Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H συσκευή μου παρουσίασε πρόβλημα στην οθόνη. Στην πάνω δεξιά γωνία σχηματίστηκε μια κίτρινη κηλίδα περίπου ενα τετραγωνικό εκατοστό σε έκταση και με το καιρό έγινε πιο έντονη και στο σημείο αυτό φαίνονται αλλοιωμένα τα χρώματα. Το κινητό το είχα πάρει απο amazon. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Μπορώ να το πάω για σέρβις εδώ ή αναγκαστικά πρέπει να το στείλω πίσω στο amazon;

 

εφόσον προέρχεται απο χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης, σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση νομίζω.. πάρε ενα τηλέφωνο αύριο στο σερβις της Μιχαλακοπούλου δώσε το imei και θα σου πουν άμεσα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφόσον προέρχεται απο χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης, σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση νομίζω.. πάρε ενα τηλέφωνο αύριο στο σερβις της Μιχαλακοπούλου δώσε το imei και θα σου πουν άμεσα

 

Ευχαριστώ πολύ, Θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κάποιος από τους κατόχους να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει τα παρακάτω;

Διάβασα πολλές κριτικές μέσα στο σ/κ και οι περισσότερες συμπίπτουν στα εξής δυο αρνητικά.

- Διαμαρτύρονται πολλοί για το δακτυλικό αποτύπωμα και το θεωρούν απαράδεκτο. Αφενός το τηλέφωνο δυσκολεύεται να ξεκλειδώσει κι αφετέρου ανιχνεύει αποτύπωμα ακόμα κι όταν κανείς δεν το αγγίζει.

- Υποστηρίζουν ότι είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιείς τον ίδιο ήχο για όλες τις ειδοποιήσεις. Viber, messenger, email, μηνύματα κειμένου κτλ. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κάποιος από τους κατόχους να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει τα παρακάτω;

Διάβασα πολλές κριτικές μέσα στο σ/κ και οι περισσότερες συμπίπτουν στα εξής δυο αρνητικά.

- Διαμαρτύρονται πολλοί για το δακτυλικό αποτύπωμα και το θεωρούν απαράδεκτο. Αφενός το τηλέφωνο δυσκολεύεται να ξεκλειδώσει κι αφετέρου ανιχνεύει αποτύπωμα ακόμα κι όταν κανείς δεν το αγγίζει.

- Υποστηρίζουν ότι είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιείς τον ίδιο ήχο για όλες τις ειδοποιήσεις. Viber, messenger, email, μηνύματα κειμένου κτλ. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ.

 

1) Δεν ισχυει. Ξεκλειδώνει αμεσα. Αλήθεια που τα διαβασες;

2) Δεν το εχω ψάξει

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν ισχυει. Ξεκλειδώνει αμεσα. Αλήθεια που τα διαβασες;

2) Δεν το εχω ψάξει

Ευχαριστώ.

Ως επί το πλείστον στο gsm arena.

Στις 20 κριτικές, οι 15 αφορούσαν το δακτυλικό αποτύπωμα και γι αυτό μου έκανε εντύπωση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη συγκεκριμένη συσκευή, του στυλ να πεταχτώ τώρα να την αγοράσω, μπορείτε να μου πείτε τι λέει από μπαταρία;

Αλλού διαβάζω ότι είναι καλούτσικη, αλλού ότι έχει απογοητεύσει.

Δεν είμαι ο τύπος που σκαλίζει όλη μέρα το κινητό, αλλά το χρησιμοποιώ αρκετά. Όχι παιχνίδια αλλά πολύ σερφάρισμα.

Βγάζει 1,5 μερούλα ή θέλουμε και power bank παραμάσχαλα;

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Poco αλλά κλίνω περισσότερο προς το Honor τελικά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από ένα mega Κωτσόβολο.

Μου είπαν ότι το κινητό δεν υπάρχει σφραγισμένο, παρά μόνο εκθεσιακό, γιατί λέει καταργήθηκε.

Τόσο γρήγορα ρε παιδιά; Το Μάιο δε βγήκε το συγκεκριμένο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από ένα mega Κωτσόβολο.

Μου είπαν ότι το κινητό δεν υπάρχει σφραγισμένο, παρά μόνο εκθεσιακό, γιατί λέει καταργήθηκε.

Τόσο γρήγορα ρε παιδιά; Το Μάιο δε βγήκε το συγκεκριμένο;

 

αποκλείεται να καταργήθηκε, απλά μην ασχολείσαι και πάρτο απο άλλο μαγαζί

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από ένα mega Κωτσόβολο.

