Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πω πω χαμός έχει γίνει...με κάποιο software update το έπαθαν όλα! Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ποιο firmware update ρε παιδιά; το τελευταίο το πήρε πριν κάνα μήνα. Εγώ πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο firmware update ρε παιδιά; το τελευταίο το πήρε πριν κάνα μήνα. Εγώ πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατι αναφέρουν για χτεσινό software update

 

Διαβάστε στα σχόλια του βίντεο που ανέβασε ο φίλος παραπάνω

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι φταίει από το λογισμικό της lg ή κάποια ενημέρωση καποιας εφαρμογής από την Google.... Πάντως τόσα άτομα δεν είναι τυχαίο... Και πολλοί είναι αυτοί που το έπαθαν από χτες μέχρι σήμερα το πρωί... Μην λέμε και ότι θέλουμε... Δε μπορεί όλοι να κάναμε κάτι λάθος...

Και σίγουρα υπάρχουν άτομα που δουλεύει μια χαρά δεν έγινε σε όλους αυτό.... Αλλά απ ότι έψαξα αυτό γίνεται εδώ και μια βδομάδα 10 μέρες... Οπότε δεν εγγυάται κάνεις ότι δεν θα γίνει και στα υπόλοιπα κινητά ή σε ένα ποσοστό κινητών ακόμα...

Edited by kostasQuattro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όλοι εσείς που έχετε πρόβλημα με bootloop, σε ποιόν πάροχο είστε;

 

Στο XDA όλοι οι χρήστες με πρόβλημα χρησιμοποιούν κάρτα SIM δικτύου που ανήκει στην T-Mobile (Deutsche Telekom). Επομένως θα στοιχημάτιζα πως είστε όλοι στην Cosmote;

 

Μία λύση προς το παρόν είναι να βγάλετε την SIM, να κάνετε hard reset και το κινητό θα λειτουργεί κανονικά. Απλώς μην ξαναβάλετε την SIM που προκάλεσε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όλοι εσείς που έχετε πρόβλημα με bootloop, σε ποιόν πάροχο είστε;

 

Στο XDA όλοι οι χρήστες με πρόβλημα χρησιμοποιούν κάρτα SIM δικτύου που ανήκει στην T-Mobile (Deutsche Telekom). Επομένως θα στοιχημάτιζα πως είστε όλοι στην Cosmote;

 

Μία λύση προς το παρόν είναι να βγάλετε την SIM, να κάνετε hard reset και το κινητό θα λειτουργεί κανονικά. Απλώς μην ξαναβάλετε την SIM που προκάλεσε το πρόβλημα.

Εγώ πάντως με Vodafone κανένα πρόβλημα.

Άρα μάλλον δεν φταίει το κινητό;

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως κοσμοτε έχει δίκτυο η φίλη μου.την έχει βγάλει την σιμ αλλά συνεχίζει να κάνει το ίδιο η συσκευή. Ρισετ πως κάνουμε στην συσκευή παιδιά

 

Στάλθηκε από το BBB100-2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με Vodafone κανένα πρόβλημα.

Άρα μάλλον δεν φταίει το κινητό;

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμένα μου φαίνεται δύσκολο να φταίει το κινητό απόλυτα. Είναι ένας συνδυασμός πιστεύω. Απλώς το δίκτυο της Deutsche Telekom έκανε κάποια αναβάθμιση/αλλαγή, την οποία δεν είχε προβλέψει η LG, χωρίς να ενημερώσει την LG.

 

Αυτό που είναι εξοργιστικό είναι που η μία επιρρίπτει την ευθύνη στην άλλη, ενώ είμαι 100% σίγουρος πως ξέρουν ακριβώς τί συμβαίνει και οι δύο.

 

Τα κινητά περνάνε πολλά (πάρα πολλά) tests για το δίκτυο (και όχι μόνο) πριν βγουν στην αγορά. Για μένα η κύρια ευθύνη είναι της Deutsche Telekom. Πιστεύω θα λυθεί με κάποιο software update.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με κόσμοτε είμαι.... Αλλά και όταν την έβγαλα το κινητό πάλι έκανε τα ίδια δεν άλλαξε κάτι.... Επίσης για update που λέει ο φίλος από πάνω ή συσκευή δεν ανοίγει καν για να μπορέσει να γίνει το update... Οπότε? Μόνο lg?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με κόσμοτε είμαι.... Αλλά και όταν την έβγαλα το κινητό πάλι έκανε τα ίδια δεν άλλαξε κάτι.... Επίσης για update που λέει ο φίλος από πάνω ή συσκευή δεν ανοίγει καν για να μπορέσει να γίνει το update... Οπότε? Μόνο lg?

