Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα η ιδεα μου ηταν παιδιά. αν και μου φανηκε οτι κραταει η μπαταρια παλι στις 4 ωρες όθονη είμαι δε το συζητάω να ανοιξω κανα pubg.. μου έρχεται να το σπρωξω οπως εκναι να παρω κανενα με 4000 μπαταρια και υποδεέστερο επεξεργαστή μπας και δω ασπρη μερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

Θα πάρω αύριο το mimic και φοράει stable 10ρα.. Αυτή είναι pie?

 

Αν θυμάμαι καλά έβγαλε για το. Μοντέλο αυτό καθαρή 9ρα που έπαιρνε οτα updates.. Ισχύει ακόμα? Ευχαριστώ πολύ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα το 3, αλλά βαρέθηκα και τονχειρότερο είναι πως δεν φαίνεται κάτινστον ορίζοντα

Το μόνο που με κρατάει για το 2s είναι η αυτονομία του, για την οποία ακούω μέτρια πράγματα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα το 3, αλλά βαρέθηκα και τονχειρότερο είναι πως δεν φαίνεται κάτινστον ορίζοντα

Το μόνο που με κρατάει για το 2s είναι η αυτονομία του, για την οποία ακούω μέτρια πράγματα.

Αν θέλεις τον κορυφαίο επεξεργαστή με τέτοια μπαταρία και να έχεις πολύ καλή έως κορυφαια αυτονομία απλά δεν γίνεται. Είχα αυτό το δίλλημα και γι αυτό το απερριψα, όπως απερριψα και το galaxy s9+.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις τον κορυφαίο επεξεργαστή με τέτοια μπαταρία και να έχεις πολύ καλή έως κορυφαια αυτονομία απλά δεν γίνεται. Είχα αυτό το δίλλημα και γι αυτό το απερριψα, όπως απερριψα και το galaxy s9+.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και τι πήρες;

Κορυφαία αυτονομία, φυσικά δεν γίνεται να έχω, αλλά να τη βγάζουμε τη μέρα. :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Και τι πήρες;

Κορυφαία αυτονομία, φυσικά δεν γίνεται να έχω, αλλά να τη βγάζουμε τη μέρα. :)

Δεν ξέρω την χρήση που κανείς αλλά την μέρα πιθανόν να την βγάζεις και με το mix 2s, με την δικιά μου χρήση πάλι θα την έβγαζα αλλά μάλλον οριακά και κάθε βράδυ φόρτιση σίγουρα. Πήρα το καινούριο Huawei Mate 20 Lite. Έχω πάθει πλάκα με την οθόνη και την κατασκευή. Με την δική μου χρηση, άνετα 1,5 - 2 μέρες αυτονομία με υπόλοιπο ένα 25% που εκεί το φορτιζω. Πολύ καλή κατασκευή και με premium αίσθηση, γρήγορο επίσης. Πριν από αυτό είχα xiaomi, δούλεψα και το miui 10. Για εμένα ξεκάθαρα το emui της Huawei πιο ώριμο και με σαφώς περισσότερες δυνατότητες. Συμπέρασμα, δεν μετάνιωσα για την επιλογή μου, αν μπορέσουμε θα πάω στο επερχόμενο Mate 20 pro.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την αυτονομια,αν και υποκειμενικο,πιστευω ειναι ανω του μεσου ορου. Να τη συγκρινω με το huawei p10 που ειχα: αν με μια χ χρηση με το mi mix 2s το βραδυ πεφτω για υπνο με 50% μπαταρια,με το p10 ειχα ξεμεινει το απογευμα.

Το tempered glass απ το golden hall ειναι αυτο με την πιο πληρη καλυψη απο οσα εχω δοκιμασει μεχρι τωρα,δλδ δεν εχει σχεδον καθολου κενα γυρω γυρω. Απλα πριν το παρετε να το ανοιξετε εκει επι τοπου,γιατι εμενα ειχε ενα χτυπημα στην ακρη απ τη μανα του οταν το εφαρμοσα και το πεταξα τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την αυτονομια,αν και υποκειμενικο,πιστευω ειναι ανω του μεσου ορου. Να τη συγκρινω με το huawei p10 που ειχα: αν με μια χ χρηση με το mi mix 2s το βραδυ πεφτω για υπνο με 50% μπαταρια,με το p10 ειχα ξεμεινει το απογευμα.