Μου είπαν ότι το κινητό δεν υπάρχει σφραγισμένο, παρά μόνο εκθεσιακό, γιατί λέει καταργήθηκε.

Τόσο γρήγορα ρε παιδιά; Το Μάιο δε βγήκε το συγκεκριμένο;

 

Το οτι δεν το εχει διαθεσιμο ο κοτσοβολος δεν σημαινει οτο καταργηθηκε

Διατηθεται και βασιλευει κανονικα.

Η μπαταρια ειναι πολυ καλη και θα σου βγαζει ανετα 1 μερα αν δεν το λιωνεις. Και με πολυ καλη γρηγορη φορτωση.

Γενικα αν δεν εχεις τρελες απαιτησεις, ειναι συσκευη που δεν υστερει πουθενα.

Καμερες, μπαταρια, ηχος ταχυτητα, οθονη......... ειναι πολυ καλο σε ολα!

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Απαιτητικός είμαι στην ταχύτητα, που αυτή την έχει, και στο θέμα της κάμερας.

Να μπορώ να βγάζω αξιοπρεπείς φωτό.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

 

ερασιτεχνικό θα το χαρακτήριζα..:rolleyes:

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το απογευματάκι το τσίμπησα κι εγώ και τώρα είμαι στο σκάλισμα.:kill:

 

καλομίλητο! ποιο χρώμα διάλεξες;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλομίλητο! ποιο χρώμα διάλεξες;

Ευχαριστώ. Το midnight black επέλεξα και του πήρα και μια θηκούλα spigen.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δεύτερο φορτιστή τι να πάρω; Θέλω να έχω κι έναν στη δουλειά.

Να ψάξω να βρω έναν μαμά ή έχετε να μου προτείνετε κανέναν άλλο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

- Υπάρχει μήπως δυνατότητα "double tap" για το άνοιγμα της οθόνης;

Για το σβήσιμο, μου δίνει τη δυνατότητα ο nova.

- Στο μεταξύ, ενώ έχω απενεργοπιήσει την εμφάνιση του βηματομετρητή, αυτός εξακολουθεί κι εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος.

Από έξυπνη βοήθεια - έξυπνο κάλλυμα δεν παμε;

- Επίσης πως γίνεται να ενεργοποιείται αυτόματα η εξοικονόμηση μπαταρίας; Βλέπω μόνο χειροκίνητη ενεργοποίηση.

- Τέλος, πως μπορώ να βγάλω την ταπετσαρία από την οθόνη κλειδώματος;

 

Συγνώμη αν κούρασα.

Ευχαριστώ.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

- Υπάρχει μήπως δυνατότητα "double tap" για το άνοιγμα της οθόνης;

Για το σβήσιμο, μου δίνει τη δυνατότητα ο nova.

- Στο μεταξύ, ενώ έχω απενεργοπιήσει την εμφάνιση του βηματομετρητή, αυτός εξακολουθεί κι εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος.

Από έξυπνη βοήθεια - έξυπνο κάλλυμα δεν παμε;

- Επίσης πως γίνεται να ενεργοποιείται αυτόματα η εξοικονόμηση μπαταρίας; Βλέπω μόνο χειροκίνητη ενεργοποίηση.

- Τέλος, πως μπορώ να βγάλω την ταπετσαρία από την οθόνη κλειδώματος;

 

Συγνώμη αν κούρασα.

Ευχαριστώ.

1. Δεν υπάρχει σαν native επιλογή το double-tap-to-wake. Μόνο ίσως μεσω κάποιας εφαρμογής.

2. Για την απενεργοποίηση του βηματομετρητή: Settings ->Security&Privacy -> Screen Lock & Passwords -> Show step count on lockscreen (Το εχω στα αγγλικά το κιν, αλλα θα βγάλεις ακρη φανταζομαι)

3. Εξοικονόμηση αυτόματη γίνεται όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 20% (νομίζω).

4. Για να μην σου βγάζει τα default wallpaper στη lockscreen (και να μην στα εναλλάσει) υπάρχει επιλογή στο Screen Lock & Passwords (αυτό που έγραψα στο 2). Για να βάλεις δικό σου wallpaper, πας στο Gallery, ανοίγεις την εικόνα, στις τρεις τελίτσες κατω αριστερά set as Και μετά wallpaper

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Σε ότι αφορά την εξοικονόμηση, την ενεργοποίησα εγώ χειροκίνητα αλλά όταν στη φόρτιση ξεπέρασε το 20%, δεν επανήλθε το κινητό.

