Jump to content

Καλοκαίρι 2005 - Διακοπές


sakaflias
 Κοινοποίηση

Πως περάσατε στις διακοπές σας?  

48 members have voted

  1. 1. Πως περάσατε στις διακοπές σας?

    • Τέλεια!!! Οι καλύτερες διακοπές μέχρι τώρα.
      11
    • Μια χαρά. Οπως πάντα.
      11
    • Μέτρια. Μπορούσε να είναι και καλύτερα.
      3
    • Χάλια...Κάθε πέρυσι και καλύτερα
      6
    • Τι λες τώρα? Δεν έχω πάει ακόμα.!!!
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 325
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο παραλιες με τη σειρα must:

Ψιλη Αμμος (οταν δεν φυσαει + φαγητο)

Γανεμα

Βαγια

Αι Γιαννης

Κουταλας

Μ. Λιβαδι (εχει και ταβερνες για φαγητο)

Συκαμια (φαγητο)

Λιβαδακια (διπλα στο λιμανι μπροστα απο το καμπινγκ)

Ολες με αμμο, βραχια εχει μονο ο Κενταρχος αλλα μονο πεζο2 :p

Οσο για τιμες θα μαθω αυριο απο το νησι και θα σου στειλω pm

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τα ενδιαφέροντα που μου έχεις γράψει. Περιμένω και αύριο για δωματια. Σ'ευχαριστώ πολύ. (Στο ίντερνετ από αυτά που μπορεσα να βρω είναι το ΝΑΙΑΣ που μου άρεσε και 1-2 ακόμα)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αφού θα πας στην Σέριφο να σου δώσω και εγώ μια μικρή συμβουλή. Να προσέχεις όταν έχει αέρηδες δυνατούς πως περπατάς γιατί μπορεί να βρεθείς και 100 μέτρα μακριά απο εκεί που είσαι. Επίσης για φαγητό προτίμησε την πλατεία και όχι τις ταβέρνες που έχει στην Χώρα, αμέσως μόλις σε αφήσει το λεωφορείο στην Χώρα. Και στο Λιβάδι έχει καλό φαγητό αν και τσιμπάνε μερικά.

Για βουτιές απο βράχους δεν θυμάμαι να έχει τπτ, αν και εγώ βούταγα απο τον μώλο στο λιμάνι. Και ωραία λύση αν θέλεις να ξεφύγεις απο Σέριφο να πάρεις το καραβάκι για καμιά μονοήμερη στην Σίφνο.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου. Αποφάσισα τελικά να πάω Μήλο αλλά βλέπω δύσκολο να βρω ξενοδοχείο με πισίνα με λογικές τιμές (δηλαδή κάτω απο 90 Ευρώ). Καμιά πρόταση?
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου. Αποφάσισα τελικά να πάω Μήλο αλλά βλέπω δύσκολο να βρω ξενοδοχείο με πισίνα με λογικές τιμές (δηλαδή κάτω απο 90 Ευρώ). Καμιά πρόταση?

 

Έχεις ΡΜ σε λίγα λεπτά! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγω προτεινω Μηλο!

Απο τις ομορφοτερες και καθαροτερες παραλιες που εχω δει!

Να πας οποσδηποτε στο Κλεφτικο (μονο με καραβακι) και στο Τσιγκραδο!

Επισης να ευχεσαι να μην εχει πολους αερηδες (οσοι εχουν παει ξερουν γιατι :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Τήνος. Πολλα γραφικά χωριουδάκια και πολλές ωραίες μικρές παραλίες.
Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι :D

 

Καταληγω προς το Βασιλικο, συνοψιζοντας ποια ειναι τα θετικα και αρνητικα του? Απο νυχτερινη ζωη εχει τιποτα? Επιπλεον τιποτα ωραια cafe-bar ή beach bar? :O

 

Ευχαριστω πολυ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι :D

 

Καταληγω προς το Βασιλικο, συνοψιζοντας ποια ειναι τα θετικα και αρνητικα του? Απο νυχτερινη ζωη εχει τιποτα? Επιπλεον τιποτα ωραια cafe-bar ή beach bar? :O

 

Ευχαριστω πολυ!!! :)

 

Φίλε μου εγώ μένω στην πόλη μέσα, αλλά έχουμε και σπίτι και μερικά ενοικιαζόμενα δωμάτια στο Βασιλικό. Κοίτα από νυχτερινή ζωή έχει ελάχιστα πράγματα..έως καθόλου θα έλεγα. Θα πρέπει ή να κατέβεις στην πόλη, ή να πας Λαγανά ή Αργάσι. Απο καφετέριες το ίδιο. Αλλά έχει άλλα θετικά, τρομερές παραλίες (τις καλύτερες παραλίες της Ζακύνθου με ωραία beach bar), πολύ πράσινο, και γενικά είναι πολύ ωραίο σαν περιβάλλον..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ μένω στην πόλη μέσα, αλλά έχουμε και σπίτι και μερικά ενοικιαζόμενα δωμάτια στο Βασιλικό. Κοίτα από νυχτερινή ζωή έχει ελάχιστα πράγματα..έως καθόλου θα έλεγα. Θα πρέπει ή να κατέβεις στην πόλη, ή να πας Λαγανά ή Αργάσι. Απο καφετέριες το ίδιο. Αλλά έχει άλλα θετικά, τρομερές παραλίες (τις καλύτερες παραλίες της Ζακύνθου με ωραία beach bar), πολύ πράσινο, και γενικά είναι πολύ ωραίο σαν περιβάλλον..