Το tempered glass απ το golden hall ειναι αυτο με την πιο πληρη καλυψη απο οσα εχω δοκιμασει μεχρι τωρα,δλδ δεν εχει σχεδον καθολου κενα γυρω γυρω. Απλα πριν το παρετε να το ανοιξετε εκει επι τοπου,γιατι εμενα ειχε ενα χτυπημα στην ακρη απ τη μανα του οταν το εφαρμοσα και το πεταξα τελικα.

Έτσι νομίζω και εγώ, γενικά η xiaomi έχει καλή διαχείριση μπαταρίας θεωρώ, αλλά σίγουρα δεν γίνονται και θαύματα με συγκεκριμένη χωρητικότητα μπαταρίας και γενικά setup επεξεργαστή κτλ.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ελαφρώς απογοητευμένος από τη μπαταρία, κατά τα αλλ; το τηλέφωνο σπέρνει

 

Σε μεικτή χρήση βγάζει 5 ωρο οθόνης οπότε η μέρα βγαίνει έστω και οριακά. Ωστόσο στο oneplus 5 με μικρότερη οθόνη βέβαια, έβγαινε σίγουρα 7 ωρο με αντίστοιχη χρήση

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις τον κορυφαίο επεξεργαστή με τέτοια μπαταρία και να έχεις πολύ καλή έως κορυφαια αυτονομία απλά δεν γίνεται. Είχα αυτό το δίλλημα και γι αυτό το απερριψα, όπως απερριψα και το galaxy s9+.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω γίνεται να έχεις κορυφαίο επεξεργαστή (Snapdragon 845) με μεγάλη μπαταρία (4000 mAh). Με το Pocophone.

 

Σε σχέση με το mi mix 2s έχεις πέρα από αυτό (μπαταρία/αυτονομία) και headphone jack, κάρτα SD, καλύτερη τιμή, radio fm. Αλλά χάνεις σε ποιότητα υλικών, notch-less οθόνη, OIS/κάμερες και αρκετές συχνότητες 4g (αν ταξιδεύεις σε διάφορες χώρες του εξωτερικού συχνά, ίσως να τις χρειάζεσαι).

 

Προσωπικά τα θυσιάζω αυτά τα αρνητικά, μπροστά στην αυτονομία. Τα υλικά δε με ενδιαφέρουν γιατί πάντα φοράω θήκη, το notch με ενοχλεί αλλά είναι συνήθεια, οι κάμερες είναι καλές και από μπάντες μόνο η 800άρα με ενδιαφέρει, αφού δεν ταξιδεύω τόσο στο εξωτερικό.

 

Πείτε και εσείς απόψεις γιατί ψάχνομαι κάπου μεταξύ poco, mi mix 2s, mate 10 pro, honor play.

Edited by ParallelUniverse
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνεται να έχεις κορυφαίο επεξεργαστή (Snapdragon 845) με μεγάλη μπαταρία (4000 mAh). Με το Pocophone.

 

Σε σχέση με το mi mix 2s έχεις πέρα από αυτό (μπαταρία/αυτονομία) και headphone jack, κάρτα SD, καλύτερη τιμή, radio fm. Αλλά χάνεις σε ποιότητα υλικών, notch-less οθόνη, OIS/κάμερες και αρκετές συχνότητες 4g (αν ταξιδεύεις σε διάφορες χώρες του εξωτερικού συχνά, ίσως να τις χρειάζεσαι).

 

Προσωπικά τα θυσιάζω αυτά τα αρνητικά, μπροστά στην αυτονομία. Τα υλικά δε με ενδιαφέρουν γιατί πάντα φοράω θήκη, το notch με ενοχλεί αλλά είναι συνήθεια, οι κάμερες είναι καλές και από μπάντες μόνο η 800άρα με ενδιαφέρει, αφού δεν ταξιδεύω τόσο στο εξωτερικό.

 

Πείτε και εσείς απόψεις γιατί ψάχνομαι κάπου μεταξύ poco, mi mix 2s, mate 10 pro, honor play.

