Jump to content

Φοιτητές: Adsl 512kbps με 20 ευρώ το μήνα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 473
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia... dn katalava. tha anakoinothei se ligo to foititiko internet alla pote tha tha arxisei na isxiei??

 

Στην ερώτηση σου δεν μπορούνε να απαντήσουνε με σιγουριά ούτε οι υπεύθυνοι για το φοιτητικό ίντερνετ στον οτέ.

Δεν έχουμε ιδέα για το τι θα γίνει.Μόνο υποθέσεις. Όπως και τόσες άλλες υποθέσεις που έχουμε κάνει μέχρι και σήμερα και όλες έχουνε πέσει έξω.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι θα πρέπει να πάω να βάλω καμιά ADSL, γιατί αν περιμένω απο τον πΟΤΕ... :whistle:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αντεξα να περιμένω άλλο και έτσι από χθες σερφάρω με DSL! :)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

H ελπιδα πεθαινει τελευταια ε παιδες?

 

Έτσι, έτσι... :p

Ελπίζω μόνο η καημένη να μη πεθάνει σύντομα :lol:

(μια από αυτές τις μέρες θα τους πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω)

 

λέτε να μας το κρατάνε για Χριτουγεννιάτικο δώρο? :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Μολις με πειρε τηλ μια υπαλληλος του οτε για μια ενημερωση για το adsl και τη ρωτησα και για το φοιτητικο! Μου απαντησε λοιπον οτι υπομονη μεχρι τα :lol: :lol: Happy Christmas :lol: :lol: γιατι μαλλον τοτε θα κυκλοφορησει και οτι η προσφορα του οτε πιθανον να μην περιλαμβανει modem και το χειροτερο απ' ολα οτι εξακολουθει να ισχυει ο περιορισμος των 5GB!! Αυτα τα λιγα και καλα νεα!! Enjoy...... :cry: :cry: :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

Ας έχει και όριο τουλάχιστον είναι μια καλή αρχή :D

:down: Όχι και όριο :down:

 

Αν έχει όρια και ηλίθιους περιορισμούς να το βάλουν στον κ**ο τους :mad:

Link to comment
Share on other sites

:down: Όχι και όριο :down:

 

Αν έχει όρια και ηλίθιους περιορισμούς να το βάλουν στον κ**ο τους :mad:

 

Δηλαδη προτιμάς το τίποτα σε σχέση με το 1 DVD τον μήνα? άσε που τίποτα ακόμα δεν είναι σίγουρο οπότε ούτε να χαιρόμαστε ούτε να λυπόμαστε τσάμπα :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα δεχτεί ρε παιδιά να παρέχει Internet χωρίς περιορισμό? Η ΤΙΜ έβγαλε το Non-Stop και είδατε τι έπαθε...

Φίλε μου εντελώς ατυχής η σύγκριση σου.

 

Κι όσο για τον lefkal αυτό που λες δεν έχει νόημα, γιατί από τη στιγμή που μετά τα 5gb θα ογκοχρεώνεσαι αυτόματα το internet αυτό θα είναι εντελώς ασύμφορο για μια μεγάλη ομάδα φοιτητών. Εμείς για παράδειγμα που έχουμε ήδη ίντερνετ ουσιαστικά θα πρέπει να μείνουμε με αυτά που έχουμε και να αγνοήσουμε την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εντελώς ατυχής η σύγκριση σου.

 

Κι όσο για τον lefkal αυτό που λες δεν έχει νόημα, γιατί από τη στιγμή που μετά τα 5gb θα ογκοχρεώνεσαι αυτόματα το internet αυτό θα είναι εντελώς ασύμφορο για μια μεγάλη ομάδα φοιτητών. Εμείς για παράδειγμα που έχουμε ήδη ίντερνετ ουσιαστικά θα πρέπει να μείνουμε με αυτά που έχουμε και να αγνοήσουμε την προσφορά.

 

Μα και 'γω το θέλω χωρίς περιορισμούς αλλά για να είμαστε δίκαιοι για τον σκοπό που το δίνουνε 5gb είναι υπέραρκετα τώρα αν θέλει κάποιος να κατεβάζει ότι βρει ας το πληρώσει...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μα και 'γω το θέλω χωρίς περιορισμούς αλλά για να είμαστε δίκαιοι για τον σκοπό που το δίνουνε 5gb είναι υπέραρκετα τώρα αν θέλει κάποιος να κατεβάζει ότι βρει ας το πληρώσει...

Σωστός.

Το όριο είναι η μόνη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.

Το όριο είναι η μόνη λύση.

Λάθος. Πρώτ' απ' όλα όρια και άλλες τέτοιες αηδίες δεν υφίστανται σε κανένα ευρωπαικό κράτος.

 

Δεύτερον, τα 5gb δεν επαρκούν για τίποτα, ειδικά όταν μιλάμε για ταχύτητες μεγέθους 512 adsl. Όποιος έχει adsl ξέρει πόσο εύκολα φτάνει σε αυτό το όριο χωρίς μάλιστα να κατεβάζει ιδιαίτερα πολλά αρχεία. Μήπως ξεχάσατε ότι στα 5gb συμπεριλαμβάνονται και τα uploaded bytes?