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

Χμμμμμ δηλαδη μιλαμε για καμια 20 χλμ για το κοντινοτερο μπαρ? :cry: Αλλα νομιζω αυτο αντισταθμιζεται απο τις ωραιες παραλιες που εχει ο Βασιλικος απ'οτι λενε και τα αλλα παιδια :cool:

Link to comment
Share on other sites

Mi se apasxolei oti den exei zoi ekei. exalou etsi ua gnoriseiw kai alla meroi.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Mi se apasxolei oti den exei zoi ekei. exalou etsi ua gnoriseiw kai alla meroi.

 

Γεια σου ρε πατριδα ατελειωτη :up: Σε ποιο μερος ειχες μεινει εσυ? Ξενοδοχειο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

Χμμμμμ δηλαδη μιλαμε για καμια 20 χλμ για το κοντινοτερο μπαρ? :cry: Αλλα νομιζω αυτο αντισταθμιζεται απο τις ωραιες παραλιες που εχει ο Βασιλικος απ'οτι λενε και τα αλλα παιδια :cool:

 

 

Ναι, αν εξαιρέσεις τα beach bar, πρέπει να κατέβεις στην πόλη ή τουλάχιστον στο Αργάσι για μπαρ..που σημαίνει κάνα 20λεπτο δρόμο με το αμάξι ;) εννοείται με αυτοκίνητο σκοπέυεις να έρθεις, ε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν εξαιρέσεις τα beach bar, πρέπει να κατέβεις στην πόλη ή τουλάχιστον στο Αργάσι για μπαρ..που σημαίνει κάνα 20λεπτο δρόμο με το αμάξι ;) εννοείται με αυτοκίνητο σκοπέυεις να έρθεις, ε;

 

Ναι θα εχω αυτοκινητο. Σε ευχαριστω και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Μήλος τελικά off...τα δωμάτια είναι πανάκριβα για τέλη Αυγούστου...100 ευρώ και άνω...πάμε μάλλον προς Νάξο μεριά
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ για τη Σέριφο που πήγα το 2000 και πέρασα πάρα πολύ όμορφα.....και θα συμπληρώσω κι αλλο ενα νησι που εχει γίνει το αγαπημένο μου στη λίστα των Κυκλάδων ... ΙΟΣ....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα στις ειδήσεις χθες σε μεγάλο κανάλι ξενοδόχους να λένε ότι έχουν ρίξει τις τιμές σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Εντάξει οι τιμές που έλεγαν είναι εξευτελιστικές και δεν πιστεύω ότι ισχύουν (μάλλον σαν κράχτες θέλουν να λειτουργήσουν) και δεν τις αναφέρω.

 

Και μιας και το καλοκαίρι μπήκε και επειδή τα χρήματα δε είναι πολλά σκέφτηκα να αναζητήσω φθηνά-οικονομικά δωμάτια (ξενοδοχείων και μη) για ολιγοήμερες διακοπές. Σε πρώτη φάση λόγω δουλειάς και ελάχιστου χρόνου θα ήθελα να είναι κοντά σε Αττική ή Πελλοπόνησο.

 

Έχετε κάποια ενημέρωση; Εμπειρία; Έχετε ακούσει κάτι;

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα στις ειδήσεις χθες σε μεγάλο κανάλι ξενοδόχους να λένε ότι έχουν ρίξει τις τιμές σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Εντάξει οι τιμές που έλεγαν είναι εξευτελιστικές και δεν πιστεύω ότι ισχύουν (μάλλον σαν κράχτες θέλουν να λειτουργήσουν) και δεν τις αναφέρω.

 

 

Έχετε κάποια ενημέρωση; Εμπειρία; Έχετε ακούσει κάτι;

θενκς

Εχεις δικιο αν και αρχιζουν και βαζουν μυαλο και εκει που τα ειχαν πανακριβα αρχιζουν και κανουν προσφορες. Σε περιοδους αιχμής ομως... :cry:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

κοιτάχτε μήπως και μπορείτε να πάρετε κουποόνια του ΕΟΤ για να πάτε φθηνές διακοπές....

MPOREI NA PAREI Οποιοσδήποτε χωρις να τα δικαιούται;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμαθα κάτι χθες και με λύπησε.Αγγλικά πρακτορεία μποηκοτάρουν την Χαλκιδική λέγοντας στους πελάτες ότι ειναι πλήρη όλα τα ξενοδοχεία και οι αμοιροι έρχονται και τα βρίσκουν αδεια.

Πάντως οι τιμές ειναι πολύ χαμηλές τώρα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...