 

φιλε μου μονοδρομος το ποκο σε αυτα τα λεφτα, εχω διαβάσει πολυ καλα λογια οι κάμερες ειναι απλά καλές δε συγκρίνονται με μι8 και mix2s, αυτονομια με τα 4000mah θα χει πολυ καλη. τωρα για τα υλικα τι να πω μονιμως περασμένο temperesd glass και θηκη το mix2s μου σε καταλαβαίνω τα κεραμικο υλικο. εγω το πηρα με μια προσφορα της media markt το πηρα 500 και μου γυρισαν τα 100 ευρω σε yellows οποτε για 400 ευρω και ελληνικης αντιπροσωπείας ηταν δελεαστική η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνεται να έχεις κορυφαίο επεξεργαστή (Snapdragon 845) με μεγάλη μπαταρία (4000 mAh). Με το Pocophone.

 

Σε σχέση με το mi mix 2s έχεις πέρα από αυτό (μπαταρία/αυτονομία) και headphone jack, κάρτα SD, καλύτερη τιμή, radio fm. Αλλά χάνεις σε ποιότητα υλικών, notch-less οθόνη, OIS/κάμερες και αρκετές συχνότητες 4g (αν ταξιδεύεις σε διάφορες χώρες του εξωτερικού συχνά, ίσως να τις χρειάζεσαι).

 

Προσωπικά τα θυσιάζω αυτά τα αρνητικά, μπροστά στην αυτονομία. Τα υλικά δε με ενδιαφέρουν γιατί πάντα φοράω θήκη, το notch με ενοχλεί αλλά είναι συνήθεια, οι κάμερες είναι καλές και από μπάντες μόνο η 800άρα με ενδιαφέρει, αφού δεν ταξιδεύω τόσο στο εξωτερικό.

 

Πείτε και εσείς απόψεις γιατί ψάχνομαι κάπου μεταξύ poco, mi mix 2s, mate 10 pro, honor play.

Εννοείται ότι γίνεται,εγώ μίλησα για τον συνδυασμό που έχει το mix mix 2s, επεξεργαστή και την μπαταρία που έχει.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λαθος κανω με την αυτονομία; εχω 4-5 ωρες βαρια sot και απο αλλους ακουω 6-7+ να σκαλισω πουθενά ρυθμισεις; μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία με miui10 είναι χειρότερη αισθητά σε σχέση με μιυι9

Υπομονή να δώσουν update να στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο Geekbuying έχει μία καλή προσφορά για το ΜΙ ΜΙΧ 2S. Έχει κάποιος άποψη για το συγκεκριμένο κατάστημα (αξιοπιστία) και οδηγίες για την αποφυγή τελωνίου; Γιατί σε άλλα site βρίσκω οδηγίες μόνο για Gearbest και Banggood .
Link to comment
Share on other sites

Την miui9 την δούλεψα καμία βδομάδα μεχρι που ήρθε η 10 εμένα η μπαταρία μου φαίνεται καλή, άνετα μια ημέρα με όλα ανοιχτά, δεν έχω γυρίσει σπίτι με κάτω από 40% και μιλάω για χρήση 14ωρο με 3 mail, σερφάρισμα 1ωρα ,κλήσεις 1 ώρα και βαλε ,υπόψιν ότι οι 8 ώρες είναι με 4g που νομίζω καταναλώνει περισσότερο,από όσα έχω δουλέψει το τελευταίο διάστημα iPhone x, note 8,Huawei p20,μόνο το iPhone υπερτερουσε σε μπαταρια,το Huawei ισάξιο και το note8 κλαμα Edited by kloze
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα με miui 10 μου φαινεται ιδια η μπαταρια με πριν,που ηταν ηδη πολυ καλη. Για τη χωρητικότητα της μπαταριας ,η συσκευη με καλυπτει και με το παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις, θετικότατες.

Μια ερώτηση: πώς παίρνω τη miui 10; Γράφει πώς δεν υπάρχουν updates.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις, θετικότατες.

Μια ερώτηση: πώς παίρνω τη miui 10; Γράφει πώς δεν υπάρχουν updates.

 

Την κατεβάζει απο εδω και την περνάς μόνος σου μεσα απο το updates. Εχει επιλογή αρχείου για updates.

 

Η Developer είναι android 9

http://en.miui.com/download-343.html

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 10 αλλά android 8 . Αν κατεβάσω αυτή που λες δεν θα έχω κανένα πρόβλημα? Μελλοντικά εννοώ θα είναι οκ σχετικά με τις επίσημες αναβαθμίσεις ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...