9.0.zip

 

 

 

Προστέθηκε night mode και 960fps slow Motion και διάφορα άλλα fixes5bbdcc4ca5d0cb8e0441f37033cd3ffe.jpg3b9ff9868c28c75d15ce860aea3339e4.jpg

 

 

 

The power of the Mi 8 be with you[/QUO

 

 

 

Βλέπεις καμία διαφορά με night mode το βράδυ;

Έχει πολύ μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο!!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

 

 

με κάνεις να την περάσω τώρα ρε φίλε!!

Περάσετην ναι 5 λεπτά υπόθεση είναι :)

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό!!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Στο en.miui γράφουν σε English γλώσσα δουλεύει κανονικά!!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

.

Καλά Χριστούγεννα. Έβαλα την γλώσσα στα αγγλικά και λειτουργεί κανονικά

 

Παιδιά μια ερώτηση μιας και μέχρι την Παρασκευή θα πάρω η το ΜΙ8 η το Pocophone...Διαφορά χρηματικη ελάχιστη,η μόνη μου φοβία έχει να κάνει με την αυτονομία...

Βγάζει μέρα με χρήση δύο σιμ,ακουστικά bluetooth,δεδομένα πάντα ανοικτά,και wifi,σύνδεση με smartwatch.ομιλια 1_1:30 ώρα μερικά μηνύματα, και πλοήγηση γύρω στην 1 ώρα...

Όλα αυτά Όσο είμαι στην δουλειά....

Το μόνο που με χαλάει και στα δύο είναι το τεράστιο Notch...Αλλά λογικά το κρύβεις...

 

Και κάτι άλλο...Είναι splash proof???Επειδή δουλεύω έξω,με βροχή Π,Χ κάνω δουλειά με το κινητό...Αντέχει βροχή;;;

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Δοκιμαστικές φωτό με την 10.1.2.0 - Βραδυνές

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι νύχτα στο αυτόματο τραβάει καλύτερες φωτογραφίες από τη λειτουργία νύχτας;
Link to comment
Share on other sites

.

 

Παιδιά μια ερώτηση μιας και μέχρι την Παρασκευή θα πάρω η το ΜΙ8 η το Pocophone...Διαφορά χρηματικη ελάχιστη,η μόνη μου φοβία έχει να κάνει με την αυτονομία...

Βγάζει μέρα με χρήση δύο σιμ,ακουστικά bluetooth,δεδομένα πάντα ανοικτά,και wifi,σύνδεση με smartwatch.ομιλια 1_1:30 ώρα μερικά μηνύματα, και πλοήγηση γύρω στην 1 ώρα...

Όλα αυτά Όσο είμαι στην δουλειά....

Το μόνο που με χαλάει και στα δύο είναι το τεράστιο Notch...Αλλά λογικά το κρύβεις...

 

Και κάτι άλλο...Είναι splash proof???Επειδή δουλεύω έξω,με βροχή Π,Χ κάνω δουλειά με το κινητό...Αντέχει βροχή;;;

 

Το ΜΙ8 βγάζει μερα άνετα ίσως και 2 με νορμάλ χρήση σαν αυτή που περιγράφεις ανάλογα το σήμα και τη φωτεινότητα της οθόνης που χρησιμοποιεις. Επίσης φορτίζει πολύ γρήγορα οπότε κανένα θέμα με μπαταρία εκτός και αν κάθεσαι και μετράς ΣΟΤ σαν μανιακός. Με τον ταχιφορτιστη του δίνεις ένα 40% σε 20 λεπτα.. Εγώ από redmi note 4 που είχε απίστευτη μπαταρία, διάφορα ουσιαστικά δεν έχω δει σε διαρκεια.

 

Είναι splash αλλά όχι waterproof

 

Μόνο η κάμερα είναι πλήρης απογοητευση και για εμένα οι ειδοποιήσεις στο notch

Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ίσως να έχει απαντηθεί ήδη, αλλά υπάρχουν πάρα πολλές απαντήσεις στο νήμα για να το βρω. Κάποιο θέμα που διάβασα πως υπήρχε με το gps έχει λυθεί;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...