 

Τρίτον lefkal είπες: "τώρα αν θέλει κάποιος να κατεβάζει ότι βρει ας το πληρώσει...". Αυτό είναι τελείως ανακριβές, αφού κανείς δε πρόκειται να έχει δωρεάν ίντερνετ. Και τα 15 η 20 ευρώ το μήνα είναι ένα αρκετά υπολογίσιμο ποσό και δεν είναι καθόλου υπερβολικό να διεκδικούμε ίντερνετ χωρίς χαζά όρια.

 

Τέλος, η καλύτερη λύση είναι να δώσουν πιο χαμηλή ταχήτυτα (384) αλλά χωρίς όρια, ή όρια στα πλαίσια του λογικού ώστε να μη γίνεται κατάχρηση.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Πρώτ' απ' όλα όρια και άλλες τέτοιες αηδίες δεν υφίστανται σε κανένα ευρωπαικό κράτος.

 

Δεύτερον, τα 5gb δεν επαρκούν για τίποτα, ειδικά όταν μιλάμε για ταχύτητες μεγέθους 512 adsl. Όποιος έχει adsl ξέρει πόσο εύκολα φτάνει σε αυτό το όριο χωρίς μάλιστα να κατεβάζει ιδιαίτερα πολλά αρχεία. Μήπως ξεχάσατε ότι στα 5gb συμπεριλαμβάνονται και τα uploaded bytes?

 

Δεν είμαστε ευρωπαίοι σε καμία έκφανση της κοινωνικής μας ζωής και δράσης, οπότε δεν είμαστε ούτε στο θέμα διαδίκτυο. :( Σιγά σιγά θα γίνουμε.

 

Τα 5GB επαρκούν και με το παραπάνω για ακαδημαικούς σκοπούς. Εργασίες και ιστορίες.

Για τσόντες, παιχνίδια, ταινίες και mp3 φυσικά και δεν επαρκούν. Όποιος τα θέλει αυτά θα πληρώνει όπως θα πληρώνουμε και όλοι εμείς οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Πρώτ' απ' όλα όρια και άλλες τέτοιες αηδίες δεν υφίστανται σε κανένα ευρωπαικό κράτος.

 

Τοτε εγω ειμαι στην Αφρικη που εχω 30GB οριο. :rolleyes:

 

Τα 5GB επαρκούν και με το παραπάνω για ακαδημαικούς σκοπούς. Εργασίες και ιστορίες.

Για τσόντες, παιχνίδια, ταινίες και mp3 φυσικά και δεν επαρκούν. Όποιος τα θέλει αυτά θα πληρώνει όπως θα πληρώνουμε και όλοι εμείς οι υπόλοιποι.

 

Υπερ-αρκετα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε εγω ειμαι στην Αφρικη που εχω 30GB οριο. :rolleyes:

 

 

 

Υπερ-αρκετα ειναι.

Επίσημα δεν υπάρχει τίποτα για όριο 5 Gb

 

Απλά το θέμα συντητείται από την λεγόμενη παραφιλολογία ... Μπούρδες δηλαδή. ( Ο όρος χρησιμοποιείται με το πολιτικό του περιεχόμενο)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε εγω ειμαι στην Αφρικη που εχω 30GB οριο. :rolleyes:

 

 

 

Υπερ-αρκετα ειναι.

30gb όριο ουσιαστικά δεν είναι όριο. Εγώ ο ίδιος γράφω στην τελευταία μου πρόταση για όρια που θα αποτρέπουν την κατάχρηση.

 

Όποιος λέει ότι τα 5 gb είναι υπεραρκετά για adsl εν έτει 2005 έχει μεγάλα κόμλεξ και αποθημένα απέναντι στους φοιτητές :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγω φοιτητής είμαι!!!!

Για internet γενικά είναι λίγα τα 5Gb αλλά για φοιτητικό είναι υπεραρκετά...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

30gb όριο ουσιαστικά δεν είναι όριο. Εγώ ο ίδιος γράφω στην τελευταία μου πρόταση για όρια που θα αποτρέπουν την κατάχρηση.

 

Όποιος λέει ότι τα 5 gb είναι υπεραρκετά για adsl εν έτει 2005 έχει μεγάλα κόμλεξ και αποθημένα απέναντι στους φοιτητές :rolleyes:

Αν τεθεί οποιοδήποτε όριο τότε δεν θα πρόκειται πλέον για προσφορά !!!

Link to comment
Share on other sites

30gb όριο ουσιαστικά δεν είναι όριο. Εγώ ο ίδιος γράφω στην τελευταία μου πρόταση για όρια που θα αποτρέπουν την κατάχρηση.

 

Όποιος λέει ότι τα 5 gb είναι υπεραρκετά για adsl εν έτει 2005 έχει μεγάλα κόμλεξ και αποθημένα απέναντι στους φοιτητές :rolleyes:

 

Εγω που κατεβαζω 2-3GB/μηνα τι ακριβως εχω? Δηλαδη δεν μπορεις να καταλαβεις οτι υπαρχουν και ατομα που δεν κατεβαζουν με το κιλο τις ταινιες, τα τραγουδια που τελικα δεν θα δουν-ακουσουν ποτε ?

 

Υπαρχουν εταιριες στην "ευρωπη" που προσφερουν και οριο σε MB και οχι σε GB!

Link to comment
Share on other sites

Μα τι καθόμαστε και συζητάμε; Τα ίδια λέγαμε και 2 μήνες πριν:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1036661#post1036661

 

Το αστείο είναι ότι τελικά προβλέπω να μένει μόνο στα λόγια το "φτηνό φοιτητικό ίντερνετ" κι εμείς τσάμπα να μαλώνουμε γι' αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...