 

Μπορείς να κάνεις hard reset και να επανέλθει, απλά θα χάσεις ότι δεν έχεις κάνει backup.

 

Για το πώς να κάνεις hard reset, Google it, δυστυχώς δεν έχω τη συσκευή, απλώς παρατηρώ γιατί είναι στο short-list για αγορά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμάσει κάποιος και πετύχει.... Τι να πω? Γτ βλέπω ότι δεν αλλάζει κάτι ούτε με Hard to reset με αυτά που διαβάζω και μετά από λίγο κάνει τα ίδια ή κάνει αλλά τρελά πχ... Δεν φτιαχνεται δλδ
Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμάσει κάποιος και πετύχει.... Τι να πω? Γτ βλέπω ότι δεν αλλάζει κάτι ούτε με Hard to reset με αυτά που διαβάζω και μετά από λίγο κάνει τα ίδια ή κάνει αλλά τρελά πχ... Δεν φτιαχνεται δλδ

 

Δεν πρόκειται να φτιαχτεί αν δεν κάνει κάτι η DT ή βγάλει κάποιο update η LG. Οπότε η λύση προς το παρόν είναι να βγάλεις τη SIM, hard reset και να μην ξαναβάλεις SIM της Cosmote (ή των θυγατρικών της) μέχρι να φτιαχτεί...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν κάνει hard reset συνεχίζει τα δικά του έβγαλα την σιμ δοκίμασα πάλι τίποτα επανεκκίνηση συνέχεια

 

Στάλθηκε από το BBB100-2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παω να κάνω αλλά δεν το κάνει απλά κάνει επανεκκίνηση συνέχεια δεν ακούει

 

Στάλθηκε από το BBB100-2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να πω μια χαζομάρα? έστω ότι με Hard reset λύνεται και χωρίς την σιμ (που μάλλον φταίει) ...μήπως όμως θα ήταν καλύτερα να έχουμε και κάτι επίσημο? να μας πουν από την LG τι φταίει ακριβώς και τι πρέπει να γίνει? Γιατί και να φτιαχτεί τώρα αν το ξανά κάνει αύριο μεθαύριο τι γίνεται? να δούμε τι θα πούνε και τα τσακάλια στην LG
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να το αφήσετε να σβήσει από μπαταρία και πριν το συνδέσετε στο φορτιστή να έχετε ήδη πατημένα τα πλήκτρα.Το έκανα μερικές φορές και τα κατάφερα.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

δείτε οποίος θέλει τα σχόλια σε αυτό το βίντεο αλλά τα ποιο πρόσφατα πατήστε.... κυρίως αυτό που αναφέρει κάποιος μια απάντηση από την LG και ένα σχόλιο που κάποιος λέει να μην κάνουμε Hard reset...

 

ας πει κάποιος που δοκίμασε να κάνει Hard reset χωρίς κάρτα σιμ τι έγινε? δούλεψε?

Link to comment
Share on other sites

Και με σιμ και με χωρίς σιμ το ίδιο κανει...συνεχεια επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το BBB100-2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μετά από hard reset κάνει τα ίδια και χωρίς σιμ δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Από XDA:

***FIX***

Do not wipe your data!

I figured out a quick solution that will make the phone boot, without factory reset, and with a locked bootloader.

Put a different (non T-mobile) SIM in your phone and repeatedly push in and pull out (with 1 second breaks) the SIM tray while booting. Maybe you have to try it 5 or more times.

I did it with a Vodafone HUN sim card.

Wait for an update, do not put back your SIM before LG fix this.

 

Με λίγα λόγια, δοκιμάστε να βάλετε μια άλλη κάρτα SIM (όχι Cosmote) και να την βάζετε/βγάζετε κάθε 1 δευτερόλεπτο καθώς κάνει boot η συσκευή. Το παραπάνω post ισχυρίζεται πως κατάφερε έτσι να ανοίξει τη συσκευή χωρίς hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...