Κρατούσε ακόμα τις ρυθμίσεις της εξοικονόμησης.

Τώρα για παράδειγμα που το κινητό είναι στο 100%, την ενεργοποίησα κι αμέσως σκοτείνιασε η οθόνη.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το NFC, προσπάθησα με το app Winbank wallet αλλά όταν πάω να το ανοίξω μου πετάει τις υπηρεσίες Google και δεν ανοίγει. Διάβασα στο site της τράπεζας ότι λειτουργεί μονο σε συσκευές που δεν ειναι rooted (και ότι ένα μεγάλο ποσοστό έρχονται rooted εργοστασιακά-υποθέτω και τα Honor μας?) οπότε τι κάνουμε? Υπάρχει κάτι άλλο αξιόπιστο για να χρησιμοποιώ την πιστωτική μου κάρτα και να μη την κουβαλάω μαζί μου συνέχεια?

 

H winbank wallet παίζει μόνο ΕΩΣ Android 7.1

Δεν έχει αναβαθμιστεί εδώ και 2.5 σχεδόν έτη

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H συσκευή μου παρουσίασε πρόβλημα στην οθόνη. Στην πάνω δεξιά γωνία σχηματίστηκε μια κίτρινη κηλίδα περίπου ενα τετραγωνικό εκατοστό σε έκταση και με το καιρό έγινε πιο έντονη και στο σημείο αυτό φαίνονται αλλοιωμένα τα χρώματα. Το κινητό το είχα πάρει απο amazon. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Μπορώ να το πάω για σέρβις εδώ ή αναγκαστικά πρέπει να το στείλω πίσω στο amazon;

 

Φωτογραφία και αποστολή στην ΑΜΑΖΟΝ.

Αν είναι από εντός ΕΕ υποκατάστημα της ΑΜΑΖΟΝ θα στο αλλάξουν σε dt....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια ενημέρωση ζητάει υποχρεωτικά κωδικό κλειδώματος οθόνης, προκειμένου να βάλεις το nova launcher ως προεπιλογή.

Ετσι κάθε φορά που θέλεις να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο, είσαι αναγκασμένος να βάζεις έναν 6ψηφιο κωδικό. Αυτό πολύ με χάλασε. Δεν καταλαβαίνω γιατί το έκαναν έτσι.

 

Τελικά όντως δεν μπορείς να αλλάξεις ήχο σε όλες τις ειδοποιήσεις, παρά μόνο σε viber και tapatalk.

Μηνύματα, ημερολόγιο και email, αναγκαστικά έχουν όλα τον ίδιο ήχο.

 

Στάλθηκε από το Honor 10 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια ενημέρωση ζητάει υποχρεωτικά κωδικό κλειδώματος οθόνης, προκειμένου να βάλεις το nova launcher ως προεπιλογή.

Ετσι κάθε φορά που θέλεις να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο, είσαι αναγκασμένος να βάζεις έναν 6ψηφιο κωδικό. Αυτό πολύ με χάλασε. Δεν καταλαβαίνω γιατί το έκαναν έτσι.

 

Τελικά όντως δεν μπορείς να αλλάξεις ήχο σε όλες τις ειδοποιήσεις, παρά μόνο σε viber και tapatalk.

Μηνύματα, ημερολόγιο και email, αναγκαστικά έχουν όλα τον ίδιο ήχο.

 

Στάλθηκε από το Honor 10 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα , εμένα δεν μου ζητάει κωδικό, χρησιμοποιώ το δαχτυλικό αποτύπωμα ή μοτίβο όταν δεν αποκρίνεται,

μπορείς να μου πείς πως άλλαξες τον ήχο στο viber?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως δεν μπορείς να αλλάξεις ήχο σε όλες τις ειδοποιήσεις, παρά μόνο σε viber και tapatalk.

Μηνύματα, ημερολόγιο και email, αναγκαστικά έχουν όλα τον ίδιο ήχο.

 

Στάλθηκε από το Honor 10 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάθε app σου δίνει την δυνατότητα μέσα από τις ρυθμίσεις του να αλλάξεις ήχο ειδοποίησης.

Εγώ έχω διαφορετικό ήχο σχεδόν για τα πάντα. (άλλο ήχο για κάθε email account, άλλο για SMS, άλλο Calendar... και πάει γράφοντας :))

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχεις βάλει Nova Launcher και δε σου ζήτησε κωδικό;

Εγώ πήγα "ρυθμίσεις" - "εφαρμογές και ειδοποιήσεις" - "προεπιλεγμένες εφαρμογές" και με το που επέλεξα το Nova, μου ζήτησε κωδικό.

Εν συνεχεία πήγα να απενεργοποιήσω το κλείδωμα οθόνης με κωδικό μπας και, αλλά κατευθείαν με γύρισε στο launcher της Huawei.

 

Στο viber τώρα.....

Πας "ρυθμίσεις" - "ειδοποιήσεις" - τικάρεις το "χρήση ήχων συστήματος" και αυτομάτως σου ξεγκριζάρει το από κάτω πεδίο, για να επιλέξεις τον ήχο που θέλεις.

 

Κάτι άλλο που με έχει εκνευρίσει, είναι ότι ενώ ο ήχος κλήσης είναι πολύ δυνατός, οι άλλοι ήχοι ειδοποιήσεων (mail, viber, tapatalk) δεν έχουν την ίδια ένταση. Μετά βίας που ακούγονται.

Για αρχή πάντως με έχει παιδέψει λίγο το Honor. Στο Mate 9 που είχα και στο P10, δεν είχα τέτοια θέματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάθε app σου δίνει την δυνατότητα μέσα από τις ρυθμίσεις του να αλλάξεις ήχο ειδοποίησης.

Εγώ έχω διαφορετικό ήχο σχεδόν για τα πάντα. (άλλο ήχο για κάθε email account, άλλο για SMS, άλλο Calendar... και πάει γράφοντας :))

Πας από στις ρυθμίσεις των sms για παράδειγμα ή πηγαίνει από τις άδειες της κάθε εφαρμογής;

Αν δε σου κάνει κόπο, μου λες τα βήματα ένα ένα;

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο έχω το launcher της Huawei.

στο viber μου αλλάζει μόνο τον ήχο κλήσης, όχι του μηνύματος...

γενικά και την γραμματοσειρά που ήθελα να αλλάξω δεν βρήκα τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχεις βάλει Nova Launcher και δε σου ζήτησε κωδικό;

Εγώ πήγα "ρυθμίσεις" - "εφαρμογές και ειδοποιήσεις" - "προεπιλεγμένες εφαρμογές" και με το που επέλεξα το Nova, μου ζήτησε κωδικό.

Εν συνεχεία πήγα να απενεργοποιήσω το κλείδωμα οθόνης με κωδικό μπας και, αλλά κατευθείαν με γύρισε στο launcher της Huawei.

 

Στο viber τώρα.....

Πας "ρυθμίσεις" - "ειδοποιήσεις" - τικάρεις το "χρήση ήχων συστήματος" και αυτομάτως σου ξεγκριζάρει το από κάτω πεδίο, για να επιλέξεις τον ήχο που θέλεις.

 

Κάτι άλλο που με έχει εκνευρίσει, είναι ότι ενώ ο ήχος κλήσης είναι πολύ δυνατός, οι άλλοι ήχοι ειδοποιήσεων (mail, viber, tapatalk) δεν έχουν την ίδια ένταση. Μετά βίας που ακούγονται.

Για αρχή πάντως με έχει παιδέψει λίγο το Honor. Στο Mate 9 που είχα και στο P10, δεν είχα τέτοια θέματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας από στις ρυθμίσεις των sms για παράδειγμα ή πηγαίνει από τις άδειες της κάθε εφαρμογής;

Αν δε σου κάνει κόπο, μου λες τα βήματα ένα ένα;

 

Από τις ρυθμίσεις τις κάθε εφαρμογής τους αλλάζεις, όχι μέσα από Settings>Apps & Notifications.

To messages app δεν αλλάζει, παίρνει το default του συστήματος, αλλά μπορείς να αλλάξεις όλα τα άλλα.

Αν θες να αλλάξεις στο e-mail, στο default mail app (όχι gmail app) με το που μπαίνεις κάτω έχεις 3 επιλογές, Compose, search και more (3 τελείες). Διαλέγεις τις 3 τελείες και μετά settings. Μετά επιλέγεις ένα ένα τα account και στα notifications έχει επιλογή choose ringtone.

 

Στο calendar app, αν το ανοιξεις πάνω αριστερά επιλέγεις τις 4 γραμμές και μετά settings, στα reminder settings εχει επιλογή choose ringtone.

 

κάπως έτσι αλλάζεις και στα άλλα app.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...